La Roche-Posay, Effaclar, Gel Moussant Purifiant (Żel do mycia twarzy) (stara wersja)

Łagodny żel oczyszczający do codziennej toalety skóry tłustej i ze skłonnością do powstawania trądziku i/lub podrażnionej środkami wysuszającymi. Łagodnie eliminuje zabrudzenia dzięki swej nieagresywnej bazie myjącej, bez mydła i substancji barwiących. Poprawia stan naskórka i dzięki działaniu soli cynku z glucasilem ułatwia usunięcie nadmiaru łoju. pH 5.5. Tolerancja testowana u osób z trądzikiem.
Rezultat: Oczyszczona w ten sposób skóra odzyskuje swą równowagę fizjologiczną i jest doskonale przygotowana do zabiegów pielęgnacyjnych.

Bardzo dobry!

Kupiłam ten żel ponieważ od pewnego czasu borykam się z trądzikiem, który towarzyszy mojej suchej skórze.
Bardzo ciężko było mi dobrać odpowiedni produkt dla siebie, gdyż każdy kosmetyk, który radził sobie z pryszczami jednocześnie niestety wysuszał moją skórę.
Potrzebowałam czegoś co pomoże mojej suchej i poparzonej skórze twarzy.
Polecono mi ten produkt w aptece.

Plusy:
+ bardzo wydajny ( przy codziennym stosowaniu wystarczył na 3 m-ce)
+ przyjemna, żelowa konsystencja,
+ przyjemny, neutralny zapach,
+ zwalcza pryszcze,
+ nie wysusza skóry i nie powoduje dużego uczucia ściągnięcia,
+ nie podrażnia skóry twarzy i w okolicach oczu,
+ rozjaśnia i wygładza cerę.

Minusy:
- regularna cena (na szczęście często bywa w promocjach :))

Polecam ten produkt osobom, które mają suchą skórę twarzy i trądzik.

Używam tego produktu od: 3 m-ce

Niezawodny :)

Mam cerę mieszana z tendencja do przesuszania .
Żel jest delikatny ,dobrze sie pieni i posiada naprawde delikatny przyjemny zapach :)
Idealnie sobie radzi ze zmywaniem makijażu nie potrzebuje używać wczesniej mleczka :)
Wczesniej stosowałam drogeryjne żele ale skusiłam sie pewnego dnia własnie na ten i jestem bardzo zadowolona !
Jest bardzo wydajny !!
Wad na dzien dzisiejszy brak :)
Polecam !!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 5 opakowania o pojemności 200 ml;)

skusze się jeszcze raz

Żel bardzo wydajny, bardzo dobrze oczyszcza skórę i zmywa makijaż, to mi najbardziej pasuje :)
po tuszu do rzęs nie ma śladu
wiem, że oczy powinno zmywać się czymś innym, ale ten żel jest idealny, raz dwa i demakijaż zrobiony
wady:
nie lubie zapachu produktów la roche posay

Używam tego produktu od: rok z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

OCZYSZCZA !

Kupując effaclar K dostałam 50 ml tego żelu niejako w przencie :)
Używam od około 2-3 tygodni a zużycia wgl nie widać !
jest niesamowicie wydajny gdyż dosłownie kropelka wytwarza dużą ilość piany i można umyć bez problemu całą twarz.
Genialnie oczyszcza leciutko wysuszając skórę ale jak jednocześńie używa się kremów złuszczających o to przecież chodzi :)
Zwywa nawet revlon colorstay :D
Pięknie pachnie i cena nie jest wysoka jeżeli popatrzymy na wydajność te 50 ml wystarczy mi pewnie na jakieś 2 miesiace wiec pełnowymiarowe opakowanie spokojnei na 6-7 miesięcy :)

Ilość zużytych opakowań: początek pierwszego

podrażnia i wysusza

Skusiłam się na ten żel bo szukałam dobrego kosmetyku do oczyszczania zatkanych porów dla mojej mieszanej cery. W pierwszych dniach stosowania żel zrobił dobre wrażenie jednak bardzo wysuszał skórę. Postanowiłam dac mu szanse i stosowałam go nadal jednak po dłuższym czasie podrażnił mi skórę twarzy. Byłam czerwona, a każdy kosmetyk nałożony na twarz wiązał się z uczuciem pieczenia. Odstawiłam lrp i wszystko wróciło do normy. Myślę że jest zbyt mocny do codziennego stosowania, mnie osobiście nie zachwycił.

Ilość zużytych opakowań: 1 małe nie dokończone

Uwaga

Bardzo lubię kosmetyki Laroche Posay, bo są stworzone do cery wrażliwej, stąd też moje zdziwienie tym żelem. Po dwóch użyciach miałam na buzi reakcję alergiczną - wysypkę i uczucie ściągnięcia skóry. Jak widać nawet kosmetyki stworzone do skory skłonnej do alergii mogą uczulać

Używam tego produktu od: używałam tylko 2 razy
Ilość zużytych opakowań: zero

moj KWC

Mam cerę tłustą z dużymi skłonnościami do niedoskonałości. Potrzebowałam żelu który głęboko a zarazem delikatnie oczyści moją twarz. Żel ma bardzo fajną konsystencje, jest gładki i mycie nim twarzy jest codzienną przyjemnością. Używam go wieczorem oraz rano. Kondycja mojej skóry naprawdę się poprawiła kiedy zaczęłam go używać. Nie jest produktem tanim, drogeryjnym, kupimy go tylko w aptece, za około 30zł. Jest on niesamowicie wydajny, mała kropelka żelu wytwarza sporą ilość piany. Serdecznie polecam !

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: około 4-5

mój KWC :)

żel naprawdę godny polecenia.
Po użyciu skóra nie jest ściągnięta, a dobrze oczyszczona, matowa i wygląda na zdrowszą :)
mam cerę mieszaną z zaskórnikami i \'niespodziankami\' przed okresem ;) żel mimo tego że nieco wysusza, działa idealnie. Stan mojej cery po zastosowaniu tego kosmetyku poprawił się znacznie.
warto wspomnieć też że opakowanie 200ml jest niezwykle wydajne i często można je trafić w promocyjnej cenie. stosowałam naprawdę wiele żeli ale ten jest absolutnym hitem i faktycznie działa.
gorąco polecam! :)

Ilość zużytych opakowań: 1 duże 200ml

Słabiutki

+ dobrze się pieni,
+ wydajny, wystarczy niewielka ilość, by uzyskać dużo piany,
+ dostępność

- ściąga skórę,
- nie do końca domywa makijaż,
- wysoka cena w stosunku do jakości

Dla mnie przeciętniak, nie warty swojej ceny.

Ilość zużytych opakowań: całe 1

Krótko i na temat- DOBRY

Zacznę od tego ,iż mam przyjemność posiadania cery mieszanej-suchej na policzkach i przetłuszczającej się w strefie T tj. na czole, nosie i brodzie. Z czego na czole jest najgorzej, nadmiar sebum daje o sobie znać w ciągu dnia. Produkt zrecenzuję przedstawiając zalety, oraz wady.

Zalety:

*dobrze oczyszcza skórę, radzi sobie nawet z makijażem, bez pocierania,

*pieni się przyzwoicie,

*wystarcza niewielka kropla, aby umyć całą buzię, przez co jest wydajny,

*zdecydowanie wpływa korzystnie na wydzielanie przez skórę sebum ( w moim przypadku skóra na czole w ciągu dnia już się tak nie świeci, stwierdzam wielką różnicę),

*przyjemny kwiatowy (jak dla mnie) zapach,

Wady:

*niestety przy codziennym stosowaniu rano i wieczorem nie zauważyłam poprawy skóry pod względem zmniejszonej ilości zaskórników, wiem że to nie główne zadanie żelu, ale spodziewałam się że będzie lepiej,

*skóra po użyciu jest troszkę sucha, ale nie przesuszona, na pewno nie powoduje pojawiania się suchych skórek (używam za każdym razem wieczorem kremu nawilżającego i jest dobrze, natomiast rano rzadziej, ale też nie ma tragedii),

*cena mogłaby być ciut niższa jak na produkt do codziennej pielęgnacji.

Reasumując jak najbardziej polecam osobom borykającym się z problemami cery mieszanej, dla osób o cerze tłustej też się nada, natomiast na pewno nie polecałabym go osobom o suchej cerze ze względu na możliwość wysuszania. Kosmetyk dobrze oczyszcza, przyczynia się do mniejszego wydzielania przez skórę sebum, a więc ja jestem na tak :)

Używam tego produktu od: ok. trzech tygodni

świetny !

kupiłam go przypadkiem na promocji w aptece za 19,99 :)chociąz do żeli mam średnie przekonanie okazał się naprawde genialny. Świetnie oczyszcza , skróra jest po nim gładka, rozjasnia cerę i poprawia jej ogólny stan. Stosuje z kremami la roche posay - hydraphase riche na noc i effaclar duo - dzień i to co one zrobiły z moja buzią to po prostu bajka :)
zdecydowanie polecam !

warto posiadać

Doskonale oczyszcza, ma przyjemny zapach, dobrze się pieni. Odczuwalne działanie cynku na skórze :) może jednak nieco wysuszać, krem po umyciu buzi to absolutna konieczność! :)

Ilość zużytych opakowań: 1, małe