Oral-B, Satin Floss (Nić dentystyczna)

Nić Oral-B Satin Floss zapewnia długotrwałe uczucie świeżości i wyjątkową czystość przestrzeni między zębowych. Jej dwuwarstwowa struktura gwarantuje niezwykłą wytrzymałość i komfort w użyciu.Gładka powierzchnia sprawia, że nić nie podrażnia dziąseł i jest przyjemna w dotyku. Łatwo wsuwa się między zęby i najbardziej ciasne przestrzenie.

<50
nici dentystyczne
oczyszczające

Nie lubię jej, chociaż jest dobra

Nić pożyczyłam do przetestowania gdyż byłam ciekawa jak się u mnie sprawdzi. Używam nici szczerze mówiąc dość rzadko, jak sobie przypomnę, średnio raz w tygodniu.
Mam bardzo niewielkie przestrzenie między zębami, dlatego korzystam z cienkich nici. Satin Floss jest cienka, ale szeroka. Musiałam ją dobrze złapać i chwilę się natrudzić, żeby wsadzić ją między zęby tą wąską stroną, co mocno mnie zirytowało. Z tego powodu raczej jej nie kupię, ale uważam że jest ogólnie całkiem dobra. Nie rwie się, nie rozdwaja, ma przyjemny miętowy smak.

Na temat nici nie mam nic więcej do powiedzenia. Polecam jeśli ktoś ma cierpliwość.

Świetna nić dentystyczna

Nic dentystyczną Satin Floss poleciła mi moja higienistka więc się w nią zaopatrzyłam. Sama nić ma długość 25 m. Bardzo łatwo wsuwa się między zęby , moje przestrzenie między zębami są dosyć wąskie i muszę przyznać że nić sprawdza się doskonale. Dociera do trudno dostępnych miejsc. Idealna dla osób takich jak ja które maja wrażliwe dziąsła. Nić zostawia na zębach miętowy posmak który daje uczucie odświeżenia. Naprawdę dobrej jakości produkt w przystępnej cenie

Dawno nie używałam taki tradycyjnych nici

Dawno nie używałam takich tradycyjnych nici, ostatnimi czasy bardziej polubiłam się z niciowykałaczkami. Ta satynowa nić zdecydowanie była za krótka, miała zaledwie 25m, więc na dosyć krótko mi wystarczyła. Jednak dosyć dobrze operowało się tym produktem. Mam bardzo małe szczeliny pomiędzy zębami, więc ta wersja satynowej nici fajnie się sprawdza. Opakowanie malutkie, zmieści się do każdej kosmetyczki. Cena w drogerii również bardzo korzystna była :)

nie strzępi się, nie rwie, przyjemny smak, ale trzeba zwrócić uwagę na jej kształt, bo to nie dla każdego.

Najczęściej kupuję nić Oral-B, ale tę tradycyjną, o kształcie nitki.
Satin Floss kupiłam przez pomyłkę.

Nić jest w małym. poręcznym opakowaniu. Jest jej tylko 25 m (tradycyjna ma 50 m). Nić nie jest typową nitką, bo to raczej cieniutka tasiemka. Jest woskowana, ma przyjemny zapach i smak.

Łatwo się odrywa. Nie strzępi się.

Ale wolę tę tradycyjną nić. Łatwiej mi się z nią pracuje, pomimo tego, że niektóre przestrzeni międzyzębowych mam ciasne (a tu powinna sprawdzać się lepiej Satin Floss). Być może jest to kwestia przyzwyczajenia.

Podsumowując:
Oral-B robi świetne nici, ale Satin Floss jest dość droga i ma kształt, który osobom przyzwyczajonym do tradycyjnych nitek może nie do końca przypaść do gustu.

UZUPEŁNIENIE
Jakiś czas temu dentystka poleciła mi stosowanie taśmy zamiast nici. Więc kupuję Satin Floss i już się do niej przyzwyczaiłam.

MIĘTOWA NITECZKA

Kupiłam nić dentystyczną Oral-B, Satin Floss w Rossmann -ie ponieważ nie było mojej ulubionej. Nić spełnia swoje funkcje czyszczącą przestrzeń międzyzębową . Jest satynowa, nie rozwarstwia się i ładnie pachnie miętą . Nie podrażnia dziąseł . Kształt nici jest płaski co niestety mi nie przypasowało. Miałam duży problem z włożeniem i wyciągnięciem nici z zębów . Wolę jednak tą tradycyjną nić o owalnym kształcie . Na plus mogę dodać że rzeczywiście pozostawia w buzi przyjemny miętowy posmak , co mi się bardzo podobało. Nić jest długa i bardzo wydajna , używałam ją dłużej niż 3 miesiące . Pudełeczko małe więc zawsze się znajdzie dla niej miejsce w torebce .

Pół na pół

Tak gdzie klasyczna ma wady,ta ma zalety i na odwrót. Zakupiłam z myślą o dość delikatnych dziąsłach i wąskich przestrzeniach między zębami, z polecenia koleżanki. Sprawdziła się po części. Rzeczywiście mniej rani dziąsła,ale to zależy od techniki jaką obierzemy,zdarzyło mi się nią zranić,ale zdecydowanie rzadziej niż klasyczną nicią Oral B. Jej zaletą jest na pewno większa delikatność i materiał z jakiego została wykonana, jest silikonowa,ma lekko miętowy posmak,łatwo się ją wyciąga i odrywa. Co do czyszczenia,jeżeli przejdziemy między dziąsłami wąska częścią dość się sprawdza,doczyszcza jak należy i zazwyczaj się nie rwie. Niestety z przyzwyczajenia ją okręcam co skutkuje zrywaniem i trudnością w dostaniu się w trudniejsze miejsca. Także ta nić jest dość dobra,pod warunkiem,że przyzwyczaimy się do tego,że jest płaska. Mam mieszane odczucia daje jej 4, nie lubię komplikować sobie życia i zdecydowanie wygodniej używa mi się nici w klasycznym kształcie. Podoba mi się w sumie tylko materiał z którego jest wykonana,bo rzeczywiście jest dla dziąseł mniej ryzykowny. Nie wiem jeszcze czy do niej wrócę.

Fajna, ale okrągła siostra od Oral B jest moim zdaniem lepsza :)

Nić tę poleciła mi moja dentystka. Moja ulubiona okrągła nić, również od oral-b, którą do tej pory stosowałam, została na chwilkę zdradzona. Ale tylko na chwilę :) Moim zdaniem, okrągła wersja jest lepsza. Mam bardzo wąskie przestrzenie międzyzębowe i okrągła wersja o wiele lepiej wsuwa się w nie, oczyszcza i wysuwa. Nic się nie rozwarstwia, wszystko idzie jak po maśle.
W tym przypadku mam wrażenie, że w zależności jak ta nitka się ułoży, tak idzie mi oczyszczanie przestrzeni. Raz idzie gładko, a raz muszę użyć troszkę siły. Jest to spowodowane tym, że wersja w okrągłym pudełeczku ma nić typowo okrągłą, tutaj kształt tej nici jest troszkę jakby spłaszczony. A więc jeżeli uda nam się wepchnąć nici grubszym końcem, wówczas pojawia się mały problem z wysunięciem jej. Dlatego ja wolę te okrągłą wersję i o wiele bardziej jest mi wygodnie ją stosować.
Niemniej jednak, ta nić też nie jest zła. Czasem dla odmiany kupuję tę, ale moje serce zabiło mocniej dla wersji w okrągłym pudełeczku. Nić nasączona jest dentystycznym preparatem, który pozostawia przyjemny miętowy smak w ustach. Dobrze doczyszcza przestrzenie międzyzębowe.
Zapakowana jest w niebieskie, kwadratowe pudełeczko.
Produkt bardzo ładnie się nacina, nie trzeba używać siły i nie chowa do środka.
Jest ona też wydajna, wystarcza naprawdę na bardzo długo.
Polecam, uważam że jest to dobry produkt, ale jeżeli miałabym wybierać, lepszy jest ten w okrągłym opakowaniu.

Ideał dla wąskich przestrzeni międzyzębowych

Tą nić dentystyczną poleciła mi dentystka i jest to produkt, który jest ze mną od długiego czasu. Zdecydowanie niezawodna dla osób z problemem wąskich przestrzeni międzyzębowych, do których niemożliwe jest dotrzeć szczoteczką, a zwykłe grubsze woskowane nici potrafią "utknąć" i być uciążliwymi w użytkowaniu.

Produkt zawarty jest w plastikowym opakowaniu z zamknięciem na zatrzask. Działa bardzo dobrze, z początku nowego pudełka wręcz czasem ciężko je otworzyć zanim się wyrobi haha :) Nić można dozować odrywając jej fragment na metalowej skuwce. Co najważniejsze jest ona fluoryzowana więc stanowi dodatkowy donor fluoru poza pastą do zębów, w miejsca gdzie potencjał psucia się szkliwa jest zwiększony- jak wiemy bakterie lubią gromadzić się w wąskich niedostępnych miejscach, akumulować i żywić pozostałością biofilmu zębowego. Zwracam szczególną uwagę na produkty zawierające fluor, ponieważ staram się działać kompleksowo na ochronę mojego szkliwa- w końcu zęby powinny zostać ze mną na długie lata i są jedną z ozdób każdego z nas.

Co do konstrukcji to jest bardzo wytrzymała, nie rwie się i przede wszystkim nie rozwarstwia jak inne nici nylonowe/woskowane/bawełniane. Za dodatkowy atut uznaję wydajność nici- ma ona aż 25metrów, a ja mam wrażenie, że "końca nie widać".

Jedna z lepszych

Fajna nić w postaci białej tasiemki, nadaje świeżość w ustach. Starcza na dosyć długo, niestety moje dziąsła rani. Czasami się zaplącze ,ponieważ nie mam zbyt dużych szczelin. Mimo to jest w porządku. Nie jest zła.

jestem raczej na nie

Nitka jest w formie cienkiej, płaskiej, śliskiej tasiemki. Dobrze wchodzi w szczeliny między zębami nie raniąc przy tym dziąseł. Jest mocna, wytrzymała, nie przerywa się ani nie rozwarstwia, ale czasami się skręca i ciężko nad nią zapanować. Ma wyraźny, miętowy smak. Nawet powiem, że zbyt mocny- nie było to dla mnie komfortowe przy używaniu. Zostawia na ustach, palcach i opakowaniu śliski biały osad :/ u mnie na ustach osad ten powoduje pieczenie. Mimo, że dobrze się sprawdza w higienie jamy ustnej, nie daję zbyt dobrej oceny ze względu na smak i ten osad

Bardzo fajna

Nić jest w formie cieniutkiej tasiemki, bardzo dobrze wchodzi w przestrzenie międzyzębowe, dobrze oczyszczając je. Delikatna dla dziąseł, nie przerywa się ani nie rozwarstwia. Po uzyciu jej pozostaje w ustach przyjemny miętowy posmak. Nić zamknięta jest w małym plastikowym pudełeczku z gilotynką, która dobrze nić przycina. Nić jest bardzo wydajna.

Oral-B, Satin Floss (Nić dentystyczna)

Bardzo lubię produkty Oral-B, a ich tasiemkowe nicie dentystyczne to obowiązkowe akcesoria do dbania o zęby. Cienka, a zarazem solidna, tasiemka, która dobrze "wchodzi" pomiędzy zęby, nie haczy, nie rozwarstwia się, nie rani dziąseł i świetnie czyści szczeliny między zębami. Ma przyjemny, delikatny posmak. Nigdy więcej zahaczających i rozwarstwiających się nici, które tylko ranią dziąsła!
Produkt wydajny, w fajnym opakowaniu. Łatwo się otwiera.