Clinique, Superdefense (krem nawilżający)

Clinique, Superdefense (krem nawilżający)

Nawilżający krem na dzień o faktorze 25 SPF.

Pomaga zwalczyć działanie szkodliwych promieni (UVA i UVB) oraz wolnych rodników a skórze pomaga odbudować jej naturalny system ochronny.

Producent przechwala się, że przy tym kremie - zwykła ochrona przeciwsłoneczna może odejść do lamusa.

Istnieje w 3 wersjach: dla cery suchej, normalnej w kierunku suchej i normalnej w kierunku tłustej (ta wersja jest beztłuszczowa).

Opakowanie: sloiczek 30 ml lub 50 ml. Podobno b. wydajny.

Nie dla naczynkowców

Mam wersję dry combination.

Krem jest dobry. Niestety ja nie mogę go już dłużej używać. Mam skórę mieszną/przesuszoną z tendencją do silnego zaczerwienienia. Ten krem spełnia swą rolę - świetnie nawilża i natłuszcza. Moja skóra, która bez kremu jest jak papier, ma się dzięki niemu świetnie przez 24h/dobę. Niestety - jest też bardzo zaczerwieniona. Po użyciu go moje polczki zamieniaja się w dwie wielkie czerwone plamy. Nie wygląda to estetycznie. Inne kremy tak nie robią, więc wnioskuję, że coś w tym Cliniqueu siedzi, co podrażnia moje naczynka. Po prawie dwóch miesiącach odstawiam go. Ale osobom bez problemów naczynkowych szczerze polecam. Krem ma bardzo nieprzyjemny, intensywny zapach - taki trochę alkoholowy. Opakowanie bardzo niepraktyczne, za duże, aczkolwiek ładne. Mogliby pomyśleć o wydaniu wersji z pompką. Krem jest wydajny, używałam na dzień i na noc.

Używam tego produktu od:prawie 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań:prawie 1 całe, zostało trochę na dnie

ideału bliski

Moja wymagająca i wrażliwa cera - normalna w kierunku mieszanej od dwóch miesięcy (a mrozy są i w ogóle warunki pogodowe niefajne) trakowana jest przeze mnie na dzień superdefence dry combination. zapach niefajny, ale nieduszący, więc przeżyję ;). Za to nieźle daje sobie radę i z mrozem i z suchym powietrzem podgrzewanym kaloryferami :). Malutkie "ale" - ale pewna być nie mogę - parę krostek (ale nieczęsto) się pojawiło - nie wiem, czy wiązać to z tym kremem. Generalnie z dnia na dzień utrzymuje dobre nawilżenie i skóra jest miękka i ładnie wygląda nawet na koniec dnia. Leciutko tylko się świeci, bo mi się nie chce używać pudru do poprawek w ciągu dnia.
Uważam, że jest b.db. Na wiosnę przetestuję wersję do skóry normalnej/mieszanej

Używam tego produktu od: 2 m-cy
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1-go

Ulubiony na dzień

Mam wersję do cery mieszanej , beztłuszczową .Kremik jest rewelacyjny nie zapycha porów, jest mega wydajny, ma fajną puszystą konsystencję , po posmarowaniu buzia wygląda zdrowo i świeżo , plus za filtr , świetny pod makijaż , nie powoduję świecenia się skóry , matuje, wart swojej zaporowej ceny. Jak dla mnie świetny krem na codzień!!! Polecam z czystym sumieniem !!

Ilość zużytych opakowań:w trakcie drugiego

fajniutki

Mam dwie wersje: do cery suchej i do mieszanej. Ten drugi jest chyba lepszy.

Obie wersje porządnie nawilżają, są niesamowicie wydajne, wystarczy malutka ilość, by rozsmarować krem po całej twarzy. Buzia jest gładka i delikatna, nic nie wyskakuje po tym kremie, nie zapycha. Do tego przyjemnie pachnie, zapach delikatny, elegancki, nie gryzie się z zapachem perfum. Śliczny...
No i to eleganckie opakowanie, uwielbiam takie cudeńka :D

Jednakże ten do suchej powoduje u mnie świecenie na nosie i czole. Obawiam się, że jak ktoś ma cerę mieszaną, to będzie też na to narzekał. Fajnie za to nawilża miejsca wysuszone, czyli policzki.

Wersja do mieszanej jest dla mnie idealna. Nawilża , co ma nawilżać, ale nie powoduje świecenia, doskonale współgra z moją cerą.

Obie wersje niestety zauważyłam powodują lekkie wałkowanie, jak dla mnie to się nie nadają pod podklad. Daję 4 gwiazdki, byłoby 5,gdyby nie wałkowanie.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie

Dobry kosmetyk pielęgnacyjny

Mam 2 słoiczki tego kremu. Jeden do cery tłustej a drugi do cery mieszanej. Oba kremy nie podrażniają cery i raczej nie są komedogenne. Nie mam po nich wysypu krost. Oba kremy są bardzo wydajne.

Wersja do cery tłustej jest lekka, była dla mnie dobra na lato. Teraz na jesieni mam wrażenie, że zbyt mało nawilża. Ponadto wałkuje mi się na tym kremie podkład (Double Wear EL).

Wersja do cery mieszanej jest trochę bardziej treściwa. Cera jest po tym kremie bardzo ładna i dobrze nawilżona. Podkład mi się nie wałkuje. Natomiast po jakimś czasie skóra mi się świeci. Bardzo odpowiada mi zapach tego kremu.

Ogolnie oba kremy uważam za dobre kosmetyki pielęgnacyjne. Z powodu wymienionych wyżej wad odejmuję gwiazdkę.

Nie wiem czy kupię któryś z tych kremów po raz kolejny. Teraz mam zamiar wypróbować Daywear+ EL.

super:)

Używam kremu dla cery tłustej od miesiąca. Jeszcze za krótko żeby dokładnie ocenić jego działanie (dlatego nie daję 5 gwiazdek), ale jak narazie jestem zachwycona.
Krem jest leciutki, nie zatyka porów, szybko się wchłania, nie powoduje nieprzyjemnych niespodzianek na twarzy, cudny pod makijaż, pozostawia skórę miękką i gładziutką. Nie jest tani, ale BARDZO BARDZO WYDAJNY. Wystarczy niewielka ilość, a cała buźka i nawet szyja są całe wysmarowane:) Po 4 tygodniach codziennego używania w słoiczku nie widać prawie żadnego ubytku kremu. Jak narazie SUPER!!!

to naprawdę dobry krem

Mam wersje do cery mieszanej. Jestem zadowolona-skóra jest po nim mięciutka, odżywiona i nawilżona.
Nie podrażnia, wydajny, dobrze się go trzyma podkład.
Tylko cena...

Używam tego produktu od:paru miesięcy
Ilość zużytych opakowań:w trakcie jednego

Jeden z najlepszych...

kremów na dzień jaki miałam... mam wersje do skóry mieszanej... ładnie się wchłania i pięknie make-up się trzyma na nim ;) ma świetną konsystencję i dobrze się go dozuje... twarz jest po nim mięciutka i świeża... żadnych minusów nie zauważyłam :D

Używam tego produktu z rana ;)

Bardzo lubię

Dobrze nawilża , mam wersję do skóry bardzo suchej z któej jestem zadowolona.
Trochę mnie zmartwiło że ponoć ma słabe filtry :( chociaż ja uważam że jakoś działać muszągdyż jak go stosuje w lecie nie pojawiają mi się piegi, poza tym jestem zadowolona z jego nawilżania, czuje jakby w ciągu dnia cały czas działał, aż do zmycia makijażu :) To mi się zdarzyło po raz pierwszy, zazwyczaj miałam wrażenie że z biegiem czasu krem ulatnia się a skóra znowu woła o krem.Krem wygładził mi zmarszczki spowodowane odwodnieniem.
I kolejny duzy plus to jego wydajność, wystarczy bardzo mała ilośc pięknie się rozprowadza pod wpływem ciepła dłoni.
Krem mnie nie uczulił, nie zapchał. Z tą ostatnia kwestią to chyba sztuka odpowiedniego dobrania kremu do cery....ja mam widać dopasowaną to typu cery i mnie nie zapycha ani nie sprawia innych kłopotów.

Używam tego produktu od:kilka lat
Ilość zużytych opakowań:kilka op

moj top 5

Bardzo fajny krem. Mam wersje do cery mieszanej i krem sprawdza sie wysmienicie. Nakladam go tylko rano, ladnie sie rozprowadza nie pozostawiajac tlustego filmu. Pod koniec dnia twarz troszke zaczyna sie swiecic, ale jeszcze nie spotkalam kremu, przy ktorym twarz bylaby idealnie matowa przez caly dzien. Wydaje mi sie, ze krem wyrownuje koloryt skory, daje jakby aksamitne wykonczenie. Ladnie nawilza, nie musze przy nim stosowac zadnych dodatkowych nawilzaczy.Nie zatyka porow. Wydajny. Jestem z niego bardzo zadowolona.

Używam tego produktu od: 3 miesiecy

godny polecenia

Uzywalam wersji do skóry mieszanej i polecam bardzo dobrze spełnia sie pod makijaż doskonale nawilza suche partie i matuje strefe T .Naprawde badzo przyjemnie wspominam ten kremik nistety nie spłyca zmarszczek mimicznych,a tego teraz potrzebuje moja skóra i dlatego wiecej nie kupię tego kremu

Używam tego produktu od:przez ok.rok

Bardzo dobry.

Bardzo dobry krem, doskonale nawilża i chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi.
Nie pozostawia tłustego filmu na twarzy, jest bardzo, bardzo wydajny i ma przyjemny zapach apteczny.
Doskonale sobie poradził z lekko łuszczącymi sie partiami mojej skóry tej zimy.
Opakowanie na plus, jak cała reszta opakowań Clinique.
Produkt nie jest testowany na zwierzętach i to również na plus.
Minus za cenę. Są równie dobre polskie kosmetyki na rynku o tym samym działaniu za 1/10 ceny kremu Superdefense.
Mimo wszystko polecam.