Ziaja, Oliwkowa, Maska do rąk i paznokci

Ziaja, Oliwkowa, Maska do rąk i paznokci

Uzupełnia niedobór substancji odżywczych oraz wzmacnia barierę ochronną skóry. Natłuszcza, wyraźnie uelastycznia i zmiękcza naskórek. Wygładza skórę oraz skutecznie likwiduje uczucie szorstkości. Działa kojąco, delikatnie rozjaśnia i zmniejsza przebarwienia skóry. Wzmacnia paznokcie zmniejszając ich skłonność do rozdwajania się i łamania. Wskazania:

skóra normalna i sucha, skłonna do podrażnień i nadmiernego rogowacenia skóra narażona na częsty kontakt z detergentami skóra odmrożona, wrażliwa na zmiany temperatury skóra zniszczona nadmiernym opalaniem, również w solarium paznokcie słabe, skłonne do rozdwajania się i łamania.

Substancje aktywne: olej z oliwek, Prowitamina B5 (D-panthenol), Witamina A, Witamina E.

maska do rąk
nawilżające, wygładzające, regenerujące, natłuszczające
zapachowa
w słoiku
bogate
sucha, normalna, wrażliwa
50 - 100ml, 100 – 250ml

Bez szału

Po użyciu spodziewałam się jakiś efektów niestety się ich nie doczekałam.
Po nałożeniu owszem ładnie się wchłania i ma się wrażenie, że dłonie są nawilżone ale niestety to znika zaraz po zmyciu maski. Dłonie są suche i ściągnięte.

+ cena,

- przesusza dłonie,
- słaby skład

Używam tego produktu od: 2 lata

Bardzo kiepski produkt

Skład maski jest bardzo przeciętny: woda, parafina, gliceryna i niewiele więcej.

Warto pamiętac, że gliceryna ma właściwości higroskopijne, a zatem zatrzymuje wilgoc - ściąga ją z otoczenia, ale wyciąga ją również ze skóry, więc jej działanie nawilżające jest przereklamowane.

Maska jest bardzo tłusta, kiepsko się wchłania i potwornie śmierdzi, a do tego jest mało wydajna. Dłonie wyglądają dobrze przez pierwsze piętnaście minut, pod warunkiem, że niczego nie dotykami. Skórki wyglądają nieźle, ale dłuższe stosowanie maski może je po prostu przesuszac.

Generalnie nie polecam, mimo, że cena niska, to chyba i tak szkoda tych kilku złotych. O wiele lepiej działa dobre masło do ciała używane na dłonie na noc.

Całkiem ok.

Po pierwsze, bardzo niska cena, dałam bodajże 8 zł.
Po drugie, dostępność. Swoją akurat kupiłam na allegro, ale widziałam też w Rossmannie w podobnej cenie.
Co do działania, to pół na pół. Ręce może faktycznie trochę wygładza, z suchą skórą nigdy nie miałam problemów, więc się nie wypowiem. Jednak działanie nie różni się zbytnio od trochę lepszego kremu. Poza konsystencją, tutaj jest na minus, bo to jednak maska, oblepia dłonie.
Wydajność w porządku, używałam niecały rok, raz w tygodniu, czasem dodatkowo na stopy.
Opakowanie też na plus, można zużyć kosmetyk do końca.

Generalnie polecam, jeśli ktoś nie oczekuje spektakularnych efektów.

Używam tego produktu od: niecały rok

trochę lepiej niz krem

Tania maska która ma słabe działanie i dla bardzo
mocno przesuszonych dłoni się nie nadaję.
Nakładam codziennie grubszą wartswę następnie
nakładam bawełniane rękawiczki a po dwudziestu
minutach zdejmując je nie widzę nic innego, jak
lekko natłuszczone dłonie. Kiedy zaczynam zajmowac
się domowymi obowiązkami i zmyję tą tłustą ochronną warstewkę ze ździwienie stwierdzam, że dłonie wróciły do swojego wysuszonego stanu. Przy lewej ręce nie jest jeszcze tak źle, ale prawą rekę mam ciągle wysuszoną i ta maska nie daje temu rady. Wydajna to fakt, bo przy codziennym użyciu
i nakładania naprawdę grubej warstwy została jej
jeszcze sporo, ale to jedyny atut. Więcej nie kupię
bo wolę dopłacic i zakupic coś naprawdę porządnego.

Używam tego produktu od: miesiac
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Bo nie mam czasu na kremy ;)

Maska dla zapracowanych!

Nie wyobrażam sobie dłoni bez tego produktu - suche, pomarszczona skóra, skórki odchodzą - po prostu dłonie fuj..
A tak, z lenistwa gdy nie używam kremu co godzina, maska na noc + rękawiczki i na kilka dni spokój.

+regeneruje
+ zmiękcza
+nawilża na długo
+paznokcie odżywione
+rany i pęknięcia zaleczone
+wydajny
+super cena

Dla tych, co nie mają czasu na kremiki. Mają zniszczone dłonie. Porównywalna jakość z Neutrogeną.

Można spróbować

Mam bardzo delikatną skórę dłoni, skłonną do pękania, zaczerwienień i nadmiernej suchości. Maska kusi siłą działania i obietnicami gładkości.
Ma gęstą konsystencję, jak maść, wchłania się średnio, trwa to trochę czasu.Myślałam,że poziom nawilżenia będzie większy, z racji na konsystencję, nawilża jak zwykły krem.Owszem nawilża, i wygładza skórę, ale nie tak jakby się oczekiwało do maski. Plusem jest działanie na paznokcie-naprawdę je wzmacnia.
Maska w zasadzie działa tak jak zwykły krem do rąk. Jego użytkowanie jest zaś trudniejsze przez długie wchłanianie i wrażenie lepkości.
Plus za opakowanie-można zużyć cały produkt.

Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Nie działa lepiej niż krem do rąk

Kupiłam tę maskę mamie, która od kiedy pamiętam ma ogromny problem z bardzo suchą skórą dłoni. Mi też zdarzyło się kilka razy użyć tego produktu, gdy miałam bardziej niż zwykle przesuszone dłonie. Firmę Ziaja bardzo lubię, ale ta maska niestety nie działa lepiej niż krem do rąk i to nie taki "lepszy", ale pierwszy z brzegu, przeciętny krem. Nie kupię jej ponownie, lepiej zainwestować w porządny krem.

Używam tego produktu od: jakichś 3 lat
Ilość zużytych opakowań: trochę jednego

Do niczego.

Kupiona w ramach dalszego testowania firmy.

Plusy:
+opakowanie pozwala na wykorzystanie kosmetyku w 100% (jeśli ktoś da radę)
+wydajna

Minusy:
-w moim przypadku maska nie dawała efektów lepszych niż bardzo przeciętny krem do rąk, a zachodu przy niej więcej

Kosmetyk nie przekonał mnie do siebie niczym. Pierwsze opakowanie poszło w odstawkę i chyba finalnie trafi do kosza.

Ilość zużytych opakowań: 1/4 opakowania

Najgorszy produkt do rąk od Ziaji

Jest to jeden z nielicznych kosmetyków Ziaji, który totalnie mnie zawiódł. Używałam wcześniej kilku kremów do rąk tej marki, były naprawdę dobre (szczególnie z serii kozie mleko), dlatego jak chciałam zregenerować dłonie po zimie postawiłam na maseczkę właśnie z Ziaji. Niestety maseczka nie nawilżyła moich rąk, zupełnie nie sprawdziła się nawet z bawełnianymi rękawiczkami (u mnie rękawiczki do tej pory sprawdzały się zawsze). Jest tłusta, oblepia ręce, brudzi wszystko dookoła. Po zregenerowaniu rąk po zimie próbowałam jej używać już na zadbanych dłoniach, ale niewiele daje, więc z racji paćkania wszystkiego definitywnie ją odstawiłam.

Plusy:
- fajne opakowanie bo wszystko do końca można wybrać, nie to co przy kremach do rąk Ziaji (1/3 produktu zostaje w opakowaniu)

Minusy:
- nie nawilża
- oblepia ręce tłustą mazią
- brudzi wszystko, trudno jest doprać zabrudone ciuchy/pościel
- nie działa na paznokcie (choć chyba za krótko ją stosowałam żeby miała jak zadziałać)

Używam tego produktu od: z przerwą od kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 3/4 opakowanie i reszty nie domęczę

działa!

Maska ma za zadanie nawilżenie skóry dłoni. W moim przypadku spełniła swoje zadanie. Dłonie są gładkie, dobrze nawilżone. Rzeczywiście konsystencja jest w postaci gęstego kremu ale maski powinny takie być, aby mogły zadziałać. Warto się pomęczyć aby później mieć efekt nawilżonych dłoni. Ja maskę kładę dwa razy w tygodniu na wieczór, parę minut czekam na wchłonięcie. Dalej pozostającą na dłoniach maskę wmasowuję w skórę. Efekt jest niesamowity.

Bardziej do paznokci...

Kupiona z myślą o silniejszym nawilżeniu dłoni zimą, nie do końca dała radę, ale za to odkryła przede mną inne ciekawe działanie...

Maska znajduje się w typowym dla Ziaji zakręcanym słoiczku, z którym nie ma większych problemów. Łatwo się odkręca i zakręca, nic się nie wylewa. Szata graficzna skromna, charakterystyczna dla danej serii. Konsystencja jest bardzo gęsta, tłusta, topornie rozprowadza się na skórze i praktycznie w ogóle się nie wchłania. Pozostawia gruby, lepki film na skórze, który brudzi wszystko czego dotkniemy. Nadaje się jedynie to stosowania na noc i to koniecznie w rękawiczkach, aby nie zabrudzić całej pościeli. Zapach jest przyjemny, oliwkowy, charakterystyczny dla całej tej serii. Nie drażni mnie, choć nie przepadam za takimi zapachami. Działanie mogłoby być zdecydowanie lepsze, ale jednak coś robu. W miarę dobrze nawilża i odżywia, ale jak na maskę to trochę za słabo. Głównie oblepia skórę tłustym filmem, który po zmyciu odkrywa niedostatek nawilżenia. Zdecydowanie lepiej sprawdza się na paznokciach. Smaruje je kilka razy w tygodniu na noc i są zdecydowanie mocniejsze, nie rozdwajają się i nie łamią. Skórki są dobrze nawilżone i nie zadzierają się. Przez stosowanie go tylko na paznokcie nic nim nie ubrudzimy, nie trzeba zakładać rękawiczek. Wydajność duża, przez tą lepką konsystencję. Cena niska (ok 6zl), dlatego śmiało można testować. Dostępna w Rossmannie i innych drogeriach.

Plusy:

- trochę nawilża
- trochę odżywia
- wzmacnia paznokcie
- nawilża skórki
- wydjaność
- cena
- dostępność
- opakowanie

Minusy:

- strasznie tłusta
- pozostawia film
- nie wchłania się

Nie wykluczone, że kiedyś do niego wrócę w celu wzmocnienia paznokci.

Używam tego produktu od: rok temu

Do niczego

W zasadzie maska nie szczególnie zmienia cokolwiek. Tylko tyle, że nałożona na dłonie sprawia że wyłączamy się z obiegu na kilka godzin, bo w zasadzie się nie wchłania, więc nic nie można robić. Jak na noc nałożę to i tak wszystko wytrę w pościel. Bardzo tłusta i nie daje żadnych efektów. Dostaje gwiazdkę z naprawdę przyjemny zapach i niską cenę.

Używam tego produktu od: Rok temu parę razy
Ilość zużytych opakowań: Pół jednego