La Roche-Posay, Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50+

La Roche-Posay, Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50+

Anthelios XL Fluide Extreme, dzięki zawartemu filtrowi SPF 50+ daje najsilniejszą ochrona przed oparzeniami słonecznymi. PPD28/SPF 50+ zapewnia ochronę anty-UVA przed długoterminowymi skutkami promieniowania słonecznego (deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry). Dzięki strukturze przepuszczającej powietrze ten wyjątkowo lekki fluid jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry, nawet bardzo tłustej. Nie powoduje powstawania zaskórników. Zawiera system filtrujący składający się z opatentowanych filtrów słonecznych: Mexoryl SX i Mexoryl XL.

GENIALNY

Ten produkt jest świetny,tak po kolie testuje wszystkie Antheliosy i mogę stwierdzić, ze są bezbłędne. Ta delikatna, transparentna konsystencja i jaki efekt. Naprawdę, i ta wydajność, no rewelacja. Skóra gładziutka,nawilżona i matowa.

Używam tego produktu od:miesiąc

ujdzie!

+ lejący, choć to sprawia, że szybko się wchłania
+ dobra ochrona przed słońcem

- okropny, chemiczny zapach
- mocne bielenie
- na brwiach i płatkach nosa zostawiał dziwne "farfocle"
- błyszczy się już po ok. godzinie i to niemiłosiernie
- alkohol w składzie!
- migruje do oczu i bardzo mocno szczypie

Ma fajne, estetyczne opakowanie.
Konsystencja jest niemal wody, fajnie się wchłania, zostawia trochę świecącą skórę ale przypudruję odrobinę i mam spokój do kolejnego nałożenia (mam skórę tłustą ale nigdy się nie świeciłam).
Nigdy nie spiekło mnie przy nim, a koleżankom przynosi ulgę na popalone ramiona ;)
Jest wydajny używam go od 2 lat a mam go 1/4.
Niby data ważności jest 12 msc, ale nie wiem kto by to zużył całe przez rok. Nie zauważyłam zmiany zapachu, konsystencji, koloru czy właściwości więc używam dalej :)

Nie kupie go bo myślę że nie jest już mi potrzebny tak drogi produkt, tańsze też zdają egzamin. :)

Używam tego produktu od: ponad 2 lat
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 :)

Zapycha?

Zalety:
- higieniczne i poręczne opakowanie
- nie śmierdzi
Czyżby to był koniec?

Wady:
- lejąca się konsystencja
- bieli i to tak, że wyglądam trupio-blado. Nie zorientowałam się póki ktoś mi powiedział czemu tak blado wyglądam. W świetle dziennym dopiero zobaczyłam. Twarz znacznie się różniła od szyi
- nie wchłania się do końca przez to pozostawia tłustą warstwę na skórze i strasznie się świece.
- i coś mi się wydaje, że zapchał moją skórę -.-
- zawiera alkohol - przymrużyłabym oko gdyby to pomagało się mu wchłaniać ale...

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Całkiem ok

Anthelios XL to mój pierwszy w życiu filtr, potrzebowałam go, gdy zaczęłam przygodę z kwasami.
Filtr ma przyjemną, lejącą konsystencję, ponowne nałożenie nie sprawia problemów, zwłaszcza, że dość szybko się wchłania. Nie jest tłusty.

Lekko pobiela, matuje na 2-3 godziny, potem skóra bardzo się świeci.

Często, zwłaszcza gdy nakładamy większą ilość na raz, potrafi się rolować - najlepiej nakładać przepisową ilość warstwami - po wchłonięciu pierwszej sięgnąć po następną etc.
Dużym minusem jest zawartość alkoholu - filtr potrafi podrażniać skórę, zwłaszcza tę wrażliwą, trądzikową czy naczynkową.

Ochrona bardzo dobra, filtr skutecznie obronił przed słońcem.

Nie sądzę, że kupię ponownie - mam swój ideał konkurencyjnej firmy i szybko go nie zdradzę.

Używałam tego produktu przez: kilka miesięcy

Dobry

Polecam, nawet do tłustej skóry.
Dla mojej mieszanej/tłustej cery, bardzo dobry.
Po pierwsze niestety to nie prawda, że nie pozostawia tłustej warstwy, a przynajmniej jeśli się go prawidłowo zaaplikuje.
Nakładam go na twarz, a potem odczekuje około 20 min, dając czas na wchłonięcie i dopiero potem nakładam makijaż. Nie nakładam żadnych innych kosmetyków pielęgnacyjnych pod ani na niego (za wyjątkiem kremu pod oczy).
Używany właśnie tak, jest rewelacyjny. Nie spływa na nim makijaż, bieli tylko w niewielkim stopniu i łatwo to potem skorygować. Faktycznie chroni przed słońcem, bo zdał egzamin nawet podczas dłuuugich wycieczek, w tropikalnych szerokościach geograficznych. Praktyczne i higieniczne opakowanie. Wydajny. Nie zapycha i nie powoduje podrażnienia.
Nie polecam nakładania w okolice oczu, bo migruje i powoduje podrażnienie.
Z pewnością będę do niego wracała.

Używam tego produktu od:roku

Dobry

Wcześniej stosowałam z tej serii kremy ( z różnymi filtrami) i byłam bardzo zadowolona. Postanowiłam spróbować jak sprawdzi się fluid.
Nie mam zastrzeżeń, co do ochrony przeciwsłonecznej, bo chroni idealnie. Jedyne do czego się przyczepię to świecenie twarzy i to, że jeśli się dostanie do oczu strasznie szczypie.

Używam od: czerwiec 2008

mieszane uczucia

Jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną to jest bardzo skuteczny i nie mam żadnych zastrzeżeń.
Niestety, po nałożeniu tego kremu moja skóra świeci się tak że wyglądam jakbym co najmniej tydzień jej nie myła. Stosowałam go tylko podczas wypraw wakacyjnych w góry i tam się sprawdziła ale na co dzień wołałabym coś mniej "rozświetlającego:P".
Krem ładnie się wchłania i można bez problemów rozprowadzić podkład ale to i tak nie pomaga w walce ze świeceniem.

Podsumowując, gdyby nie świecenie byłyby idealny...

Niezły;)

Oj, jak ciężko znaleźć krem z filtem odpowiednim dla danego typu skóry. Jestem niestety posiadaczką cery fotowrażliwej, naczynkowej i mieszanej. Tylko dlatego, że bardzo o nią dbam, mam tylko jedną, prawie niewidoczną plamkę na czole. Od lat testuję różne kremy wysokimi filtrami. Wiadomo, że ceny są niemałe, a czasem po kilku użyciach poszły w odstawkę. Przede wszystkim dlatego, że są za ciężkie, błyszczę się po nich,szczypią oczy, zostaje biała maska, mineralne ścierają się i nie są fotostabilne... Ciągle coś nie tak. W tym sezonie zaopatrzyłam się w specyfik do cery naczynkowej, który niesamowicie podrażnia moje naczynka, wyglądam jak upiór.
Postanowiłam też zakupić fluid LRP do cery tłustej i mieszanej. Dla mnie bomba!
- Trochę, ale minimalnie podrażnia oczy, jak wszystkie filtry z alkoholem,
- szybko się wchłania, nie pozostawiając żadnej białej powłoki.
- Jest bardzo wydajny.
- jeżeli aplikuje się go któryś raz w ciągu dnia, trochę podrażnia naczynka, ale jest to "do przeżycia"

Obecnie jest to mój filtr nr 1

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1/2

nie dla mnie

Mam cerę mieszaną, czasem podrażnioną kwasami. Krem kupiłam za namową farmaceutki. Myślałam, że skoro nadaję się nawet do skóry tłustej, u mnie spisze się dobrze. Niestety pudło.
Minusy:
* nie wchłania się do matu, pozostawia tłustą, klejącą się (nieprzyjemną) warstwę
* podrażnia (czerwone place na twarzy) - zwłaszcza przez kilka dni po zabiegach kwasowych (nie pomaga nawet krem łagodzący pod), a mnie mało co podrażnia
* bieli - kolor trupio blady nie należy do moich ulubionych
* przy wersji z kremem pod makijaż nie trzyma się na twarzy
* przy wersji bez kremu kolor podkładu ciemnieje

Plusy
* nie zapycha

dobry ale szukam dalej

Myślałam,że znalzłam swój ideał. Po roku używania okazało się,że nadal muszę szukać swojego ideału.
Początkowo używałam go w połączeniu z BHA. Od wiosny, kiedy odstawiłam kwasy sprawuje się trochę gorzej.

+nie wałkuje się
+dość ładnie się wchłania
+jest bardzo wydajny (mam go okrągły rok i jeszcze trochę na dnie zostało:) )
+łatwy w aplikacji
+ma przyjemną konsystencję

- trochę wysuszał
- zostawia białe smugi w okolicach brwi i włosów
- szczypie w oczy
- odkąd odstawiłam kwasy wchłania się gorzej. Szkoda, bo szukam czegoś co mogłabym używać przez cały rok.

Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 50ml

nie lubię

Plusy:
- rzeczywiscie dobrze chroni przed słoneczkiem
- dość łatwo się nakłada - nawet w dużej ilości ze względu na swoją lekką formułę
- nie bieli

Minusy:
- świecę się w nim jak choinka w Wigilię - choć da sie to zmatowic skrobią
- bardzo podrażnia naczynka !!! :(
- łzawia mi przy nim oczy :(
- zapchał mi skórę (na całej buzi miałam nierówności) :(

Mniej więcej w 2/3 zużycia postanowiłam więcej nie męczyc mojej twarzy, która reagowała coraz większym zaczerwienieniem i zużyć do ciała (akurat był początek lata). Jednak nawet do tego się nie nadaje! Tak mi wysuszył skórę, że naskórek schodził mi płatami...

Zdecydowanie nie polecam :nie:Używam tego produktu od: 3 m-ce