Alterra, Feuchtigkeits - Shampoo Granatapfel & Aloe Vera (Szampon nawilżający do włosów suchych i zniszczonych `Granat i aloes`)

Do produkcji szamponu nawilżającego zastosowano specjalnie dobrane składniki najwyższej jakości: wartościowa kompozycja pielęgnacyjna z wyciągami z aloesu, granatu i kwiatów akacji pielęgnuje włosy, nawilża je i dostarcza włosom zniszczonym nowej energii.

do włosów suchych i zniszczonych
nawilżające, oczyszczające, wzmacniające
zapachowa
Skóra głowy
normalna, sucha i wrażliwa

Szampon alterra granat i aloes

Posiadam włosy, które w łatwy sposób puszą się i wydają się bardzo zniszczone oraz suche. Po użyciu szamponu, stały się one nawilżone oraz mniej puszące się, dlatego będę polecać każdemu ten szampon w 100%.

Jestem na nie!

Daje poczucie niedomycia, włosy plączą się po nim i wyglądają wyraźnie słabiej.
Po niedługim czasie spowodował u mnie swędzenie i sypiący się z głowy naskórek.
Wymaga podwójnego mycia, za pierwszym w ogóle się nie pieni.
Dla odmiany moja siostra korzysta z niego od lat i jest zadowolona.
Jest to produkt tani, ze stosunkowo dobrym składem, który trzeba sprawdzić na sobie, żeby się przekonać.

Pogorszył stan włosów.

Jedyna różnica pomiędzy tym szamponem, a innymi szamponami Alterry, które testowałam jest to, że włosy po nim łatwiej się rozczesują. Nie są natomiast wygładzone, czy nawilżone. Elektryzują się i puszą. Alkohol w składzie wysusza skórę głowy, która broni się wydzielając więcej sebum - przez co szybciej się przetłuszczają. Nie kupię ponownie.

Bardzo dobry!

Szampon kupiłam zachęcona recenzjami innych wizażanek. Szukałam czegoś z prostym składem, bez silikonów i sztucznych substancji. Zależało mi też na czymś co nawilży moje włosy i skórę głowy. Nie zawiodłam się!
Szampon przestępny cenowo - około 10 - 12 zł. Bardzo dobrze się pieni, ma delikatny zapach i żelową konsystencję. Ładnie domywa włosy, które po umyciu i wysuszeniu są lekko uniesione u nasady głowy. Najważniejsze: nie podrażnia skóry. Jestem bardzo zadowolona z zakupu i z pewnością będę do niego wracać. :)

Nie sprawdził się u mnie

Jestem zdziwiona tak sporą ilością pozytywnych opinii o tym produkcie, ponieważ w moim przypadku w ogóle się nie sprawdził. Zakupiłam oczywiście w Rossmannie, po rekomendacji znajomej oraz obejrzeniu filmików o tym produkcie na YT.
Przy pierwszym użyciu spodobał mi się oczywiście zapach produktu, który jest odrobinę owocowy, a jednocześnie orzeźwiający. Konsystencja też przypadła mi do gustu - jest gęsta, typowo żelowa, podobna do szamponu Pantene Aqua Light. Na koniec użyłam oczywiście mojej stałej odżywki.
Włosy już w trakcie suszenia i rozczesywania plątały się dużo bardziej niż zwykle. Spuszyły się oraz wcale nie były wygładzone mimo tego, że z reguły takie są. Pomyślałam, że ten szampon ewidentnie mi nie będzie służył. Użyłam go później jeszcze kilka razy w połączeniu z innymi produktami do pielęgnacji włosów, jednak nic się nie zmieniło. Dodatkowo miałam wrażenie, że są w gorszej kondycji niż wcześniej lub tak naprawdę podkreślał zniszczenie moich włosów przez zabiegi fryzjerskie (wielokrotne rozjaśnianie), które inne szampony, produkty myjące ukrywały... Wada to moim zdaniem zawartość alkoholu tym produkcie, który nie posłużył moim włosom i faktycznie mógł je przesuszyć. Z zalet natomiast wymienić mogę niska cenę oraz dostępność, ponieważ dostaniemy go w każdej drogerii Rossmann.
Ja niestety nie mogę polecić tego szamponu, ale możne sprawdzić się dla innego typu włosów.

Potrafi pozytywnie zaskoczyć

Wspomniałam już w recenzji odżywki, że uważam duet szampon i odżywkę za najlepsze combo. Ten duet czasem potrafił mi zrobić Photoshop, włosy były piękne i to już staje się hitem, że coś potrafi wydobyć z nich coś ładnego.
Szampon jest tani, i dostępny w każdym Ross. Ma przyjemny ale delikatny zapach, myje dobrze, mimo iż nie pieni się jakoś spektakularnie. Sam szampon w sobie nie robi jakiegoś efektu wow, jest poprawny ale nie jest idealny. Traktuje go jako taki zestaw ratunkowy przed ważnym wyjściem. Niestety duet nie zawsze robi efekt wow i nie wiem od czego to zależy. Zasem jest super, włosy śliskie, pięknie odbijające światło obojętnie od stylizacji ( czy proste czy podkręcone na pasek od szlafroka). Efekt który pokochałam bo włosy wyglądały jak po szeregu drogich zabiegów,.

Odżywka i szampon są utrzymane w tej samej kolorystyce, widać od razu że to komplet pasujący do siebie.

Jeden z najlepszych wśród drogeryjnych szamponów

Szampon dobrze mi służył przez ostatnie kilka lat. Domywał skórę, nie powodował przyklapu ani wzmożonego przetłuszczania. Miałam wrażenie bardziej milszych w dotyku włosów. Alkohol w nim zawarty nie wysuszał mi skóry.

Można go również kupić w mniejszym opakowaniu.

Nabyłam po latach wrażliwość na CAPB, także szampon poszedł w odstawkę.

Jak zapomnisz kupić szamponu na wyjazd, to wybierz ten

Szampon kupiłam na spróbowanie. Podobał mi się zapach, był bio, w dodatku cena bardzo atrakcyjna, bo w porównaniu do drogeryjnych szamponów bardzo niska.

Szampon ma gość gęstą konsystencję, nie przelewa się przez palce. Dobrze się pieni, nie wysusza włosów i można go swobodnie używać też do mycia całego ciała.

Poprawnie myje włosy, aczkolwiek dla osób z przetłuszczającym się włosami polecam wymyć je dwa razy, bo nie ma się co czarować, to nie jest szampon z silnymi środkami myjącymi.

Zapach ma przyjemny, świeży, zapach ten nie męczy (nie jest zbyt intensywny). Niestety nie utrzymuje się na włosach po myciu.

Od tego szamponu nie ma co oczekiwać cudów. Spełnia swoje podstawowe zadanie - myje, nie podrażnia skóry i nie uczula. Myślę, że warto go kupić jeżeli chce mieć sie jakiś szampon "na zmianę" by włosy i skóra mogły odpocząć od silniejszych szamponów.

Fajny i niedrogi

Szampon w wygodnym opakowaniu. Szampon charakteryzuje się bardzo przyjemnym zapachem. Dobrze rozprowadza się po włosach, dobrze się pieni i bardzo dobrze oczyszcza - nie ma problemu z myciem pozostałości po stylizacjach włosów. Szampon nie plącze włosów.cwlosy pozostają miękkie i lśniące. Nie obciąża włosów i nie wysusza. Produkt wydajny.

Kupuję

Lubię tę markę za naturalny skład. Szampon nie ma intensywnego zapachu, nie pieni się mocno, ale tak to jest jeśli skład jest bardziej eco. Szampon delikatnie myje włosy, dobry do codziennego mycia. Nie niszczy włosów, delikatnie nawilża je i skórę głowy. Cena jest niska w stosunku do jakości i pojemności. Zostaje ze mną na dłużej.

super :)

Bardzo fajny i łatwo dostępny szampon do włosów. Jest bardzo gęsty i wydajny Przy czym bardzo dobrze się pieni oraz dokładnie myje włosy. Szampon jest wydajne opakowanie poręczne. Nie wysusza nie podrażnia i nie uczula.

skromny, ale zacny

Polecam ten szampon. Mam włosy dość grube, suche (chociaż skórę głowy przetłuszczającą się). Włosy po użyciu tego szamponu są ładne, błyszczące, odbite od skóry, chociaż wymagają odżywki. Skóra głowy nie jest podrażniona , zmniejszyło mi się swędzenie.
Zachęcam do tego , aby przed użyciem szampon dobrze rozcieńczyć z wodą. Lepiej się go wtedy używa , mocniej się pieni. Jak nałożyłam raz szampon bezpośrednio na włosy, miałam uczucie niedomycia włosów.