Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 3 (Tonik do cery tłustej)

Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 3 (Tonik do cery tłustej)

Jest to drugi z systemu trzech kroków Clinique. Przeznaczony jest do cery tłustej. Usuwa z niej martwy naskórek, skóra staje się miękka, gładka, rozświetlona. Pozostawia przyjemne uczucie odświeżenia. Użycie tego lotionu wzmacnia działanie kremu nawilżającego. Podkład rozprowadza się łatwiej, pozostaje na twarzy dłużej.

oczyszczające, odświeżające, nawilżające
płyn
tonizowanie twarzy
tłusta

To nie jest tonik dla każdego i nie chodzi tutaj o cenę.

Jest to tonik z alkoholem. To, że jest z alkoholem nie oznacza, że jest to produkt niższej jakości. Jest to produkt do cery tłustej, a po swoich doświadczeniach powiedziałabym, ze do nawet BARDZO tłustej i ludziom, którzy nie mają "aż takich" problemów ze skórą z góry go odradzam.

Tonik jest w swoim działaniu bardzo mocny, ładnie oczyszcza i odświeża, przede wszystkim ładnie zdejmuje nadmiar sebum wytworzonego na skórze i mam wrażenie, że głównie na to nastawione jest jego działanie. Po usunięciu sebum alkoholowym produktem trzeba skórę dobrze nawilżać w innym wypadku możemy spodziewać się dwa razy większych przypływów "oleju" na twarzy.

Jak już wspomniałam jest mocny. Mocny tonik na mocne problemy. Dla ludzi z delikatnymi problemami szczerze polecam tonik polskiej firmy KOLASTYNA young. Ma podobne działanie tyle, że jest o wiele delikatniejszy.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

nie wpadł mi w oko

Tonik miałam już długo, bo jakoś na początku używałam go regularnie, jednak później doszłam do wniosku, że niepokojące wypryski na buzi to właśnie wina clinique, więc odstawiłam. Po jakimś czasie problemy zniknęły, a ja wróciłam do używania toniku. Niestety wróciły wypryski….i tak w kółko. Ewidentnie ten produkt nie jest dla mnie. Kilkudniowe, regularne używanie np. przez tydzień powoduje, że moja cera robi się wysuszona, napięta i trądzikowa. Jak dla mnie produkt jest też zdecydowanie zbyt drogi, można za przyzwoite 10 zł kupić tonik, który nie uczula, nie sieje spustoszenia na mojej cerze…

Ilość zużytych opakowań: całe 1

Jest super, ale...

Swoję historię z Clinique zaczęłam kilka miesięcy temu, od zestawu próbek za 39 zł. Bałam się trochę kupować w ciemno duże produkty, bo w razie niewypału byłby to nieco za duży wydatek. Skórę od roku leczyłam na trądzik (dość łagodny), jednak leczenie dermatologiczne przynosiło średnie skutki i postanowiłam spróbować czegoś innego.
Zaczełam od zestawu do skóry mieszanej w stronę suchej. Byłby idealny, gdyby nie krem, po którym moja skóra strasznie się przetłuszczała. Następny zestaw (już większy - za 105 zł) kupiłam już do skóry mieszanej w stronę tłustej. Wszystko było ok. Zestaw po miesiący się skończył i chciałam więcej. Kupiłam giganty - żel do mycia i tonik - i zaczęły się problemy.
Żel spoko i nie o tym tu mowa, więc nie ważne.
Tonik okazał się znacznie za mocny do codziennego stosowania na uwrażliwioną skórę. Pojawiły mi się na czole małe krostki, które bardzo się wysuszały i wychodziły suche skórki.
Teraz stosuję go co 2 czy 3 dni i jest nieźle, a na suche skórki ładuję na noc mega tłusty krem.

Ilość zużytych opakowań: 1 malutkie, 1 średnie, w trakcie dużego (400ml)

dla twardzieli

Uzywałam go w okresie lata ,gdyż stwierdziłam ,ze bedzie soie racził lepiej z przetłuszczaniem twarzy niżeli lotion nr 2.
W nr 3 mamy kwas salicylowy ,więc trzeba naprawde uważac przy jego stosowaniu Musi być naprawde bardzo dobrze dobrany do skóry,bo ja zuzyłam go tylko raz 200ml,bo był za mocny.
Z początku świetnie oczyszczał ,ale po miesiącu stosowałam go już co 2gi-3co dzień.bo po prostu był za ocny i wysuszał twarz.
Mysle,ze moze sie sprawdzic u osób z grubsza skóra niż moja.

Używam tego produktu od: 4 lata temu
Ilość zużytych opakowań: jedno 200ml

mocny

Kosmetyki Clinique wpadają zawsze w moje ręcę jako prezenty. Jedynie mój ukochany żółty krem to stała osobistość u mnie na półce.

Poza tym jednym kremem, wszystkie inne produkty tej firmy są dość mocne i zawierają dużo drażniących substancji.
Jeśli ktoś ma wrażliwą skórę, niech omija te kosmetyki, bo sobie krzywdy narobi.

Kosmetyki zawsze nieprzyjemnie pachną, czuje się buchającą z opakowania chemie!

Bardzo mocny tonik i bardzo dużo alkoholu, równie dobrze mogłabym sobie twarz przetrzeć spirytusem, silnie podrażnia i zaczerwienia skórę, przy tym bardzo wysusza, kompletna porażka!!!
Silnie złuszcza, dla mnie zbyt mocno, ale mooooże komuś takie zdzieranie skóry odpowiada?

może być

Ciężko mi ocenić właściwe działanie tego produktu, odkąd natknęłam się na płyn Afronis , ten lotion mógłby właściwie nie istnieć w mojej kosmetyczne. Używam od września - butla 400 ml wystarcza więc a ok 4 miesiące stosowania ( u mnie tylko na policzki, na których nagle po raz pierwszy w życiu pojawił się trądzik - bolące, podskórne pryszcze, które za nic nie chciały się goić). Płyn nijak wpływał na te problemy, złuszczanie czy rozjaśnianie przebarwień również niezauważalne.
Podoba mi się jednak uczucie odświeżenia, jakie daje. Mam gwarancję dobrze oczyszczonej buzi. Nie wysusza ani nie podrażnia.

Nie wiem czy kupię ponownie, płyn Afronis to tańsza alternatywa i dużo skuteczniejsza, uratował moją cerę.

Ilość zużytych opakowań: 400 ml

Wysusza

Po zużytych dwóch butlach 4 stwierdziłam, że mogłabym raz jeszcze kupić produkt Clinique, ale numer niższy. Wzięłam 3, akurat w Sephorze była jakaś promocja i za dużą butlę dałam 100 złotych (i tak miałam okropne wyrzuty sumienia...) Butla posiada pompkę, więc dla mnie ok. Używam go głównie do przetarcia miejsc, w których mam jakieś brzydkie i duże krosty. Wcześniej stosowałam go na całą twarz, ale wysuszał mi skórę. Przetarcie małych punktów jest dla mnie wystarczające, bo odkaża to, co ma odkazić.

PLUSY:
- pompka,
- dobrze odkaża,
- nie podrażnia mojej tłustej i trądzikowej skóry,
- wydajny.

MINUSY:
- cena,
- stosowany na całej powierzchni twarzy wysusza skórę.

Używam tego produktu od: od 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie pierwszego

Swietny!

To jet to!
Kupilam ten produkt gdyz moj ulubiony hydrolat oczarowy z wysylka za granice kosztowalby prawie tyle samo! :(
Zaryzykowalam i nie zaluje!
Jest fantastyczny! Moja twarz nabrala ladniejszego koloru, znikaja powoli niedoskonalosci a pory-sa cudownie oczyszczone i prawie nie widoczne pod makijazem!
Jest bardzo wydajny i fajnie sie go aplikuje. rzeczywiscie pierwsze dni lekko "szczypie" skore ale ten efekt pozniej znika.
Zapach-coz jak oczyszcza tak intensywnie to bankowo musi miec zapach alkoholu-i ma :(
Jednak efekt jaki pozostawia jest po prostu fantastyczny.
Ciesze sie ze kupilam 400 ml-bo zagosci u mnie na dluzej!
EDIT: zniknely moje plamy posloneczne-jest cudowny!!!

Używam tego produktu od: 1-mca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1go

Niezastąpiony!

Zaznaczam, że mam skórę ze skłonnością do tłuszczenia się, łatwo zapychającą się(pory), nie nawilżoną.

Dla mnie jest super! kiedyś codziennie używałam kremów złuszczjących, pory były oczyszczone, ale skóra sucha.
Teraz przecieram twarz co rano i widzę, że skóra jest oczyszczona, ale nie przesuszona.

Tak, ma zapach alko, ale mi to nie przeszkadza.
Lekko przesusza, ale do akceptacji.

Polecam dla osób z problemami skórnymi spowodowanymi zatykaniem się porów, nie polecam na trądzik(niby to samo, ale jest duuuuża różnica).

jest to typowy produkt po którym należy nałożyć nawilżający krem/żel.

Lubię całą serię.

Bardzo sympatyczny produkt, jak i reszta z zestawu 3 kroki...

+ Wydajność.
+ Działanie - na początku lekko ściąga skórę i czujemy jej napięcie, ale na szczęście po zastosowaniu kremu to uczucie mija. Zmniejsza ilość niespodzianek na naszej twarzy. Niestety nie zmniejszał wydzielania sebum oraz ilości zaskórników.

- Cena.
- Bardzo alkoholowy zapach.

Używam tego produktu od: luty 2014

Bardzo dobry.

Zaraz po nałożeniu tonik pozostawia na skórze uczucie ściągnięcia, które mija gdy zaaplikujemy krem nawilżający. Świetnie oczyszcza i odświeża skórę. Jedyne co mi się w nim nie podoba to bardzo alkoholowy zapach, który na szczęście nie utrzymuje się długo.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Za mocny dla mieszanych cer

Nr 3 dla mojej cery był zdecydowanie za mocny, potwornie piekła mnie twarz po nim bez kitu nie do opanowania. Naprawdę trzeba uważnie dobierać nr tych toników bo mozna uzyskać efekt przeciwny do oczekiwanego. Tak podrażniona i wysuszona cera odwdzięczy się wzmożonym wydzielaniem sebum i zaskórnikami.. to pewnie. Lepiej zacząć od słabszego..
Mimo tego uważam ze tonik Clinique to jedyny ich produkt, który dobrze mi służy nr 2 jest idealny. Jeszcze błyszczyki są ok. Reszta kremów czy fluidów w moim odczuciu to niewypały.

Używam tego produktu od: używałam dwa lata temu
Ilość zużytych opakowań: 3 butelki