Emolium, Dermocare, Emulsja do ciała

Emolium, Dermocare, Emulsja do ciała

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Emulsja do ciała Emolium to kompletny emolient zalecany do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień. Długotrwale nawilża skórę zapewniając jej zdrowe funkcjonowanie. Zmiękcza i uelastycznia naskórek. Wzmacnia barierę naskórkową, ogranicza utratę wody, uzupełnia niedobory lipidów. Chroni przed podrażnieniami, wysuszeniem i czynnikami zewnętrznymi.
Dzięki bogatej formule opartej na bezpiecznych i skutecznych składnikach aktywnych działa kompleksowo i długotrwale na powierzchni i w głębi naskórka. Jest emulsją typu olej w wodzie (O/W) i dzięki lekkiej konsystencji doskonale rozprowadza się na skórze i szybko wchłania, nie pozostawiając uczucia lepkości. Rekomendowana do stosowania u dorosłych, dzieci i niemowląt.
Nowa wersja bez parabenów, którą można stosować u niemowląt już od 1. dnia życia.

natłuszczające, regenerujące, nawilżające, przeciwzapalne
w tubie
lotion
>250ml, 100 – 250ml
wrażliwa, sucha, alergiczna / atopowa
balsamy

Kompres na skórę

Konsystencja przypominajaca mleczko nie jest tłusta, dobrze się rozprowadza na skórze nie pozostawiając tłustego filmu. Szybko się wchłania i jest bezapachowe. Po dużym stosowaniu zauważyłam poprawę kondycji skóry jest zdecydowanie bardziej nawilżona. Co dla mnie ważne sprawdza się świetnie po depilacji i przy podrażnionej skórze. Znikł także uporczywy świąd skóry, który towarzyszył mi przez zimę.

Pielęgnacja skóry dziecka

Emolium to jedna z marek której produkty bez obaw stosuje przy pielęgnacji skóry dziecka. Mają bezzapachową formułę, świetnie pielęgnują i nawilżają skórę. Nigdy nie wywołały reakcji alergicznej na skórze
Dobry skład bez parabenów
Polecam z całego serca

Cudownie otula skórę

Mam skórę problematyczną ze skłonnością do łuszczycy. Emulsji do ciała używam od paru miesięcy po kąpieli. Jest delikatna, łatwo się rozprowadza oraz jest wydajna - wystarczy niewielka ilość by pokryć duży kawałek skóry. Świetnie radzi sobie z moimi przesuszonymi łokciami i kolanami, moja skóra po nim jest bardzo nawilżona. Opakowanie jest bardzo duże i wystarcza na bardzo długo. Zdecydowanie polecam osobom z przesuszoną skórą.

Doskonałe nawilżenie

Moja skóra z natury jest sucha, mocno przesuszona. Ta emulsja to moje wybawienie. Dzięki niej moja skóra w końcu jest piękna, odżywiona i nawilżona. Jestem w szoku. Uważam, że warto zainwestować w ten produkt, bo na prawdę działa.

Przemiła konsystencja, szybko się wchłania. Ja stosuję rano i wieczorem. Regularność ma tutaj duże znaczenie, bo bez tego nie będzie efektów. Bardzo polecam posiadaczkom suchych i wrażliwych partii ciała, u mnie się sprawdziła!

Dla całej rodziny

Emulsję kupiłam z myślą o najmłodszej członkini rodziny. Za to zaczęliśmy stosować ją wszyscy. Ja - ze względu na suchość i wrażliwość skóry, ostatnio najbardziej drażniące miejsce u mnie to łydki oraz piszczel tam zaczęły pojawiać się swędzące plamy a ten krem bardzo łagodnie wycisza najbardziej podrażnione miejsca. U narzeczonego- pojawiły się plamy na plecach ( nie było ich dużo ale były) i również spróbowaliśmy z emulsją, po kilku dniach plamy zniknęły i nie został po nich nawet ślad.
U dziecka skupiłam się na podrażnieniach pieluszkowych oraz na czole gdzie skórka delikatnie łuszczyła się przez suchość.
Nie ma w nim zapachu więc to bardzo dobra opcja dla noworodków aby pielęgnować ich skórę od razu po urodzeniu, nie będzie dodatkowych bodźców w postaci zapachu.

Emulsja koi i nawilża. Nadaje się do skóry z alergią.

Emulsję kupiłam w marcu, gdy okazało się, że moja skóra jest bardzo sucha po zimie. Zwykłe kremy czy balsamy jeszcze bardziej ją podrażniały, powodowały pieczenie i szczypanie. Wybrałam się do apteki po taki preparat, który będzie nadawał się do skóry suchej, wrażliwej i skłonnej do alergii. Emulsja Emolium Dermocare wydała mi się najbardziej odpowiednia do potrzeb mojej skóry.
Bardzo szybko poprawiła nawilżenie. To nawilżenie okazało się długotrwałe - nie tylko do zmycia balsamu. Już pierwsze zastosowanie przywróciło komfort i przyniosło ulgę. Kondycja mojej skóry poprawiła się w znaczny sposób. Gdy komfort został przywrócony Emolium stosowałam na zmianę z innymi (drogeryjnymi) balsamami. Emulsja Dermocare nadawała się także do używania na dłonie. W widoczny sposób poprawiła ich wygląd. Emulsja ma odpowiednią konsystencję. Nie jest zbyt tłusta, ale nie jest też lekka. Nie oblepia skóry, choć posiada parafinę w składzie. Zapach wynika jedynie z zastosowanych składników.
Zbliża się jesień i myślę, że zakupię drugą buteleczkę, aby zapobiec przesuszeniom i podrażnieniom. Cena emulsji jest przystępna.

Super produkt!

Jestem bardzo zadowolona z działania balsamu i był on chyba najlepszy jaki stosowałam u mojego dziecka.Konsystencja kosmetyku jest lekka przez co łatwo go rozsmarować na skórze i szybko się wchłania.Zapach jest bezwonny.Jeżeli chodzi o działanie balsam się sprawdził świetnie, nawilża i zmiękcza skórę.Moja córka nie miała żadnych odparzeń i przesuszonej skóry w czasie upału.Brak wysypki.Zachęcona jego działaniem na pewno kupię kolejne opakowanie.

Dziecko po urodzeniu miało strasznie suchą skórę, smarowałam po każdej kąpieli i problem z suchą skórą zniknął. Nawilżałam dziecku tez skóre głowy i ciemieniucha do tej pory się nie pojawiła. Jestem zadowolona z tej emulsji do ciała wspaniale nawilża , dobrze się wchłania i w dodatku szybko się wchłania . Nie podrażnia wrażliwej skóry dziecka. Dzięki czemu dziecko może odrazu dać do buzi nóżki czy stópki i nie zje kremu.

Poleciła mi emulsję kosmetyczka - to był strzał w 10!

To już moje kolejne opakowanie. Problem z suchą, obsypującą się skóra (głównie) na nogach i rękach w końcu zniknął! Wspaniale nawilża i zmiękcza suchą skórę, bardzo szybko się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu na skórze, jest bezzapachowy. Nie podrażnia i nie szczypie nawet po depilacji nóg. Lepszy niż balsamy, które kupowałam do tej pory, nawet jeśli były dedykowane do bardzo suchej skóry, żaden nie dał mi takiego efektu. Poleciła mi ten produkt kosmetyczka i okazał się strzałem w 10! Dokupiłam też pozostałe kosmetyki z tej serii i nie żałuję. Efekt mega! Polecam dla każdego, dla małego i dużego! :D

Nawilża

Kosmetyki od Emolium są bardzo charakterystyczne ze względu na dedykowanie ich osobom z atopią skórną. Sam produkt jest nieco kleisty ale dobrze nawilża i chroni skórę przed wysuszeniem. Nie jest to produkt którego można używać na codzień przy skórze normalnej bo poprostu jest za ciężki. Ja stosuje go na dłonie kiedy mam bardzo wysuszone i na łydki w zimie. Nie ma zapachu więc nie jest to krem z efektem wow, ale dobrze się dozuje i łatwo nakłada.

Dobry dla skóry suchej, przy bardzo suchej nie daje już rady.

Produkt dostępny jest w tubie 200ml i w wersji z pompką 400ml. Dużo lepiej użytkowało mi się tą większą opcje. Pompką można wydobyć prawie cały produkt do końca. Bezzapachowy, chociaż wrażliwcy pewnie coś w nim wyczują.

Konsystencja jest dobra, nie za rzadka, nie za gęsta. Dobrze się rozsmarowuje. Nawilża , natłuszcza lekko skórę, ale nie zostawia dużego uczucia lepkości. Dobrze się sprawdza ale do skóry suchej, przy bardzo suchej wybieram coś innego, bo on nie daje już rady.

Produkt dla całej rodziny.

Super!

Balsam towarzyszy mojemu AZS odkąd pamiętam. Nie mialam styczności z lepiej nawilżającym i nieuczulajacym. Nie zostawia lepkiej warstwy, nie czuję się po nim "obklejona". Świetnie sprawdził się również jako balsam do stosowania latem, na przykład po opalaniu. Super sprawdza się z emulsją do kąpieli z tej samej firmy - bomba natłuszczająca. :)