KWC LogobyWIZAŻ logo

Kupi ponownie: 52% osób
    MissYou00
    5 marca 2018 o 12:59
    5 / 5
    Dyskretna elegancja w najlepszym wydaniu.
    Oj, Mania, mam ja manię na twoim punkcie....ten zapach uwiódł mnie niesamowicie wiele lat temu, gdy byłam dopiero odrosłą od ziemi smarkulą - wyczułam je na siostrze mojej mamy, a ona zawsze reprezentowała perfekcyjny, a jednak nie przesadzony wizerunek - zawsze zadbana skóra, włosy i paznokcie, fryzura nienaganna, lekki świetlisty makijaż, dobre gatunkowo ubrania o prostych krojach. Zawsze, gdy mnie przytulała, ja zaciągałam się tym zapachem i marzyłam, by będąc dorosłą, stać się taką kobietą, jaką jest ciocia. Flakon to pierwsza rzecz, która mnie ujmuje - prosty, ascetyczny wręcz, a jednak urzekający. Doskonale dopracowany, jego kolor pasuje do natury zapachu, to luksus w wersji oszczędnej, parafrazując Armaniego. W aspektach czysto technicznych również jest dobrze, atomizer pryska mgiełką, zatyczka jest idealnie dopasowana, spokojnie można nosić perfumy w torebce. Jaki jest sam zapach? To przecudowna mieszanka kwiatów - moja ukochana magnolia, słodka i kremowa, wiosenna wilgotna piwonia, chłodna konwalia, która tutaj pełni rolę składnika łamiącego słodycz, kropelka irysa...to wszystko doprawione wanilią, ale nie tą jadalną, tylko tą bardziej egzotyczną, przyprawową. Całość podane na tacy z drewna sandałowego i okraszone białym piżmem, tak cudownie pudrowym i kobiecym. Zapach rozwija się, jak najbardziej, piramida zapachowa jest zachowana - najpierw kwiaty, później kwiaty plus wanilia,a na końcu drzewno-piżmowa baza. Skojarzenia to biel, krem, elegancki kostium z białą koszulą, ale też i lniana sukienka w letni dzień. Noszę go z powodzeniem do cygaretek i szpilek, do sukienki, do skórzanej ramoneski, otulona jedwabnym szalem. Do kaszmirowego sweterka. Jest ciepło, spokojnie i relaksująco. Ale nie nudno! Jest w tym zapachu coś nieuchwytnego, niepokojącego nawet. Kobiecego i tajemniczego. Pokuszę się o stwierdzenie, że i seksownego, choć jest to seksapil dozowany w oszczędnych dawkach, kobieta nosząca Manię nawet zakryta od stóp do głów będzie działać na męskie zmysły. Jej gesty, ruchy, odgarnianie włosów, delikatny uśmiech - to właśnie sprawia, że jest taka doskonała. Trwałość fantastyczna, spokojnie będzie towarzyszyć Wam przez długi dzień w pracy, aczkolwiek jak na prawdziwie elegancki zapach przystało, nie daje po nosie, projekcję ma niewielką, ale mimo wszystko go czuć - to jeden z częściej komplementowanych zapachów z mojej perfumowej kolekcji. Uwielbiany przez mężczyzn, bardzo lubiany przez kobiety, nawet przez dzieci - synek przyjaciółki, gdy wdrapał mi się na kolana i przytulił, powiedział mi: Ciociu, pachniesz jak mamusia, mmmm.... ;) I nie chciał schodzić z kolan, w końcu zasnął u mnie, w poczuciu bezpieczeństwa ;). Dodam, że przyjaciółka Manii nie używa, co więc skojarzyło dziecko, tego nie wiem - ale dla mnie, jako kobiety, to prawdziwy komplement, wart więcej, niż tysiąc innych...
    Kupił/a w:Perfumeria internetowa

8 osób uznało tą opinię za pomocną
    kijanka25
    28 listopada 2017 o 21:28
    1 / 5
    Magia we flakonie
    To jedyny zapach który nigdy nie znika z mojej półki. Jego zapach ma w sobie magię zmysłowości , kobiecości i tajemniczości . Idealnie komponuje sie z moja skóra i jest trwały . Moje ubrania jeszcze długo pachną w szafie po jego użyciu . Jest absolutnie fenomenalny i jedyny w swoim rodzaju , każdy zapach po jakimś czasie mi sie nudzi tylko nie Armani mania ! Używam go juz od kilku lat i jest moim absolutnym bestsellerem i numerem 1!
    Zalety:
    • Zapach
    • Trwałość zapachu
    • Flakon
    Wady:
    • Brak
    Kupił/a w:Inna perfumeria

7 osób uznało tą opinię za pomocną
    ExAmino
    22 grudnia 2017 o 20:02
    Tak bardzo mój
    Ten zapach chodził za mną dobre 10 lat. Poznałam go jako nastolatka, najpierw znalazłam próbkę w bardzo dorosłej gazecie, później wręcz obwąchiwałam moją nauczycielkę, która pachniała nim na wielkich galach, a która była dla mnie ucieleśnieniem kobiecości, klasy i dobrego stylu. Szukałam go w każdej perfumerii, sprawdzałam opinie o nim , śledziłam aukcje na allegro. Istna Mania... Kiedy w końcu zdecydowałam się go kupić (tzn. było mnie na niego stać i postanowiłam zrobić sobie ten niepoważnie drogi prezent), przepadłam. Podoba mi się w nim wszystko. Od flakonu, po pewną niszowość - nie wszyscy ten zapach znają i nadaje mu to jakiejś tajemniczości. Wydaje mi się, że ten zapach jest wyjątkowy, nie do podrobienia. Rozwija się cudownie, wielowymiarowy, nie jest za słodki, nie jest przytłaczający. Bardzo wyrafinowany, elegancki, dla mnie niecodzienny bo noszę go tylko na ważne dla mnie okazje. Raczej wieczorowy, może zimowy. Czuję się w nim pewna siebie i szalenie zmysłowa.
    Zalety:
    • + WSZYSTKO
    • + elegancki, minimalistyczny flakon
    • + głęboki, rozwijający się zapach
    • + trwałość (na ubraniach jest wieczny)
    Wady:
    • - dostępność (ale może to plus, że nie jest powszechny)
    • - cena niesety
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Kupił/a w:Perfumeria internetowa

4 osób uznało tą opinię za pomocną
    zlota1982
    10 lipca 2020 o 17:11
    cudny slodko pudrowy
    Slodki,drzewno-kwiatowy zapach,dla mnie jeszcze lekko pudrowy. Widzę w nim młodą dziewczynę w zwiewnej lekkiej sukience plasajaca w promieniach słońca. Mimo,ze trwały,to zapach jest lekki i dziewczęcy,taki jak jego kolor, slodko brzoskwiniowy. Fajna odskocznia od modnych ciężkich orientalnych zapachów.
    Zalety:
    • Zapach
    • Butelka
    Wady:
    • Cena
    • Dostępność
    Kupił/a w:Perfumeria Sephora

1 osób uznało tą opinię za pomocną
    Margaery80
    15 października 2019 o 15:27
    Hit wszechczasów!
    Moje ukochane perfumy! Niezwykle piękny, elegancki zapach. Bardzo charakterystyczny, zapada w pamięć. Nie na dzień. Na wieczór - idealny. Nie jest to lekki zapach, więc bardziej na jesień lub zimę.
    Zalety:
    • Fantastyczny zapach, bardzo trwały.
    Wady:
    • Cena.
    Kupił/a w:Perfumeria Douglas

1 osób uznało tą opinię za pomocną