KWC LogobyWIZAŻ logo
Maski do włosów

Kerastase Nutritive Oleo-Relax, FluidOdżywczy fluid do włosów suchych, zniszczonych i niesfornych

3,7 na 545 opinii

Kupi ponownie: 40% osób
    TerraMare
    11 czerwca 2013 o 17:13
    5 / 5
    Sanatorium dla moich włosów
    Natura nie poskąpiła mi ani ilości włosów, ani ich grubości, rosną szybko, są zdrowe i od zawsze wprawiają mnie w zdziwienie, iż pomimo traktowania ich przeze mnie raczej hardcorowo nie słabną i nawet powiedziałabym, że z wiekiem stają się coraz mocniejsze i w lepszej kondycji. Nie jest to oczywiście powód do narzekania a jedynie mojego permanentnego zdziwienia, gdyż tak jak wspomniałam raczej nie powinnam się chwalić sposobem ich pielęgnacji a właściwie jej braku. Co też z nimi robię? Od lat farbuję, używam sklepowych szamponów nie zwracając uwagi na skład (aczkolwiek zauważyłam, że im więcej składników tablicy Mendelejewa tym moje włosy coraz silniejsze), myję je codziennie, suszę suszarką, podnoszę na suszarkolokówce, czasem zdarza mi się użyć prostownicy, rzadko stosuję odżywki lub inne maski. Zatem robię z nimi wszystko to czego z zasady nie powinno się robić chcąc zachować ich dobry stan do późnej starości i co sprawia, że moja fryzjerka ma łzy w oczach jak opowiadam jej o tym. Co więc spowodowało, że sięgnęłam po omawiany specyfik? Parę miesięcy temu dojrzałam do decyzji aby urozmaicić monotonny, jeden kolor na moich włosach i wrzucić w nie trochę życia poprzez dodanie innej kolorystyki oczywiście jaśniejszej, co wiązało się, jak nie trudno wydedukować, ze ściągnięciem z części pasm ciemniejszego koloru. Efekt kolorystyczny był dla mnie niezwykle satysfakcjonujący, wybiegłam z salonu zachwycona swoim nowym lookiem i szczęśliwa, że również na mojej głowie pojawiła się wiosna. Jak to bywa zazwyczaj, żeby bilans wyszedł na zero zawsze coś musi odbyć się kosztem czegoś więc i tym razem tak się stało. Po tych wszystkich zabiegach chemicznych częśc moich włosów stała się nie do ogarnięcia, zaczęły się jeszcze bardziej puszyć (puszą się z natury też), nabrały sztywności i miałam wrażenie, że ze ściśniętym gardłem wołają "zrób coś z nami kobito". Tym też sposobem nabyłam owy fluid, który przeznaczony jest generalnie do włosów suchych, sztywnych, pierzastych i nieposłusznych w układaniu. Preparat w ilości 125 ml zamknięty w przezroczystej, plastikowej butelce z dozownikiem. Konsystencja oleista, śliska, przezroczysta o bardzo przyjemnym (wg mnie) zapachu. W temacie składu chemicznego tego specyfiku nie wypowiadam się, gdyż tak jak wcześniej już napisałam nie stanowi on dla mnie istoty sprawy, ważny dla mnie jest efekt po zastosowaniu. Włosy myję codziennie zatem i z taką częstotliwością tuż po ich umyciu i nałożeniu odżywki (jej recenzja w krotkim czasie) aplikuję fluid poprzez wmasowanie we włosy dwóch porcji tejże mazi (pamiętamy, że aplikujemy preparat na włosy a nie na skórę głowy) i zabieram się do modelowania. Włosy stają się miękkie, są gładkie, łatwo je rozczesać (co przy ich ilości w moim przypadku nie zawsze jest to łatwe) a po wymodelowaniu widać gołym okiem, że są dobrze odżywione. Stosowałam olejek również bez wcześniej nakładanej odżywki i równie jednakowo dobrze zadziałał solo. Można go stosować również na suche włosy do tzw. wykończenia fryzury, jednakże tu zalecałabym daleko idącą ostrożność w ilości nakładanego produktu, gdyż można łatwo przesadzić i sprawić aby włosy wyglądały na przetłuszczone. Jest mega wydajny. O ile przy mojej długości (do ramion) wystarczą na mokre włosy dwie porcje o tyle na suche 1/2 jest już dużo za dużo. Oczywiście wszystko to zależy też pewnie od struktury danego włosa, jego kondycji itd. Jak dla mnie fluid sprawdził się w 100% i pewnie kupię go ponownie.

3 osób uznało tą opinię za pomocną
  • 5 / 5
    Najlepsza do prostowania włosów na suszarce
    Próbowałam wszystkiego, ale muszę do niej wrócić. Mam włosy falujące, zniszczone, z tendencją do kręcenia się pod wpływem wilgoci. Ostatnio miałam dość szukania nowości wśród balsamów prostujących i olejków i postanowiłam ponownie zainwestować w ten produkt, który ratował mnie już wiele razy. Szkoda było pieniędzy, ale wiem, że olejku wystarczy mi na pół roku (jest bardzo wydajny, mimo że mam długie włosy). Poza tym jest bardzo zdrowy dla moich zniszczonych włosów. Codziennie je leczy i po 2-3 tygodniach stosowania nowego opakowania już widzę różnicę: zdrowsze i gładsze włosy. Myję włosy, nakładam olejek na wilgotne włosy (1-2 pompki) i suszę suszarką na okrągłej szczotce. Jeśli nadal sterczą mi kosmyki, dodatkowo wygłaszam włosy 1 pompką olejku. Ważne: pompkę wyciskam na dłonie i rozcieram między rękoma, a dopiero potem dłońmi z tak rozgrzanym olejkiem wygładzam włosy, przeczesując je palcami kilkanaście razy. Efekt: włosy stają się proste, zdyscyplinowane (nie puszą się, pięknie się "leją", są sypkie) do następnego umycia. Nie poddają się wilgoci, błyszczą w słońcu i lekko kwiatowo pachną. Nie są obciążone i nie zlepiają się w strąki (trudno przesadzić z tym olejkiem, a jednocześnie nawet niewielka ilość wystarcza mi na pokrycie długich do pasa włosów). Używam tego produktu od: 3-4 lat Ilość zużytych opakowań: kilka, jest ogromnie wydajny i wart swojej ceny. To mój kwc

2 osób uznało tą opinię za pomocną
    Hell_Katrin
    1 stycznia 2018 o 22:15
    Świetny
    [EDIT: Dodaję informację o moim typie włosów: puszące się, farbowane na końcach (ombre), wysokoporowate, suche, lekko kręcone/falowane - skręt 2b/] Idealny dla kręconych, puszących się włosów. Przede wszystkim właśnie dla puszących się. Można spokojnie nakładać jego niewielkie ilości od wysokości uszu, a nie tylko na same końcówki. Bardzo redukuje puszenie się włosów, zwłaszcza przy deszczowej pogodzie. Na pewno nie uczyni cudów i nie sprawi, że włosy zupełnie nie będą się puszyć przy dużej wilgotności, ale bardzo pomaga. Mam wrażenie, że jest dużo lżejszy niż złoty olejek Kerastase, którym zachwyca się wiele Wizażanek, a który mnie raczej na puszenie nie pomaga. Jest drogi, to prawda, ale wart swojej ceny, wg mnie jako jeden z niewielu kosmetyków Kerastase. Poza tym używam go już od 1,5 roku prawie codziennie, a dopiero teraz się kończy. Niedługo na pewno kupię kolejne opakowanie.
    Zalety:
    • + Nie obciąża mocno włosów, nadaje się do stosowania już od okolic uszu
    • + Zabezpiecza końcówki przed zniszczeniem
    • + Pomaga na puszenie się włosów
    • + Aplikator (opakowanie z pompką, przezroczyste, więc widać, kiedy się kończy)
    • + Bardzo wydajny
    Wady:
    • - Cena (ok. 100 zł za 125 ml), ale przy wydajności i skuteczności można ją wybaczyć.
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania

2 osób uznało tą opinię za pomocną
    KokainkaxX
    28 lutego 2019 o 20:13
    3 / 5
    Kerastase
    Olejek nie jest zły, ale jak za tą cenę spodziewałam się lepszego produktu, a co za tym idzie efektu. Plusem jest zapach, ale niestety nie podoba mi się jego konsystencja, jak dla mnie jest za rzadki. Zużyłam jedno opakowanie i raczej już do tego produktu nie wrócę.
    Zalety:
    • Zapach
    Wady:
    • Cena
    • Jakość
    • Konsystencja
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Kupił/a w:W serwisie aukcyjnym

Zmielona_
    3 maja 2018 o 21:42
    4 / 5
    Całkiem niezły !
    Olejek który zakupiłam w zestawie z szamponem dość fajnie wygładza włosy, delikatnie je nawilżając. Tworzy typową dla olejku powłokę na włosach, która powoduje że są dość śliskie.
    Zalety:
    • Wydajny produkt, o pięknym zapachu fajnie nawilża i wygładza włosy.
    Wady:
    • Cena dość wysoka, myślę że szukając produktu tego typu warto sięgnąć po produkt z serie expert L'oreal (rozświetlający, wygładzający olejek)- lepsza cena za lepszą jakość
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Kupił/a w:Drogeria internetowa

kasinaa
    6 stycznia 2016 o 9:33
    Bardzo dobry produkt!
    Tak juz zdecydowalam ze kupie go ponownie a jestem po zuzyciu polowy buteleczki. Jestem z niego bardzo zadowolona. Kosztuje sporo jednak jest duzo lepszy od olejkow ktore do tej pory probowalam (Loreal,Revlon,i jeszcze jakies fryzjerskie specjaly) Konsystencja idealna, nie za tlusta nie za rzadka.Pompka ulatwa dozowanie.Zapach sliczny , efekt rowniez (efekt caly dzien na moich suchych wlosach) no i rzeczywiscie poprawia stan moich wlosow. Razem z sprayem Tressemme (termo-spray) oraz pianka Orofluido stanowi idealny komplet do stylizacji wlosow kreconych! W mojej opini oczywiscie-gdyz kazdy ma na glowie cos innego :D Jedyny minus to cena+troche slaba wydajnosc.No ale pewnie nie mozna miec wszystkiego Polecam! Używam tego produktu od: 2 m-cy Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

carmeene
    4 marca 2014 o 12:07
    wspaniałe wykończenie stylizacji
    Kosmetyk polecił mi fryzjer wiele lat temu. Od tamtej pory nie wyobrażam sobie nie mieć go na swojej półce. Początkowo używałam go zarówno na mokre włosy (1 wyciśnięcie) oraz po prostowaniu w celu wygładzenia całości (odrobina roztarta na rękach i "przejechana" po włosach). Fryzura trzymała się cały dzień, a włosy mam lekko kręcone, z wiecznie przesuszonymi końcówkami. Od około roku nie używam prostownicy, suszę tylko włosy na szczotce a rzeczonego olejku używam wyłącznie do wygładzenia końcówek w ilości niepełnego jednego wyciśnięcia (mam włosy do ramion). Włosy są po nim błyszczące, gładkie, ładnie pachną. Plusy: - wygładza moje puszące się i lekko kręcące się na końcach włosy - używany rozsądnie wystarcza na bardzo długo (około roku i dłużej w moim przypadku) - używam codziennie/co drugi dzień, niepełne wyciśnięcie po wysuszeniu - w połączeniu z prostownicą potrafił całkiem nieźle poradzić sobie również na deszczu/wilgoci - jeżeli się nie przesadzi z ilością wygładza fryzurę bez obciążania włosów (wiele jedwabii zwyczajnie mi przetłuszczało włosy) Nie zauważyłam, żeby był to produkt szczególnie odżywczy, aczkolwiek używam go od początku mojej przygody z prostownicą w ogóle, od wielu lat, i wiele osób mówiło mi, że nie poznać po moich włosach, że są często prostowane. Oczekiwałam od niego wygładzenia puszących się włosów, nadania lekkości włosom, sprawienia, że wyglądaja na zdrowe i błyszczące, i do tego sprawdza się idealnie. Cena naprawdę adekwatna do wydajności. Używam tego produktu od: wielu lat, dokładnie nie pamiętam Ilość zużytych opakowań: dokładnie nie pamiętam, około 5 pełnych opakowań

Milky_quartz
    15 lutego 2014 o 12:59
    Moje wlosy to kochaja! :D
    Ten olejek jest po prostu swietny :) Mialam 2 probki i starczyly na 8 uzyc, wiec na pewno jest wydajny, zreszta sprawdze jak kupie ;) Plusy: - wlosy sa po nim naprawde blyszczace, - koncowki wygladaja niezwykle zdrowo! (moja zmora to suche i puszace sie koncowki, po olejku nie moge sie na nie napatrzec, ciagle ich dotykam, takie sa sprezyste :)) - ladny zapach, - przyjemna konsystencja, latwo sie naklada i rozprowadza, - jesli wlosy susze, to olejek prostuje je i nadaje im jakis ksztalt (moje wlosy sa byle jakie-ni proste ni krecone), - jesli nie susze, olejek zapobiega puszeniu (zdecydowanie wole wlosy po olejku bez suszenia, sa wtedy bardziej nawilzone i sprezyste), - jesli naklada sie od polowy to nie obciaza wlosow - ja w sumie nie mam potrzeby nakladania go wyzej, poniewaz tylko koncowki wymagaja regeneracji. minusy: - mam wrazenie, ze jesli sie go nalozy za duzo, to lekko obciaza wlosy, - nie daje pelnej 5, poniewaz nie wiem jeszcze, czy przy dluzszym stosowaniu mozna liczyc na prawdziwa regeneracje wlosow. Jak kupie i sie przekonam, to byc moze dodam pol gwiazdki :)

heaven
    18 marca 2013 o 18:03
    Poskramniacz
    moje włosy: długie, cienkie, suche na końcach jak wiór, falowane, nie farbowane, \'pudel pudlowaty\' po myciu włosów, niczym Monica-on-Barbados z Przyjaciół - Jest najleżejszym olejkiem z jakimkolwiek miałam stycznośc ever - jest wodnisty - Zapach - you like it or you hate it. Kwiatowy, zwykłe kwiaty z wazonu, lekko zapruszone jakims syntetykiem, na szczęście zapachu nie czuję zaraz po aplikacji. Mówią/piszą, że zapach typowy dla Kerastase, ale nic mi o tym nie wiadomo. Poza tym, nie przejmujcie się, jeśli mówię, że coś z zapachem jest nie tak, bo mam niską tolerancję różnych zapachów mniej więcej równą 0 w porywach do 0,5. Taki nos, what can you do. - W składzie jest pochodna silikonu. Z tego co się doczytałam, nie jest to typowy zwykły silikon, który spotkamy w innych kosmetykach, i powiem szczerze, że różnica jest zauważalna. Bardzo nie lubię efektu które zostawiają za sobą silikony, dlatego też obowaiałam się tego na początku. Ale nie było czego, bo dalej mamy olej palmowy i sezamowy. Rezultat? - Rewelacja. Zero puchu. Włosy ą sypkie. Nie są szorstkie. Nie obciążone. Końcówki wygładzone. I powiem więcej. Ostatnio musiałam nadużyc prostownicy, a moje końcówki kompletnie tego nie odczuły. Nie ma więcej rozdwojonych. Nie naprawia ich (nic ich nie naprawi duuuuuh), ale nie powstają nowe, a więc doskonale je chroni. - Kto ma świnkę na zbyciu to niech rozbija, bo to dobry produkt. POLECAM Używam tego produktu od: 6 miesięcy Ilość zużytych opakowań: wciąż 1

delfix10
    12 stycznia 2013 o 19:16
    5 / 5
    Działa rewelacyjnie pod wpływem ciepła suszarki
    nakładam na umyte lekko osuszone włosy i prostuje je na szczotce oczywiście susząć suszarką Efekt?włosy jak po wyjściu od fryzjera!!! ( ale tylko w przypadku suszenia suszarką,jeśli nie suszyłam to nie widziałam żadnych większych efektów) włosy lśniące,gładkie ,wyprostowane, nie puszą się nawet na dworze do tego cudowny zapach,fajna pompka cena?troszkę wysoka ale Olejek starczy na ok rok więc można uskładać i kupić Używam tego produktu od: ponad pół roku Ilość zużytych opakowań: nie skończyłam pierwszego

divcia85
    30 października 2012 o 10:55
    Wart swojej ceny.
    Stosuję ten olejek od kilku dni ale już mogę powiedzieć, iż jest to mój must have. Na końcówki wypróbowałam wiele kosmetyków zarówno tych nieprofesjonalnych jak i tych z wyższej półki. Na temat kosmetyków Kerastase słyszałam bardzo wiele pozytywnych opinii jednak zawsze odstraszała mnie cena. Na promocji udało mi się zakupić ten fluid i jestem bardzo zadowolona. Po 1-wszym myciu odrobinkę się zawiodłam gdyż nie jest na tyle oleisty aby na suchych końcówkach dawać efekt super wygładzenia - stosowałam go jako nabłyszczacz do wykańczania fryzury, jednak po kilku użyciach widze óżnicę. Ponadto warto dodac, iż mimo, że jest olejkiem to mimo użycia go w nadmiernej ilości nie przetłuszcza włosów a nawet na drugi dzień włosy są puszyste a nie oklapnięte. Jedyny minus to nie zapobiega elektryzowaniu. Używam tego produktu od: 1 tydzień Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie

vrediana
    2 października 2011 o 1:38
    nie dla mnie
    Dostałam ją na szczęście w prezencie, bo gdybym za nią zapłaciła, plułabym sobie w brodę. Odżywka totalnie nie dla mnie, obciąża włosy, przez co używałam jej tylko na końcówki. Jest wygodna, bo nie wymaga spłukiwania, ale to za mało, zwłaszcza za TAKĄ cenę!! Używam tego produktu od: kilku miesięcy Ilość zużytych opakowań: jedno

ash20
    11 sierpnia 2011 o 21:57
    3 x tak! ;)
    plusy: + wygładza włosy + zmiękcza je + łatwiej się je rozczesuje + pięknie pachnie + wydajny (1 opakowanie używałam rok, jednak nieregularnie) + pięknie prostuje włosy (przynajmniej moje, jednak przy użyciu suszarki - reaguje na gorące powietrze) + zmniejsza objętość włosów + nie obciąża nawet jak nałożymy dużo + działa nawet przy niewielkiej ilości + łatwo zmyć z rąk + fajne, wygodne opakowanie minusy: - cena (na alledrogo 70zl, jak rozlozymy to na kilka miesięcy to do przeżycia;)) - używając go, czasem miałam wrażenie że "działa jak chce", szczególnie z prostownicą - czasem suche druty, ale czasem piekne jak po wyjściu od fryzjera, nie wiem od czego to zależy :( ) - wcale nie chroni przed wilgocią, wielka szkoda i duży minus plusy zdecydowanie przeważają, używałam wielu kosmetyków do włosów i uważam że ten fluid jest warty swojej ceny. nie używałam go przez dłuższy czas, ale nie znalazłam lepszego, więc ponownie go zakupiłam. Używam tego produktu od: 1,5 roku Ilość zużytych opakowań: 2 duże 125ml

Karkki
    1 maja 2011 o 3:56
    Żadna rewelacja
    Stosuję go, gdy nie mam czasu suszyć włosów. Nie zauważyłam żeby jakoś szczególnie odżywiał czy wygładzał włosy, ale za to intensywnie przyspiesza ich wysychanie. Zapach przyjemny, wydajność bardzo dobra. Używam tego produktu od: 3 lat Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze i raczej ostatnie

waniliacynamon
    12 listopada 2010 o 12:29
    nie warto
    Mam bardzo długie, gęste oraz falowane włosy, skłonne do puszenia się oraz przesuszonych końcówek. Bardzo dbam o włosy zwykle używając profesjonalnych produktów, do ich pielęgnacji. Niestety ten fluid naprawdę nie robi niczego nadzwyczajnego z moimi włosami. Chciałam bardzo przekonać się do tego produktu, używałam go regularnie co drugi dzień czasem częściej, ale i to zdało się na nic. - włosy są suche tak jak były, o ile nie bardziej -nie lśnią ani trochę bardziej -nie prostują się po tym produkcie -zapomnijcie o efekcie tafli lśniących włosów -końcówki się po nim rozdwajają -cena jest nie adekwatna do jego \"właściwości\" jeżeli jakieś ma +ładnie pachnie i wygląda Tańszy CHI daje lepsze efekty niż ten drogi bubel Używam tego produktu od: niecały rok Ilość zużytych opakowań: jedno duże opakowanie

guacamole
    15 sierpnia 2010 o 17:18
    odzywia i lekko prostuje
    Bardzo go lubie. Idealny do ukladania wlosow dlugich lub do nawilzenia puszacego sie siana. Gdy mialam dlugie lub bardzo krotkie wlosy, uzywalam go zdecydowanie czesciej. Wlosy odrastajace - jestem ofiara fryzjerki z Gabriela -gdzie trzeba ukryc niedoskonalosci, zaczesujac je tu czy chowajac pod spinka, niestety go nie potrzebuja. Chyba, ze chce sie osiagnac efekt wygladzenia i zaczesania pod zel i wsowki. A teraz moje plusy: -wydajny, 2 lata uzywania, a nie doszlam do polowy - na dlugie wlosy 1-2 psiki wystarcza -odzywczy, moze nie na dluga mete, ale poprawia kondycje wlosa do nastepnego mycia i chroni przed uszkodzeniami, -ladnie pachnie, -swietnie wspolgra z prostownica. Gdy po raz pierwszy go mialam na wlosach, a bylo to 2 lata temu w salonie w Tarasach W-wa, zachwycila mnie latwosc, z jaka fryzjerka mi wyprostowala wlosy. Bez uzycia prostownicy, bez zadnych pianek i mleczek. Tylko polokragla szczotka i olejek. A to ogromne wyzwanie, bo mam bardzo grube i geste wlosy, i sporo przy nich pracy. Używam tego produktu od: 2 lata Ilość zużytych opakowań: jedna trzecia opakowania

sanka123
    15 sierpnia 2010 o 15:15
    u mnie działa
    Mam włosy typu afro które są niesamowicie suche i przy każdym kontakcie z wilgotnym powietrzem się puszą. Dla mnie ten kosmetyk jest doskonały z powodów które inni wymienili jako wady: +obciąża włosy +włosy nie puszą się przy kontakcie z wilgocią +super natłuszcza włosy przedłużane (naturalne, przypuszczam że sztuczne go nie wchłoną) +ułatwia układanie włosów +włosy po użyciu stają się naprawdę gładkie jedyny minus: -cena Przypuszczam, że cena (75zł) pochodzi z allegro bo w salonie jest on dużo droższy Używam tego produktu od:2 mis Ilość zużytych opakowań:1

Ofelia82
    2 kwietnia 2010 o 22:20
    3 / 5
    Bardzo dobry, ale nie ta cena
    Fluid ten dostałam w prezencie i prawdę mówiąc uwielbiam go. Jest NIEZWYKLE WYDAJNY - męczę jedno opakowanie już od 1,5 roku, mimo, iż prawie po kazdym myciu (przed suszeniem) wcieram go w moje półdługie włosy. Faktycznie wygładza włosy, ma niewyczuwalny zapach, mam wrażenie, że włosy stają się "pod kontrolą" - po wysuszeniu (nawet ciepłym strumieniem) - łuski są zamknięte, a włosy się nie puszą. Jednak cena - jak dla mnie - jest zaporowa, gdyż na rynku jest dużo substytutów, które aż tak bardzo nie różnią się właściwościami - chociażby Biosilk. Moim zdaniem olejek to olejek i to jeden z tych produktów, gdzie produkty z niższej półki też dadzą radę. Używam tego produktu od: 1,5 roku Ilość zużytych opakowań: 1

Produkty podobne