Chanel, Double Perfection Fluide

Chanel, Double Perfection Fluide

Zapewnia naturalny, matowy i jednocześnie promienny wygląd twarzy. Maskuje niedoskonałości cery, nawilża, pochłania nadmiar sebum, matowi i rozświetla, łatwo stapia się ze skórą i w niespotykanie (jak obiecuje producent) łatwy sposób się rozprowadza. Wygładza. Kosmetyk jest bardzo wydajny, ponadto bardzo ekskluzywny - co zobowiązuje. Wysoka jakość niedostępna dla wszystkich - cena tradycyjnie zaporowa.

... ale kolor w sam raz:))

Podkład ten nabyłam przez pomyłkę - chodziło mi o fluid, a złapałam Creme Poudre. Na szczęście z odcieniem trafiłam:):) Podkład ten przeznaczony jest dla osób z cerą co najmniej mieszaną: wysoki stopień krycia mówi sam za siebie. Owszem, krycie dość przyzwoite (ale gorsze niż np. w DW), nieporozumieniem jest natomiast pudrowe wykończenie, skoro w rezultacie wysusza ono twarz niemiłosiernie... Istnieje wiele kosmetyków dla cer mieszanych/tłustych, reklamujących się satynowym wykończeniem makijażu, ale bez zbędnego przesuszania. Double Perfection wysusza tak bardzo, że w moim przypadku uniemożliwiał makijaż.

Używam tego produktu od: 1,5 roku temu
Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chanel? Raczej szalet!

Ten podkład zawiera w sobie wszystko to, czego my, kobiety byśmy nie chciały.

Nie kryje, nie matuje, podkreśla niedoskonałości, jest nietrwały, źle się rozprowadza, kolory są fatalne. Wysusza. Uczula. Ogólnie rzecz ujmując... okropieństwo!

Używam tego produktu od: użyłam parę razy, poddałam się
Ilość zużytych opakowań: 1/5 buteleczki

***

Plusy:

+delikatna, kremowa konsystencja,łatwo rozprowadza się na skórze i nie tworzy na niej smug, pozostawiając niewidoczną właściwie, pudrową powłoczkę. Miła odmiana po uprzednio przeze mnie stosowanym "Even Better" Clinique
+idealnie stapia się ze skórą, nie tworzy maski. Polubią go te z pań, które nie lubią intensywnej "tapety"
+efekt zmatowienia cery, przy równoczesnym jej rozświetleniu
+piękne, minimalistyczne opakowanie - jak to u Chanel

Minusy:

-może podkreślać pory skóry, stąd staram się stosować go na bazę tej samej firmy
-Efekt "matu" - mam wrażenie - mógłby być jednak odrobinę bardziej długotrwały

Ogólnie produkt dość dobry, dla cer raczej bezproblemowych, bo efektu kryjącego nie odnotowano ;-)) Natomiast jeśli chodzi o delikatne rozświetlenie buzi to jestem jak najbardziej na TAK. Mój odcień, 20 Clair - odpowiedni dla bladolicych.
Pomimo zalet DP mam świadomość, że w tej cenie można znaleźć produkt znacznie lepszy.Używam tego produktu od:prawie dwóch miesięcy

Niezły

Przyzwoity podkład, choć miewałam lepsze...Ale od początku.

Opakowanie, jak to u tej marki, jest piękna - proste, z klasą. Miło się na to patrzy :-)

Sam podkład - jest dosyć mocno kryjący, ciężki, może nieco "tępy" w rozsmarowywaniu. Sądzę, że nadaje się tylko dla osób o bardzo gładkiej cerze (bez skórek itp.), gdyż jestem prawie pewna, że te by podkreślał. Nie kryje również tak też znów bez zarzutu - Double Wear robi to o niebo lepiej. DP daje się natomiast rozprowadzić raczej bezproblemowo na gładkiej cerze, i nie ciemnieje w ciągu dnia (za to wielki plus!) - i to mimo, że odcień mam taki "średnio-najjaśniejszy", nie jest dla mnie za ciemny.
Jak na ironię, jego właściwości matujące są żadne. Nawet bezpośrednio po nałożeniu nie daje "woalki", w ciągu dnia cera wyraźnie się błyszczy plus - niemiła niespodzianka - troszeczkę podkreśla pory (których dotąd nie wiedziałam, że mam, więc macie wyobrażenie :D ). Wydajny.

Reasumując, za tę cenę rewelacja to nie jest, ale nie daję niskiej oceny, gdyż w sumie trudno się tutaj do czegoś przyczepić (poza brakiem obiecanego matu).

Niemniej podkłady EL czy też Lancome są o niebo lepsze...

Używam tego produktu od:3 miesiące
Ilość zużytych opakowań:1 w trakcie, na zmianę z innymi

Tragedia

NAJGORSZY ZE WSZYSTKICH PRODUKTOW CHANEL!W Polsce chyba juz nie do dostania na szczescie.Polecilabym go jedynie nastolatkom z anielska tawarza.Ten podklad to porazka na maxa!Nie tuszuje a wrecz uwydatnia wszystkie niedoskonalosci cery,szybko sie zciera,mimo deklaracji "double wear".Nawet nie ma o czym mowic-tragedia.

Używam tego produktu od:nie chce pamietac
Ilość zużytych opakowań:1/4

Cudowny

Moj ukochany podklad, wszystko mi w nim pasuje, oprocz tego, iz nie jest juz do dostania :(
Przy doborze odpowiedniego koloru swietnie wyglada na twarzy, matuje w zdrowy sposob, nie wygladajac sztucznie, ladnie kryje rozszerzone pory i niedoskonalosci. Skora jest gladka, nawilzona, zdrowa.

Zapewne moj KWC :)

Używam tego produktu od1 kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań:

wart swojej ceny

Super do mieszanej cery, nie przesusza policzków a jednocześnie matuje strefę T. Co prawda w ciągu dnia muszę używać bibułek matujących ale na tzw. wejście jest super! Bez problemu dobrałam kolor, nie muszę go wcierać w szyję (wystarczy puder brązujący w kamieniu żeby uzyskać równy efekt). Jak dla mnie bardzo wydajny, świetnie kryje nierówne kolory i niedoskonałości (oczywiście wraz z bazą i korektorem). Jestem bardzo zadowolona z zakupu!

Używam tego produktu od: 1 rok

Po prostu cudo

Podkład rewelacyjny, a cena zabójcza - czyli jednym słowem Chanel. W momencie kiedy go odkryłam pare miesiący póżniej został wycofany ale wprowadzony na jego miejsce Mat Lumiere moim zdaniem jest to Double Perfection tylko o ładniejszym zapachu (i smaku, jak twierdzi mój chłopak ;) )
Do rzeczy:
+ dobrze kryje, ale jest lekki i nie powoduje efektu tynku
+ odcień ładnie dopasowuje się do karnacji - używałam odc. 30 Cedre w każdym stadium opalenia mojej skóry (od marca do pażdziernika)
+ matuje, wiele razy zdarzyło mi się wogóle pudru nie nakładać
+ bardzo trwały - od momentu wykonania makijażu rano, po całym dniu oraz do tego po wieczornej (tzn całonocnej) imrezie buzia wciąż wyglądała idealnie - no, może z 2-3 poprawkami pudrem w międzyczasie
+ nie wysusza skóry

wada: opakowanie bez pompkiani żadnego innego dozownika, na początku wylewał się, a pod koniec niewygodnie było wydłubać resztki

Używam tego produktu od: 03 - 10.2007

B.dobry

Został wycofany na cześć Mat Lumier a szkoda.
Miałam kolorek 45 na zimę i 50 lato jeszcze mam resztkę.
Po pierwsze jestem zachwycona kolorówką Chanel wg mnie kolorki są rewelacyjne.
Co ciekawe ze nr 45 miała zapach wspomnianego przez poprzedniczkę Magi natomiast 50 ładny przyjemny zapach.
Nie jest to puder mocno kryjący jak EL DP, dosyc długo utrzymuje sie na skórze ok 8godzin, nie tworzy maski, nie zapycha, buzia naturalnie wyglądająca, jakby wypoczęta.
Eleganckie opakowanie typowe dla Chanel, jedyny minus to brak pompki.
Ogólnie fajniutki.

Używam tego produktu od:ok 1roku

Szoka, ze go juz nie ma

Ciezko ocenic mi ten podklad. Czasami po jego zastosowaniu bylam zachwycona, czasami zawiedziona. Napewno ladnie sie rozprowadza, dobrze kryje, ladnie stapia sie z cera nie tworzac efektu maski oraz dobrze matuje, ale tylko na jakis czas. Poza tym podkresla suche partie twarzy i czasami mialam wrazenie, ze twarz po jego zastosowaniu jest ziemista (moze zly kolor 10 limpide). Podoba mi sie flakon, charakterystyczny dla Chanel, taka elegancka prostota.
Jesli nawet produkt ten nie przekonal mnie w 100% to i tak musze przyznac, ze jest to nalpepszy podklad jakiego uzywalam.
Używam tego produktu od: jakiegos czasu

podkład idealny

wypróbowałam już wiele podkładów do cery mieszanej ...
na szczęście nie muszę dalej szukać, bo znalazłam swój ideał ;

podkład bardzo łatwo się nakłada, idealnie stapia się ze skórą, bez problemu dobrałam kolor 20 - clair (delikatny jasny beż) ;

i wreszcie najważniejsze - mam śliczną matową cerę przez cały dzień (no prawie cały) bez efektu maski ;

buzia wygląda naprawdę naturalnie ;

z pewnością podkład nie należy do bardzo kryjących, ale doskonale tonuje drobne niedoskonałości - ja jestem z takiego efektu zadowolona, bo wolę naturalny matowy efekt od super kryjącego tynku na twarzy ;

chciałabym jeszcze spróbować podkładu Mat Lumiere ze względu na to, że opakowanie posiada pompkę, a DP niestety nie...

Używam tego produktu od: ok 2 lat
Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

GORACO POLECAM!!:)

Mam bardzo tlusta cere bardzo dlugo szukalam odpowiedniego podkladu ktory spelni moje bardzo duzo oczekiwania ;)
Czyli zapewni mi doskonale krycie niedoskonalosci bo mam skore podatna na krostki oraz bede mogla cieszyc sie jego trwaloscia dluzej niz godzine ;)
No i co rowniez jest dla mnie isotne, szukalam odkladu ktory nie zrobi z mojej buzi przyslowiowej maski !
No i znalazlam Chanel Double Perfection i jestem w 100% zadowolona z tego fluidu :):)

Używam tego produktu od: pol roku