Ziaja, Ziajka, Szampon dla dzieci i niemowląt

Ziaja, Ziajka, Szampon dla dzieci i niemowląt

Delikatny szampon dla dzieci i niemowląt od 6 miesiąca życia.
Działanie:
- łagodnie myje i doskonale pielęgnuje włosy,
- skutecznie nawilża oraz zapobiega ich wysuszaniu,
- nadaje włosom naturalną puszystość i miękkość
- wyraźnie ułatwia rozczesywanie włosów.
Nie podrażnia oczu.
Substancje aktywne: wyciąg z rumianku, prowitamina B5, łagodne składniki myjące pochodzenia roślinnego.

fatalnie!

Myślałam, że szampon choć trochę ułatwi nam rozczesywanie włosów. Nic z tego. Włosy są nadal splątane. ... Nie podrażnia oczu tak bardzo jak inne szampony, ale to za mało, żebym kupiła go ponownie. Myjąc dziecku włosy mam wrażenie, że to zwykłe mydło w młynie. Mam porównanie stosując szampon innej marki, po którym włosy rozczesują się bez problemów, a i podczas mycia moje ręce dosłownie ślizgają się po włoskach....Moja rada: nie kupujcie tego "gniota", bo producent nabija nas wszystkich w butelkę...

Ilość zużytych opakowań: ostatnie!

Dobry może dla dorosłych, dla dzieci - NIE.

Ocenię ten szampon jako osoba dorosła, a muszę to zrobić, ponieważ mam kilka "ale". Jednak zacznę od plusów:

+ ładne opakowanie, precyzyjnie się dozuje, można postawić na nakrętce przy końcówce używania; ja opakowanie po zużyciu zostawiłam sobie na przelewanie do niego ziołowych szamponów z niewygodnych, litrowych butelek; dobre do zabrania w podróż, bo to tylko 200 ml;
+ dobra konsystencja, w sam raz;
+ przyzwoicie myje;
+ plątanie włosów jak na kosmetyk dla dzieci jest tutaj zredukowane.

Minusy:
słaba wydajność;
- nieładny zapach, lepszy byłby bezzapachowy jak już!
- trochę przesusza włosy gdy używamy regularnie (odżywka!)
- cena trochę zawyżona jak za 200 ml - ponad 8 zł!

Ja w zasadzie lubię firmę Ziaja i byłabym skłonna nawet przymrużyć oko na wymienione wady, ale jest jeszcze coś, co bardzo mnie poruszyło. Otóż producent obiecuje, że szampon ten zawiera naturalne środki myjące pochodzenia roślinnego. Spodziewałam się zatem Lauryl Glucoside w składzie lub podobnych (tak jak np. w szamponie Babydream). A co dostałam? SLS na pozycji drugiej, zaraz po wodzie! Nie żebym jakoś strasznie unikała SLS, bo jestem raczej nań odporna, ale gdybym miała ten szampon kupić dla dziecka, to z pewnością zrezygnowałabym w obawie o delikatną skórę małego człowieka. Dla siebie natomiast może go jeszcze kupię kiedyś, ale na razie zostaję przy innych.

Bardzo fajny szampon

Tego szamponu używałam kilka lat temu, ale bardzo dobrze go wspominam.
Miał bardzo przyjemny delikatny zapach. Pienił się dość dobrze. Włosy były po nim czyste, pachnące i puszyste.
Z rozczesywaniem radził sobie dobrze , ale ja dodatkowo używałam odżywki.
Jedną gwiazdkę odejmuję za tą puszystość, bo moje włosy były po nim aż za puszyste, ale za to miękkie, sypkie i nie obciążone.
Duży plus, że nie podrażniał.

Ostatnio rozglądam się za nim, ale nigdzie nie mogę znaleźć...

Używam tego produktu od: kilka tat temu
Ilość zużytych opakowań: 2 po 200 ml

polecam :-)

Świetny szampon dla dziecięcych włosków. Dobrze oczyszcza i nie obciąża cienkich włosków, które po umyciu są lekkie i puszyste. Córka ma krótkie włoski, ale mam wrażenie, że szampon nie splątałby ich nawet gdyby były dłuższe. Ważne, że nie szczypie w oczy, przetestowałam to na sobie ;-) Zapach ma subtelny, lekko owocowy. Pieni się bardzo dobrze, przez co jest wydajny.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Szamponik godny polecenia

Bardzo fajny szamponik :) Ładnie dba o włoski, nie splątuje ich i sprawia, że są miękkie i gładkie. Nie podrażnia skóry i oczu dziecka. Dobrze się pieni, dzięki czemu jest dość wydajny. Polecam :)

Używam tego produktu od: 4 m-cy