Eau Thermale Avene, Hydrance Optimale Legere [Light Hydrating Cream] (Krem nawilżający do skóry mieszanej i tłustej) (stara wersja)

Avene Hydrance Optimale Legere krem nawilżający dla skóry mieszanej i tłustej o lekkiej konsystencji jest przeznaczony dla skóry wrażliwej- mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania się. Ma bardzo przyjemną konsystencję, świeży zapach i higieniczne opakowanie (tubka). Krem szybko się wchłania i napina delikatnie skórę.

zawiodlam sie

Na mojej skorze ta emulsja zostawia swiecacy film, po aplikacji skora jest tez dodatkowo zaczerwieniona i policzki pieka(a produkt jest przeciez do cery mieszanej, czyli suchej na polczkach i normalnej/tłustej w strefie T) kupilam poniewaz uwielbiam cicalfate avene, ale Hydrance niestety tak wspanialy nie jest.
minusem dla mnie jest rowniez kiepskie opakowanie, z ktorego zawsze wycieka troche kremu, ktory zbiera sie w nakretce i wyglada obrzydliwie.
Plusem niewatpliwie jest to ze nie zapycha porow skory, oraz delikatny zapach.

Używam tego produktu od: 3mcy
Ilość zużytych opakowań: koncze pierwsze

4 -

Przyzwoicie nawilża, nie zapycha, nie podrażnia. Co do wydajności - mam zupełnie inne odczucia niż poprzedniczka - skończył się po miesiącu stosowania raz dziennie, a w przypadku lekkiej emulsji to troche za szybko. Lubię firmę Avene, ale ten kremik ani mnie nie zawiódł, ani nie zachwycił. Spełnił swoje zadanie, więc 3* to trochę za mało, 4 - minimalnie naciągane, ale chyba bardziej fair. Sądzę, że większość z Was bedzie z niego zadowolona.

Używam tego produktu od: jakiś czas temu przez miesiąc

idealny nawilżacz

Krem ma konsystencję raczej przypominającą emulsję, aniżeli krem do jakich jesteśmy przyzwyczajone. Wchłania się dosłownie w kilkadziesiąt sekund, pozostawiając uczucie chłodu na skórze, ale i wrażenie nasycenia komórek wodą. Przy czym pozostawia powierzchnię skóry matową. Kosmetyk jest wydajny - tubka skończyła mi się po 6 miesiącach, a to dlatego, że do aplikacji całej powierzchni twarzy potrzebna jest niewielka ilość tego kremu. Zapach jest wyjątkowo delikatny. Opakowanie typowe dla Avene.

idealny na codzień

Mam skórę tłustawą potrądzikową ze skłonnością do wyprysków,a moja cra wymaga normalizacji, nawilżenia, zbalansowania - dlatego odpadają wszystkie zbyt mocne preparaty pzeciwtrądzikowe. momentalnie robią mi się łuski na twarzy. Ten krem jest dla mnie idealny- ładnie się wchłania, nawilża i wygładza- bez robienia filmu i świecenia- na to daje podkład i to najlepsze dla mnie połączenie po którym mnie nie obrzuca i nie świecę się. Każdy inny krem pod tym podkładem nie daje mi takieo efektu Bardzo przyjemna konsystencja i delikatny zapach;-) gorąco polecam

bardzo dobry lekki krem

Krem ma lekką, świeżą konsystencję, ale na szczęście nie żelową, której nie lubię, porządnie nawilża i daje uczucie komfortu, świetny pod makijaż, nie uczula, nie podrażnia nie zapycha, jest bardzo delikatny, nie wiem czy będzie odpowiadał osobom preferującym bogatsze konsystencje, ale jest idealny dla cer wrażliwych, mieszanych i tłustych. Opakowanie bardzo higieniczne, polecam ten kremik!!!

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

Świetny nawilżacz

Recenzja poniżej jest dosłownym wyjeciem z moich ust, tego jak oceniam ten krem. Wprawdzie używa go mój mąż, który ma mieszaną bezproblemową cerę i go bardzo chwali. Ja obecnie wolę kremy z SPF ale doceniam ten krem bardzo. I ubolewam, że latami z próżności gustowałam w Chanel Hydramax i nawilżaczami z górnej półki,jak za niewielkie pieniądze istniało gdzieś takie cudo. Dobrze nawilża, bez błysku, super się wchłania, nie pachnie, ma przystępną cenę i chociażby w porównaniu do Chanelowskiego hydramaxu nie jest alkoholowy i wręcz wysuszający. Miałam również do czynienia z bogatszą wersją Hydrance, jednak była dla mnie zbyt ciężka i tłustawa.
Używam tego produktu od:Od roku- od czasu do czasu
Ilość zużytych opakowań: ok 3 w spółce z TŻ

fajny

mam cerę mieszaną, problematyczną a ten krem jest dla niej dobry.
w moim przypadku nie zapycha, nie podrażnia, przyzwoicie nawilża, momentalnie się wchłania, nie zostawia tłustego filmu, do tego wg mnie ślicznie pachnie.
używam go z przyjemnością:)

Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1ego

Polubiłam

Kosmetyk poleciła mi Pani ze stoiska Avene po tym jak zmierzyła mi poziom nawilżenia skóry, ktory okazał sie być bardzo ubogi. Jeżeli chodzi o sam kremik to ma fajną konsystencję, szybciutko sie wchlania i pozostawia buzie ładnie nawilżoną bez żadnego filmu, można od razu praktycznie nakładać makijaż.
Ogólnie jestem bardzo zadowolona, dla mnie akurat, może tylko szkoda filtów ale czasem po prostu nie można mieć wszystkiego.

Miły dla tłustej skóry:)

Nie wiem jak to się stało, że jeszcze nie oceniłam tego kremu.

Krem avene to bardzo lekki nawilżacz, idealny dla tłustej/mieszanej cery. Stosowałam go głównie, kiedy miałam problem z przetłuszczaniem się cery. Krem,pomimo braku właściwości regulujących wydzielanie sebum ukoił cerę i wyregulował pracę gruczołów łojowych.
Krem nawilża, ale nie pozostawia nieprzyjemnego lepkiego filmu. Wchłania się błyskawicznie i pozostawia twarz matową na długi czas.

Co prawda nie jest to krem bardzo odżywczy, dlatego też nie sprawdzi się przy większym przesuszeniu czy przy bardziej wymagającej cerze (teraz, kiedy zdarzają mi się częste przeuszenia cery wolę wersję bogatszą;)), ale nie takie też jego zadanie.

Do codziennej pielęgnacji mieszanej cery bardzo dobry:)

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 3 tubki

świetny

Dostałam próbkę tego kremu w aptece i o dziwo miło mnie zaskoczył, na tyle ze zdecydowałam się na jego zakup. Mam cerę mieszaną wrażliwą ze skłonnościa do przesuszania, więc trudno mi znależć jakiś krem, który pasowałby do mojej skóry.
AVene ładnie nawilża buzię, nie pozostawia klejącej warstwy, ma miły - dla mnie zapach i konsystencję. Wadą jest to ze na suche partie twarzy muszę go sporo nałożyć, aby nie mieć uczucia ściągania, co zważywszy na pojemność tubki (tylko 40 ml!!) nie wrózy długiego użytkowania i dobrej wydajności. ALe widać coś za coś.
tak czy inaczej polecam. Moim zdaniem jeden z lepszych kremów, jakich używałam (w zasadzie to chyba najlepszy :-)

Używam tego produktu od:ok. 3 tygodni

Warto mieć na półce.

Mam cerę mieszaną, a krem ten kupiłam w celu nawilżenia skóry po kwasach.

Plusy:
+ lekka, przyjemna konsystencja
+ dobrze się wchłania, nie pozostawia lepkiej warstwy
+ nie powoduje u mnie wysypu pryszczy, nie zauważyłam żeby zatykał pory
+ poręczne opakowanie - tubka

Minusy:
- nawilża, ale w moim wypadku nie dostatecznie
- niewydajny w porównaniu do ceny(ok. 60zł)

Podsumowując - HOL Avene jest bardzo dobry, ale dla osób, które mają skórę suchą czy też odwodnioną może okazać się za słaby.

bardzo dobry

Jest to bardzo dobry krem. Mogę go polecić bo daje rade. Kupiłam go gdyż miałam poważne problemy z przesuszoną skórą po solarium. ?Od czasu gdy zaczełam go używać skóra się nie łuszczy ma zdrowszy wygląd, krem niezapycha porów. Jest to naprawede dobry produkt. Tylko niestety troche drogawy.