Sylveco, Dla Dzieci, Łagodząca zasypka do ciała

Sylveco, Dla Dzieci, Łagodząca zasypka do ciała

Średnia ocena: 4.64/5

Hebe

Hypoalergiczna zasypka do ciała skutecznie pielęgnuje delikatną skórę dziecka. Skrobia kukurydziana, główny składnik pudru, absorbuje wilgoć, tlenek cynku chroni przed otarciami, a olejek rumiankowy i alantoina łagodzą podrażnienia. Zasypkę można także zastosować do łagodzącej kąpieli u dzieci z objawami atopowego zapalenia skóry. Produkt hypoalergiczny, przebadany dermatologicznie. Przeznaczony dla dzieci i niemowląt od pierwszych dni życia.
Sposób użycia: Produkt aplikować cienką warstwą na czystą i dokładnie osuszoną skórę. Stosować po każdej kąpieli i zmianie pieluszki. Kąpiel łagodząca: rozpuścić jedną łyżkę zasypki na wanienkę wody.

100 – 250ml, 50 - 100ml
sucha, wrażliwa
talki i pudry
nawilżające, ochronne, pielęgnujące
bez alkoholu, bez silikonów

jestem na TAK!

Bardzo lubię firmę Sylveco, dlatego zdecydowałam się wprowadzić produkt tej firmy do pielęgnacji swoje bobaska. Testowałam już sporo zasypek, jest to niezbędny produkt przy przewijaku.

Plusy
-naturalny skład
-przyjemna pudrowa konsystencja
-zero odparzeń przy regularnym stosowaniu

Świetnie sprawdza się w roli pudru transparentnego

Zasypkę kupiłam w celu użytkowania jako puder do twarzy. Szukałam naturalnych rozwiązań, bez szkodliwego talku. Tutaj w składzie mamy tylko skrobię kukurydzianą, tlenek cynku, alantoinę i olejek rumiankowy. Produkt jest bezzapachowy, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko podrażnień. Moja cera jest sucha, wrażliwa i atopowa. Nałożenie samej zasypki na twarz jedynie posmarowaną kremem (nie używam podkładu ani korektora) spowodowało delikatne przesuszenie skóry i wyraźne uczucie ściągnięcia. Spróbowałam jednak na krem nałożyć odżywczy olejek i dopiero te dwie warstwy przypudrować i wtedy jest okej i w taki sposób stosuję. Zasypka delikatnie bieli skórę, ale dla mnie jest to atut, bo jestem bardzo blada i lubię to w sobie a ten produkt pięknie tę bladość podkreśla. Tlenek cynku zapobiega niespodziankom w postaci krostek czy syfków a alantoina łagodzi cerę. Skrobia kukurydziana z reguły nie powoduje zapychania porów i u mnie też to nie wystąpiło. Po użyciu w roli pudru cera jest wygładzona i aksamitna, nie jest to jednak tępy mat, ale delikatny efekt. Cera jest matowa przez wiele godzin i nie wymaga poprawek w ciągu dnia. Mam poczucie, że moja skóra oddycha, pory nie są zatkane. U mnie zasypka w roli pudru sprawdza się rewelacyjnie. Niestety nie kryje, więc drobne niedoskonałości w postaci naczynek czy żyłek będą widoczne, ale mi to nie przeszkadza. Polecam zwłaszcza osobom o bladej cerze. U innych natomiast produkt nałożony w małej ilości na podkład myślę, że będzie dawać efekt transparentny. Trudno mi to stwierdzić na pewno, gdyż podkładów używam "od wielkiego dzwonu" i głównie w makijażu wieczorowym. Produkt jest bardzo wydajny w roli pudru, spore opakowanie starcza naprawdę na długo. Wystarczy przesypywać sobie puder do mniejszego pojemniczka. Cena jest jak dla mnie w porządku, zapłaciłam za niego w drogerii internetowej około 15 zł.

Świadoma szczęśliwa

Ja tą zasypkę kupiłam na potrzeby własne (czyt. 25letniej babki) a nie maluszka. Ogolnie jest to mój 3 produkt w tym miesiącu, najpierw kupiłam puder alantan, później linomag i obydwa, jeden po drugim rzuciłam w kąt szafy z butami jak tylko wyczytałam że są na bazie talku i do jakiego okropieństwa może doprowadzić stosowanie talku na okolice intymne, pachy i gdy dostanie się do dróg oddechowych.
Z tego pudru jestem bardzo zadowolona. Cena troszkę duza, bo prawie 20zł za opakowanie to sporo zwlaszcza gdybym miala używać ilości hurtowych w przypadku posiadania dziecka, ale te o tragicznym skladzie wcale nie są tańsze, a ów puder skuteczny, bezzapachowy, łagodzi podrażnienia, świetny do depilacji i jest godny polecenia.

Znakomity puder matujący

Kupiłam tę zasypkę, by używać jej jako pudru do twarzy. Ma bardzo dobry skład, nie zawiera talku. Sprawdziła się REWELACYJNIE. Nareszcie latem nie muszę podpinać grzywki, bo moje czoło pozostaje matowe na wiele godzin. Nic się nie warzy, nie zmienia się kolor podkładu, nie rolują się kremy, nie ma tępego matu - idealnie naturalny efekt na cały dzień. Dla mnie to szok i wybawienie, bo przetestowałam wiele pudrów matujących z różnych półek cenowych i żaden do końca mi się nie sprawdził.

Używam go także latem do zabezpieczenia ud i biustu przed odparzeniami. W przeciwieństwie do innych zasypek, ta tworzy na skórze coś w rodzaju filmu absorbującego wilgoć i nie trzeba powtarzać aplikacji.

Nakładam go wilgotną gąbką lub dużym pędzlem. Trzeba na początku wyczuć, jaką ilość nałożyć, bo wystarcza naprawdę odrobina, a efekt jest błyskawiczny. Jeśli natomiast nałoży się za dużo, może bielić i być widoczny na twarzy - jak każdy biały puder.

Opakowanie nie ma dla mnie znaczenia, przy takiej jakości produktu, ale jeśli miałabym się czegoś doczepić, to dziurki mogłyby być mniejsze, bo po przypadkowym ściśnięciu czy stuknięciu o blat, wystrzeliwuje chmurka pudru, brudząc wszystko dookoła. Pojemność opakowania sprawia, że zasypka wystarcza na bardzo długo. To chyba najwydajniejszy puder, jaki można kupić. Cena 13-18 zł. Trzeba jeszcze coś dodawać?

Idealny dla maluszka

Naprawdę nie rozumiem jak tak dobre produkty chowają się po kątach a na każdej sklepowej półce nieświadomym klientom wciska się największy syf i to dla kogo, dla najmlodszysz pociech. Sylveco jest bardzo przyjazną naszemu ciału firmą. Zasypkę stosowałam u mojej najmłodszej nowonarodzonej córeczki bo niestety przy dwóch poprzednich byłam tak samo nieświadoma składów wielkich firm kosmetycznych ze sama używałam pudrów nivea czy j&j. Ta zasypka nie jest remedium jedynie na pupę. Złagodziła wysypke u starszych i najmłodszych dzieci. Na pupie niemowlaka nie pojawiło się ani jedno maleńkie podrażnienie, nie wysusza i działa jak plaster. Chroni skórę dzieci i gorąco go polecam.

Wielozadaniowa

Zachwycona innymi produktami Sylveco dla dzieci skusiłam się też na zasypkę do ciała. Skusił mnie oczywiście wspaniały skład zasypki. Cała seria sylveco ma super skład, bezpieczny dla maluszka. Zasypka nie zawiera talku jest na skrobi kukurydzianej, tradycyjnie z dodatkiem tlenku cynku. Dodatkowo w składzie alantoina (działanie łagodzące) i olejek rumiankowy (działanie antyseptyczne, łagodzące).

Zasypka ma delikatny przyjemny zapach. Idealnie nadaje się do pielęgnacji delikatnej pupy niemowlaka.

Zasypkę można też stosować jako zamiennik pudru do twarzy`. Nie uczula, dobrze matuje twarz, nie zostawia białej warstwy.

Zasypka idealnie nada się też jako zasypka do stóp w okresie letnim

Mąka ziemniaczana udająca zasypkę

Zasypkę kupiłam ze względu na brak talku w składzie . Konsystencja mi się nie podoba,zbita jak mąka ziemniaczana , źle się aplikuje. Używam jej głównie jako zamiennik pudru oraz na inne partie ciała. Sprawdza się jako puder natomiast nie łagodzi aż tak jak inne zasypki. Na pewno na plus dobry skład. Wydajność raczej średnia. Nie wiem jaki jest skład procentowo ale ta zasypka nie różni się od mąki ziemniaczanej nic a nic.

Idealna jako puder do twarzy

Używam tej zasypki jaki pudru matującego do twarzy. Skusił mnie naturalny skład oraz pojemność (100gr) i cena (ok.16zł). Wcześniej używałam pudru ryżowego od Wibo, który jest świetny ale opakowanie 5 gr starcza na 2,5 tyg także szukałam czegoś wydajniejszego.
Jestem bardzo zadowolona z efektów jakie daje mi ta zasypka. Mocno matowi cerę, ale nie wygląda płasko ani nie wygląda to jakbym posypała się mąką. Na początku cera jest mocno zmatowiona ale po jakimś czasie gdy zaczyna wydzielać się sebum i jakby scalać się z tym pudrem to wygląda to bardzo naturalnie, satynowo, twarz jest wygładzona.
Jeśli chodzi o poprawki w ciągu dnia to zależy to od tego jaki podkład nałożę. Gdy używałam podkładu z spf 50 z filtrami fizycznymi, które się bardzo świecą to po kilku godzinach musiałam ponownie przypudrować twarz, ale gdy używam krem z filtrem chemicznym, który nie pozostawia tłustej warstwy oraz krem bb albo podkład to wystarczy że przypudruje się rano i twarz pozostaje w idealnym stanie do wieczora.
Zasypkę przesypuje sobie do opakowania po innym sypkim pudrze i co jakiś czas uzupełniam. Jestem bardzo zadowolona. Zasypka ma same plusy, tak jak wspomniałam ma ogromną pojemność za bardzo niską cenę, naturalny skład oraz daje przepiękny efekt na skórze.
Polecam głównie osobom z cerami tłustymi, ja taką mam i na mojej się sprawdza super.

Super do twarzy

Używam go głównie do twarzy, głównie dlatego, że ma super skład. Nie zawiera talku, zamiast niego ma bezpieczniejszą skrobię, ma w sobie tlenek cynku, dzięki czemu dobrze działa na moją trądzikową cerę, zawiera łagodzącą alantoinę i olejek rumiankowy. Pomaga mi również, kiedy troszkę przesadzę ze złuszczaniem.

Skuteczny i wielozadaniowy

Kupiłam ten produkt w innym celu niż jest on przeznaczony - postanowiłam używać go jako puder to twarzy. Skłonił mnie do tego wzorowy skład bez talku i substancji zapachowych. Sprawdza się świetnie - zapewna kilkugodzinny mat i faktycznie łagodzi podrażnienia. Cena jest bardzo sprawiedliwa w stosunku do ilości produktu, którą otrzymujemy. Opakowanie jest praktyczne i estetyczne. Stanowczo polecam!

Uwielbiam tą zasypkę!

Ma naprawdę wszechstronne zastosowanie. Używam jej zamiast pudru matującego do twarzy. Zamiast suchego szamponu. W lato, na odparzenia w pachwinach i pod piersiami. Pod pachy, świetnie chroni przed mokrymi plamami na ubraniach od potu. Ale najbardziej zachwyca mnie w niej zaraz po składzie, możliwość zastosowania do kąpieli, zamiast krochmalu przy zaostrzeniu AZS. Wystarczy sypnąć kilka łyżek do wody w wannie i się wymoczyć. Dzięki tej zasypce nie muszę już kupować drogiego krochmalu do kąpieli.
Zasypka nie zawiera talku, nie ma zapachu, jest bardzo kremowa. Uwielbiam ja.

Wielozadaniowa i delikatna.

Zasypkę z Sylveco kupiłam ze względu na skład, brak talku oraz to że ma niezwykle bezpieczne składniki mnie przekonało. Zasypki używam dla siebie do higieny miejsc intymnych. Mam z tym problem ponieważ jestem osobą jaka nie do końca potrafi że tak to ujmę zapanować nad pęcherzem..
To niesamowicie utrudnia mi higienę w ciągu dnia. Odkąd kupiłam tę zasypkę jest o wiele lepiej. Skóra w moich miejscach intymnych jest miękka, zadbana, nie zbiera się tam wilgoć, czuję przyjemne uczucie suchości ale nie nadmiernego wysuszenia. Zasypka doskonale koi podrażnienia po goleniu oraz te powstałe przy otarciach (np: bielizny o skórę). Stosuję ją w okresie upałów pod piersi, na zgięcia łokci i kolan- świetnie pomaga w pozbyciu się wilgoci. Zastosowałam ją również do włosów jako suchy szampon oraz dodałam ją do maski emolientowej. Świetnie dociąża włosy, wygładza i zatrzymuję w nich wilgoć. Przydaje się w okresie letnim gdy moje włosy są bardzo suche/spuszone przez wysoką temperaturę. Zastępuje mi ona w temacie włosów skrobię ziemniaczaną. Producent stworzył bardzo ładne i funkcjonalne opakowanie, nie jest ono za duże a plastik gdy damy go pod światło prześwituje- dzięki temu widzimy ile nam jej jeszcze pozostało. Etykieta jest cudowna, miła dla oka i pocieszna. Zasypka nadaję się też do zmiękczania twardej wody. Jestem bardzo zadowolona ze składu jaki prócz skrobi kukurydzianej ma w sobie cynk, alantoinę, olejek rumiankowy- bardzo delikatna kompozycja i pewne bezpieczeństwo. Bez wahania zastosowałbym ją dla dziecka, ponieważ jest bezpieczna nawet dla osoby dorosłej. Cena zasypki również nie jest wygórowana jak za produkt naturalny, do tego jest ona wydajna. Jestem naprawdę zadowolona z tego kosmetyku.