Prokudent Med, Sensitive, Nić dentystyczna do pielęgnacji wrażliwych zębów i dziąseł

Nić dentystyczna Prokudent med Sensitive polecana jest szczególnie do pielęgnacji wrażliwych zębów i dziąseł. W czasie stosowania pęcznieje, czyszcząc dzięki temu delikatnie nawet trudno dostępne miejsca. Nić dentystyczna Prokudent med Sensitive jest idealna dla osób posiadających protezy, implanty, noszących aparaty dentystyczne oraz do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Dodatek mięty wzmacnia uczucie świeżości.

odświeżające, antybakteryjne, oczyszczające
50-100ml
nici dentystyczne

Nici dentystycznych może nie używam jakoś regularnie, natomiast zawsze staram się mieć jakąś w swoich łazienkowych zbiorach czy brać ze sobą jedne opakowanie tego typu kosmetyku ze sobą w torebce, ponieważ nigdy tak naprawdę nie wiadomo, kiedy może się nam ono przydać. Nie jestem jakimś specjalistą w tej dziedzinie, natomiast staram się kupować tego typu produkty, które przeznaczone są raczej do zębów oraz dziąseł wrażliwych, z racji tego, że właśnie takie posiadam. Tym razem wybrałam dla siebie kosmetyk od marki Prokudent Med, który z tego, co się orientuję, to należy do marek własnych drogerii Rossmann.

Recenzowany kosmetyk zamknięty został w plastikowym, okrągłym opakowaniu. Na zdjęciu dołączony tutaj na Wizażu prezentuje się jako był bardziej w kolorach niebieskości, jednak na żywo jest on bardziej jasnozielony, seledynowy. Umieszczono tutaj wszelkie, najważniejsze informacje o produkcie, między innymi logo jego producenta, szczegółowy opis czy zalecany sposób użytku.

Cena regularna tego kosmetyku wynosi około dziewięć złotych. W takiej kwocie utrzymujemy aż 40 metrów nici. Kosmetyk ma spłaszczoną formułę i białą barwę. Pachnie ciekawie, bardzo mentolowo. Nie będę ukrywać, że jestem bardzo zadowolona z jego działania. Bez większego problemu radzi sobie z pozbyciem się resztek jedzenia z przestrzeni między zębami. Nie podrażnia i nie tworzy zaczerwienień. Dodatkowo nie rwie się.

O produkcie tego typu nie ma co tak naprawdę zbytnio się rozpisywać. Kosmetyk od marki Prokudent sprawdził mi się bardzo dobrze i zdecydowanie polecam go ze względu na trwałość, wydajność i prostotę stosowania. Zdecydowanie polecam, bardzo udana propozycja.

Szeroka nitka o zapachu mięty

Nitka jest szersza niż tradycyjne. Jest to niewątpliwie plusem bo lepiej czyści przestrzenie międzyzebowe. Wygodna w użytkowaniu, dobrze się wyjmuje z opakowania.

Posiada miętowy zapach, który uprzyjemnia jej użytkowanie i pozostawia uczucie świeżości w jamie ustnej. Polecam wszystkim, którzy dbają o higienę zębów ;)

Tania, często w promocji, dostępna w sieci drogerii Rossmann.

Trudno mi się jej używa

Nic dentystyczna Prokudent jest przystępna cenowo.

Ładnie pachnie miętą, jest woskowana, dzieki czemu powinna dobrze sunąć między zębami, jednak u mnie ciężko się nią operuje w przestrzeniach miedzyzębowych. Dodatkowo przez tę woskowość wyślizguje mi się. To wszystko składa się na to, że nie znajduje u mnie zastosowania, bo jest po prostu niepraktyczna.

Dla mnie kiepska

Nic dentystyczna jest dla higieny mojej jamy ustnej bardzo ważna. Jedną nić mam w torebce a drugą w domu.
Nie wiem co jest nie tak, czy trafiłam na jakąś wybrakowaną partię ale strasznie walczyłam z tą nitką. Zaczepia mi się o zęby... I do tego rozwarstwia na tysiąc małych niteczek. Koszmar, obecnie uzywa jej mąż i ma mieszane uczucia, używał lepszych nici. Czasami musi mocno nią pracować by wydobyć resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych co powoduję podrażnienia dziąseł. Oboje z małżonkiem mamy proste zęby bez aparatu ortopedycznego. Niestety nam nitka nie sprawdziła się.

Gruba nitka, która ładnie pachnie miętą

Nitkę kupiłam w Rossmannie w okazyjnej cenie 5.99zł.
Ma plastikowe, okrągłe opakowanie. Po rozsunięciu plastiku pojawia się nitka z srebrnym ostrzem. Nitka bez problemu rozcina się i możemy uciąć potrzebną ilość.
Jak na moje ciasne przerwy między zębami nitka jest dość gruba. Czasem mam wrażenie, że rozdziela mi zęby, bo nie mogę jej przecisnąć. To niestety wywołuje krwawienie dziąseł.
W trakcie użytkowania nitka wielokrotnie rozwarstwila się co nie ulatwiało mi roboty.
Nitka ma przyjemny mietowy zapach i jednocześnie smaczek, który zostaje na języku.
Widocznie czyści zęby , resztki pokarmu osadzają się na niej więc mam poczucie dogłębnego oczyszczenia. Niestety ze względu na grubość nie kupię jej ponownie.

Nić dentystyczna

Używam i jestem mega zadowolona.Swietna mało powiedziane,idealna.Opakowanie przejrzyste można kontrolować ilość nici.Rewelacyjnie się rwie ,nie szczepi się,nie podrażnia dziąseł,idealnie usuwa osad.Zaleta jej jest lekko miętowy zapach,dostępność i niska cena.Polecam

Nić idealna, także do aparatu ortodontycznego

Moim zdaniem najlepsza która jest dostępna w Rossmanie, Kauflandzie i Hebe.

Postanowiłam przetestować wszystkie nici dostępne stacjonarnie. Wymagania były następujące:
- Musi być wystarczająco mocna by nie urywać się w trakcie nitkowania
- Na tyle miękka by się nie wrzynała w dziąsła
- Dobrze zbierać osad - tu najlepiej się sprawdzają ciut grubsze nici, nie woskowane (nie śliskie w dotyku)
- Wystarczać na rozsądny czas - ok miesiąca przynajmniej.
W wyniku testu muszę stwierdzić, że ta nić jest jedyną dostępną stacjonarnie nicią, która nie jest śliska.
Jest dość gruba, ale bez problemu wchodzi pomiędzy nawet bardzo ściśnięte zęby (mam wadę zgryzu, a i tak nie mam problemu). Nić łatwo się odcina, w trakcie stosowania nie rozwarstwia się. Dobrze zbiera osad i nawet dobrze wchodzi po aparat ortodontyczny stały. Służy lepiej niż dedykowane nicie ortodontyczne. Jedne opakowanie wystarcza na około miesiąc. Ma lekki miętowy posmak, ale nie nachalny.

Także moim zdaniem, jest to nić idealna. Na dodatek kosztuje grosze i dostępna od ręki.

Najlepsza

Przeszłam wiele nici. Droższych i tańszych, znanych firm i mniej znanych, ekologicznych, recyklingowych i innych ;) Zawsze ale to zawsze wracam do tej. Mam ją w zapasie na wypadek gdyby kupiła coś co sie nie sprawdzi. Nić jest mocna, dość gruba i dzięki temu bardzo dobrze zbiera osad. Nie drażni, nie jest śliska, nie podrażnia dziąseł. Idealna.

Nić miętowa

Nić ma przystępną cenę, nie strzępi się. Dobrze wyprofilowana nitka. Nowoczesne opakowanie. Dostępna w różnych wariantach. Nie podrażnia dziąseł. Nitka łatwa w urwaniu. Dostępna w Rossmann. Dzięki temu, że opakowanie jest z tyłu przezroczyste widzimy ile jeszcze zostało nam nitki.

Dobra jakość

Dobra nić, stosuję od wielu tygodni. Nie rwie się, nie strzępi się, nie rozdwaja. Jest wydajna, dociera do zakamarków. Ma dobrą jakość i przystępną cenę. Minusem jest opakowanie które nie zawsze jest poręczne.

Delikatna nic do codziennego stosowania

Nic dentystyczna jest bardzo delikatna dla naszych brodawek dziąsłowych,przy umiejętnym stosowaniu nie ma mowy o ich podrażnieniu co w efekcie wywoływało by krwawienie i ból.
Jest bezpieczna i bardzo wydajna. Idealnie wchodzi w przestrzenie międzyzębowe i oczyszcza je perfekcyjnie. Wyciąga nawet najmniejsze resztki pokarmowe, jeśli ktoś wie jak ich używać dobrze to już nie potrzebuje doczyszczać przestrzeni szczoteczką soniczną,wystarczy wtedy tylko nic. Dodatkowo nuta o smaku mięty daje wrażenie świeżości w ustach .

Jedna z najlepszych

Nić z wielkim sukcesem zastąpiła mi swoją siostrę z Lidla, której od dawna nie mogłam nigdzie dostać. Jako niedawna użytkowniczka aparatu ortodontycznego poszukuję wśród nitek takich cech jak miękkość, wytrzymałość i łatwość użytkowania, a ta ma je wszystkie. Dodatkowo pozostawia po sobie smak mięty i puchnie w przestrzeniach międzyzębowych przez co jest bardziej skuteczna. Ma fajne i funkcjonalne opakowanie. Cenowo przewyższa znacznie tą lidlową, ale nadal nie jest droga.