Bioderma, Sebium, Gel Moussant [Foaming Gel] (Antybakteryjny żel do mycia twarzy) (stara wersja)

Żel przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej oraz trądzikowej. Może być stosowany przez Panów jako pianka do golenia, przy zapaleniu mieszków włosowych.
Zawiera kompleks Fluidactiv normalizujący jakość sebum. Ogranicza ilość wydzielanego łoju. Działa antybakteryjnie nie wysuszając skóry (siarczan miedzi i cynku). Oczyszcza skórę. Nie zawiera mydła, bardzo dobrze tolerowany. Nie wysusza skóry.

Prawie ideał

Świetny żel do mycia twarzy, zwłaszcza z niedoskonałościami. Nie wysusza, nie ma uczucia "ściągania", skóra jest dobrze oczyszczona. Prawie ideał, a to prawie dlatego, że jak dla mnie nie był wydajny oraz cena.

Ilość zużytych opakowań: 3 po 200 ml

Dobry, ale nienajlepszy

Żel Bioderma ma wady i zalety. Porównałabym go z żelem La Roche, gdyż nie jest ani lepszy, ani gorszy. To co La Raoche robił, tego Bioderma nie robi, a to co Bioderma robi, tego La Roche nie zdziałał.
Do rzeczy

PLUSY:
- dobrze się pienie
- dobrze oczyszcza
- nie podrażnia, nie uczula, nie zapycha
- w przeciwieństwie do La Roche, skóra po czasie od umycia nie jest ściągnięta ani sucha,
- wydajność
- przy regularnym stosowaniu zauważyłam poprawę regulacji wydzielania sebum

MINUSY:
- w przeciwieństwie do La Roche ten żel nie robi nic z zaskórnikami, krostkami, itp.

Podsumowując- dobry żel, który ma wady i zalety. Jednak takie żele jestem w stanie znaleźć w znacznie niższej cenie, dlatego nie wiem czy sięgnęłabym po niego ponownie. Może jakbym miałs nadmiar kasy :)

Ilość zużytych opakowań: 1opakowanie

Sprawdza się

Witam,
ze skórą trądzikową borykam się od lat i niestety, trzeba przyjąć fakt,iż jego sie nigdy nie wyleczy,można go "zaleczyć" na pewien czas,ale problem raczej nie znika,dlatego warto wypróbowywać całą gamę dostępną na rynku,by wybrać ten najodpowiedniejszy. I w tym przypadku Bioderma się u mnie sprawdziła, żel bardzo wydajny, przyjemny stonowany zapach,lekka konsystencja, po umyciu twarz czuję nawilżenie przez dłuższy czas i co najważniejsze,u mnie nie podrażnia cery,a więc i trądzik się nie nasila.
Oczywiście,jesli ktoś ma mega silne problemy z cerą,to żaden,choćby najdroższy dermokosmetyk,sobie z tym nie poradzi i trzeba wtedy zainwestować w leki apteczne, a jeśli problemy nie tak duże, polecam Biodermę Sebium.

Używam tego produktu od: 8 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 2 opak.

Fajny !

Kupilam w Hebe za 9,90 opakowanie 100 ml. Tak z ciekawosci. Mam cere mieszana w kierunku suchej. Mimo, ze jest on raczej dla tlustej, to wogole nie wysusza. Bardzo dobrze sie pieni, bdb zmywa brud i makijaz, zapach delikatny. Nie powoduje przesuszania ani sciagniecia. Jest mega wydajny- uzywam i uzywam i konca tej malej tubki nie widac. Mysle, ze jak bedzie w promocji to skuse sie na duze opakowanie.

Używam tego produktu od: dłużej niż miesiąc
Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

Jak dla mnie ideał !

Czytając recenzje osób niżej byłam zdziwiona jak mieszane są opinie. Gdy kupiłam ten żel nie miałam jeszcze pojęcia o tej stronie (czyli mam go bardzo dlugo). Moja mama kupiłą mi go, gdyż skończył mi sie z Iwostinu. Byłam zaciekawiona bardzo jego działaniem. Pierwsze mycia były bez rewelacji. Nie zwalczał trądziku, jedynie co robił to oczyszczał skórę z sebum. Lecz po jakimś tygodniu zauważyłam, że moi "nieprzyjaciele" znikają, gasną, są miejsi. Wtedy coś drgnęło we mnie i nie przestałam go używać. Mam pierwsze opakowanie do dnia dzisiejszego! A minął chyba rok ! Nie używam go sama. Jestem bardzo zadowolona i na pewno kupie nie jedno opakowanie. ;)

Plusy
+ zapach
+ opakowanie
+ działanie na trądzik
+ oczyszcza skórę z sebum
+ bardzo wydajny
+ niebieściutki cudowny kolor
+ nie podrażnia skóry
+ łatwo się zmywa z twarzy

ZDECYDOWANIE POLECAM

prawie ideał

Wydałam w życiu chyba setki złotych na nieudane poszukiwania żelu do mycia, nie tylko twarzy, bo używam tego żelu do całego ciała.
To jest pierwszy produkt tego typu, kóry NIE trafił do kosza po pierwszym zastosowaniu.

+ nie zawiera alkoholu (niezwykła rzadkość wśród dermokosmetyków)
+ nie jest silnie perfumowany, ma bardzo subtelny świeży zapach
+ nie drażni, nie uczula, nie wysusza mi skóry
+ skóra po po miesiącu stosowania pierwszy raz w życiu stała się wolna od przykrych niespodzianek
+ niezwykle wydajny

Natomiast wiadomo, że cudów nie robi. Jeśli ktoś ma dajmy na to trądzik, to nie wyleczy go żelem do mycia twarzy. To jest świetny produkt do mycia, dla osób z normalną lub lekko tłustawą cerą i tyle.

Używam tego produktu od: półtora roku
Ilość zużytych opakowań: siedem

Eeee tam....

Kupilam w aptece bodajze DOZ w promocji
2 za 1 i zaplacilam 26 zl!
Wyszlo ok 13 zl za 1 opakowanie 200 ml,
czyli cena przecietnego zelu drogeryjnego.
Opakowanie w tubie.
Przyznam ze nie czytalam opinii o tym prdukcie wczesnieji regularna cena jest troche szokujaca, nawet jak na Bioderme.
Albowiem...zel nie jest wcale warty tej ceny
Wczesniej uzywalam plynu do mycia cery tradzikowej Ziaji (tej aptecznej wersji, z pompka) i nie widze wiekiej roznicy !
Wrecz mam wrazenie ze Ziaja skuteczniej domywa skore niz Bioderma
Z tuby z solidnym zamknieciem wydobywa sie
niebieskawy zel o rzeskim zapachu i slonym smaku(wiem ze zeli sie nie jada , ale mi sie zawsze jakos dostaje do ust ;) )
Maly plus za odrobine lepsze nawilzenie po Biodermie, i minimalnie mnejsze podraznienie
(uzywam czesto z peelingiem do twarzy)
Jednak ten minimalizm nie jest z pewnoscia wart kilkukrotnie wyzszej ceny !
Bardzo wazne jest dla mnie idealne oczyszczenie cery, ten zel jednak nie jest az tak skuteczny jak oczekiwalam.
Mam bardzo problemowa cere, po "aptecznym "kosmetyku ( jednak to kosmetyk , nie lekarstwo) oczekiwalam , sama nie wiem , czegos wiecej.I to w tej cenie !
Nie mam zastrzezen, zmywa dobrze (choc nielatwo jest stworzyc jak zaleca producent pianke -trzeba najpierw rozetrzec w dloniach )
nawilza,skora jest miekka i gladka.
Zadnego efektu anty-zaskornikowo, nie mowiac juz o anty-tradzikowym nie zaobserwowalam
Na przetluszczanie tez wplywu nie widac.
Teraz mam wysyp "nieprzyjaciol", ale ciezko ocenic czy to wplyw kosmetyku , czy innych warunkow, wiec nie wiczam tego do oceny.
No, lagodnie oczyszczajacy zel po prostu
I o czym tu mowic ?
Ciesze sie ze kupilam w promocji , jak sadze w ramach wyprzedawania starej wersji
Pelna cena -o nie !

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Ok :D

Ogólnie dostałam próbkę i jest bardzo fajny pomaga w zwalczaniu trądziku

bardzo wysusza skórkę i to jest minus
i jest mało wydajny :( i to jest 2 minus

Ilość zużytych opakowań: cała próbka

dobry, ale są lepsze

Lubię dermokosmetyki, więc normalne było, że kupie też ten żel :) stosowałam vichy, eucerin, avene, lrp, więc wiadome było, że również sięgnę po żel biodermy.

Żel skutecznie oczyszcza twarz z zanieczyszczeń, sebum, to fakt. Ale nie jest to mega oczyszczanie jak w przypadku np. żelu avene, LRP czy kostki clinique.

Może dlatego, że jest on delikatny? Na pewno nadaje się dla cer mieszanych jednocześnie wrażliwych.
Ja osobiście wolę porządniejsze (czyt. mocniejsze) odkurzacze zanieczyszczonej cery.

Jednak na pewno ten żel jest wart polecenia!

Ma ładną, wygodną butelkę z pompką, żel przyjemnie pachnie, ogólnie samo stosowanie, czyli mycie nim twarzy to czysta przyjemność, jednak dla mnie jest ciut za delikatny.

Zapłaciłam za niego ok. 35 zł za butelkę 200 ml.

Zaznaczyłam, że nie wiem, czy kupię ponownie, ponieważ mam nadzieję, że w przyszłości nie będę potrzebować intensywnego mycia i będę mogła pozwolić sobie na delikatniejszy żel jakim jest właśnie bioderma sebium.

Ilość zużytych opakowań: cała butelka 200 ml

trochę nijaki

Jakiś czas temu kupiłam żel w aptece w niezłej promocji, bo akurat nie było mojego ukochanego Avene Cleanance i niestety mając porównanie z innymi aptecznymi żelami, bioderma wypada dość blado. Żel oczyszcza nie najgorzej, choć jakiegoś super oczyszczenia i zmniejszenia niespodzianek nie zauważyłam. Przy mojej tłustej cerze zdaje się być zbyt delikatny. Nie wysusza, ale i nie zmniejsza wytwarzania sebum, powiedziałabym, że raczej wzmaga błyszczenie. I jak zauważyła jedna z wizażanek niżej, żel jest niestety bardzo niewydajny. Słabo się pieni i szybko się kończy. W tej cenie można mieć naprawdę dużo lepszy produkt. Ogólnie nie jest zły, ale nie kupię go więcej.

dobry

Fajny, ładnie pachnie, na pewno oczyszcza, nie ściąga moje tłustej skóry (nie wiem jak z innymi ale przeznaczony jest dla tłustej).

Nie jest najtańszy ale jakbym miała porównywać to jest lepszy od Vichy Normaderm (ten wysusza przy za częstym używaniu) ale gorszy od La Roche-Posay Efacllar (mój KWC).

Polecam, jest to dobry produkt, nie uczula, nie podrażnia, jest niesamowicie łagodny. :)

Używam tego produktu od: około 1 miesiąca

Drogi i niewydajny.

Stosowałam już kilka aptecznych żeli do twarzy skłonnej do trądziku: LRP, Vichy, Avene. Mam więcj jako takie porównanie. Choć w przypadku takich produktów opinie są często rozbieżne.

Ja w trakcie stosowania tego żelu miałam dość aktywny trądzik. Niestety żel nie zdziałał cudów i nie wpływał na zmniejszenie liczby wyprysków. Może to nie wina tego żelu, ale trądzik w pewnym momencie mi się nasilił. Zauważyłam także, że moja twarz reaguje na niego błyszczeniem. Świeci się bardziej niż bez jego używania. Jeśli chodzi o oczyszczanie to wedug mnie nie odbiega od innych tego typu produktów. Żel nie wysusza, nie podrażnia.
Nie można przyczepić się do opakowania, jest poręczna pompka i widać zużycie żelu.

Tak jak napisałam w tytule żel jest strasznie niewydajny. Starałam się zużywać go oszczędnie, jednak kończy się dużo szybciej od innych aptecznych żeli. Cena bez promocji odpycha, mi udało się dostać 2 w cenie jednego.

Używam tego produktu od: używałam kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania