Philips, Satinelle HP6420 (Depilator)

Philips, Satinelle HP6420 (Depilator)

Depilator Philips Satinelle zapewnia długotrwałą gładkość skóry. Delikatnie usuwa włoski, o długości nawet 0,5 mm, wraz z cebulkami, dzięki czemu skóra może pozostać gładka przez cztery tygodnie. W zestawie mała szczoteczka do czyszczenia.
Depilator jest wyposażony w delikatne dyski depilujące, które usuwają włoski o długości nawet 0,5 mm bez pociągania za skórę. Dodatkowe ustawienie dużej szybkości pozwala usunąć drobne i trudno dostępne włoski. Depilator jest wyposażony w głowicę depilującą z możliwością mycia. Głowicę można odłączyć i wyczyścić pod bieżącą wodą, co ułatwia zachowanie higieny. Zaokrąglony kształt doskonale mieści się dłoni, co umożliwia wygodne usuwanie owłosienia.

depilatory
Zastosowanie
do gniazdka

Trwałość / wykonanie:
Łatwość obsługi:
Design produktu:

Boli i mało działa .

Dostałam depilator z 5 lat temu z okazji rocznicy ślubu . Marzył mi się dobry ale tani depilator na początek. I taki dostałam. I to był błąd . Oj jestem mało wytrzymała na ból . Mam wrażenie że depilator strasznie ciągnie włosy , aż je wyrywa . Mam po nim nogi zaczerwienione . Niestety jestem z tych co mają gęste włosy ,ciemne włosy na nogach . I ciężko je utrzymać gładkie na długi czas . Depilator szczerze użyłam max 10 razy i odłożyłam go na bok. Nie daje rady . Boli . Bardzo boli. Jeśli chodzi o włosy to też nie zauważyłam jakieś różnicy po tych 10 razach. Włosy jak były mocne ,czarne i szybko rosły tak rosną . Może trzeba go dłużej używać ? Nie wiem ,ale wiem że nie polecam .

• Trwałość / wykonanie: 4

Przyzwoity

Dostałam go w prezencie trzy lata temu.
Jako właścicielka gęstych, mocnych i ciemnych włosków prezent ten przyjęłam z radością i nadzieją, że dzięki takiej metodzie depilacji uda mi się je osłabić.
I to jest akurat fakt-po trzech latach regularnego depilowania włoski rosną mi dużo słabsze, delikatniejsze i przede wszystkim-odrastają wolniej. Dla mnie to naprawdę większy komfort i pewność siebie, bo maszynką musiałabym golić się praktycznie co dzień lub dwa. A depilatorem robię to co 2-3 tygodnie, bo włoski nie odrastają równo-niektóre depilator wyrywa z cebulką, a niektóre ucina przy skórze, więc nigdy nie ma idealnej gładzi na te przyjęte 4 tygodnie ;)
Sama depilacja też nie jest błyskawiczna-trzeba bardzo dokładnie i powoli przesuwać główką depilatora po skórze, bo nie wyrywa tak szybko i dokładnie, trzeba robić to powoli i dobrze dociskać narzędziem. Jednak ostatecznie wyrywa dobrze i w ciągu tych trzech lat nic się nie zmieniło w tej kwestii na minus.

Skóra wyraźnie jest wdzięczna na rzadsze depilowanie i sporadyczne używanie maszynki-odkąd ma depilator nie mam podrażnień, skóra nie wysusza się tak szybko jak przy maszynce, po prostu jest w lepszej kondycji.
Choć pierwszy rok był ciężki, bo odrastające włoski mi bardzo wrastały zanim stały się cieńsze na wskutek regularnego wyrywania. Przechodziłam przez fazę bolesnych gul, stanów zapalnych, krost, mimo peelingów i kremów mocznikowych. Najszybciej przywykły nogi i pachy, dłużej męczyłam się ze strefą bikini(tutaj polecam Pilarix Forte, Cicalfate+ i punktowo Tormentiol, mi bardzo pomogły przejść przez najgorsze), jednak jak już włoski mam cieńsze to jest lepiej :)

Odczuwanie bólu to kwestia indywidualna-wiadomo, jak wyrywa to będzie boleć, ale i tak dużo mniej niż przy plastrach z woskiem.
Choć ja akurat na ból depilacji jestem bardzo odporna, ja tą machiną robię sobie praktycznie większość ciała.
Zdarza mi się, ze skóra bezpośrednio po depilatorze jest zaczerwieniona i robią się takie gule jak po pokrzywie lub komarach-ja na to stosuję żel pod opalaniu Ziai, bardzo dobrze się sprawdza u mnie w tym przypadku.

Z kwestii technicznych-depilator dobrze leży w dłoni.
Ma dwa tryby regulacji mocy-słabszy i mocniejszy. Ja praktycznie zawsze jadę na pełnych obrotach, ale tryb wolniejszy przydaje się do tych rejonów gdzie skóra jest cieńsza-przy kolanach, na rękach i przy kostkach, też ładnie wyrywa(choć wolniej).
Podoba mi się jego wygląd, jest dziewczęcy i uroczy :D
Główkę łatwo można zdjąć i wyczyścić pod wodą, do tego jest dołączona szczoteczką, która dobrze czyści na szybko z włosków.
Kabel jest długi-z jednej strony na plus, bo mam gniazdka w domu dosyć wysoko, dzięki takim dłuższym kablom mam większą swobodę, ale z drugiej-czasami mi wadzi jak robię sobie ręce.
Ten model jest głośny, nawet bardzo. U mnie mój depilator ma ksywkę Kombajn ;)

Mimo tych drobnych wad nie wyobrażam sobie powrotu do innych metod usuwania owłosienia. Depilator jest dla mnie najwygodniejszy i najefektywniejszy, do tego uważam go za najbardziej ekonomiczny wybór jeśli ma się więcej owłosienia, które trzeba częściej usuwać-to inwestycja na dłuższy czas, bo korzyści długoterminowe są dla mnie bezcenne-słabsze i mniej widoczne włoski oraz skóra w lepszej kondycji co przekłada się na większe poczucie osobistego komfortu.
Aczkolwiek nie wiem czy wrócę do tego konkretnego modelu(który i tak pewnie mi jeszcze długo posłuży, bo mój to już dawno po gwarancji, a działa bez zarzutu), myślę, że będę szukać czegoś lepszego ;)

Produkt nie dla mnie

Mam chyba nieco za niski próg bólu jak na ten depilator. Kilka razy go używałam i przerzuciłam się ponownie na maszynki. To nie produkt dla mnie.
Efekt owszem, jest zadowalający, ale męczarnia podczas depilacji to koszmar. Może jeszcze kiedyś się przemogę i zacznę znów go używać, nie wiem. Co prawda jest to depilator niższej półki, ale zniechęcił mnie do wszystkich tego typu produktów.
Oprócz tego dość głośno działa, ale nie uważam tego akurat za wadę.
Podsumowując - jeśli ktoś nie jest bardzo wrażliwy na ból to może się sprawdzi, dla mnie to za dużo.

• Łatwość obsługi: 5

Mój pierwszy depilator, chciałam coś niedrogiego i skutecznego. Ogólnie jest bardzo głośny ale nie traktuję tego jako wadę. Pierwsze starcie było bolesne, mam duży próg bólu ale to bolało strasznie, nigdy wcześniej nie używałam więc nie wiedziałam czego się spodziewać. Na początku robiłam przerwy potem już przywykłam do bólu :) Jeśli chodzi o efekt to mile mnie zaskoczył, dawno nie miałam tak gładkich nóg przez co najmniej tydzień, dla mnie to i tak długo, maszynki niestety muszę używać codziennie. Ogólnie polecam, ale nie dla osób z niskim progiem bólu :)

Daje rade

Kupiłam depilator ok rok temu bo chciałam mieć niedrogi depilator sprawdzić czy się sprawdzi a nię odrazy zacząć od tych z górnej półki . Teraz trochę żałuję bo ten depilator się nie dpra dział mam teraz z droższej półki i jestem wiele bardziej zadowolona z droższego. Zacznę od tego że bardzo boli podczas depilacji niedokładnie wyrywa włoski trzeba kilkanaście razy przejechać plusem jest że ma dwa tryby mocniejszy i mniejszy czasami używałam jednego czasami drugiego plusem jest wygodnie się trzyma w ręce długi kabel minusem jest bardzo głośny na nogi spra duża się bo da się wytrzymać ale pod pachami odpada zabardzo boli

Stale w użyciu

Dostałam go w prezencie. Wcześniej samodzielnie woskowalam nogi,ale w końcu woskownica wyzionela ducha. Po tym depilatorze początkowo mocno wrastały mi włoski,ale peelingi i nawilżanie załatwiły sprawę. Depilator ma długi kabel, potrafię się nim dokładnie wydepilować i mam spokoj przez 3 tygodnie. Jest głośny,ale skoro go dalej regularnie używam to się sprawdza. Polecam

Depilator

Mój pierwszy depilator, wybrany głównie ze względu na niską cenę.
Czasem trzeba było się napracować i jeździć w tą i tamtą mnóstwo razy, ale był nie najgorszy.
Z tym wyrywaniem włosów od 0,5mm to bym nie fantazjowała ;) ogólnie służył mi długie lata i był wart swojej ceny,ale jeśli ktoś oczekuje spektakularnych efektów w krótkim czasie, to musi szukać gdzie indziej.

Tani i skuteczny

Nigdy wcześniej nie używałam depilatora, więc na próbę zdecydowałam się wybrać model w przystępnej cenie. Nie żałuję, że wybrałam właśnie ten model. Dokładnie wyrywa włoski, a ból jest moim zdaniem nie wielki. W moim przypadku po depilacji pojawiają się na nogach czerwone kropeczki, jednak całkowicie znikają po paru godzinach. Podczas pracy jest dosyć głośny, zwłaszcza na 2 stopniu szybkości. Depilator dobrze leży w dłoni, ma długi kabel, a dzięki dyskretnym zdobieniom jest niezwykle kobiecy. Uważam, że za taką cenę warto wypróbować.

Cudeńko

To jest mój pierwszy depilator. Bardzo wygodnie leży w ręce, kabel zasilający jest długi, więc można do zabiegu znaleźć sobie wygodną pozycję. Ponadto jest bardo ładny: śliczny kolor Rose Gold na włączniku i na delikatnych wzorkach. Dla mnie bardzo dużą zaletą jest fakt, że urządzenie jest malutkie i można je brać w dłuższe wyjazdy.

Jeżeli chodzi o samą depilację to jest względnie bezbolesna ( dla mnie o wiele mniej bolesna niż wosk), urządzenie wychwytuje nawet małe włoski.
Jedyną wadą jest chyba okropnie głośny dźwięk podczas pracy.

• Trwałość / wykonanie: 2
  • Design produktu: 2
  • Łatwość obsługi: 2

Średniawka...

To mój pierwszy depilator i tak naprawdę spodziewałam się świetnego efektu, a ten jest...mizerny.
- depilator głośno działa;
- jest nieprecyzyjny, naprawdę trzeba się namęczyć, aby wydepilować dobrze nogi;
- można go używać tylko podłączonego kablem do prądu, nie jest bezprzewodowy.
- nie jest wodoodporny, więc w grę wchodzi tylko depilacja na sucho.
- nie oszukujmy się, depilacja jest bolesna;
- u mnie efekt utrzymuje się do dwóch tygodni;
- pojawiają się wrastające włoski (mam wrażenie, że pęseta niektóre włoski urywa niedokładnie).

Praca jest czasochłonna, efekt jest ładny do 2 tygodni a nawet mniej (mam ciemne włoski). Być może to kwestia moich włosków, być może muszę jeszcze poużywać depilatora, by stały się delikatniejsze... Jednak mimo wszystko ta czasochłonność nijak się ma do efektu... Nie kupię go po raz kolejny, będę szukać czegoś lepszego.

Działa

Depilator ten leżał u mnie w szafie parę ładnych lat. Pierwszą próbę depilacji podjęłam dopiero rok temu. Jednak po pierwszej nodze wymiękłam. Niedawno jednak stwierdziłam, że mam już dość swoich twardych, szybko rosnących włosków. Jakoś wytrzymałam ten ból i jestem zauroczona efektem. nogi gładkie nawet do 2 tygodni, włosy odrastają słabsze, a następna depilacja już wcale nie bolała. Żałuję, że tyle zwlekałam :D

Nigdy więcej golarek

Wstyd się przyznać, ale to mój pierwszy taki depilator i to jeszcze otrzymany w prezencie :)

Przez lata zdecydowanie wolałam golenie, woskowanie i inne sposoby, najzwyczajniej w świecie bałam się, że nie przekonam się bo będzie to zbyt bolesne.

Przygotowałam się do 1 użycia solidnie, dzień wcześniej gruboziarnisty peeling i popołudnie kiedy mam więcej czasu.

Jestem zachwycona, być może przy 1 użyciu nie poradził sobie z każdym włoskiem, niektóre mam wrośnięte, ale za którymś razem już tak.

Efekt utrzymuje się do 2 tygodni, czasem 3, kwestia w którym miejscu na nogach. Zaraz po użyciu trzeba dać oczywiście skórze odpocząć, ale maść z witaminą A i kokos ukoiły skórę, Odrastają wolniej i są słabsze co dla mnie jest najważniejsze.

Sam depilator jest poręczny, estetyczny, dołączona do niego szczoteczka na niewiele się zdaje, ale coś tam oczyszcza. Irytuje mnie tylko to, że jest na kabel.