Clinique, 3 - Step Skin Care System, Clarifying Lotion 4 (Tonik do cery bardzo tłustej)

Jest to drugi z systemu trzech kroków Clinique. Przeznaczony jest do cery bardzo tłustej. Usuwa martwy naskórek, skóra staje się miękka, gładka i rozświetlona. Pozostawia przyjemne uczucie świeżości. Wzmacnia działanie kremu nawilżającego, podkład łatwiej się rozprowadza i dłużej pozostaje na twarzy.

płyn
tonizowanie twarzy
tłusta
nawilżające, oczyszczające, złuszczające

ale sie zalatwilam na amen:(!NIE POLECAM

na cale szczescie najpierw zaopatzrylam sie w probke 30 ml,po tyg stosowania mam masakryczna twarz,luszczy sie wielkimi platami,spod platow wychodza ogromne bolesne guzy nie do wycisniecia...jestem zalamana,musze teraz trzec pilingami i nakladac kremy nawilzajace bo nawet makijazu nie da sie na tym zrobic:(
w trakcie tego tyg czulam ze skora jest nienaturalnie napieta,ona sie szykowala do zluszczania,nawet skora na palcach w ktorych trzymalam wacik sie luszczy,jakis horror,wiem ze moze te luszczenie to normalka ale tych bolesnych pryszczy nie rozumiem i to dyskwalifikuje ten tonik
DZIECZYNY!!!!!janpierw zawsze postarajcie sie o probke kosmetyku bo jak sie kupi produkt pelnowymiarowy i sie okaza ze sie nie nadaja dla nas to kasa wyzucona w bloto a probke nawet jak sie kupi z allegro np nie kosztuje duzo i nie ma takiej straty...ja juz wiele razy tak sie zalatwilam i potem serc boli ze kasa poszla w bloto

Używam tego produktu od: tydzien
Ilość zużytych opakowań: probka 30ml

bardzo dobry

nie wiem czy jestem w stanie wypowiedzieć się o tym konkretnie produkcie ponieważ używam wszystkich trzech kroków na raz. ale polecam, ponieważ na prawdę skóra po ich użyciu jest świeża, oczyszczona, zdrowa. dziewczyny! nie zrażajcie się pogorszonym stanem cery w pierwszych dniach stosowania, to przejściowy etap po którym czeka was na prawdę piękna skóra

ważne jest też aby odpowiednio dobrać tonik.
ten mnie nie szczypie, nie podrażnia, wydaje mi się, że doskonale spełnia swoją rolę

Używam tego produktu od: 2miesięcy

nie polecam ze względu na zawartość alkoholu

używam chyba od 11 lat z przerwami , więc o żadnych reakcjach alergiczno - mrowiących nie ma mowy , skóra do wszystkiego się przyzwyczai , alkohol rzeczywiście nie jest porządanym składnikiem jeśli chodzi o trądzik i tłustą cerę ale to nie tonik tylko płyn rozświetlający a jego działanie matujące zależy od kremu który na płyn nałożymy , z reguły wszystkie przeciwzmarszczkowe nie zapewniają matu

PS. PREPARATU NIE UŻYWAM ZA RADĄ MOJEJ NOWEJ KOSMETYCZKI - ALKOHOL ZABURZA EKOSYSTEM SKÓRY , KAŻDEJ , NIE TYLKO TŁUSTEJ , ODRADZAM WSZELKIE KOSMETYKI Z ZAWARTOŚCIĄ ALKOHOLU , ZWŁASZCZA DO TWARZY I WŁOSÓW ; POZA TYM PRZESZŁAM NA KOSMETYKI ORGANICZNE ZE WZGLĘDU NA WYŻSZĄ ZAWARTOŚĆ POLIFENOLI

Używam tego produktu od : 11 lat

Ilość zużytych opakowań : 400 ml starcza mi na 4 miesiące

Totalna klapa

Toniku używałam, gdy moja skóra była tłusta, teraz nie pokusiłabym się o jego użycie.
Przede wszystkim zniechęca obecnością alkoholu na drugim miejscu w składzie.

Po użyciu toniku skóra jest napięta, podrażniona, zaczerwieniona i nadmiernie wysuszona.
Cera zamiast stać się matowa walczyła z przesuszeniem i stawała się błyszcząca dwukrotnie szybciej niż zwykle.

Jedyny plus to rzeczywiste oczyszczenie skóry, z tym że dla mnie ogólne działanie jest za silne.Używałam tego produktu przez: 3 m-ce
Ilość zużytych opakowań: kilkadziesiąt ml

dobry

Po nałożeniu pojawia się uczucie lekkiego mrowienia,ale nie jest to nieprzyjemne. Tonik zdecydowanie oczyszcza, "oddkaża", pozostawia cerę gładką, przyjemną w dotyku. Stanowi doskonały "podkład" pod krem. Po aplikacji (2 x dziennie) czuję,że moja cera jest zdecydowanie oczyszczona.

Używam tego produktu od: 2 mc
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 400ml

Naprawdę dobry

Moja cera jest dziwna - wyskakują mi pryszcze bardzo często, ale jest przesuszona. Dlatego mam ogromny kłopot co kupić. Żeby głęboko oczyszczało, ale nie wysuszalo. Najpierw mialam mały zestaw Clinique za 40zł, okazał się dobry. Była to bodajże 2. Potem, po jakiś 2 miesiącach przerwy miałam kupić też 2 albo 3, niestety znajoma przez pomyłkę kupiła mi 4. Bałam się bardzo, bo różne rzeczy o 4 słyszałam. A jak wspominałam moja cera jest przesuszona! I co? W ogóle nie wysuszył mi cery. Może na początku lekkie szczypanie, ale następnym razem nic - tylko uczucie odświeżenia po zastosowaniu. Żel nawilżający naprawdę rewelacyjny, lepszy od kremu, który miałam wcześniej. Nie mam już pryszczy, naprawdę lepszy od 2, którą miałam poprzednio.
Ale jestem zdziwiona, że 4 podziałała na moją SUCHĄ cerę w taki sposób. POLECAM, nie tylko do tłustej cery. Jednak lepiej stosować delikatną warstwę.
Teraz chyba jednak przerzucę się na 2, bo problemów z wypryskami nie mam. :)

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Bardzo dobry..ale...

Bardzo dobry produkt, naprawdę, gdony polecenia. Jedyną rzeczą jaka mnie drażni to...alkohol. Tak, niestety zawira alkohol przez co trochę uważniej stosowałam go przecierając okolice policzków, ponieważ zapach alkoholu trochę drażnił mi oczy. Jednak podobał mi się. Ma mimo wszystko miłą do stosowania konsystencję.
Zawiera składniki powodujące matowienie skóry.
Wydajny, chociaż wolałabym trochę inny sposób dozowania niż "prosto z butelki".

Używam tego produktu od:4 m-cy

wyleczył mi trądzik

Mialam tradzik- prawdziwy, bolesny, twarz czasem byla w ropie, mnostwo wypryskow, ktora bolaly przy kazdym dotknieciu. Uzywalam wielu produkow. Postanowilam za namowa kosmetyczki, ktora kiedys 3 kroki wyleczyki z tradziku i dziur sporobowac. Zainwestowalam. Duzo cieprliwosci i udalo mi sie tradzik zaleczyc. To bylo cos co mi naprawde pomoglo. Wierze ze warto kupowac drogie kosmetyki jezeli kogos na to stac i jezeli ma problemy z cera.Polecam goraco. Polem przestam na nr 2 a teraz nr 3.

Używam tego produktu od:3 lat

Dobry, ale wysusza skórę...

Tonik spisywał się swojego czasu bez zarzutu, do momentu kiedy nie wysuszył skóry policzków na przysłowiowy "wiór". Po użyciu pojawia się dość mocne uczucie ściągnięcia. Ładnie zasusza wypryski. Stosuję do tej pory do przemywania od czasu do czasu "strefy T" gdyż towarzyszy mi po jego zastosowaniu uczucie świeżości i dobrze oczyszczonej skóry. Zbyt intensywnie pachnie alkoholem. Ma plusy i minusy. Trudno go jednoznacznie zaklasyfikować.

Używam tego produktu od: kilku lat z przerwami

nie udało się!

Za namową reklam w prasie kolorowej chciałam "wdrożyć" się w plan 3 kroków i zmienić sposób pielęgnacji mojej skóry. Niestety, kosmetyki te są przereklamowane. Tonik niestety zawiera spore stężenie alkoholu, wysusza i podrażnia skórę i sprawia, że zaczyna się ona bardziej przetłuszczać niż przed. No i cen ana dokładkę niby wielka butla ale jednak drogo...
Nic, do czego można by wracać...

Używam tego produktu od:rok temu

Za mocny

Mam ten produkt ponad rok, ale nie jestem w stanie się do niego przekonać. Używam od czasu do czasu i to raczej punktowo.
Na mojej cerze tłustej w sferze T a skłonnej do przesuszenia wszędzie indziej, poza tym męczonej problemem naczynkowym - nie zdaje egzaminu.

Kupiłam też tonik 3, ale też jest za mocny (według mnie nie ma różnicy między 3 a 4...). Ten alkohol sprawia, że boję się go używać. Po piewszych próbach - zaczerwienie i przesuszenie.
Jednak tego, że oczyszcza fest nie da się ukryć.

tak!!

szczerze mówiąc nie wierzyłam, że coś może odtłuścić moją bardzo tłustą skórę, ale ten lotion dokonał tego razem z DDMG z clinique i kostką myjącą. Odświeża, matuje, czasami szczypie, ale nie dbam o to, dla mnie jest bardzo dobry i wydajny, gorąco polecam, do stosowania razem z całą gamą step 1 2 3 itd:)Używam tego produktu od:10 misięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego 400 ml