Clinique, Stay-True Makeup

Clinique, Stay-True Makeup

Beztłuszczowy podkład matujący do skóry tłustej. Nie ciemnieje na skórze w ciągu dnia. Nie zatyka porów. Duża gama kolorów.

Cena: 108zł / 30ml

Przeciętniaczek

W 2003 podczas bytności za granicą kupiłam odcień Stay Light N, który ponoć ma byc odcieniem neutralnym. Nie w iem czy ten odcień występuje w Polsce, w każdym razie jest to bardzo jasny beż. Niestety na twarzy wygłąda na brudno- ziemistoszaty beż. Co roku w okresie zimowym próbuję oswoić ten podkład i obojętnie jakiego koloru pudrem go opruszam, brudno-szary odcień wyłazi spod sporu.

Podkład jest sredniokryjacy, matuje dosyc dobrze, zmywa suie samą wodą i łatwo robić nim poprawki w ciągu dnia bez pozostawiania smug.

Niestety nienaturalny odcień sprawia , ze twarz wygląda jak przykryta tynkiem. POza tym podkład nie jest z byt trwały, w miarę upływu dnia z nika z twarzy , pozostając w porach i uwidaczniając je.

Generalnie za te cenę nie jest to dobry produkt. Używam tego produktu od:od 2003 kilka podejść

ojj,to nie to, czego szukam:(

Wydając 110 zl na podlad nie oczekiwalam rewelacji ale chociaz porzadnego matowienia na kilka godzin.Niestety przeliczylam sie.
Podklad rozprowadza sie dosc dobrze, srednio kryje, dosc lekki ale na pewno nie matuje. moja twarz swieci sie juz po okolo godzinie i bez kompaktu sie nie obejdzie. szukam dalej....

Używam tego produktu od:3 tyg.
Ilość zużytych opakowań:

bardzo dobry

Bardzo fajny podkład, którego niestety nie będę używać z powodu braku jasnych odcieni. Stay-True ma bowiem same zalety, świetnie się rozprowadza, długo utrzymuje na twarzy i co rzadko spotykane u podkładów matujących - nie tworzy maski. Już bardzo cienka warstwa podkładu zapewnia nieskazitelny wygląd cery, przy czym twarz wygląda bardzo naturalmie. Lekki i jednocześnie matujący podkład to kombinacja niezbyt często spotykana więc tym bardziej żałuję, że nie mogę go używać.
Kupiłam co prawda pełnowymiarowe opakowanie, dając się omotać konsultance z Sephory ale musiałam je oddać bardziej śniadej koleżance.Odejmuję jedną gwiazdkę za kolory ale sam podkład jest na pięć.

Właśnie dowiedziałam się, że producent postanowił wycofać ten podkład. Ręce opadają tym bardziej, że nowy podkład Clinique do cery tłustej jest do bani.

Używam tego produktu od:niestety nie używam
Ilość zużytych opakowań: trochę pierwszego

Fantastyczny!!!!

Podkład jest świetny! Tak się składa,że ostatnio miałam sporo przeróżnych podkładów najlepszych marek,( w próbkach) ale żaden nie sprawdził się tak jak ten.
Doskonale się wchłania,jest wydajny,twarz wygląda bardzo naturalnie i świeżo. No i najważniejsze - fantastyczny mat. Pierwszy raz spotkałam się z takim fenomenem. Maluje się ok. 7.30 ,wracam z pracy ok. 15.00 i moja twarz się nie świeci!!!!! Cud !
Podsumowując - jest genialny. Nie daje 5 gwiazdek za opakowanie. Przydała by się drobna modyfikacja w tej kwestii .

Używam tego produktu od:tygodnia

bardzo dobry

choć nie posiadam całej buteleczki, dostałam przy zakupie innego kosmetyku dwie próbki owego podkładu.Po zużyciu mogę śmiało stwierdzic, że jest on bardzo dobry.
+niezbyt gesta (jak dla mnie) konsystencja
+łatwy w nakładaniu
+nie spływa i długo się utrzymuje na buzi
+przyjemnie matuje cerę

+- czasami zatyka pory (może to zalezy od odpowiedniej) aplikacji

- wymagał poprawek w postaci przypudrowania partii T po 3 godzinach

Używam tego produktu od:kilka razy
Ilość zużytych opakowań:

Godny polecenia

Bardzo dobry matujacy podklad przy czym delikatnie kryje drobne niespodzianki,cienie pod oczami.Stapia sie szybko z cera i staje sie niewidoczny,nie podkresla niedoskonalosci cery;nie warzy sie;nie splywa;nie podraznia.
Wiadomo,ze mat nie bedzie utrzymywac sie bez konca ale daje odrobine pudru jedwabnego i jest super,poza tym lubie subtelny glow.
Duzym atutem jest to,ze idealnie nadaje sie go nakladac na filtry:)
Minusem jest beznadziejne opakowanie-tutaj producent nic a nic sie nie postaral :( konsystencja tez moglaby miec okreslona formule bo ani ona lejaca ani kremowa i ciezko jest wydobyc z opakowania okreslona ilosc.

Używam tego produktu od:od pewnego czasu
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1-szego

Prawie ideał :)

Lubię kosmetyki Cliniquea a ten podkład wyjątkowo mi przypadł do gustu. Idealnie współgra (na mojej cerze) z Cashmere Secret DaxCosmetics. Rozprowadza się jedwabiście a po chwili ładnie matowieje. Do tego lekki sypki transparent i jest dobrze :) Chociaż może efekt matu mógłby się dłużej utrzymać... Ale w cuda obiecujące mat przez prawie cały dzień nie wierzę ;)
Minusem faktycznie jest wyjątkowo niepraktyczna buteleczka. Ja do wydobywania podkładu z czeluści tej butli używam szpatułki, która została mi kiedyś po żelu pod oczy Vichy :D

Używam tego produktu od:półtora roku

okej :)

skład: water purified, cyclomethicone, propylene glycol, tea - stearate, kaolin, glyceryl stearate, tea - isostearate, steareth 2, magnesium aluminium silicate, polyethylene, steareth 20, cellulose gum, alumina, xanthan gum, trisodium edta, imidazolidynyl urea, sodium dehydroacetate, mathylparaben, propylparaben, talc, titanium dioxide, iron oxides, ultramarines, bismuth oxychloride, mica, carmine.

Wg producenta: Beztłuszczowy podkład, daje skórze matowe gładkie wykończenie. Nie zatyka porów. Zapewnia odealne pokrycie juz po nalozeniu jednej warstwy.

Przede wszystkim minusem jest bardzo nieporęczne opakowanie, a jeszcze bardziej to że jest ono niehigieniczne, bo mimo że zawsze myję ręce przed nałożeniem podkładu to i tak nie mogę oprzeć się wrażeniu że higieniczniejsze byłoby opakowanie np. z pompką. Po drugie, podkład jest dosyć gęsty dlatego trochę trudno się go nakłada. Jednak ponieważ jest gęsty dlatego naprawdę porządnie kryje i długo pozostaje na twarzy, jednak matuje tylko przez kilka pierwszych godzin co akurat jakos bardzo mi nie przeszkadza bo całkiem zmatowiona twarz wygląda przecież sztucznie ;p. No i jeszcze jedno - nie mam na to całkowitych dowodów jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jednak zatyka pory...No i nie zawiera filtrow (choc w skladzie widnieja tlenki tytanu i zelaza ktore sa naturalnymi filtrami, wiec sama juz nie wiem czy zawiera filtry czy nie ;p)

Używam tego produktu od:pol roku
Ilość zużytych opakowań:2/3

bardzo dobry

Podkład jest naprawdę dobry. Uwielbiam jego kolor - posiadam stay nude. Na twarzy wygląda naturalnie. Tworzy świetny duet z pudrem sypkim Guerlain. Spełnia wszystkie obietnice producenta.

jednak nienajgorszy

Muszę jednak dodać gwiazdkę.
Bardzo źle oceniłam ten produkt a po dodatkowych kilku miesiącach stosowania stwierdzam, że moja ocena była zbyt surowa.Podkład daje bardzo naturalny efekt. Nie podkreśla skórek, nie wchodzi w pory, nie zbiera się nieestetycznie w zmarszczkach. Z matowieniem radzi sobie przeciętnie lecz zdecydowanie cieszy mnie efekt, jaki można dzięki niemu uzyskać.
Opakowanie beznadziejne. Wielka czeluść otworu butli mnie osłabia, nie rozumiem dlaczego producenci się decydują na tak niepraktyczne opakowania.Używam tego produktu od:kilka m-cy

DOSKONAŁY

Ten podkład jest po prostu doskonały! Wcześniej nie używałam żadnego, denerwują mnie podkłady, ta spływająca wieczorem z wodą dziwna tapeta... A ten nawet lepiej się zmywa, nie schodzi z twarzy taka pomarańczowa woda, jest delikatny, beztłuszczowy, wystarcza na bardzo długo (przynajmniej mi, bo mało sie maluję, przy codziennym stosowaniu 30ml starcza mi na ok. 2 lata, tzn. po tym czasie resztki już wyrzucam i wymieniam na nowy), idealnie się rozprowadza, wygładza skórę. To jedyny podkład, który naprawdę upiększa skórę, nie robi maski na twarzy. W dodatku wybór odcieni jest tak szeroki, że na pewno można wybrać coś dla siebie, a kolory są bardzo naturalne i ładne. Po prostu kocham ten podkład, jest moim ulubionym, niezawodnym kosmetykiem, bez którego nie mogłabym żyć;)

Bardzo dobry:)

Mam chyba szczęście do wiżazowych wymian jesli idzie o podkłady, bo zawsze trafiam w kolor:)
Podkład jest naprawdę dobry:
* pięknie stapia się z cerą
* dobrze matuje (efekt na mojej mieszanej cerze utrzymuje się do 6 godzin)
* delikatnie kryje (nie potrzebuję więcej, od tego mam korektor)
* nie wysusza cery
* nie zatyka porów
* jest wydajny, wystarczy niewiele by pokryć całą twarz

Z minusów:
* beznadziejna buteleczka!!!!!! już teraz martwię się , co będzie gdy podkładu będzie mniej- na pewno pojawią się kłopoty z wydobyciem go z tej nieporęcznej buteleczki:-/