Yves Saint Laurent, Couture, Eyeliner

Yves Saint Laurent, Couture, Eyeliner

Nadaj spojrzeniu głębi jednym precyzyjnym ruchem. Odkryj Couture Eyeliner od Yves Saint Laurent stworzony dla efektu graficznej, superprecyzyjnej kreski.

Couture Eyeliner pozwala wykonać profesjonalną linię, która zdefiniuje Twoje spojrzenie. Dzięki niemu możesz kreować stylizacje o różnych wykończeniach - od matowego, przez satynowy aż po połyskujący.

Łatwiejszą aplikację zapewnia płynna konsystencja i smukła końcówka aplikatora, a niezwykle trwała formuła utrzymuje się nawet przez cały dzień i całą noc bez rozmazywania.

Couture Eyeliner dostępny w trzech odcieniach:
- Nr 7 Argent Maximal z opalizującym wykończeniem - podkreślający spojrzenie srebrny odcień.
- Nr 8 Bronze Excessif z opalizującym wykończeniem - złoto-brązowy metaliczny odcień, dzięki któremu wykonasz teatralne stylizacje niczym prawdziwa gwiazda

w pędzelku
Efekt
matowe

Cudowny

To mój ulubiony eyeliner. Mam bardzo wrażliwe oczy oraz skórę wokół oczu, a ten eyeliner mnie nie podrażnia.
Ma mój ulubiony sztywny pędzelek.
Wybrałam kolor brązowy. Jest on bardzo ciemny, prawie czarny.
Tuszu jest bardzo dużo, a dziurka w pojemniczku szeroka, więc na początku trzeba uważać, żeby nie wziąć za dużo tuszu. Ja obcieram pędzelek o brzegi pojemniczka.
Zaraz po namalowaniu kresek trzeba chwilkę poczekać, aby kreska wyschła. Po wyschnięciu, kreski są nie do ruszenia. Mam je cały dzień, nawet gdy jest upał. Jedyne, co szkodzi trwałości, to krem pod oczy czy na powieki. Wtedy kreski potrafią dość szybko się pokruszyć/rozmazać.
Żeby tego uniknąć, po nakremowaniu powiek, odczekam parę minut, czy nawet godzinę, w zależności od tego ile mam czasu, potem przemywam oczy wilgotnym wacikiem, aby usunąć nadmiar kremu i dopiero maluję kreski. Dzięki temu kreski trzymają się cały dzień.

To już moja druga sztuka, która już czeka na następcę. Eyeliner jest mega wydajny. Inne starczały mi na ok. 3 miesiące, a ten starcza mi na prawie rok, więc nie uważam jego ceny na zbyt wysoką.

przypadkowy zakup, a jaki wspaniały

WSTĘP
Kupiłam go przez przypadek na dużej promocji w czasie likwidacji jednej z Sephor w moim mieście. Cena była wtedy bardzo niska, więc owy zakup mnie nie "bolał".
Zorientowałam się co do jego trwałości, gdy po całej imprezie, zasnęłam w nim, a gdy wstałam parę godzin później, był w nienaruszonym stanie. Oczywiście, nie polecam spania w makijażu, mi się stało to pierwszy raz i nie zamierzam tego powtarzać, ale ad rem:

TRWAŁOŚĆ
To chyba najmocniejszy eyeliner jaki miałam w swojej kolekcji. Wygryzł mojego ulubionego z The Balm Schwing Eyeliner. Nie rusza go impreza, nie rusza go upał. Może jak się lekko potrze oko, to wtedy coś tam się wykruszy, ale wciąż wygląda to całkiem estetycznie, nie rozciapuje się na pół twarzy. To jedna z większych zalet tego eyelinera. A, zapomniałabym dodać – mam opadającą powiekę (!!!).

KOLOR
Głęboka czerń za jednym pociągnięciem.

WYDAJNOŚĆ
Praktycznie codzienne używanie od kilku miesięcy, zdaje się nie mieć końca :)

PĘDZELEK
Według mnie jest wygodny, ale trzeba chyba lubić ten rodzaj pędzelka. Jeśli ktoś nie ma wprawionej ręki, może być mu trudno. Mi z łatwością przychodzi malowanie nim zarówno krótkiej i cienkiej kreski, jak i tych grubszych i dłuższych.

ZAPACH
Delikatny. Dodatkowo, nie zauważyłam, by ten eyeliner mnie uczulał – czy skórę wokół oka, czy samo oko, a jestem wrażliwa na produkty znajdujące się w pobliżu narządu wzroku :)

OPAKOWANIE
Estetyczne, eyeliner sam w sobie jest dość małych rozmiarów, więc zmieści się do każdej kosmetyczki i jest dobry na podróż.

CENA
Kupiłam po okazyjnej cenie i takiej właśnie polecam szukać. Cena regularna faktycznie trochę zwala z nóg.

Liczyłam na coś lepszego

Eyeliner sam w sobie jest bardzo fajny. Ma mocna pigmentację, nie schodzi z oka, jest idealny na aktualne upały, które sprawiają że makijaż z nas spływa, więc co do ceny - jest ona warta jego jakości i trwałości. Mam tylko jedno zastrzeżenie dotyczące pędzelka. Jest on zdecydowanie za długi i ciężko (przynajmniej mnie) nim operować. Maluje eylinerem oczy od kiedy pamiętam. Techniki stosowania znam naprawdę przeróżne, nie raz zdarzały się sytuacje gdy make up robiłam do telefonu, ale tym pędzlem operować się po prostu nie da. Na szczęście znam dobry sposób, aby sobie z tym poradzić, po prostu używam innego pędzelka. Nie mniej jednak sam tusz jest mega! Szybko schnie, nie zlewa się w kącikach oka, przez co zaoszczędzam czas przy makijażu, a jak wiadomo czas to rzecz święta. Jest on niestety dość drogi, dlatego nie wiem czy sięgnę po niego po raz kolejny.