La Roche-Posay, Effaclar Matt Active Moisturizer (Nawilżający krem matujący)

La Roche-Posay, Effaclar Matt Active Moisturizer (Nawilżający krem matujący)

Naukowcy z laboratorium farmaceutycznego LRP opracowali technologię, która stopniowo reguluje wydzielanie łoju i jednocześnie daje efekt nawilżenia. Technologia Ciblage Sebum - pod tą nazwą kryją się mikrocząsteczki, które wnikają do środka porów, są mikroskopijne i przenoszą głęboko witaminę CG oraz cynk. Te składniki regulują pracę gruczołów łojowych, a witamina E dodatkowo hamuje działanie czynników zewnętrznych stymulujących gruczoły łojowe. Ta unikalna technologia znalazła zastosowanie w nawilżającym kremie matującym Effaclar.

Kremik mam od ponad roku, stosuję go tylko i wyłącznie przy mieszaniu podkładu (które zwykle jest za gęsty, bądź/i tłusty). Dzięki temu buźka jest bardziej zmatowiona i nawilżona, a podkład łatwiej się rozprowadza. Nie zatyka porów, mam wrażenie, że rozjaśnia mi cerę. Przy mojej technice stosowania jest bardzo wydajny :)

Dla osób oczekujących bardzo dobrego matu - raczej za słaby.

Ilość zużytych opakowań: 2/3 pierwszego

slabiak

Po pierwsze krem nie matuje(mam cere mieszana),jest malo wydajny,plusy sa takie,ze nie zatyka porow,nawilza ,i nic poza tym,zadnych efektow pozytywnych po nim nie ma

Używam tego produktu od:paru miesiecy

delikatny

Używałam go jakieś dwa lata temu razem z całą serią. Krem ma bardzo przyjemną leciutką konsystencję - skóra błyskawicznie go spija. Nie lepi się, nie wałkuje pod makijażem i nie zapycha porów. Bardzo ładnie stabilizował cerę, nawilżał partie suche i skutecznie matował partie tłuste.

Zużyłam dwa opakowania i...
... gdy używałam pierwszego byłam zachwycona zdolnościami matującymi... Mat był długi i aksamitny.

Ale...
... zachęcona doświadczeniami z używania kosmetyku kupiłam drugie opakowanie i po jakimś miesiącu cera niestety znowu zaczęła mi się błyskawicznie przetłuszczać. Cera przyzwyczaiła się do Effaclaru i niestety skończyłam drugie opakowanie na siłę, bardzo niezadowolona z efektu latarni na mojej twarzy.

Używam tego produktu od: dawno temu przez ok. 6 miesięcy

nie!

Krem ten podraznił moja cerę powodując, że rumien na policzkach się nasilił, nie mam cery problematycznej, oczekiwałam matowienia przynajmniej na 5 godzin...a tu pod wpływem tego kremy mój ukochany podkład spływa tak, że po 5 godzinach wyglądam ja nie pomalowana! Ten krem zaliczę do jednych z koszmarków zakupowych naprawdę nie wart swojej ceny. Lepiej od niego o niebo sprawuje sie Loreal Pure zone z pompką...

Używam tego produktu od:3 tygodni
Ilość zużytych opakowań:połowa 1

Nie wart ceny

Krem oceniłabym jako klasę średnią.

Fajny bo:
+ lekka konsystencja
+ nie zapycha
+ nie wysusza
+ przyjemny zapach
+ wydajny

Minusy:
- słabo matuje
- wysoka cena w stosunku do niespełnionej obietnicy zmatowienia

Jak widać plusów ma więcej jednak podstawowe zadanie czyli mat nie zostało wykonane.

Nie wiem czy kupię ponownie bo przy mojej mega błyszczącej - trądzikowej cerze trudno mi dobrać odpowiedni krem, ale wydaje mi się że za o wiele niższą cenę jestem w stanie kupić krem, który da porównywalny efekt z Effeclarem

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Świetny

W związku z tym,że mam cerę dość kłopotliwą,ciężko mi znaleźć doby krem,który mnie nie przesuszy,nie uczuli,nie spowoduje wysypu krostek lub nadmiernego wydzielania sebum :(.Dłuuugo szukałam jakiegoś odpowiedniego dla mnie kremu,aż pewnego dnia dostałam próbkę Effaclara Mat.I strasznie mi się spodobał :D:
+nie uczulił mnie
+matuje
+nawilża
+dzięki niemu nie wyskakuje mi tyle krostek,co kiedyś
+ładnie pachnie

-cena
-opakowanie z pompką,która czasem się zacina :(
-pojemność :/

Zostanie ze mną na dłużej,a przynajmniej do czasu,gdy moja cera się nie uspokoi :)

Używam tego produktu od:1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: trochę tego było :D

hmmm.....

dziwny ten krem...zupełnie nie spełniał obietnic producenta,mianowicie: skóra po nim była strasznie ciągnienia,blada,w ogóle nie nadawał się pod podkład:(ponad to miałam wrażenie,że pobudzał gruczoły do produkcji sebum...przereklamowane produkt;(

Używam tego produktu od:xxxxxxx

Szkoda pieniędzy

Bardzo napalilam się na ten krem, kiedy skonczyl mi sie Avene - Cleanance matujacy.

Postanowilam kupic ten poniewaz Avene slabo nawilzal moje suche policzki (Avene tez zadna rewelacja)

I co??? Zaluje.

Krem ten zachwycal ale przez tydzien... niestety tak to jest jak sie przesuszy strefe T to potem jest jeszcze bardziej przetluszczajaca sie:/
Nigdy juz nie kupie zadnych kremow matujacych. Lepiej zainwestowac w lekki krem do cery mieszanej i w podkład o dzialaniu matujacym.... nie inaczej.... no i bibułki.... niestety ten krem bez podkladu nie jest zły ale z podkladem tragedia cera blyszczy sie strasznie... a co smieszniejsze z kremem nie matujacym prawie w ogole.... ano wiec kremom matujacym mowie nie albo nie wiem...

Osoby z cerami tlustymi moga sobie uzywac z mieszanymi w strone suchej nie polecam....

Krem nada sie ale na cery pozniej nie malowane.... z podkladem przynajmniej u mnie jest zle... a podklad jest beztluszczowy i w ogole :/
Używam tego produktu od:4miesiecy

jeden z moich ulubieńców

Bardzo lubię ten krem- jest lekki i nieźle matuje. Fakt, nie matuje perfekcyjnie i na długo ale nie przeszkadza mi to- ważne że w ogóle matuje, nie pozostawia na skórze filmu, dobrze się wchłania, jest lekki i świetny pod makijaż. ładnie pachnie, jest dość wydajny i na pewno do niego wrócę! Polecam.

Solidny

Wlasciwie jest to jedyny krem, ktory nie zapycha mojej cery...Probowalem juz niemal wszystkiego, a Effaclar matujacy naprawde mi odpowiada. Jesli mialbym ocenic efekt matowienia w skali od 1 do 5 to dalbym 3,5, konsytencja jest aksamitna, doskonale sie wchlania i zasluguje na 5. Podoba mi sie rowniez zapach--->5. Produkt zmienil swoja nazwe i sklad, teraz jest sprzedawany jako Effaclar M.Używam tego produktu od: roku

moze byc

produkt generalnie jest ok, nie jest to moj ideal, ale ma swoje zalety:
+ szybko sie wchlania
+ ma chigieniczne opakowanie
+ przyjemny zapach
+ w zasadzie do matowienie nie mozna miec zastrzezen

jednak ma jedna spora wade, ktora skalonila mnie do zaznaczenia opcji ze go wiecej nie kupie, mianowicie:
- nie jest wydajny :(
opakowanie starczylo mi gora na 1,5 miesiaca, a inne kremy o zblizonej pojemnosci wystarczaja na duzo dluzej.

Używam tego produktu od:uzywałam go jakies poł roku temu

Całkiem, całkiem

Bardzo przyjemny kremik na dzien. Traktuje go jako nawilzacz rano, troche matuje, ale nie robi tego zbyt mocno, raczej tak rozjasnia i wygladza skore. Super zapach, bardzo fajny dozownik. Podoba mi sie.