Biochemia Urody, Olej z róży rdzawej 100%

Biochemia Urody, Olej z róży rdzawej 100%

Olej z owoców róży rdzawej, zwanej też piżmową. Dzięki wysokiej zawartości witaminy A, w postaci karotenów oraz trans-retinolu, olej charakteryzuje się pomarańczowym kolorem oraz właściwościami regenerującymi i kondycjonującymi skórę. Polecany jako kuracja przeciwzmarszczkowa w pielęgnacji cery suchej, zniszczonej, dojrzałej, naczynkowej i wrażliwej oraz jako środek gojący i redukujący blizny pourazowe, potrądzikowe i rozstępy
UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków.

olejki
dojrzała, sucha
liftingujące, przeciwzmarszczkowe, nawilżające, ujędrniające, regenerujące
olejek

Jeden z ulubionych kosmetyków

Ten olej poleciła mi koleżanka i zachwyciłam się. Stał się jednym z moich ulubionych i najczęściej używanych kosmetyków.

Nie używam go codziennie. Zależy od kondycji skóry. Okresowo nakładam codziennie na noc, a kiedy skóra jest w lepszej kondycji - co kilka dni. Profilaktycznie - raz w tygodniu.

Mam skórę skrajnie suchą, atopową i łuszczącą się (kolagenoza), naczynkową, ale bez zanieczyszczeń (nigdy nie miałam trądziku).

+ olejek jest gęsty i wydajny, na całą twarz, szyję i dekolt wystarczają mi 4 malutkie kropelki
+ nie podrażnia, nie uczula
+ pielęgnuje skórę, zapobiega łuszczeniu (praktycznie zapomniałam o tym problemie)
+ nawilża na bardzo długo (ale nie natłuszcza :))
+ ładnie się wchłania (choć długo) i wygładza
+ nie pozostawia nieprzyjemnego lepkiego filmu
+ pomaga goić uszkodzenia skóry
+ jest bardzo lekki, niekomedogenny, nie roluje się
+ skóra jest po nim zdecydowanie mniej napięta
+ mam wrażenie, że delikatnie koi

- raczej nieprzyjemny zapach (wcale nie różany), na szczęście niezbyt intensywny
- nie zauważyłam działania przeciwzmarszczkowego; mam zmarszczki wokół oczu i jak były, tak są
- naczynka również nietknięte

Nie zauważyłam działania rozjaśniającego, raczej odwrotnie ze względu na ciemny kolor olejku.

Używam tego produktu od: ok. 2 lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

uwielbiam jego działanie

olej ten jest moim niezbednikiem pielegnacyjnym, doskonale uspokaja skórę, łagodzi, tonuje.

Po prostu uwielbiam za jego skuteczność i polecam go wszystkim, bo spelnia swoje zadanie i jest u mnie jako antidotum na wiele problemow skornych. Co do oczekiwań zapachowych to niestety nie jest to zapach płatków róży, dla tych co oczekują kwiecia.. więc zdjęcie to zmyła... ale jego działanie powoduje że wprost kocham jego zapach, bo zwiastuje dużo dobrego dla mojej cery.

Efekt jak po serum z najwyższej półki;)

Bardzo lekki olej, moim zdaniem dobry dla każdej cery, wymagającej nawilżenia i ukojenia.

Błyskawicznie rozświetla i regeneruje podrażnione miejsca, wspaniały na okolice oczu. Wystarczy kilka kropli, aby poczuć, ze skóra jest nawilżona i aksamitna. Wchłania się dobrze, jak na olej.

Szczerze polecam, jest wart wypróbowania!

Używam tego produktu od: pól roku

Rewelacja na noc

Olej ma ciemno-pomarańczowy kolor i taki troszkę dziwny zapach, jednak wcale mi on nie przeszkadza, ale też nie zachwyca.

Z twarzą, w połączeniu z żelem HA robi cuda- idealnie zmiękczona, ujędrniona, nawilżona cera. Rozjaśnia, łagodzi podrażnienia, uspokaja, cały czas głaskam się po twarzy, jeśli go użyję.

Nie zapycha mnie, jest jednak nieco cięższy, niż np. truskawka, malina, żurawina czy jeżyna. Ale nie wchłania się ekstremalnie długo.

KWC - zwłaszcza na noc, choć uwielbiam go aż tak, że używam też na dzień.
Świetnie sprawdza się też jako faza olejowa w przeróżnej maści serach do twarzy.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 buteleczki

Nawilżacz

Mam skórę po trądziku, sporo plam, wrażliwą, ŁZS.

Ciężki, aromatyczny, renegerująco-odżywczy olej. Zostawia film (po jakimś czasie się wchłania, bez obaw). Skóra jest aksamitna, jedwabista, odżywiona.
Szczególnie dobry na okolice oczu, powieki ;)
Minusik za to, że jest zbyt ciężki dla mojej tłustej skóry, nie kupię ponownie.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Bardzo przyjemny

Używałam tego oleju w połączeniu z podwójnym żelem hialuronowym, bo sam jest strasznie tłusty i gęsty.
Pozostawia jedwabistą powłoczkę na skórze, po nim jest taka mięciutka w dotyku. Działanie jest przede wszystkim nawilżające i uelastyczniające, nawet muszę mu przyznać zmniejszenie się widoczności porów i absolutny brak zapychania (a mam skłonność). Zapach nie jest w żaden sposób różany, ale nie przeszkadza.
Polecam ten olej do cer mieszanych, normalnych i suchych.

Mój ulubieniec

Olej ma żółto-pomarańczowy kolor, jest dość gęsty (np. w porównaniu do oleju kameliowego,arbuzowego)i tłustawy, ale o dziwo łatwo się smaruje i dość szybko wchłania. Jest wydajny. Dobrze natłuszcza i odżywia skórę, likwiduje suche skórki, ujednolica koloryt, nie zapycha porów. Zapach charakterystyczny, ktoś określił, że czuć pokostem do mebli, ja czuję faktycznie aromat wysuszonego drewna, da się przeżyć, są gorsze ;) Nie daję 5* dlatego, że solo nie działa tak rewelacyjnie jak w połączeniu z olejem tamanu (30-40% tamanu i 60-70%róży), więc nie była by to prawda,że róża jest olejowym KWC. Podobnie tamanu nie działa tak spektakularnie solo. Tylko w/w mix zasługuje dla mnie na miano absolutnego KWC.

Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań:2x15ml; 1x50ml

Dla mieszańców - idealny :)

Jeden z lepszych olejów dla mieszanych, problemowych cer :). Pielęgnuje, wygładza, nie zapycha porów, nie powoduje wysypu pryszczy. Jest lekki, nie daje poczucia ciężkości na twarzy, ładnie się wchłania. Dla mnie KWC. Zapach charakterystyczny dla kosmetyków naturalnych, niedrażniący.

Ilość zużytych opakowań: 1 / w trakcie 2