La Roche-Posay, Toleriane (Kojący krem ochronny o lekkiej konsystencji)

La Roche-Posay, Toleriane (Kojący krem ochronny o lekkiej konsystencji)

Nawilża i chroni skórę, łagodzi podrażnienia, zmniejsza przekrwienie i zaczerwienienia (gliceryna, skwalen). Jego lekka i świeża konsystencja natychmiast łagodzi uczucie pieczenia, szybko się wchłania bez konieczności wcierania. Skóra odzyskuje na długo uczucie komfortu.

lekkie
normalna, odwodniona, sucha, wrażliwa
uniwersalne
na zaczerwienienia, nawilżające, regenerujące, łagodzące
w tubce

Ideał

Długo szukałam kremu który zdoła pomóc mojej skórze. Przetestowałam duzo kremów dedykowanych osobom z wrażliwą lub alergiczną skórą i dopiero dzięki temu udało się doprowadzić twarz do porządku :)
W momencie gdy zaczęłam używać kremu, moja skóra łuszczyła się, po kąpieli była zaczerwieniona i piekąca, nie byłam w stanie umyć twarzy samą wodą.
Stosowałam krem na początku nawet kilka razy dziennie, czułam, że moja skóra go uwielbia. Stawała się miękka, przestała sie łuszczyć, nie piekła. Po 3 tygodniach wychodząc z kąpieli zobaczyłam, że skóra jest po prostu... normalna :D

Ten krem był dla mnie ogromnym wybawieniem, w momencie gdy myślałam, że niestety na moja twarz nie da się nałożyć absolutnie nic co by nie powodowało reakcji alergicznych.

Plusy produktu:
+ najważniejsze - rzeczywiście pomaga, a to chyba najważniejsze :)
+ lekka konsystencja, łatwo się rozprowadza
+ nie zostawia wyczuwalnego filtru na skórze
+ przyjemny delikatny zapach

Minusy produktu:
- stosunek ceny do wydajności - tubka wystraczyła mi na miesiąc stosowania

Używam tego produktu od: półtorej miesiąca

Balsam na całe zło

Kupiłam małą tubkę balsamu po mikrodermabrazji. Aptekarka powiedziała mi, że na noc lepiej nałożyć grubszą warstwę i pozwolić mu działać jak opatrunkowi, i tak robię. Mam cerę mieszaną, zdecydowanie w kierunku suchej, wręcz ze skłonnością do przesuszania się, a po mikrodermabrazji zawsze się buntuje i wygląda źle: podrażniona, sucha, zaczerwieniona, ze sterczącymi skórkami, źle reagująca nawet na kosmetyki dla mega alergików.
Balsam jest miękkiej tubce, co sprawia, że dłużej zachowuje swoje właściwości i łatwo jest go aplikować. Konsystencja jak dla mnie jest idealna, chociaż balsam nie wchłania się całkowicie i pozostawia do rana tłustawy filtr. Efekty stosowania są niesamowite. Nie wiem, co w nim takiego jest, ale tak &quot;napitej&quot; skóry dawno nie miałam. Cera jest sprężysta, gładka, bez sterczących skórek . Stosuję go tylko na noc i mnie to wystarcza. Balsam nie zapycha. Nie ma przykrego zapachu. Rano jednak łzawią mi oczy, chociaż ich okolice omijam przy nakładaniu kremu. Mam chroniczne zapalenie spojówek i może to dlatego. Chociaż w niewielkim stopniu mam problemy z naczynkami, póki co nie zauważyłam skutków ubocznych.
Biorąc pod uwagę efekt cena bardzo przystępna.
Jak najbardziej polecam. Myślę, że nie tylko po mikrodermabrazji ale także zimą (mróz i okres grzewczy) będzie dla mojej twarzy ratunkiem.

Pół gwiazdki (a właściwie ćwierć) brakuje mu do ideału - za łzawiące oczy.

Dobry kojący nawilżacz dla tłustej skóry na zime.

Dla podraznionej i tłustej skóry wymagającej umiarkowanego nawilżenia jest odpowiedni.
Spełniał swoje podstawowe zadanie i był wydajny.
W okresie zimowym dobrze koił i nawilżał skórę, chociaż pamiętam, ze pozostawiał tłusta, swiecaca sie warstwe, a to duzy minus.
Brak filtra dyskwalifikuje go na okres letni...

Używam tego produktu od: 2-3 lata temu przez kilka miesięcy

Lekki i kojący

Lekki krem nawilżający do wrażliwej skóry. Doskonale radzi sobie z podrażnieniami i suchymi skórkami. Ma przyjemny i delikatny zapach. Przed trzydziestką stosowałam go codziennie w lecie, w zimie sięgałam po wersję Riche. Teraz już go nie kupuję, ale często dostaję miniaturki. Idealne w podróży, kiedy nie chce mi się zabierać słoika z moim kremem przeciwzmarszczkowym.

Używam tego produktu od: 6 lat z przerwami

taki sobie..

Krem nie ujął mnie niczym :(
owszem jest lekki i szybko się wchłania i lekko nawilża , ale nic poza tym, nie podoba mi sie film jaki zostawia na skórze - po którym ona się świeci..

Raczej ponownie nie kupię tego kremu..., z Avene jest o wieleee lepszy!Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Używam tego produktu od:1,5 mies.
Ilość zużytych opakowań: jeszcze nie zużyłam

Ulubiony mój ;D

Idealny dla mieszanej cery - wchłania się do matu, nie zapycha, jest dobrą bazą pod makijaż, nie podrażnia. Mógłby troszkę bardziej nawilżać, ale za tą świetną konsystencję, mogę mu to wybaczyć. Wydajny jest bardzo (w przeciwieństwie do swojego brata o bogatej konsystencji) :)

Ilość zużytych opakowań: 4 (z przerwami na inne)

delikatny ale dziala:)

Bardzo fajny,delikatny kremik
Dla mojej mieszanej,wrazliwej cery idealnie sie nadaje.Uzywam rano przed make-upem i wieczorkiem..skora jest po nim nawilzona,uspokojona,bez zadnych dziwnych niespodzianek:)Moim zdaniem bardzo dobry kremik..aha tylko jedna rzecz mi przeszkadza zapach.

Używam tego produktu od:3 tygodnie

Uczulił !!!

Kupiłam zachęcona opiniami i obietnicami producenta. Zależało mi na zwykłym nawilżającym kremie, który nie zrobi mi krzywdy. Niestety zaczełam go używać i pojawiło sie potworne uczulenie, byłam czerwona i podpuchnięta na skrzydełkach nosa, pod okiem, na policzkach, odstawiłam krem, smarowałam sie zwykłym drogeryjnym Nivea Visage. Szkoda było mi tych 40 zł na krem który powinien był wylądowac w koszu, nałozyłam więc po czasie delikatna warstwe kremu, uczulenie nie wyskoczyło, kolejnego dnia znowu sie nim posmarowałam i skóra sie przyzwyczaiła, juz nie reagowała swędzeniem i podpuchnięciem. Jestem mimo wszystko pewna że to od tego kremu bo nic inego nie używałam nowego! Nie nawilzał mnie tak jak tego oczekiwałam, na twarzy sie potwornie błyszczał, na noc nakłądałam krem Nivea Visage, zeby nie mieć suchych placków, jakoś go zmęzyłam, uzywając równiez do rąk. Więcej nie kupie. Zraziłam sie troszku do tej firmy, jedynie woda termalna jest znakomita!!

Używam tego produktu od:ponad miesiaca

bardzo dobry

Jestem bardzo zadowolona z tego kremu! Doskonale łagodzi podrażnienia, uspokaja skórę,sprawia,że zaczerwienienia znikają, niweluje też uczucie pieczenia i ściągnięcia.Stosuję go na dzień, pod filtry.Szybko się wchłania, nie pozostawia tłustego ani lepkiego filmu.Nie zapycha, nie powoduje przetłuszczania się skóry.

Używam tego produktu od: 3 tyg.

ok

Ostatnio dostałam ten krem w wersji mini i od razu miałam okazję go wykorzystać, po opalaniu skóra na twarzy trochę mnie piekła, a po aplikacji tego produktu wszelkie dolegliwości minęły:)

Nie wiem czy kupię ten krem, gdyż nie mam wrażliwej skóry i nie sądzę, żeby mi się przydał.

Używam tego produktu od: 2 tyg
Ilość zużytych opakowań:1 mini

bardzo dobry

Krem jest niewątpliwie ratunkiem dla bardzo wrażliwej skóry, czy podrażnionej po innych kosmetykach, kupiłam go kiedy miałam bardzo nadwrażliwą skórę po kuracji kwasami nie mogłam używać żadnego kremu, każdy okropnie mnie szczypał, każdy poza tym. Kiedy nakładałam go na skórę czułam ogromną ulgę świetnie nawilżał i nic a nic nie szczypał. Używałam go przez wiele miesięcy, teraz kiedy skóra wróciła do w miarę normalnego stanu zamieniłam na inny niestety okazał się znacznie gorszy od toleriana. bardzo polecam

Używam tego produktu od: około 1 rok
Ilość zużytych opakowań: wiele :)

nawilżanie i nic więcej

lekki, bezzapachowy krem o niezbyt gęstej konsystencji. Łatwo się rozprowadza i wchłania, pozostawia lekko tłustawy film. Nie zapycha porów, nie wywołuje podrażnień, jednakże nie zauważyłam jakichś spektakularnych efektów w stylu łagodzenie podrażnień, ukojenie itp. Stosuję go rano pod makijaż i dość dobrze się sprawdza. Jako krem na noc nie polecam z racji na dość ubogi skład.