Eau Thermale Avene, Hydrance Optimale Legere [Light Hydrating Cream] (Krem nawilżający do skóry mieszanej i tłustej) (stara wersja)

Avene Hydrance Optimale Legere krem nawilżający dla skóry mieszanej i tłustej o lekkiej konsystencji jest przeznaczony dla skóry wrażliwej- mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania się. Ma bardzo przyjemną konsystencję, świeży zapach i higieniczne opakowanie (tubka). Krem szybko się wchłania i napina delikatnie skórę.

Dobry nawilżacz

Wcześniej skusiłam się na wersję z filtrami UV i było to WIELKIE rozczarowanie (co zresztą już wcześniej zrecenzowałam). Problem leżał chyba właśnie w tych filtrach UV, bo już wersja bez UV sprawdziła się bardzo dobrze. Krem ładnie pachnie, dobrze nawilża i nieźle się wchłania, chociaż świecący się film na twarzy pozostaje zbyt długo, stąd daję 4 a nie 5 gwiazdek. Jak do tej pory to jeden z lepszych kremów jakie stosowałam.

Używam tego produktu od: paru tygodni

dobry ale na zime

Na początek sprecyzuje produkt jakiego używam: Hydrance Optimale; Light hydrating cream; Normal to combination sensitive skin, gdyż w opisie jest podane do skóry mieszanej i tłustej a taki o ile mi wiadomo nie istniej... Jest tylko wersja do skóry wrażliwej suchej lub bardzo suchej (Riche), do skóry wrażliwej normalnej lub mieszanej (Legere - to co ja używam) i wersje UV.
Ponieważ cały opis poza "dla skóry mieszanej i tłustej" się zgadza więc zakładam że mówimy o tym samym produkcie...Zatem wracając do kremu to faktycznie ma bardzo lekką konsystencję jak emulsja, dobrze i szybko się wchłania. Ma dosyć specyficzny zapach, który nie przypadł mi do gustu ale można powiedzieć, że w miare szybko się ulatnia. Doskonały do skóry wrażliwej- stosowałam go jak moja skóra była podrażniona w zimie. Ogólnie dobry kremik tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju. Prawdopodobnie był przyczyną wysypu krostek (przypominało to potówkę) po podróży samolotem. Wyglądało to naprawde nieciekawie. Myśle że to on był sprawdzą tego uczulenia bo był jedynym produktem jakiego użyłam. Wyciągając wnioski- nie należy go stosować jak możemy się przypocić.

Przetestowałam go ponownie ze 2-3 razy na mojej mieszanej skórze w okresie od kwietnia do lipca i efekt był ten sama - zapchał skórę i spowodował wysyp krost... zatem stosowanie w ciepłe dni jest wykluczone!
Ogólnie byłam z niego bardzo zadowolona ale tylko w zimie - wtedy działa zgodnie z opisem producenta - dlatego dałam na początku 4 gwiadki, ale ponieważ nawet latem skóra potrzebuje nawilżenia a ten krem zupełnie się do tego nie nadaje, no i ten zapach.. więc dostanie tylko 3.
Zapewne będzie idealny do skóry suchej...

Używam tego produktu od: ok 9msc
Ilość zużytych opakowań: w połowie 2-iego i ostatniego

Nie ma,nie ma wody na pustyni

Lubię kosmetyki Avene, ale tym produktem marka mocno nadwyrężyła moje - ślepe jak dotąd - zaufanie. Ten krem to dla mnie bubel wszech czasów. Aż się wierzyć nie chce, że z apteki!
Na pozór jest bardzo przyjemny - aksamitny, ale leciutki, wchłania się natychmiast do całkowitego matu. Nie podrażnia i nie zapycha mojej cery. Co z tego, skoro krem nie spełnia swojego podstawowego zadania - nie nawilża!
Gorzej, wręcz wysusza. Twarz jest po nim nieprzyjemnie ściągnięta, po nałożeniu kolejnej warstwy poczucie dyskomfortu się nasila. W życiu nie miałam tak suchej skóry, jak po tym kremie, którego działanie jest porównywane przez producenta do mechanizmów nawilżających oko! Hahaha... a świstak siedzi i ....
Teraz muszę ratować twarz :(, sama nie wiem jeszcze czym. Jestem wściekła, tym bardziej, że kiedyś już miałam ten krem i wydawało mi się, że nie był najgorszy. Chyba coś zmienili w składzie albo ja się tak szybko starzeje i wysycham na wiór ;).
Na szczęście nie jest wydajny i szybko się kończyUżywam tego produktu od:nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań:kończę 2

wielkie rozczarowanie

Tak jak byłam zadowolona z niektorych uzywanych kosmetykó avene, tak tutaj spotkałam sie z jakąs totalna porażką.
Konsultantka avene polecila mi ten krem do stosowania naprzemiennie z emulsją z kwasami cleanance k - na pryszcze. Kwasy zaskoczyły mnie swoja szybką skutecznością podczas snu, zaś na dzień hydrance optimale miał łagodzić tę terapię i pomagac w dobrym nawilzeniu.
* nie dość ze nieprzyjemnie pachniał,
* nie czułam zadnego nawilżenia,
* wręcz jakiś dziwny dyskomfort.
Ufałam jednak że skoro wydałam tyle pieniędzy krem zadziała. Byłam naiwna. Szkoda pieniędzy.
* Zero nawilzenia, zbyt lekka konsystencja
* jeszcze większe uczucie przesuszenia
* śmierdziel którego nie zastosowałabym ponownie nawet gdyby mi ktoś zapłacił!

Znalazłam 3 razy tańszy krem (Kolastyny) który przerósł moje oczekiwania i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Teraz się z nim nie rozstaje, a do avene troszeczkę się zniechęciłam.

Przyjemny, lekki kremik

Oceniam wersję do skóry normalnej/mieszanej bez filtrów.

Krem o niezwykle lekkiej emulsyjnej konsystencji.
Wchłania się błyskawicznie, u mnie do matu.
Idealny krem na dzień / pod makijaż.
Pomimo leciutkiej konsystencji wspaniale nawilża i koi.

Nie zapycha porów / żadnych nowych niespodzianek.

Bezzapachowy, co dla mnie jest plusem.

pomyłka

Jak dla mnie ten krem to pomyłka. Kiepsko nawilża. Średnio się wchłania - długo czuć tłustawy film na twarzy. Za to strasznie zatyka pory. Na początku nie chciałam wierzyć, że wysyp krost to jego wina, ale po odstawieniu cera mi się zdecydowanie poprawiła.
Jedyna jego zaleta to to, że mnie nie uczulił. Poza tym masakra.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: może połowa 1

szkoda, że ulepszyli

Hydrance w wersji lekkiej uzywam własciciwe od kiedy Avene jest dostępne w Polsce. Na samym początku (chyba z 7-8 lat temu) pamietam, ze dostepna była wersja , , dla skory tłustej do mieszanej i ta była dla mnie zdecydowanie najlepsza. Najlepiej nawilżała, ale też i najbardziej nadawala sie pod makijaz. Wścieklam się kiedy przestali ją produkować i pozostało mi uzywać wersji do skóry normalnej w kierunku mieszanej (nie pamiętam czy istniala wczesniej czy zastąpiła wspomniana przeze mnie ulubiona formułę). Była dla mnie dość dobra, ładnie nawilżała, nie podrazniała, nie zapychała, choć juz nie byla juz tak rewelacyjna pod makijaż. Dlaczego pisze o niej w czasie przeszłym? Bo jeśli dobrze wczytacie się w ulotki dolaczone do Hydrance Optimale legere to odkryjecie , ze wraz z wprowadzeniem ostatnio jego wersji z filtrami, "ulepszono" rownież jego wersje bezfiltrową i zmieniono nieco skład. Obecnie na drugim miejscu znajduje sie Caprylic trigliceride, czyli dla niektórych potencjalny zapychacz (dla mnie np tak). Nie wiem jak z resztą składu, niestety pudełeczko wyrzuciłam, ale taka innowacja wcale mnie nie cieszy. I albo to nastawienie psychiczne , albo faktycznie najnowasza wersja juz mi tak nie odpowiada, jeste minimalnie, ale to minimalnie gęstsza, no i cały czas zastanawiam sie czy mnie nie zapcha. Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: kto by zliczył

dla mnie bomba

Swietny kremik - zgodnie z nazwa - wersja legere nie jest ciezka, nawilzenie optymalne - leciutki kremik, ktory wchlania sie w sekunde, a mimo to nawilza! moge to swierdzic bo dluzszym czasie stosowania, wydawac by sie moglo, ze jest za leki by dobrze nawilzyc,ale podczas zimy, po dluzszym stosowaniu tylko tego kremu mam idelanie nawilzona, promienna cere, bez suchych skorek :) obecnie przeszlam na wersje UV bo jednak co filtry to filrty :) Używam tego produktu od:2 lat
Ilość zużytych opakowań:kilka..

ZAWIODŁAM SIĘ

jeszcze nigdy niemialam kremu nawilzającego ktory by mi tak wysuszal skore... mam cere mieszana i probowalam juz wieeeeele kremow nawilżających, ale ten byl najgorszy
*strasznie napina skórę
*sprawia że praktycznie 7 dni w tygodniu mialam jeden wielki "susz" na twarzy :/
* o nawilżeniu wogóle nie ma mowy
totalnie nie polecam.żałuję ze wydalam 62 zł na taki beznadziejny krem...

Używam tego produktu od:3 tyg

naprawde polecam!

Jestem osoba bardzo wybredna, jesli chodzi o wszelkie kremy do buzi i bardzo niechetnie wyprobowuje cos nowego. Długo sie wahalam, czy wydac kolejne pieniadze na ten krem. W koncu juz tyle razy sie zawiodlam...
Ale tym razem bylo inaczej, pozytywnie sie rozczarowalam.

Krem jest bardzo przyjemny dla mojej buzi, ladnie pachnie, nie zatyka porow, nawilza i utrzymuje moje skore w ryzach

Jedyny jego minus to brak ochrony UV..

Podejrzewam, ze zakupie kolejny, aczkolwiek nadal szukam mojego KWC:)

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Kremik bardzo dobry. Chociaz pomimo wersji lzejszej zostawial delikatny film na policzkach. Wybaczam, bo dobrze nawilza.
Na lato ok, ale nie ma filtrow. Na zime za lekki.

+ przyjemny zapach
+ rzadka konsystencja

- lekki film

Używam tego produktu od: lipiec 2008

Nie polecam

Zawiodłam się na tym kremie i to bardzo,ten krem jest jak dla mnie beznadziejny,zachęcona dobrymi opiniami na temat tego kremu pobiegłam do apteki i kupilam,ale bardzo sie rozczarowalam,nie widac efektu nawilżenia żadnego,wręcz przeciwnie,nie koi podrażnien,nie robi dosłownie nic,nawet pod makijaż sie nie sprawidził,A tyle pieniędzy wydałam.Już nic nie kupię w ciemno, mam niezłą nuczkę.

Używam tego produktu od: 3tyg.
Ilość zużytych opakowań: