Dermedic, Acne Expert, Kuracja przeciwtrądzikowa, Krem intensywnie nawilżający (stara wersja)

Preparat przeznaczony jest do pielęgnacji skóry trądzikowej a jednocześnie wrażliwej, ze skłonnością do nadmiernego przesuszania się spowodowanego m.in. intensywnym leczeniem dermatologicznym. Kompleks składników aktywnych przeciwdziała rozwojowi bakterii zasiedlających gruczoły łojowe przez co działa profilaktycznie.
Zapobiega powstawaniu wykwitów, zapalnych grudek i krost. Krem normalizuje proces wydzielana sebum. Zawartość hydrokompleksu zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia oraz zapobiega wysuszaniu skóry.
Polecany dla osób o skórze trądzikowej ze skłonnością do nadmiernego przesuszania oraz łuszczenia.

Cena: 32 zł / 50 ml

Jakiś taki...

Plusy:
- odpowiednio nawilża tłustą skórę - radzi sobie z wysuszonym i łuszczącym się naskórkiem,
- nie powoduje zaostrzenia objawów trądziku (nie ma zapchanych porów ani zwiększonego wysypu pryszczy).
Minusy:
- zostawia świecącą warstwę na twarzy - odpada jako krem pod podkład,
- nie zauważyłam efektu regulowania wydzielania sebum,
- nie chroni przed pojawianiem się nowych pryszczy,
- zapach - autentycznie aż mnie odrzuca, choć w zasadzie nie jestem wyczulona na aromaty - może i ma coś z zielonego jabłuszka, ale mnie kojarzy się za bardzo z zapachem chlorowanej wody w basenie,
- jak na swoje działanie - cena jak dla mnie zbyt wysoka.
Podsumowując - zły nie jest, ale też żadna rewelacja. Więcej nie kupię.

nareszcie coś działa

Nie mam typowo cery trądzikowej ale moja mieszana cera często robi mi niespodzianki w postaci krostek na czole i brodzie. Krem dobrze nawilża, ale sądzę że dla suchej skóry bedzie niedostateczny. Stosuje go rano i wieczorem ponad tydzień i juz widze efekty, żadnych nowych zaskórników i krostek, stare szybko się goją, skóra "uspokaja się". Zapach troszkę przypomina mi woń kremu do rąk avonu z mniszkiem lekarskim ale o wiele delikatniejszy, na szczęście szybko znika, narazie jestem zadowolona bo to pierwszy krem, który pomógł mi w problemach skórnych.

ech...

Wiązałam z tym kremem nadzieje... z opakowania wywnioskowałam, że to coś specjalnie dla mnie - cera z trądzikiem dosyć silnym, leczonym, przesuszona i do tego bardzo wrażliwa. Potrzebowałam porządnego nawilżenia. I tak:

- faktycznie pomógł z łuszczącym się naskórkiem, jako nawilżacz jest dobry, aczkolwiek nie AŻ TAK jak obiecuje producent...
- jest niedrogi, ładnie pachnie, ma fajną gęstą konsystencję, a przy tym nie zatyka porów (naprawdę)

ale cóż z tego skoro:

- zostawia normalnie tłustą, świecącą się jak latarnia warstwę. Na mojej suchej skórze! w życiu cera mi się nie świeciła, no przynajmniej teraz wiem, jak to wygląda...
- nie nadaje się więc pod makijaż, no chyba, że mocno matujący (heh;) używam na noc.

no i najgorsze:

- nie wiem jakim cudem, ale ten specjalistyczny krem, pogorszył stan mojej cery! i stwierdzam to, po miesiącu używania.

nie jestem więc zadowolona, no ale nie wyrzucę go też. Bo trądzik i tak leczę, a krem dobrze nawilża.

Naprawdę dobry

Kupiłam go w sumie bez specjalnie wielkich nadzieji, ale zostałam naprawdę miło zaskoczona. Zaznaczam że nie mam problemów z trądzikiem, mam poprostu dość problemową cerę skłonną do pojedyńczych wyprysków, grudek podskórnych, zaskórników. Ten krem jest jednym z nielicznych tego typu specyfików, które nie są nawilżające jedynie w nazwie, naprawdę nawilża i to dość dobrze, że teraz w lecie gdy moja cera praktycznie się nie przesusza, to nawilżenie jest prawie wystarczające. Cudownie wygładza skórę, już nie pamiętam kiedy miałam taką ładnie wyglądającą i miłą w dotyku buźkę. Pory robią się mniej widoczne. Jedyne co mogę mu zarzucić to, to że nie chroni jednak przed wysypem niespodzianek przed okresem, jednak mam wrażenie że pozwala szybciej ich się pozbyć. Używam go razem z żelem z tej serii.

Świetny

Dla mnie świetny. ŁĄdnie wygładza, świetnie nawilża, cudownie pachnie, nadaję się pod makijaż. Nie mam wprawdzie dużych kłopotów z cerą, ale od czasu do czasu coś się zaczerwieni, wyskoczy jakaś grudka. Więc sięgam po niego okazyjnie. Ale nie wiem czy poradził by sobie z zaawansowanym trądzikiem?

średni

Używałam oba, acne expert c i acne-expert. W zasadzie oba kremy są bardzo podobne (ale pierwszy zawiera kwas salicylowy).

Krem ma gęstą, treściwą konsystencję, ciężko sie wchłania, pozostawia tłusty film na skórze (przynajmniej mojej). Pod makijaż nie nadaje się, bo się wałkuje (ale i tak nie zawiera filtrów, więc na dzień odpada).

Co do właściwości nawilżających - niespecjalnie spełnia obietnice producenta. Krem nie poradził sobie z łuszczącą się skórą po zastosowaniu retinoidów (ale może ja za dużo wymagam), aczkolwiek można zaobserwować jakieś właściwości kojące.

Intensywny zapach (nawet przyjemny, ale wolę kremy bez zapachów) i skład kremu, również pozostawią wiele do życzenia.
Nie kupię więcej tego kremu, bo nie jest wart swojej ceny.

dla mnie super!!!

Jestem posiadaczką cery mieszanej i raczej nie przysparza mi większych problemów z trądzikiem, ale w pewnym momencie zaczęła... i wtedy nabyłam ten kremik zachęcona opiniami na KWC. To był strzał w dziesiątkę :-) Po użyciu kremu od razu dają się zauważyć pozytywne efekty: najpierw moja skóra stała się wygładzona i bardziej delikatna i miła w dotyku, po jakimś tygodniu zaczęła się mniej przetłuszczać - krem znormalizował pracę gruczołów łojowych i zmniejszyły się pory, a najważniejsze, że po trzech tygodniach stosowania zniknął problem pryszczyków i efekt ten nadal się utrzymuje chociaż teraz używam tego kremu raz dziennie ponieważ jednak nie nawilża mojej skóry w takim stopniu jak tego potrzebuje. Jest dość wydajny, wydaje mi się, że jedno opakowanie wystarczy na dwa miesiące codziennego stosowania.

specjalista

Krem skutecznie i trwale nawilża, błyskawicznie odratowuje mnie po glince, kwasach, przegrzanych pomieszczeniach i zimnym wietrze. Po zastosowaniu skóra jest miękka, gładka i elastyczna, a przy tym nie obciążona i nietłusta. Cieszy mnie jednoczesne działanie antybakteryjne - mam wrażenie, że jest to krem precyzyjnie dopasowany do potrzeb mojej skłonnej do trądziku, odwodnionej cery. Świetny pod makijaż, podkład korygujący rozprowadza się na nim lekko i nie zbiera w suchych miejscach i porach. Czego więcej sobie życzyć? Może tylko filtrów UV... Ale nie można mieć wszystkiego.

Całkiem przyjemny

Kupiłam ten krem we wrześniu i do dzisiaj jeszcze wyciskam z niego resztki, jest dość wydajny. Swoje funkcje nawilżające spełnił dobrze,nawilża dostatecznie, ale czasami musiałam sięgnąć po coś mocniejszego. Położony wieczorem na twarz zostawia tłustą warstewkę, która jednak znika w nocy i rano buzia jest matowa. Nie zatyka porów i nic mi po nim nie wyskakuje, a nawet zauważyłam, że objawy trądziku się nieco zmniejszyły, ale dodatkowo wspomagane były witaminą A i B. Ogólnie mówiąc dobry krem, który może zrobić dużo dobrego :)

bardzo dobry

Bardzo dobry krem do odwodnionej cery z problemami. Bardzo dobrze nawilża, nie mam juz problemu z łuszczącym sie czasem naskórkiem na nosie (brr). Nie mam raczej problemu z trądzikiem, raczej jakieś pojedyncze krostki, które ten kremik szybko goi. Swietnie sie wchłania,nie zostawia filmu, nadaje sie pod makijaż. Łagodzi wszelkie podrażnienia.Jest bardzo wydajny i świetnie pachnie. Jest dla mnie o wiele lepszy niz np. Normaderm Vichy

cudny:)

Znakomicie nawilża. Nawet nałożony grubszą warstwą fanatstycznie się wchłania (trzeba chwilkę odczekać), nie zostawiając tłustego filmu.
Tak więc, choć nie jest kremem matującym, buzia nie błyszczy się i od razu można wykonać makijaż.
Po tygodniu stosowania zniknęły u mnie wszelkie objawy odwodnienia - cera ma zdecydowanie lepszy kolor, jest aksamitnie gładka, bardziej napięta i po prostu wygląda zdrowiej:)

Na noc stosuję intensywnie działający krem z kwasami i mam wrażenie, że ten krem, dzięki właściwościom nawilżającym i kojacym jest doskonałym uzupełnieniem takiej kuracji.

Krem jest szalenie wydajny, zamknięty w higienicznej tubie.

łagodny

Bardzo przyjemny kremik. Kupiłam go,ponieważ wszystkie do tej pory kremy przeznaczone do skóry trądzikowej/mieszanej zbyt wysuszały mi skórę -wciąż skóra przy brwiach,nosie i ustach łuszczyła się.Po tym kremie sytuacja sie poprawiła.
- odpowiednio nawilża
- łagodzi podrażnienia
- dobrze się rozprowadza,wchłania
- nadaje się pod makijaż
- bardzo ładnie pachnie
Jeśli chodzi o lecznicze efekty: Ogólnie - poprawa jest,ale niewielka. Ograniczył występowanie zapalnych zmian, natomiast zaskórniki jak były - tak są. Według mnie raczej nie poprawiłby stanu cery z dużymi problemami. Nie mniej,krem jest bardzo przyjemny w stosowaniu, na pewno do niego jeszcze powrócę.

Aha i jeszcze składniki dodam: Aqua,C12-15 alkyl benzoate,polyacrylamide (and) C13-14 isoparaffin (and) laureth-7,butylene glycol,PEG-60 almond glycerides, caprylyl glycol, glycerin, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, isocetyl stearate, cetearyl alkohol, PEG-20, methyl glucose sesquistearate, algin, acacia senegal gum,serine, xanthan gum, iodopropynyl butylcarbamate, DMDM hydantoin (and) methylchloroisothiazolinone (and) mehylisothiazolinone, parfum.