Astellas, Lipobase (Krem nawilżający)

Astellas, Lipobase (Krem nawilżający)

Tłusty krem o właściwościach zarówno kremu jak i maści. Działanie nawilżające i natłuszczające. Zmniejsza suchość i złuszczanie naskórka, łatwo się rozsmarowuje, nie zatyka naturalnych porów skóry, a więc nie powoduje powstawania zaskórników, jest zmywalny wodą i nie brudzi ubrań. Przywraca właściwe uwodnienie i natłuszczenie skóry we wszystkich stanach prowadzących do zaburzenia jej właściwości ochronnych. Polecany do regeneracji skóry alergicznej lub zniszczonej terapią sterydową.

na dzień, na noc, uniwersalne
nawilżające, ochronne, natłuszczające, łagodzące
alergiczna / atopowa, sucha
w tubce
bogate

NIEZASTĄPIONY

Mam bardzo wrażliwą cerę i niestey kremy mnie bardzo uczulają. On, jedyny ratuje moją buzię! Sprawia, że jest mięciutka, dobrze nawilżona, w ciągu dnia wygląda pięknie. Stosuję go tylko na noc, bo jest dość tłusty i twarz bardzo się po nim świeci, ale jest on dla mnie niezastąpiony. Świetnie koi podrażnienia, wszelkie wypryski goją się o niebo lepiej. Szukałam jakiegoś zamiennika tego kremu, ponieważ stosuję go już tak długo (ponad rok), że cera już się troszkę do niego przyzyczaiła, ale szukam, szukam... i znaleźć nie mogę. Jest najlepszy!

Krem zadaniowy

To nie jest zwykły krem, tylko "krem zadaniowy" - do czegoś. Coś w rodzaju maści. U nas nazywa się go "magicznym kremikiem", ponieważ łagodzi i idzie na odsiecz wszelakim niedogodnościom - zaczerwienieniom, swędzeniu, łuszczeniu, nawet opryszczkę jest w stanie zwalczyć szybko. Dobry dla każdego - dorosłego i dziecka. Właściwie każdy ma swoją małą tubkę, z której "w razie czego" może skorzystać.

Moim zdaniem nie nadaje się jako "krem na twarz", dlatego, że jest tłusty i ciężki, dosyć klejący. Chyba że jednorazowo na bardzo suchą skórę z olbrzymimi problemami.

Używam tego produktu od: Pięciu lat
Ilość zużytych opakowań: pięć lub więcej

Najlepszy krem do rąk jaki kiedykolwiek miałam

Nigdy nie stosowałam tego kremu do twarzy. Od zawsze używałam go do rąk, kiedy inne kremy nie dawały już sobie rady. Jest świetny! Dobrze natłuszcza i zapobiega pękaniu skóry dłoni. Rewelacja! Bardzo się sprawdza, kiedy ręce są zniszczone po częstej dezynfekcji.

Ilość zużytych opakowań: 8 dużych

Wybawienie dla skóry wokół oczu!

Dermatolog polecił mi krem na podrażnienia delikatnej skóry pod oczami i na powiekach. Jestem bardzo zadowolona z efektu. Ładnie natłuszcza i nawilża, przy tym błykawicznie się wchłania i sprawdza się pod makijażem.
Zdecydowanie polecam.

toporny

Tłusty, topornie się rozsmarowywuje, okropnie się świeci i nawet po domu wstydzę się w nim chodzić ;)
Natłuszcza, tworzy grubą barierę ochronną, ale nie czuję, żeby jakoś specjalnie nawilżał.
Nie przekreślam go jednak całkowicie bo przy prostym składzie i braku zapachu stanowi dobrą bazę do mieszania z np. olejkami - w ten spośob złagodziłam sobie podrażnienie/ otarcie skóry w pachwinie (+ olejek lawendowy i rumiankowy) i w tym celu być może jeszcze kiedyś po niego sięgnę.

Ilość zużytych opakowań: jedno, 100g

oceniam z perpektywy osoby z AZS

jest to typowy tłusty krem.

+ natłuszcza
+ chroni skórę przed zimnem, wiatrem

- może zapychać
- pod makijaż się nie nadaje
- nie wchłania się całkowicie

Jednak daję ocenę 4, bo każdy z AZS potrzebuje takiego kremu, nie jest to lekki krem nawilżający i nie taka jego funkcja. On ma natłuszczać, np. na basen albo na mrozy. I do takiej funkcji jak najbardziej polecam.

Ale nie na rany! Bardzo zaognione miejsca muszą oddychać!

Używam tego produktu od: rok

Overrated

Miałam niedawno bardzo wysuszoną skórę na twarzy, więc pojechałam do apteki kupić jakiś krem nawilżający. Sprzedawca mi go polecił. Kosztował AED 34dhs (29zł)

Ten krem to kompletne oszustwo. Nie nawilża on skóry. On tylko trzyma całą wode która jest już w skórze, na miejscu.

Tworzy ściane między skórą, a powietrzem. Jest bardzo tłusty i nie wchłania się. Po nim skóra nie jest w ogóle nawilzona, jest taka sama w uczuciu i kondycji.

Miałam to coś na twarzy przez ostatnie dwa miesiące, każej nocy. Nie ma żadnych rezultatów. Tylko włosy mi się przyklejają do twarzy i wszystkie kurze.

Produkt kompletnie przeceniony.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego, 100g

Jako że używam tego kremu już od prawie miesiąca mogę już coś powiedzieć na jego temat.
Krem polecił mi dermatolog. Jestem w trakcie leczenia doustną izotretynoiną i przez to mam bardzo wysuszoną skórę, która nie rzadko swędzi, łuszczy się (a właściwie to już przeszłość).
Stosuje go na noc, ponieważ jest bardzo tłusty i pozostawia film na skórze. Ale za to rano skóra jest bardzo gładziutka. Jest bezzapachowy, nie podrażnia, nie uczula.
Początkowo ciężko mi było go rozprowadzić ale się już przyzwyczaiłam. Krem jest wydajny. Nie jest również komedogenny, co jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ leczę trądzik.
Dla mnie krem jest świetny, wydajny i uniwersalny bo stosuję go do twarzy, dłoni i stóp i wszędzie tam gdzie skóra jest przesuszona. Sprawdza się świetnie.

Bardzo lubię.

Osobom z AZS pewnie znana doskonale. Ja Lipobazy używam od dzieciństwa do skóry dłoni (azs). W okresach ostrego pogorszenia stanu mojej skóry jest bardzo przydatna:

- tworzy miłą, ochronną powłoczkę,
- przetrwa kontakt z wodą (oczywiście bez użycia detergentów),
- utrzymuje się dobre kilka godzin i nie pozwala wnikać alergenom,
- pomaga mi regenerować skórę i opanować zmiany atopowe,
- skrajnie wysuszony, martwy naskórek o wiele ładniej i przyjemniej odchodzi,
- konsystencja może się chyba niektórym wydawać tępa, ale dzięki temu ten krem jest tak skuteczny.

Myślę, że osoby bez azs, które mają po prostu wysuszoną, spierzchniętą skórę również powinny być zadowolone z tego kremu. Jest znakomity.

Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: dużo

Raczej maść niż krem

Używam miejscowo gdy:

- uczula mnie jakiś inny kosmetyk i skóra robi sie sucha
- mam suche usta
- na powiekach pojawia się uczulenie
- wokół pryszcza robią się skórki

Pod tym względem jest ok. Raczej nie używałabym go jako krem, ponieważ ciężko go rozsmarować i jest nieco tłusty. Może na noc?
Jako maść natomiast rewelacja.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Dla mnie rewelacja

Witam!

Od pewnego czasu moja cera była poszarzała i bez przerwy coś mi wyskakiwało. Nawet makijaż nie radził sobie już i bardzo szybko znikał. Myślałam że może z wiekiem taka się niestety robi ale wypróbowałam lipobase i szok. Moja cera wygląda jak wtedy gdy miałam 20 lat:). Jest super, makijaż trzyma się bardzo długo, jest gładka i bez niespodzianek. A zaskakujące jest to że nawet po zwykłym kremie mi coś wyskakiwało a po tym zupełnie nic pomimo że jest tłusty:). Mam cerę mieszaną. Gorąco polecam:)

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Jestem w trakcie pierwszego opakowania

uwielbiam

ten krem jest rewelacyjny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mam atopowa skóre od dawna zmagałam się z zaczerwienioną skórą na buzi i suchymi skórkami makijaż wygladał na niej tragicznie a ten krem już po pierwszym użyciu mi pomógł! stosuje go na noc bo buzia sie po nim świeci ale rano już nie ma po tym śladu. naprawde polecam bardzo , takiego kremu dawno nie miałam a już duzo przeyestowałam

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2 trzecie w trakcie