Sephora, Colorful Mono Eyeshadow (Pojedyncze cienie do powiek)

Sephora, Colorful Mono Eyeshadow (Pojedyncze cienie do powiek)

Pojemność 3,5 g

Sephora Colorful Mono Eyeshadow to gama cieni do powiek o formule wet& dry, która pozwala na uzyskanie dowolnej wyrazistości odcienia. Cień do powiek Sephora Colorful Mono Eyeshadow zapewnia optymalne pokrycie, wygładza optycznie powierzchnię skóry, a dzięki ekstraktowi z zielonej herbaty, ma własciwości kojące i antyrodnikowe.
Dostępne jest 45 kolorów w 4 efektach (mat, perła, chrom i strass).

Friend's selfie N°233 Nacré - Shimmer

Kolor ma ładny, perłowy lila fiolet idealny do nakładania na środek powieki. Konsystencja dość przyjemna, pigment też. Jednak jest to jeden z nielicznych cieni do powiek, który zebrał mi się w załamaniu powieki! Co prawda testowany był w dość letniej temperaturze, ale nawet najtańsze cienie jeszcze nigdy nie zrobiły mi takiego psikusa. Był testowany jak każdy inny cień na przypudrowanej bazie z korektora. Jestem Sephorą zawiedziona.

Dobre, ale...

Posiadam 4 pojedyncze cienie Sephora, 2 perłowe i 2 brokatowe. Tak naprawdę między jednymi a drugimi różnica jest ogromna, głównie tekstura tych brokatowych nie kupiła mnie w 100%. O ile te perłowe bardzo mi podpasowały pigmentacją i trwałością i chętnie stosuję je na powiece solo, to te brokatowe, mimo, że kolory maja piękne to nie oddają tego koloru przenosząc je na powieki. Dodatkowo strasznie się osypują.. nie tylko przy aplikacji ale i w ciągu dnia.. chyba pokombinuje i spróbuję ich użyć jakoś na mokry pędzelek, albo najpierw makijaż oka a dopiero później makijaż twarzy. Kiedy brokat osypuje się na już przypudrowany korektor to potrafi być frustrujące.

Jeśli miałabym się w przyszłości skusić na inny kolor to będzie to jakiś mat, np taki jak na zdjęciu w miniaturce + matowy beż (bo tego koloru nigdy za wiele w kosmetyczce).

Opakowanie nie budzi moich zastrzeżeń. Wiadomo, w miarę używania lub w transporcie plastik potrafi się rysować, ale to raczej jest normalne a spotkania z podłogą wolałabym nie testować :D Na pewno zamknięcie na zatrzask jest dobrą formą zabezpieczenia kosmetyku.

Su-per!

Uwielbiam te cienie, są doskonałej jakości za przystępną cenę, zwłaszcza kiedy są przeceny i promocje....
Jakość cieniu jest bardzo dobra - dobrze się rozprowadzają, długo utrzymują i mają bardzo bogatą i ciekawą gamę kolorystyczną. Jestem i wierna od lat i uważam, że nie ustępują jakością najlepszym światowym markom typu Chanel czy Dior.
Gorąco wszystkim polecam.

Przeciętne. a szkoda

Skompletowałam sobie paletkę z trzech cieni i dostałam świetne opakowanie do nich. Wybrałam beż, truskawkę i mocniejszy fiolet. Ogólnie chciałam mieć cienie bazowe i brakowało mi tego fioletu.

O ile ten ostatni kolor jest ok, choć nie mieni się tak jak w opakowaniu, tak beż i truskawka są słabo napigmentowane, nie chcą się blendować, kiepsko współpracują z bazami. Szczerze mówiąc lepiej zachowują się cienie ze Sleeka. Trwałość też nie powala mimo dobrej bazy, plus, że się nie osypują.

Jednak paletka świetna, wygląda to nieźle, no i oczywiście skorzystałam z promocji, więc boli mniej.

Mieszane uczucia ze względu na cenę

Cienie z Sephory to dobry produkt, ale cena jest trochę przesadzona. 39 zł za jeden kolor to trochę za dużo, nawet jeśli są dobrze napigmentowane, dobrze się rozprowadzają i świetnie blendują. Nigdy się na tym produkcie nie zawiodłam, ani na nudziakach, ani ciemnych kolorach ani na tych soczystych. Mimo, że dobrze mi się z nimi pracuje, to jednak ich zakup boli. Inglot ma równie szeroki, jeśli nie szerszy, asortyment pojedynczych cieni o podobnej jakości, za połowę ceny, dlatego zawsze mocno się zastanawiam czy sięgnąć po Sephorę.

Lubię te cienie, ale cena mnie hamuje.

Piękny efekt

Cienie Sephora trafiły w moje ręce przypadkiem - zrobiłam kiedys dośc duże zakupy na prezenty i dostałam jako gratis zestaw 3 mini cieni (wszystkie metaliczne) - kolory nr:
80 - It bag
72 - Movie popcorn
49 - Bo on A-list

Kolor nr 49 to mój ulubieniec - coś pomiędzy khaki a brązem, na powiece wygląda pięknie i jest uniwersalny, tworzy elegancki makijaż, który nadaje się i na co dzień i na imprezę.

Kolor nr 72 to delikatny żółto-złoty, idealny do wewnętrznego kącika, podoba mi sie, że na powiece widać jego kolor, a nie tylko jasne drobinki

Kolor nr 80 był zaskoczeniem - w opakowaniu to taki mieniący brąz, wydaje się dość ciemny, a w rzeczywistości okazał się kolorem miedzianym, dużo jaśniejszym niż się spodziewałam (za to odjęłam pół gwiazdki), daje delikatny efekt, odświeża oko.

Wszystkie się pięknie mienią, ale nie jest to efekt jak przy tanim cieniu z bazaru. Wszystkie mają też świetną trwałość (nakładam je na cienką warstwę podkładu), nie zbierają się w załamaniu powieki. Podczas nakładania nie osypują się zbyt mocno na dolną powiekę.

Gdybym wiedziała, że będe tak zdowolona (zwłaszcza z koloru 49), mysle ze nie poskąpiłabym na nie tych 39 zł.

wymarzona zielen

Oceniam odcien Rolling in the grass- moja najpiekniejsza, wymarzona , roziskrzona zielen.
Pomjajac kwestie koloru samego w sobie, pigmentacja jest fantastyczna, wystarczy naprawde niewielka ilosc zeby zrobic fajny makijaz-zwłaszcza na mokro, pieknie sie mieni i jest mega soczysty.Zwraca uwage.
Rewelacyjnie sie rozciera, nie osypuje, jest trwały - wytrzymuje dobre 8 godzin nawet bez bazy co na moich powiekach jest naprawde dobrym osiagiem.Kolor nie blaknie, przez cały czas utrzymuje sie z taka sama intensywnoscia, nie migruje.
Opakowanie małe, zgrabne eleganckie, trwale.
Naprawde fajna jakosc w bardzo przystpnej cenie planuje dokupic jeszcze kilka odcieni. Warto.

Używam tego produktu od: 3 miesiace

rewelacja

Mam 3 perłowe cienie z tej serii. Wszystkie są świetnej jakości, napigmentowane, o przepięknym odcieniu. Należą do wąskiej grupy cieni, które się trzymają na moich powiekach. Moje egzemplarze to miniaturki. Jeśli je zużyję, to z pewnością zaopatrzę się w dwa bazowe odcienie w pełnym wymiarze, bo warto.
Genialnie się z nimi pracuje i można ich używać w najwygodniejszy dla mnie sposób - palcami.Doskonale się rozcierają, można budować kolor. Cud miód i orzeszki.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 3 miniaturki w trakcie

dla każdego

Kilka lat temu posiadałam jeden grafitowy odcień do smokey eyes z tej serii, a ostatnio otrzymałam na urodziny od Sephory mini zestaw trzech pojedynczych cieni.

Odcienie, które obecnie posiadam:
Nr 49 Be on the A-list (perłowy) - to moim zdaniem odcień z kategorii "taupe" - czyli brudny i sprany ni to śliwkowy, ni to brąz. Dość przejrzysty.

Nr 72 Movie popcorn (perłowy) - odcień jasny - jakby kremowy?, najbardziej przypomina mi kolor antycznego srebra, czy ecru. Na skórze jednak tego nie widać, daje transaparentny jasny połysk - moim zdaniem nadaje się raczej jako rozświetlacz łuku i kącików, niż jako cień na powiece.

Nr 80 It bag (perłowy) - odcień lekko miedziany, ale dość przejrzysty - tak jakby miedziany cień przemieszać z jakimś cielistym. Podbija niebieskie tęczówki :-)
UWAGA: do posiadaczek różu Coralista BeneFit -> cień nr. 80 pięknie się z nim komponuje, bo kolory są zbliżone.

Plusy:
+ cienie są transparentne, półprzejrzyste,
przez to: wyglądają naturalnie, twarzowo, a nie jak przyklejone do twarzy; można dozować warstwa po warstwie w zależności od upodobań
+ fajne pudełeczka z przezroczystym widokiem na cień

Minusy:
- te które mam są zbyt perłowe, zawsze mieszam je z jakimś matowym cieniem z innej firmy, wtedy wyglądają dużo lepiej. Czyli tak jak już któraś recenzentka wspomniała: warto je mieszać z innymi.
- po kilku godzinach zbierają się w załamaniu powieki
- krótka trwałość: 6 miesięcy

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 1 całe, 3 zaczęte

Solo - zbyt metaliczne, w duecie z innymi - ok

Są to bardzo przyjemne, malutkie, zgrabne cienie.

Plusy/neutralne:

- szeroka gama kolorów - kilkadziesiąt odcieni matowych, perłowych, jakich się tylko chce

- zgrabne pudełeczko, proste, zwykłe, typowe dla opakowań Sephory

- dobra pigmentacja, cienie na powiece wyglądają dokładnie tak samo jak w opakowaniu, nie są blade

- utrzymują się na powiece kilka godzin, z bazą cały dzień

- bardzo dobrze nakładają się palcem

- nie pylą się, nie są suche, nie kruszą się

- ładnie rozprowadzają się na powiece, bez rolowania itp.

- cień nie podrażnia, nie uczula

- cień jest maleńki a jednak wydajny, nie wiem kiedy zobaczę w nim denko, może za rok ;)

- cienie metaliczne są dla mnie aż zbyt metaliczne (tak, wiedziałam co kupuję ;) ) dlatego stosuję cień w duecie z innym, żeby go troszkę przytłumić, zwłaszcza że dobrze współpracuje z każdym innym cieniem

- brak aplikatora nie jest dla mnie minusem - po co robić maciupeńki, 2-centymetrowy aplikator, którego potem i tak się nie używa

Minusy:

- cena - ja zawsze czaję się na promocje
- dostępność: Sephora lub internet
- producent obiecuje: "wygładza optycznie powierzchnię skóry" - tego jakoś nie zuważyłam
oraz:
- " dzięki ekstraktowi z zielonej herbaty, ma własciwości kojące i antyrodnikowe" - nic takiego nie odczułam.

Ogólnie: przyjemny cień, który fajnie wygląda na powiece, ale nie koi, nie wygładza itp.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze

świetny efekt

Muszę przyznać, że wybór cieni, które zdecyduję się zakupić był nie lada wyzwaniem….
Plusy:
+bardzo duża gama kolorystyczna (3 rodzaje, mnóstwo kolorów)
+mocny pigment – kolor jest wyrazisty, intensywny
+bardzo dobre matowanie
+trwałość
+wydajność
+kolory rewelacyjnie łączą się ze sobą na powiece
+cienie dopasowują się do naturalnego koloru buzi
+nie obsypują się, mają raczej zwartą konsystencję (nie są tak pudrowe)
Wady:
- wysoka cena
- dostępność tylko w dużych miastach

Dla każdego coś dobrego

Produkt posiadam w trzech kolorach:
* 49: be on the A-list;
* 03: girls night out;
* 31: fairy princess.
Dwa ostatnie są brokatowe, pierwszy jest lekko perłowy. Brokatowe są bardzo trwale, trudno wręcz usunąć je, kiedy wrócimy do domu po imprezie. Dodatkowo pięknie się mienią.
Perłowy także jest trwały, położony na bazie wytrzymuje do 8 godzin.

Zalety:
* trwałość;
* bardzo duża gama kolorystyczna;
* duża gramatura;

Wady:
* brokatowe lekko się obsypują;
* zbyt wysoka cena (39zł), warto kupowac na promocjach.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania