Biochemia Urody, Puder diamentowy

Biochemia Urody, Puder diamentowy

Puder diamentowy ma postać szaro-białego, matowego, bardzo drobnego pyłku, który nie zawiera w sobie żadnych błyszczących drobinek. Puder nadaje skórze blasku i rozświetla dzięki optycznym właściwościom diamentów. Niezapomniany blask diamentów, wynika ze specyficznego odbicia światła przez powierzchnię diamentu. Mikronizowany puder diamentowy zachowuje optyczne własności szlachetnych diamentów. Promienie światła padające na powierzchnię skóry pokrytej pudrem diamentowym, zostają częściowo związane przez powierzchnię diamentów i odbijają się 2.5 razy wolniej w przypadkowych kierunkach. To sprawia, że skóra zostaje delikatnie rozświetlona jakby od wewnątrz, jednocześnie rysy twarzy ulegają zmiękczeniu, zmarszczki, pory i drobne niedoskonałości skóry stają się mniej widoczne.
UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

sypki
normalna, sucha, mieszana
rozświetlające, matujące
Krycie
lekkie

Ciekawy produkt

Lubię ten puder. Jest mało widoczny na twarzy ( oczywiście o ile się nie przesadzi z ilością), daje naturalny, " niepłaski " efekt., wygładza optycznie skórę. Mat nie należy do mocnych, lecz jak na moje potrzeby, jest zupełnie wystarczający.
Cenę również mogę zaliczyć jako plus.

Żaden puder jaki do tej pory stosowałam nie dawał tak ciekawego efektu, przy czym ze wszystkich, które posiadam ten wydaje się najmniej trwały. Nałożony bezpośrednio na podkład utrzymuje się ok. godziny czasu.
Produkt sam w sobie jest wydajny, jednak niezbyt zgrabne opakowanie w dużym stopniu powoduje szybsze jego zużycie .
Również dostępność i cena wysyłki działa zniechęcająco.

Nic specjalnego

Zalety:
+ dokładny opis na stronie producenta
+ jest transparenty co sprawia, że nadaje się do każdego odcienia cery
+ naturalny skład
+ nie bieli
+ nie zatyka porów

Wady:
- słabo utrwala makijaż
- nie zmiękcza rysów twarzy
- nie rozświetla
- nie matuje

Ogólnie: z nim czy bez niego nie ma znaczenia.

Produkt godny wypróbowania, szkoda, że dostępny tylko przez internet. :)

Pudełeczko nie zachwyca. Zwykły, mały, plastikowy słoiczek z etykietką, która informuje nas o firmie, zawartości, pojemności (5g) i odpowiednim przechowywaniu. Wykonanie w porządku, nic się nie wysypuje, chyba, że źle dokręcimy, wtedy może być problem.

Puder jest bardzo drobnym proszkiem o szarej barwie. Na upartego można porównać go da mąki, ale z pewnością nie da się ich ze sobą pomylić. Produkt praktycznie nie ma zapachu, to efekt ubogiego składu. Puder można stosować w połączeniu z innymi pudrami, można go też zmieszać z innym produktem sypkim.

Jedyny przystępny sposób aplikacji, który przychodzi mi do głowy to pędzel. Opracowanie idealnego nałożenia go na twarz wymagało cierpliwości i zajęło mi kilka dni. Moim zdaniem najlepszym sposobem jest "umoczenie" włosia pędzla w proszku i zredukowanie ilości pudru na pędzlu poprzez osypanie nadmiaru na zakrętkę. Jeżeli macie wygodniejsze sposoby, to koniecznie dajcie znać.

Efekt na twarzy jest bardzo przyzwoity i właściwie to chyba nie mam się do czego przyczepić. Transparentne wykończenie utrudnia zrobienie sobie nim krzywdy. Na prawdę ciężko przesadzić, a gdy nałożymy go za dużo uzyskujemy efekt trupa ze zbieloną twarzą (na pewno da się zauważyć przy każdym rodzaju światła). Rysy twarzy faktycznie stają się zmiękczone, a pory optycznie zmniejszone. Puder ma za zadanie DELIKATNIE matować (tak napisał sam producent), więc nie możemy się czepiać, że mat nie jest dostateczny. Wg mnie mat jest, wygląda bardzo naturalnie i nie daje efektu płaskiej twarzy (stosuję razem z podkładem matującym). Szczególnego nawilżenia nie zauważyłam, ale dużym plusem jest sam fakt, że nie przesusza i nie podkreśla suchych skórek.

Trwałość pudru jest średnia. Nie wytrzyma cały dzień, ale nie musimy go poprawiać co godzinę. Jeżeli w ciągu dnia nie mamy kiedy i gdzie poprawić makijażu, to wystarczy szybkie zastosowanie bibułek matujących i problem z głowy.

Wydajność jest kosmiczna. Szczerze mówiąc wątpię czy uda mi się go kiedykolwiek skończyć. Niby pojemność taka mała, ale przez około 2 miesiące chyba więcej udało mi się go rozsypać niż zaaplikować na twarz.

Pojedynczo nie opłaca się go zamawiać, ale za to z innymi kosmetykami lub na spółkę z koleżankami już tak. Jeszcze nie wiem czy puder diamentowy na dłużej zagości w mojej kosmetyczce. Póki co jestem z niego zadowolona i chętnie po niego sięgam.

soft focus

Puder w pudełku jest szarawy, po aplikacji całkowicie transparentny i całkowicie matowy. Sferyczne cząsteczki polymethylsilsesquioxanu otaczające diamentowy rdzeń rozpraszają światło dając skórze efekt HD "wyphotoshopowania" lub "soft focus", diamenty przekształcaja długofalowe światło UV na niebieskie/niebiesko zielone światło widzialne, dając w skrócie młodszy wygląd skóry (z wiekiem podobno skóra odbija coraz mniej niebieskiego światła).

Używam tego produktu od: 2 lata z przerwami
Ilość zużytych opakowań: ??

Wart uwagi.

Przy okazji zamówienia z Biochemii Urody zdecydowałam się wypróbować ten kosmetyk, jako, że pudru używam codziennie, a ostatnio mam zajawkę na kosmetyki naturalne.

Pudru używałam w <b>dwojaki sposób</b>: bezpośrednio na podkład lub na inny puder, jako ostatni etap makijażu.

Produkt to szaro-biały, <b>sypki proszek</b> do złudzenia przypominający mąkę.
Nakładałam go zawsze za pomocą dużego pędzla do pudru.

<b>Zalety:</b>
*faktycznie <b>zmiękcza rysy twarzy</b>, wchodzi w drobne zmarszczki neutralizując je
*na twarzy wygląda <b>bardzo naturalnie</b> - nie bieli, nie ma efektu mąki
*delikatnie <b>rozświetla</b> mimo, że również matowi skórę, diamentowe drobinki w ciekawy sposób odbijają światło dzięki czemu skóra wygląda na rozpromienioną i zdrową, bez płaskiego efektu
*nakładany na inny puder <b>utrwala</b> makijaż
*faktycznie delikatnie <b>nawilża</b> - i ta cecha czyni go wyjątkowym pudrem, ponieważ nie słyszałam jeszcze o kosmetyku tego typu, który miał by właściwości nawilżające
*bardzo <b>dokładny opis</b> produktu i jego zastosowania znajdziemy na stronie producenta
*bardzo <b>wydajny</b>
*<b>wyrównuje koloryt</b> i wygładza strukturę skóry
*buzia staje się tak gładziutka i <b>jedwabista</b>, że aż chce się ją cały czas głaskać i dotykać :)
*jest <b>transparenty</b>, więc nadaje się do każdego odcienia cery
*w stu procentach </b>naturalny skład</b>

<b>Neutralnie:</b>
*<b>cena</b> - średnia półka, poza tym zawsze należy doliczyć koszt wysyłki - jak na dobrą jakość cena jest w miarę ok

<b>Wady:</b>
*nie polecam używać <b>bezpośrednio na podkład</b> - mimo, że nie mam tłustej skóry po godzinie od nałożenia tego pudru na podkład zaczęłam się świecić w strefie T, a puder stracił swoje właściwości
*dostępny tylko w sklepie internetowym (szkoda, że nie możemy dostać go stacjonarnie)
*jak w przypadku każdego pudru sypkiego mogą być <b>problemy z aplikacją</b>, ciężko jest nabrać na pędzel właściwą ilość produktu
*oryginalne opakowanie - <b>zwykły, plastikowy słoiczek</b> kosmetyczny nie jest najlepiej przystosowany do tego pudru, najlepiej jest mieć swoje pudełeczko do pudru do którego można przesypać produkt

<b>Uwaga:</b> odradzam kupować dostępny na stronie Biochemii pojemniczek na puder z sitkiem. Zamknięcie jest bardzo słabe, nie nadaje się do noszenia w torebce czy na podróż. Niestety, pudełeczko otworzyło mi się w kosmetyczce i sporo produktu się zmarnowało :(

Ogólnie jest to bardzo fajna <b>makijażowa ciekawostka</b>, którą chętnie jeszcze raz znajdę w swojej kosmetyczce :) Zresztą sama świadomość, że nakładam na buzię <b>diament</b> to bardzo miłe uczucie :)

Używam tego produktu od: ponad rok
Ilość zużytych opakowań: 1 słoiczek

trudny, ale wart wysiłku

puder kupiłam skuszona opiniami na wizaz.pl i... niezbyt miałam potem pomysł na użycie go. tzn. z gabeczką nie grał i źle się nakładał, więc użyłam pędzla. tutaj znowu trzeba było uważać, żeby go za dużo nie nabrać, bo wtedy bieli twarz (wydajny jest :D). początkowo stosowałam go jako ostatnie muśnięcie na transparentnego Max Factora, ale ostatnio używam go bezpośrednio na podkład i jestem zachwycona - gdy już opanuje się sztukę aplikacji, czyni cuda :D ładnie matowi, ale nie na płasko, delikatnie rozświetla, cera wydaje się być taaaka jedwabista :) a wszystko to trzyma się na twarzy przyzwoicie długo. a i nie czuć go na skórze, co przy mojej kapryśniej i wrażliwej jest bardzo ważne :)
EDIT: extra * za to, jak fantastycznie wygląda po nim twarz i za to, że absolutnie nie zapycha i się nie wałkuje :D

Doskonały puder wykończeniowy, dla mnie ideał :)

Obietnice producenta co do tego pudru są dość wysokie: &quot; skóra zostaje delikatnie rozświetlona jakby od wewnątrz, jednocześnie rysy twarzy ulegają zmiękczeniu, zmarszczki, pory i drobne niedoskonałości skóry stają się mniej widoczne&quot;. Podeszłam więc do tego produktu nie oczekując zbyt wiele. Przede wszystkim zależało mi na matowieniu mojej cery, ale żeby nie był to płaski mat, ale naturalnie wyglądający look.

PODEJŚCIE PIERWSZE:
Pierwsze użycie było bardzo nieudane. Nie posiadam żadnego pojemnika na puder sypki aby go przesypać, więc używałam, i nadal używam go z oryginalnego, małego, niezbyt wygodnego słoiczka. Po prostu lekko zanurzyłam pędzel w pudrze, po czym próbowałam nadmiar pudru odsypać spowrotem do pojemniczka, jednak jest to bardzo niewygodne ze względu bardzo małej wielkości pojemniczka, w rezultacie puder był wszędzie: na lustrze, na umywalce, na mnie, i w dodatku dość sporo zostało go na pędzlu, przez co nałożyłam go na twarz w zdecydowanie za dużej ilości, puder był bardzo widoczny, ogólnie nie dawało to ładnego efektu. Zrezygnowana odłożyłam puder na parę tygodni, nastał jednak taki dzień że postanowiłam go użyć ponownie.

PODEJŚCIE DRUGIE:
Przyszło mi do głowy że można zrobić tak: przekręcić pudełeczko do góry dnem, lekko postukać, a następnie po odwróceniu słoiczka spowrotem odkręcić puder delikatnie i aplikować puder z tego co zostało na spodzie zakrętki, pędzlem na twarz. Na zakrętce zostaje naprawdę niewielka ilość pudru, ale idealna żeby w naturalny sposób zmatowić całą twarz. czasem powtarzam tą czynność, ale naprawdę dzięki temu aplikujemy bardzo niewielkie ilości pudru.
I dzięki temu sposobowi uzyskuje idealnie, naturalnie wyglądającą, gładką, matową twarz :) Z czasem też nauczyłam się że warto ten puder aplikować na twarz nie omiatając ją pędzlem, ale lekko &quot;stępelkując&quot;.
Gdy nakładam puder właśnie takim sposobem, wszystkie obietnice producenta się spełniają, i jestem z niego zadowolona bardziej niż myślałam :) Faktycznie rysy twarzy się zmiękczają (nie wiem jak się to dzieje ale naprawdę tak jest!), pory są w 99% niewidoczne - po prostu cud! Drobne niedoskonałości są również zniwelowane.

Poza tym że opakowanie nie wygodne (ale ja znalazłam na to sposób więc nie odejmuje gwiazdki) to nie ma żadnych minusów. Jeżeli chodzi o trwałość to jest średnia, wytrzymuje około 6 godzin w normalnych warunkach, ale nie oczekiwałam idealnego naturalnego matu przez cały dzień, wolę naturalny mat poprawić raz na dzień niż walić kilo tapety na twarz uzyskując płaski nienaturalny mat.
Jeżeli chodzi wydajność, to jest to bardzo wydajny puder, mino iż ma pojemność jedyne 5g to na pewno starczy nam na wiele długich miesięcy użytkowania.

OGÓLNIE: przy umiejętnym używaniu tego pudru naprawdę można uzyskać twarz delikatnie rozświetloną, jakby naturalnie idealnie gładką, bez płaskiego matu. Naprawdę warto wypróbować, tylko trzeba nauczyć się go używać :)

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: pierwsze opakowanie w trakcie.

Dla naturszczyków

Puder czy raczej proszek diamentowy nie oczarował mnie szczególnie.

Wady:
- mało dostępny (tylko przez Internet)
- trudny w aplikacji (wymaga pędzelka)
- matuje odpowiednio tylko przy sporej ilości produktu
- bieli przy nadużywaniu
- matuje na maksymalnie 6 h
- nie nadaje się do podróży

Zalety:
+ skład bezpieczny na osób uczulonych na składniki zapychające
+ daje efekt słabego matu
+ wygładza skórę optycznie

Ja sobie daruję kupno następnego opakowania. Bez lusterka, konieczność posiadania pędzla i do koszmarne opakowanie - czy ja mam czas na zabawy z tym maleństwem??

Wybór prasowanych pudrów z gąbeczką lub pędzelkiem i wbudowanym lusterkiem jest teraz na rynku duży - tu sobie poszukam pudru.

Używam tego produktu od: około 4 miesiące

Warto spróbować !!!

Plusy:

- świetnie wygładza
- matuje
- utrwala makijaż
- jest wydajny i tani

Minusy:

- delikatnie bieli przy zbyt obfitym użyciu

Bardzo go lubię i polecam !!!

polecam!!

Jestem bardzo zadowolona z tego pudru, a głównie go zakupiłam, żeby matowił buźkę. Aczkolwiek nie jest napisane, że ma takie działanie. Właśnie nie wiem w sumie skąd mi się on wziął, bo miałam kupić jakiś matujący, a padło na diamentowy, który rozświetla i zmiękcza rysy :)
W każdym razie jest wydajny, tani i bardzo mi się podoba. Stosuję go na puder prasowany Lancome. Wydaje mi się, że troszkę może bielić, jeśli się nałoży przy dużo. Ja opruszam czoło, nos i brodę i muszę przyznać, że jest mat i to na długo się trzyma! Daje ładne rozświetlenie, ale takie delikatne, nienachalne. Wydaje mi się, że akurat w przypadku skóry mieszanej. Ja nie lubię dużego błysku i puder świetnie nadaje się na wykończenie makijażu.
Nie zapycha porów!

Polecam. Warto spróbować!

przydatny

Kupilam go przy okazji zakupow innych kosmetykow w biochemiiurody i raczej z ciekawosci, coz to takiego.

Okazal sie przydatny w sytuacjach, kiedy zrobie lekko za ciemny makijaz, zeby go przytlumic i pojasnic - i tu spisuje sie bardzo dobrze i juz nie raz wyratowal mnie od spoznienia, kiedy myslalam, ze musze od nowa zmyc i wykonac nowy makijaz :)
Nie zapycha porow. Male pudeleczko, ale akurat dla pedzla kabuki EDM i w sam raz na moje potrzeby. Bardzo wygladza cere i lekko wyrownuje koloryt.Używam tego produktu od: 4 mce

edit - wlasciwe ten puder nie robi nic, tylko wygladza, ale nawet to wygladzenie jakos mi nie podchodzi. bardzo sie pyli i trudno aplikuje. widac proszek na twarzy.

dobry

dobry, nie moge ocenić właściwości, która ma dodawać skórze blasku, ze względu na porę roku. :)
doskonale wygładza cerę, nie bieli skóra jest miękka i gładka bardzo wydajny, stosuje jako ostatnią warstwę makijażu ! nie zapycha [ cera trądzikowa ]

Używam tego produktu od: dwóch tygodni