Foreo, Luna, Soniczna szczoteczka do oczyszczania twarzy

Foreo, Luna, Soniczna szczoteczka do oczyszczania twarzy

Rewolucyjny system oczyszczania twarzy z funkcją anti-aging opóźniający proces starzenia. Do wyboru 8 prędkości. W trybie wysokiej prędkości szczoteczka oczyszcza dogłębnie i o wiele skuteczniej niż tradycyjne mycie dłońmi,
- usuwa z porów dogłębnie pozostałości brudu, tłuszczu i makijażu i martwy naskórek,
- dzięki pulsacji T-Sonic skóra jest jędrniejsza i bardziej promienna,
- redukcja zmarszczek i linii mimicznych w trybie niskiej prędkości, dodatkowo poprawia wchłanianie ulubionych kremów,
- silikonowe wypustki, dostosowane do typu cery, nie wymaga wymiany szczoteczki,
- w pełni naładowana po 1 godzinie, wystarcza na 450 zastosowań, w 100% wodoodporna.

szczoteczki do twarzy

Trwałość / wykonanie:
Łatwość obsługi:
Design produktu:

• Design produktu: 4
  • Łatwość obsługi: 4

Ciekawy lecz nie niezbędny

Szczotki soniczne od Foreo były hitem pielęgnacyjnym parę lat temu. Ja dostałam w prezencie już po boomie na nie. Jestem z niej zadowolona, lubię nowinki pielęgnacyjne i zawsze chciałam jej spróbować lecz ceny są dość wysokie (chodź ostatnio cieszą się mniejszą popularnością i z tego powodu się zmieniły).

Moim zdaniem jest to ciekawy gadżet lecz nie jest konieczny. Na pewno marka wprowadziła coś nowego i intersującego na rynek co faktycznie ma pozytywne efekty. Jednym z nich to bardzo dokładnie domyta skóra, lecz nie zalecałabym używać produktu co każde mycia, ponieważ wypustki na szczotce lekko pilingują skórę, a jednak zaleca się używanie peelingu w rzadszym stosowaniu. Zauważyłam, że przez dobre oczyszczanie moja skóra produkuje mniej zaskórników oraz przez, jak wcześniej wspomniałam, właściwości peelingujące zaobserwowałam mniejszą ilość suchych skórek. Natomiast mam świadomość, że takie efekty można uzyskać z dobrym produktem myjącym i wprowadzeniu świadomej pielęgnacji.

Niestety mój model jest z tych starszych, jest dość spory więc nie mam możliwości dotrzeć we wszystkie zakamarki twarzy.

Codzienny (nie)zbędnik

Jestem posiadaczką różowej wersji Foreo. Bardzo szybko weszło mi w nawyk używanie regularnie tej szczoteczki; jest to już do tego stopnia naturalne, że nie zapominam o niej nawet przy weekendowych wypadach z domu. W zestawie do szczoteczki był dedykowany do niej woreczek. Przewożenie jej nie sprawia mi żadnego problemu. Tak samo ładowanie - przy codziennym używaniu, ładuję szczoteczkę 1-2 razy w roku.
Samo urządzenie wykonane jest z miłego w dotyku silikonu medycznego. Jest wykonane porządnie, nie ma tu mowy o przeciekaniu wody do wewnątrz, ostrych krawędziach, czy (po kilku letnim używaniu) przecieraniu się silikonu. Wypustki są miękkie i myją bardzo delikatnie. Wibracje rozluźniają mięśnie twarzy i sprawiają, że oczyszczanie jest jeszcze przyjemniejsze. Samo urządzenie pilnuje by mycie nie było za długie i daje możliwość regulacji mocy wibracji.
Używanie Luny bardzo usprawniło i poprawiło moją wieczorną pielęgnację. Tak naprawdę to już po pierwszym użyciu poczułam ogromną różnicę. Skóra była ultra gładka i dużo bardziej oczyszczona. Po około dwóch tygodniach pory w strefie T były mniej zatkane, a po miesiącu zmniejszyła się ilość zaskórników na mojej brodzie. Dzisiaj szczoteczki używamy wieczorem, jako drugi etap podwójnego oczyszczania. Nie ma jednak obowiązku, by używać jej codziennie. Wszystko zależy od potrzeb, wrażliwości skóry i jej stanu. Nie uważam, że jest to niezbędny przedmiot w mojej łazience, ale po odstawieniu urządzenia na 2 tygodnie zobaczyłam jak brakuje mi tego rytuału i że dużo ciężej jest mi samej doczyścić twarz. Oczywiście Luna nie rozwiązuje wszystkich problemów skórnych, jest to zależne od całej pielęgnacji, ale na pewno usprawnia i zwiększa skuteczność używanych kosmetyków i jest niezwykle przyjemnym zabiegiem na koniec dnia.

• Trwałość / wykonanie: 4

Marzyłam o Foreo

Szczoteczkę dorwałam na promocji z okazji black friday, pewnie inaczej bym się na nią nie zdecydowała ze względu na cenę. Posiadam wariant w kolorze różowym.
Od pierwszego ładowania jeszcze nie musiałam robić tego ponownie.
Szczoteczka z jednej strony ma wypustki, które mają oczyszczać skórę i pory. Druga strona (anti-aging) służy do masażu twarzy. Ma to wspomóc nam ujędrnić skórę twarzy. Ja masuję nią np. czoło, okolice oczu, okolice ust.
Mam cerę dosyć problematyczną, także niekiedy jest tak, że muszę odstawić na kilka dni foreo, bo lepiej nie używać go przy większych stanach zapalnych. Ale zauważyłam, że od kiedy jej używam, stan mojej cery trochę się poprawił.
Bardzo dobrze oczyszcza skórę. Używam jej z żelem bądź pianką do mycia twarzy. Kiedy po oczyszczaniu szczoteczką przemywam skórę wacikiem nasączonym tonikiem, nie zdarzyło się, aby na waciku zostały jakieś resztki. Bardzo dobrze wymywa wszelkie pozostałości. Po jej użyciu skóra jest gładka, a ilość zaskórników zredukowana. Szczoteczka jest wodoodporna, to kolejna zaleta. Ma kilka prędkości i informuje kiedy mamy zmienić strefę oczyszczanego obszaru na twatzy. Dla mnie może troszkę za duża, bo mam drobną twarz i przy używaniu muszę się trochę natrudzić, ale chyba nie można mieć wszystkiego. :)

Gadżet do ozdoby łazienki

Kupiłam szczoteczkę zachęcona samymi pozytywnymi opiniami. Po dwóch latach użytkowania stwierdzam, że całkiem podobnie działa zwykła silikonowa szczoteczka. Foreo luna nie czyni cudów. Jeżeli ktoś nie używał wcześniej jakiejkolwiek szczoteczki, gąbki, ściereczki muślinowej itd, to może odczuje różnice.
Myślę, że mogłam lepiej wydać te pieniądze, a było ich niemało, bo kupiłam za regularna cenę w douglasie.

Podsumowując: polecam dla koneserów ładnego designu i wielbicieli nowinek technologicznych. Całej reszcie jest ten produkt zbędny.

• Łatwość obsługi: 5

Dobry produkt pod warunkiem zachowania pewnych zasad

Uwielbiam ten produkt. Moją foreo posiadam już kilka lat. Kupiłam ją od razu jak pojawiła się na naszym rynku. Na początku miałam co do niej mieszane uczucie. Teraz, z perspektywy lat i z rosnącym doświadczeniem w jej używaniu, wiem z czego wynikało moje początkowe niezadowolenie. Pierwsza zasada, omijać okolice ze stanami zapalnymi! Jeśli tego nie zrobimy to mamy gwarantowany wysyp bolących pryszczy. Druga sprawa to czyszczenie! W mojej opinii nie wystarczy ją przepłukać wodą. Za każdym razem po użyciu nakładam na sylikonowe włoski antybakteryjny żel do mycia twarzy i dokladnie wcieram go tak aby wymył okolice między wypustkami i obficie spłukuje. Bardzo dbam o to aby nic się między nimi nie zbierało, żadne paprochy, włoski czy resztki żelu. Po umyciu zawsze osuszam szczoteczke ręcznikiem. Trzecia sprawa to odpowiedni produkt do mycia twarzy! Najlepiej żeby był w postaci bezbarwnego żelu. Produkt też nie może być agresywny i wysuszający, najlepiej coś delikatnego. Powodem jest i tak spora ingerencja w skórę, w końcu masujemy ją wypustkami, po co więc dodatkowe produkty, które potencjalnie mogą nadmiernie podrażnić lub wysuszyć.
Stosując powyższe założenia pokochałam foreo. W końcu zaczęła dla mnie robić więcej dobrego aniżeli złego. Samo używanie daje przyjemne uczucie masażu twarzy, a po skończonej pracy z tym produktem czuję, że moja cera jest porządnie oczyszczona i żadne resztki makijażu nie uchowały się w zakamarkach :)
Jak wspomniałam, moja foreo ma już kilka lat. Przez ten czas ładowałam ją może ze 3-4 razy! Nawet nie pamiętam kiedy ostatni raz podłączałam ją do zasilania!
Szczoteczki używam codziennie, ale tylko raz tzn. podczas wieczornej pielęgnacji. Używam tylko strony z wypustkami. Ta druga, która ma służyć jako prewencja przed zmarszczkami, nigdy do mnie nie przemawiała i używanie tej strony nie było dla mnie czymś przyjemnym więc odpuściłam.
Czy produkt ma jakieś minusy? Dla mnie nie, jedyne co zauważyłam to braki w wypustkach. W zasadzie urwało mi się około 4 wypustki. Nie wykluczam, że to moja wina. Poza tym, jak wspomniałam, mam już ją kilka lat, zatem materiał się zużywa i być może wypustki mają prawo być już nieco słabsze i wypadać miejscowo. Nie zmieni to faktu, że kupię ją ponownie gdy moja obecna odmówi posłuszeństwa.

Absolutny hit!

Długo rozważałam zakup szczoteczki Foreo. Główną barierą przy zakupie była przede wszystkim cena. Udało mi się jednak trafić kiedyś na bardzo dużą promocję w Douglasie - było to coś na granicy 40-50%. Nie myśląc długo skusiłam się i była to bardzo dobra decyzja. Nie wyobrażam sobie teraz życia bez tej szczoteczki. Używam jej codziennie wieczorem po zmyciu makijażu lub raz na dwa dni. Twarz po użyciu szczoteczki jest bardzo gładka i miękka. Takiego efektu nie udało mi się jeszcze uzyskać żadnym peelingiem. Z resztą odkąd używam szczoteczki to pożegnałam się z wszelkiego rodzaju peelingami. Wielkim plusem szczoteczki jest możliwość ustawienia odpowiedniej dla naszej cery mocy drgań. Kiedy miałam cerę trądzikową używałam ostatniego poziomu. Teraz, podczas kuracji Izotekiem, przy cerze bardzo suchej i wrażliwej używam drugiego poziomu i sprawdza się rewelacyjnie. Bardzo dużym plusem jest również fakt, że przy codziennym użyciu nie musiałam jeszcze ładować szczoteczki, a używam jej już pół roku. Na początku używania szczoteczki używałam również drugiej strony do masażu, co było bardzo przyjemne. Teraz niestety jestem zbyt leniwa by to robić :)

Przekonałam się do niej

Przyznam szczerze że nie byłam na początku przekonana do niej,Obejrzałam wiele filmów na youtubie o tej szczoteczce i stwierdziła że muszę ją wypróbować, cena odstraszała bo jak za małą szczoteczkę jest na prawdę ogromna , ale nie zniechęciła i nie żałuję żadnej wydanej na nią złotówki. Oczyszczanie twarzy stało się teraz dla mnie przyjemnym rytuałem, szczoteczka oczyszcza idealnie, ma wiele prędkości, można dostosować pod siebie. Dla mnie oczyszczanie twarzy+ masaż idealne połączenie. Jestem również mile zaskoczona faktem że bateria wytrzymuje bardzo długo. Daje temu produktowi 4/5 z racji bardzo wysokiej ceny.

• Trwałość / wykonanie: 4
  • Design produktu: 4
  • Łatwość obsługi: 4

Ostatnio się polubiłyśmy

Kilka miesięcy przeleżała w szufladzie, bałam się jej używać przy nasilonym trądziku, nie chciałam roznosić zmian po całej twarzy. Jakiś czas temu wróciłam do stosowania. Szczoteczka do twarzy Foreo Luna. Kupiłam ją online w perfumerii Douglas, w promocji za 575zł z kosmetyczką gratis (aktualnie kosztuje 829zł). Ma ona właściwości oczyszczające i ujędrniające. Świetnie oczyszcza twarz po demakijażu, nie ma szans, że w porach pozostaną resztki podkładu. Wypustkami, które znajdują się z tyłu możemy wykonywać masaż, który redukuje zmarszczki oraz poprawia wchłaniane kremów. Dużą zaletą jest materiał, z którego jest wykonana - silikon jest dużo bardziej higieniczny niż włosie, poza tym nie musimy wymieniać końcówek szczoteczki. Jest wodoodporna, możemy używać jej pod prysznicem. Odkąd ją mam, ładowałam ją chyba tylko raz (wystarcza na ok. 450 zastosowań). Ponadto produkt daje nam sygnał, w momencie kiedy mamy zmienić myty obszar, a także posiada 12 intensywności. Jedyny minus to fakt, że nie radzi sobie z moimi zaskórnikami.

Mega fanka

Przyznaję, że stałam się mega fanką tej szczoteczki. Soniczne pulsacje to nowość w dziedzinie oczyszczania twarzy, ale jak najbardziej trafiony pomysł.

Jest to szczoteczka pierwszej generacji (Foreo stworzyło już 2 generację tych gadżetów z tego co widziałam na ich stronie).

Dumna posiadaczka

Nie dawno temu stałam się posiadaczką Luny pierwszej generacji i przyznaję, że pełno wymiarowa Luna to coś innego niż jej nowsze i mniejsze wersje (dzięki silniejszej mocy pulsacji). (Niestety nie miałam okazji używać nowsze wersji Luna 2)

Efekt działania szczoteczki mnie zaskoczył, bo tryb anti-aging sprawia, że aplikowane kosmetyki faktycznie lepiej się wchłaniają.

Niezastąpiona

Tak jak każda posiadaczka Luny przez długi czas zastanawiałam się nad jej zakupem. Mam cerę tłustą z bardzo wąskimi kanalikami, co powoduje częste ich zapychanie i bardzo trudne oczyszczanie. Wizyta u kosmetyczki raz na pół roku była dla mnie obowiązkiem. Przeliczając koszt Luny na ilość i cenę tych wizyt zdecydowałam, że będzie to moja inwestycja w dobre samopoczucie (kto zmagał się z niedoskonałościami skóry przez lata ten wie o czym mówię).
Po stosowaniu Luny przez 3 miesiące mogę ją szczerze polecić każdej kobiecie, która pomimo swoich wysiłków i czasu poświęconego pielęgnacji, dalej potrzebuje "tego czegoś". :)
Szczoteczka w moim przypadku świetnie oczyściła i "odblokowała" pory. Żaden peeling ani enzymatyczny ani mechaniczny nigdy nie osiągnęły tego rezultaty. Efekt ten jedynie mogę porównać do kuracji kwasami u kosmetyczki.
Dodatkowo stosowanie szczoteczki ujędrnia skórę i wspomaga lepsze wchłanianie i działanie produktów nałożonych po oczyszczeniu skóry.
Nie jest to niezbędny gadżet, lecz może znacznie ułatwić pielęgnację dla tych bardziej wymagających cer.
Nie polecałabym również kupowanie produktu w regularnej cenie, a raczej poczekanie na wyprzedaże ;)

warta zakupu

Długo zastanawiałam się, czy ta szczoteczka warta jest zakupu. Przeczesywałam blogi i vlogi przeglądając dziesiątki recenzji, z czego większość była niezwykle entuzjastyczna, niemniej pojawiały się także negatywne opinie.
Przypadek sprawił, że otrzymałam możliwość kupienia oryginalnej Luny za dużo niższą niż sklepowa cenę, dlatego ostatecznie zdecydowałam się sprawdzić ją sama, na własnej skórze.
I bardzo dobrze zrobiłam! Moja cera stała się gładsza, koloryt rzeczywiście bardziej wyrównany, zaś czarne kropeczki na nosie (przekleństwo dziedziczone po mieczu ;), wyraźnie bledsze. To nie zaklinanie rzeczywistości, tylko faktycznie zauważalne zmiany. Po prostu wyglądam młodziej :)
Oczywiście nie twierdzę, że Luna jest koniecznym drobiazgiem w łazience każdej kobiety. Przez setki lat ludzie jakoś żyli bez Foreo i też mieli sposoby na zachowanie gładkiej cery, niemniej z Luną jest to znacznie prostsze.
Domyślam się, że nie każdy będzie z tego urządzenia zadowolony, ale ja jestem. Jeśli zastanawiacie się, czy i u Was się sprawdzi, najlepiej byłoby przetestować ją u jakiejś koleżanki. W końcu Luna jest bardzo droga.
Aha, jeśli kupicie Lunę, to nie znaczy, że zastąpi Wam ona peelingi. Co pewien czas mimo wszystko warto je zastosować.