Sensodyne, ProNamel [Pro Szkliwo] Pasta do zębów wzmacniająca szkliwo

Sensodyne, ProNamel [Pro Szkliwo] Pasta do zębów wzmacniająca szkliwo

Pasta do zębów Pronamel chroni przez kwasami cukrowymi oraz wzmacnia szkliwo. Sprawia, że zęby stają się zdrowsze, mocniejsze i lepiej chronione przed działaniem kwasów. Pasta do zębów Sesodyne Pronamel zawiera zoptymalizowany fluor, który aktywnie wzmacnia osłabione szkliwo. Pasta do zębów Sesodyne Pronamel nadaje się także dla zębów wrażliwych.

Skład: Water, Sorbitol, Hydrated Silica, Glycerin, PEG-8, Isopentane, Flavor, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Xanthan Gum, Carrageenan, Sodium Saccharin, Sodium Hydroxide, Blue 1, Yellow 10

pasty do zębów
oczyszczające, ochronne
z fluorem
50-100ml

Z pastą sensodyne zetknęłam się już lata temu. Miałam problemy z opadającym dziąsłem. Przy każdej zmianie temperatury ból był przeszywający. Po około dwóch tygodniach stosowania wrażliwość zębów się zmniejszyła. Naprawdę poczułam ulgę mogąc bez obaw zjeść czy się napić. Stosowałam różne rodzaje tych past ale ta najbardziej mi odpowiada. Miętowy zapach i smak pozostaje jeszcze jakiś czas po umyciu. Dobrze się pieni, wydajna, niepotrzeba jej dużo żeby zęby były dobrze umyte i gładkie. Nie zauważyłam jednak efektów wybielających dlatego czasem stosuję pasty, które lepiej to robią tyle, że po nich wraca problem z nadwrażliwością zębów i znowu pokornie powracam do pasty sensodyne.

Skutecznie działa przy wrażliwych zębach, tylko mogłaby mieć mocniejszy smak

Biały kartonik z miętowymi i pomarańczowymi elementami i okienkiem, przez które widać nakrętkę tubki, opisany informacjami o intensywnej odbudowie szkliwa i ma grafiki ukazujące czego działanie niweluje: wino, kwasy owocowe.
Miękka tubka z mietową nakrętka o ciekawym kształcie wystarczyła mi na długo, ponieważ w dniach kiedy piłam kawę używałam jej za każdym razem, a do kawoszy nie należę, więc na wieczorne mycie zębów była dobra. Barwa biała bez drobinek i konsystencja typowa, nie rozlewała się na włosiu szczoteczki a pozostawała zwarta.
Zapach i smak przyjemnie mentolowy, dobrze odświeża oddech, jednak mógłby być mocniejszy, bo ulatnia się po mniej więcej godzinie. Mycie zębów tą pastą jest bardzo efektywne: osad z kawy i herbaty jest szybko i delikatnie usuwany, ból wywołany stopniowym opuszczaniem się linii dziąseł zniwelowany. Stosowana przez kilka dni lekko wybiela zęby, dziąsła nie reagują opuchlizną ani stanami zapalnymi. Zimą często miałam problem z ostrym reagowaniem zębów na skrajne temperatury napojów, a ta pasta pozwoliła mi zapomnieć o tych nieprzyjemnościach.
Wydobycie końcówki pasty z tubki jest dla mnie utrudnione, musiałam mocno poskręcać i dociskać tubkę, ale mam tak ze wszelakimi produktami w tego typu opakowaniach, bo szkoda jednak byłoby marnować taki produkt wyrzucając tubkę z kilkoma porcjami.

Ulga dla wrażliwych zębów

Zacznę od tego, że jestem posiadaczką bardzo wrażliwego szkliwa. Różnego rodzaju kwasy działają na nie podrażniająco, powodując powstawanie ubytków w szkliwie (a wręcz dziur z próchnicą) . Pasta Sensodyne Pro Szkliwo spełnia swoje zadanie. Bardzo dobrze oczysza zęby z osadów, pozostawiając na nich gładką powłoczkę. Zauważyłam, że nadwrażliwość szkliwa znacznie się zmniejszyła. Nie czuję już dyskomfortu przy piciu soków, czy zimnych płynów. Wcześniej każde mycie zębów wiązało się z dyskomfortem, gdy przejeżdżałam szczoteczką po uszkodzonych miejscach. Przy regularnym stosowaniu pasty sensodysne można zauważyć wzmocnienie szkliwa. Pasty Sensdosyne nie należą do najtańszych, ale warto po nie sięgnąć by zaznać ukojenia w nadwrażliwości :)

Pani dentystka powiedziała

...powiedziała, że nie da się odbudować szkliwa takimi metodami. Utracone, zjedzone, zniszczone i starte- trudno, takimi pastami możemy jedynie utrzymywać obecny stan i nie dopuszczać do gorszego stanu. Co za tym idzie, używanie takiej pasty faktycznie redukuje uczucie bólu na reakcje jedzeniowe lub termiczne. Dla mnie totalny must have w kubeczku ze szczoteczkami. Spełnia swoją funkcję ale do jasnej ciasnej! Już niedługo opakowanie skurczy się do 50 ml. Producent każde nam płacić coraz więcej za coraz mniej produktu...

Bardzo ok

Pasta generalnie bez zarzutów, dobrze czyści zęby ma się wrażenie ze po prostu są one czyste, oddech jest odświeżony, miałam aparat ortodontyczny wiec niestety moje szkliwo jest osłabione po tej paście widzę wyraźna poprawę. Ogólnie jestem z niej bardzo zadowolona i często do niej wracam.

Delikatna pasta dbająca o szkliwo

Bardzo dobra pasta do zębów, która skutecznie oczyszcza zęby, dbając przy tym o dziąsła oraz szkliwo.
Ma delikatny miętowy smak i zapach. Dobrze się pieni, zostawia uczucie świeżości na dłuższy czas po myciu.

Jest dobra

Znalazłam kolejną pastę odpowiednią dla moich bardzo wymagających dziąseł, która nie powoduje ich podrażniania, nie wysusza też śluzówki.
Pieni się dobrze. Zmieniłabym jedynie smak - dla mnie jest trochę za mocny i często czuję pieczenie w kącikach ust, ale jeszcze mieści się w granicach tolerancji.

Bardzo dobra pasta

Pasta zostanie ze mną na dłużej, przede wszystkim jest bardzo delikatna dla dziąseł. Smak i zapach ma miętowy ale delikatny - odświeża oddech ale nie podrażnia. Pasta bardzo dobrze oczyszcza zęby. Pasta dobrze się pieni a opakowanie jest wygodne.

odświeża i chroni szkliwo

Pasty tej używam już od dłuższego czasu i jestem z niej bardzo zadowolona.
-Pasta ma miętowy smak i zapach. Smak ani zapach nie jest zbyt mocny.
-Pasta dobrze się pieni.
-Pasta doskonale oczyszcza zęby z wszystkich zanieczyszczeń.
-Pasta daje uczucie oczszczenia, odświeżenia, zostawia świeży oddech.
-Pasta jest delikatna dla dziąseł.
-Chroni szkliwo.
-Jest wydajna.
-Jej cena jest troszkę wysoka, ale zdecydowanie warto ją kupić.

świetna pasta

Małą tubkę dostałam u dentysty i od tego czasu często ją kupuję. Ma bardzo przyjemny smak, bardzo dobrze myje zęby (razem ze szczoteczką soniczna). Dziąsła nie krwawią. Znakomity efekt odświeżający. Nie jest najtańsza, ale w Rossmannie często w cenie promocyjnej - zawsze kupuję na zapas.

Kupiony w: Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

Kocham ją

Nie sądziłam, że jeszcze kiedyś wrócę do SENSODYNE. Miałam kiedyś taką ohydną słoną pastę, po której zbierało mi się na wymioty, więc nie używałam jej, mimo bardzo wrażliwych zębów. To jest mój ulubieniec. Naprawdę po kilku dniach zauważyłam efekty. Zęby nie "szczypały" podczas jedzenia owoców, a ich mycie stało się zwykłą czynnością, a nie koniecznością umycia mimo nieprzyjemnych doznań (tak było przy większości past - zęby bolały podczas szczotkowania).
Jest wydajna, fajnie pachnie i ma przyjemny smak. To dla mnie bardzo ważne odkrycie.

Produkt idealny.

Ja: Zazwyczaj w mojej łazience goszczą różna marki past do zębów, często je testuje, ale mam też swoich ulubieńców po których często wracam.
Oczekiwania: Dobre domycie zębów, brak osadu. Odświeżenie jamy ustnej. Brak przesuszenia i ściągnięcia śluzówki, dobra wydajność.

Opakowanie: Pasta jest plastikowej tubce, z odkręcaną nakrętką. Bez problemu da się wydobyć produkt do ostatniej kropli. Tuba jest miękka więc łatwo można kontrolować zużycie produktu. Całość jest opakowana w papierowy karton, na którym są wypisane najważniejsze informacje.

Wrażenia: Pasta dobrze oczyszcza, pieni się odpowiednio. Zęby po użyciu są gładkie, a jama ustna odświeżona. Dobrze radzi sobie z osadem nazębnym i resztkami jedzenia. Pasta faktycznie chroni szkliwo, ale nie wybiela dodatkowo. Podczas regularnego użytkowania zęby są w wyraźnie lepszej kondycji, szkliwo jest wzmocnione. Nie odczuwam skutków picia gorących napoi czy jedzenia zimnych lodów. Ma standardowy miętowy smak, białą zbitą konsystencję i jest wydajna. Cena nie jest najniższa, ale uważam, że warto w nią zainwestować. Jest łatwo dostępna, można ją kupić bez problemu w większości sieciowych drogerii. Moim zdaniem pasta nie musiałaby być pakowana w dodatkowy karton. Jest to jeden z niewielu kosmetyków do których regularnie wracam.