L'Oreal Paris, Excellence Creme (Farba do włosów)

L'Oreal Paris, Excellence Creme (Farba do włosów)

Średnia ocena: 3.64/5

Średnia ocena: 4.64/5

wasserman.eu
Średnia ocena: 0.00/5

zobacz więcej ofertzwiń

Farba do włosów dostępna w szerokiej gamie kolorów. Idealnie i równo pokrywa włosy, nadając im głęboką i intensywną barwę. Chroni włosy, nawet te delikatne. Dostępna w 24 odcieniach, które wyglądają na włosach bardzo naturalnie i co ważne - nie płowieją i nie tracą połysku.
Innowacja - potrójna ochrona:
- Serum ochronne pielęgnuje uszkodzone partie włosów, w szczególności końcówki. Stosuje się je przed koloryzacją. Twoje włosy są chronione i przygotowane do farbowania.
- Odżywka z kompleksem Ceramidy + Proteiny o zwiększonej pojemności, przeznaczona do wielokrotnego zastosowania, odnawia ochronę włosów pomiędzy 2 kolejnymi koloryzacjami.
- Farba-krem koloryzujący Wyjątkowa Ochrona nadaje Twoim włosom intensywny i jednolity kolor, który doskonale pokrywa siwe włosy, nawet te najbardziej odporne na farbowanie. Excellence Creme nie spływa z włosów.
- Aplikator-grzebyk dodany do zwykłego aplikatora sprawia, że nakładanie produktu staje się jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej precyzyjne.

Trwałość
długotrwałe
farby
odświeżenie koloru, odżywcze, pokrycie siwych włosów
zapachowa
fluid / krem

Farba o nieprzewidywalnym kolorze, który szybko znika z włosów

Jeśli farbuję włosy w domu, to używam najczęściej recenzowanej farby Excellence na zmianę z farbą Casting Creme Gloss. Recenzuję kolor 4.15 czyli Mroźny brąz. Choć na moich włosach wygląda raczej na bardzo ciemny brąz, prawie czarny. W każdym razie na pewno nie jest taki jasny i tak ciekawy, jak na opakowaniu.

Farbę otrzymujemy w tradycyjnym kartoniku ze zdjęciem modelki o pięknej barwie włosów, co tylko denerwuje, gdy nie udaje się osiągnąć nawet zbliżonego koloru. W opakowaniu prócz farby do wymieszania znajdujemy także szampon po koloryzacji o ładnym zapachu oraz odżywczą maseczkę do włosów. Jest też grzebyk do rozprowadzania farby – konia z rzędem temu kto potrafi nim tę farbę nakładać. Próbowałam wiele razy, ale wolę inny sposób, który opiszę poniżej.

W związku z faktem, że grzebyk w moim odczuciu nie nadaje się do rozprowadzania tej farby, mieszam ją w miseczce i nakładam specjalnym, dużym, płaskim pędzlem. Wtedy czynność aplikowania farby na włosy jest bezproblemowa.

Farba pokrywa bez problemu siwe włosy i odrosty. Nie spływa z włosów, nie piecze, nie podrażnia i nie powoduje na skórze głowy żadnych nieprzyjemnych „niespodzianek”. Ma jednak dwie zasadnicze wady. Po pierwsze nigdy za jej pomocą nie udało mi się uzyskać pożądanego koloru, czyli choćby zbliżonego do tego, który widzę na włosach modelki z opakowania. A po drugie – farba w ekspresowym tempie wymywa się z włosów. Już po pierwszy myciu od farbowania włosów ich kolor staje się o cały ton jaśniejszy, jakby wypłowiały. Po pięciu myciach z koloru pozostają żałosne resztki. Dlatego też rzadko do niej wracam. Tylko wówczas gdy jest w mega promocji. W regularnej cenie jest zbyt droga w porównaniu z miernymi efektami, jakie w moim odczuciu, daje. Inna sprawa, że nie znam takiej farby drogeryjnej, co podkreślam, która wypadałaby w rzeczywistości tak samo, jak na opakowaniu. Pod tym względem lepsza o niebo jest jednak farba Casting Gloss, która się tak szybko nie wymywa, jak recenzowana i można nią uzyskać efekt zbliżony do koloru z opakowania. Jest też mniej kłopotliwa w użyciu. Po farbowaniu wystarczy ją spłukać z włosów, zastosować odżywkę i już. Natomiast przy farbie Excellence trzeba po farbowaniu dodatkowo umyć włosy, co zabiera więcej czasu, a następnie nałożyć odżywkę i ponownie spłukać włosy. Dla mnie to wada, a nie zaleta. Skoro można inaczej - mniej czasochłonnie przy innym produkcie tego samego producenta…

Podsumowanie

Farba Excellence w regularnej cenie jest droga, zważywszy na efekty, jakie daje. Kolor jaki się nią uzyskuje (numer 4.15) nigdy nie jest nawet zbliżony do tego jaki widnieje na włosach modelki z opakowania. Ponadto farba szybko wymywa się z włosów. Kupuję ją więc tylko wówczas, gdy jest w promocji. Bo przynajmniej nie uczula, ani nie podrażnia.

Gdybym systematycznie farbowała włosy w domu, to z pewnością szukałabym lepszego produktu. Używam tej farby jednak sporadycznie, choć od długiego czasu, więc póki co prócz jej zamiennika – Casting Gloss – nie znalazłam nic lepszego na rynku. Recenzowanej farbie do ideału jest jednak bardzo daleko.

Poniżej krytyki kolor 4.3

Kolor na próbniku i na zdjęciach - jedno wielkie oszustwo.
Spodziewałam się ciemniejszego koloru, nauczona doświadczeniem wiem, że zawsze wychodzi o 1 - 1,5 tonu ciemniejszy niż to widnieje na próbnikach czy zdjęciach.
Jednak kolor "Jasny złocisty brąz" nijak się ma do tego co mi wyszło na głowie w postaci burgundowo-śliwkowej czerni.
NIE NIE NIE
Jak dla mnie wielkie NIE dla koncernu LOREAL NA ZAWSZE!!!!!!

Najlepsza farba na świecie! Odcień: 7.11

Sięgnęłam po te farbę kiedy moje włosy były rude po rozjaśnianiu. Bardzo skusił mnie napis na opakowaniu ,,cool blond". Stwierdziłam że już nic mi nie zaszkodzi więc przetestuję te farbę. Konsystencja tej farby jest moim zdaniem trochę za rzadka, ale przyjemnie się ją nakłada. Zapach nie jest rażący jak przy innych farbach. W trakcie farbowania nie swędziała mnie głowa a więc farba nie podrażnia. Po zmyciu farby nie wierzyłam własnym oczom! Włosy nie były rude, tylko bardzo podobne do tych na opakowaniu (minimalnie ciemniejsze). Naprawdę wszystkim bardzo gorąco polecam te farbę!

Ulubiona

Farbę Excellence używam od mniej więcej 10 lat. Wcześniej testowałam inne marki i warianty, ale jednak ta została ze mną na dłużej.
Używam odcieni brązów - brąz lub ciemny brąz.
Farba jest bardzo wydajna - obecnie mam włosy do łopatek i spokojnie starczyła na solidne pokrycie całości włosów.
W opakowaniu oprócz farby właściwej znajdziemy dodatkowy aplikator w formie grzebyka, którego sama akurat nie stosuję, ale fajnie, że jest taka opcja. Rękawiczki, które dodaje producent są świetne - idealnie przywierają do dłoni i nie ma problemu z rozłożeniem farby na włosach. Odżywka też jest strzałem w dziesiątkę - przeciętnie starcza mi na 3 użycia.
Farba świeżo po zmyciu nadaje włosom ciemniejszy kolor, ale ładnie się wypłukuje tak, że po mniej więcej po dwóch myciach otrzymujemy docelowy kolor. Dobrze pokrywa siwe włosy.
Producent obecnie dodaje szampon do bezpośredniego użycia przy zmywaniu farby. Jest to dobry produkt, który ułatwia spłukanie farby. Włosy są lśniące i odżywione dzięki odżywce. Kolor wypłukuje się łagodnie.
Będę jeszcze do niej wracać.

najlepsza farba na rynku

Używam odcienia 9.1.
Farba jest niesamowicie wydajna- mi wystarcza na dwa farbowania. Dużym atutem są też wygodne, idealnie pasujące do dłoni rękawiczki oraz bardzo fajna odżywka.
Kolor bezpośrednio po farbowaniu jest nieco ciemniejszy od oczekiwanego, ale nie jest to jakaś duża różnica.
Farba doskonale kryje siwiznę. Nadaje włosom trwały i ładny połyk, czyni je zadbanymi i miękkimi.
Zapach ujdzie.
Dla mnie numer jeden , jeśli chodzi o farby do włosów.

zdecydowanie nie polecam

beznadziejna. farbowałam włosy różnymi farbami ale to jest jakaś pomyłka nie wiem może dlatego że nowość i niedopracowana jeszcze. śmierdzi podrażnią skórę kolor pozostawia sobie wiele do zycznie nawet odrosty które mam naturalnie popielate wyszły dziwnie różowe sama nie wiem co to jest. maseczka po farbowaniu masakra wszystko zachlapane na fioletowo

Słabiutka

No coz, po 1, nie pokryla mi dokladnie siwych wlosow, bardzo delikatnie. A po 2 tygodniach od farbowania siwe wlosy wygladaja jakby nie byly farbowane wcale. Kolor ciemny blond, wyszedl jak kasztan. No niewiele dobrego moge powiedziec o tej farbie... Zapach drazniacy, nawet w oczy. Jedyny plus to aplikator ulatwiajacy nakladanie, nic wiecej.

Przyzwoity efekt

Farbę zakupiłam w odcieniu średniego brązu. Moje naturalne włosy mają podobny kolor, potrzebowałam odswiezenia i pokrycia pierwszych siwych włosów.

Farbę łatwo się nakłada. Włosy farbowałam samodzielnie, nie powstały żadne nieestetyczne plamy, nie odznacza się na odroscie. Włosy siwe zostały ładnie pokryte ale po ok 2 tygodniach zaczęły po mału prześwitywać. Po ok. 1 tyg zauważyłam że farba zaczyna się naturalnie wypłukiwać z włosów. Od razu po aplikacji był to raczej ciemny brąz, ładny, neutralny odcień (nie wpada w rudości) i po 1-2 tygodniach stał się średnim brązem z opakowania. Nie zauważyłam aby farba zniszczyła czy przesuszyła włosy i co dla mnie ważne, nie podrażniła skóry głowy. Jedno opakowanie wystarczyło mi na włosy sięgające parę cm za obojczyki.

Polecam, zwłaszcza dla osób bez siwych włosów.

4.54 Brąz mahoniowo-miedziany

Po tę farbę sięgnęłam chcąc spróbować czegoś innego, ponieważ do tej pory regularnie stosowałam krem koloryzujący L'oreal Casting Creme Gloss. W porównaniu, Excellence Creme wypada słabiej, ale wciąż jest dobrą farbą. Odcień zgadza się z zapewnieniami na opakowaniu, po jakimś czasie traci on jednak na intensywności i spłukuje się wraz z kolejnymi myciami, co tak jak w przypadku Casting Creme Gloss nie jest dla mnie problemem, ponieważ odrosty dzięki temu są mniej widoczne.
Aplikacja farby jest prosta i dosyć szybka, ponieważ nie trzeba długo trzymać jej na włosach. Dołączona jest również wydajna odżywka oraz mały szamponik. Włosy po samym farbowaniu były przyjemnie miękkie i błyszczące, natomiast mam wrażenie, że z czasem nieco straciły na blasku i się trochę wysuszyły.
Finalnie, Excellence Creme mnie niczym nie zaskoczyła, ponieważ po użyciu innej farby od L'oreal moje wymagania były dość wysokie. Z koloru i jego trwałości na włosach jestem zadowolona, natomiast nie ukrywam, dla mnie lepszą opcją jest jednak Creme Gloss.

Odcień 4.3, czyli miał byż złocisto, a wyszło zielono

Eksperymentowanie z kolorem to raczej nie jest coś, za czym przepadam. W wypadku koloryzacji lubię zachowawcze metody, dlatego też wciąż poszukuję produktu idealnego. Jest to chyba jedyna kategoria kosmetyków, w której nie za bardzo interesuje mnie szukanie nowości. Z racji tego, że moje wcześniejsze próby farbowania włosów w domy zakończyły się tragedią - albo brak jakiejkolwiek zmiany w odcieniu, jedynie pogorszenie kondycji czupryny, albo masakra w postaci żółtka na głowie. Zmęczona już długimi próbami uzyskania idealnego, chłodnego koloru blond podjęłam spontaniczną decyzję o tym, żeby stać się brunetką. Przypatrując się produktom z asortymentu jednej z drogerii zauważyłam farby L'Oreal Paris z serii Excellence, a wśród nich odcień 4.3, który miał wpadać w piękne, złociste tony. Bardzo mi się on spodobał, także na niego się zdecydowałam.

Farba zamknięta została w kartoniku, na którym przeważają kolory bieli, różu oraz czerwieni (nie licząc oczywiście prezentacji odcienia kosmetyku na Pani z idealnie ułożoną fryzurą). Na dole umieszczono opis produktu i jego nazwę. Generalnie szata graficzna to nic specjalnego, wygląda dokładnie tak jak przy innych tego typu kosmetykach.

W opakowaniu umieszczono nie tylko tubkę z farbą, ale także kosmetyki przeznaczone do dwuetapowej pielęgnacji po zastosowaniu produktu, czyli szampon oraz odżywkę. Jeżeli chodzi o ten pierwszy, to jest to najpiękniej pachnący kosmetyk tego typu z jakim miałam do czynienia. Ma mocną, jabłuszkową woń i jest cudowny w swej postaci. Aż żałuję, że nie da się go zakupić samego, bo mimo tego, że najprawdopodobniej posiada w sobie SLS, to z wielką chęcią wracałabym do niego co mycie. Sama odżywka nie zapadła mi szczególnie w pamięć - była poprawna, delikatnie dociążająca, ale nic po za tym.

Farbę nałożyłam dokładnie na całe włosy i trzymałam na nich przez 30 minut. Podczas samego nakładania skóra głowy szczypała jak nie wiem co, bardzo nieprzyjemne uczucie. Wydawało mi się, że jedynie kosmetyki rozjaśniające tak robią, a tu proszę. Po pewnym czasie te uczucie przestawało być problemem, ale co się wycierpiałam, to moje.

Kosmetyk spłukiwało się całkiem przyjemnie i szybciutko. Największym zaskoczeniem jednak było dla mnie to, jak moja fryzura wyglądałam tuż po wyschnięciu. Było dobrze wygładzona i połyskująca, a także intensywnie nasączona kolorem... czarnym. Tak, czarnym. Ciemność utrzymywała się na niej ok. 2 tygodnie, za każdym razem myłam głowę mocnym szamponem, bo chodź zazwyczaj tego nie praktykuje, w tym wypadku wydawało mi się to jedynym logicznym rozwiązaniem, by jak najszybciej pozbyć się tej nagłej zmiany. Ostatecznie włosy spłukały się do odcienia kasztanowego z piękną, zieloną poświatą, także spadłam z deszczu pod rynnę. Kolejna tragedia. Odcień glona był zauważalny nawet przez osoby kompletnie się na tym nieznające, więc no nie mogłam z tym czymś dłużej chodzić.

Podsumowując, odcień wypada tragicznie. Wychodzi bardzo intensywnie i zupełnie inaczej, niż obiecuje producent, a w ostateczności spłukuje się do czegoś jeszcze gorszego. Masakra absolutna, nie polecam kosmetyku nikomu. Cóż, trzeba wrócić do dalszych poszukiwań idealnej, domowej koloryzacji.

Blond 7.0 - najlepsza farba drogeryjna na rynku

Moim zdaniem to jedna z najlepszych farb drogeryjnych na rynku. Po przygodach z Garnierami, Schwarzkopftem z radością przywitałam klasykę gatunku -doświadczenie i tyle dekad w branży robi swoje. Moim zdaniem nie warto eksperymentować i zaufać marce o czym przekonuje się za każdym razem kiedy pod wpływem impulsu w drogerii sięgam z nadzieją po jakąś nowinkę w Rossmanie, by później biec szybko do fryzjera ściągać zielono-glonowe odcienie. Farbą pomalowałam bardzo jasny blond, wyszedł śliczny ciemny blond (lekki brąz - spłukuje się delikatnie do ciemnego blondu) jak na opakowaniu. Farba ma przyjemną konsystencję, a w zestawie świetną odżywkę i łagodny szampon. Jak ktoś myśli o przyciemnieniu jasnego do naturalnego ciemnego blondu to polecam tę farbę - na pewno warto spróbować, bardziej niz inne, jak ktoś nie jest pewny efektu, to warto trzymać na początku 10-15 minut, bo może wyjść ciemna na jasny, ale na pewno nie czarny, szary ani zielony i to jest największy plus tego produktu, jak do tej pory najlepsza farba drogeryjna, a przetestwałam już niemal wszystkie w odcieniach od średniego do bardzo jasnego blondu, ta jedyna mnie nie rozczarowała.

Farba fajna, ale to spłukiwanie...

Farbę kupiłam z ciekawości. Mam włosy rozjaśniane do jasnego, słonecznego, żółtawego blondu, a pod spodem naturalny ciemny, szary blond. Trochę miałam za jasno na głowie więc postawiłam tym razem na farbę bez rozjaśniacza i postanowiłam obejrzeć efekty. Wybrałam kolor 9.1, czyli "bardzo jasny blond popielaty". Sugerowałam się nazwą koloru i numerem, bo pani na opakowaniu ma gdzieś taki blond jak ja przed farbowaniem, czyli na pewno nie chłodny.
Obecnie kupuję 8.11 i ten odcień podoba mi się chyba najbardziej.