Pharmaceris, A, Screen-Sensilium, Krem- ekran ekstremalna ochrona do twarzy SPF 50

Krem polecany jest do ochrony skóry szczególnie wrażliwej, skłonnej do fotoalergii i reakcji fototoksycznych. Doskonale nadaje się do stosowania jako ochrona po zabiegach medyczno- kosmetycznych (np. złuszczanie, laseroterapia). Zalecany do stosowania na miejsca szczególnie narażone na negatywne skutki promieniowania UVA i UVB: znamiona, pieprzyki.
Krem zapewnia skuteczną ochronę przed negatywnymi skutkami promieniowania UVA i UVB dzięki synergicznemu układowi filtrów mineralnych i organicznych. Minimalizuje w ten sposób ryzyko powstania przebarwień posłonecznych. Specjalnie dobrane składniki receptury zapewniają odpowiednie nawilżenie oraz łagodzą podrażnienia. W efekcie skóra jest doskonale chroniona i nawilżona.

Zdecydowane nie!

Tę recencję piszę już trzeci raz, nie mam pojęcia, dlaczego jest ciągle usuwana... Pisałam ją naprawdę rzetelnie po zużyciu (a raczej zmęczeniu) całej tubki. Krem jest bardzo nieprzyjemny w aplikacji - potwornie tłusty i maże się wszędzie - po nałożeniu go na twarz trzeba umyć ręce w wodzie z mydłem, bo inaczej wszystko, czego dotknę jest tłuste i białe. Bieli w sposób nieprawdopodobny, ma w składzie poliakrylamid, nie ma żadnych porządnych składników stabilizujących parsol;czy dwutlenek tytanu wystarczy w takiej aptecznej serii? Można by podyskutować. Minimalna ilość pokrywa całą twarz i więcej po prostu nie da się wsmarować, bo skóra go nie przyjmuje. Zmęczyłam go jakoś na szyję i dekolt siedząc w domu, bo na twarz nie dałam rady. Oczywiście, jeżeli nałożymy go w mikroskopijnych ilościach, to mogę się przychylić do zdania mojej poprzedniczki, że jest w porządku, ale wtedy mamy zwykły nie dający ochrony tłusty krem, a nie filtr przeciwsłoneczny. Podsumowując - jest to zdecydowanie najgorszy filtr, jaki kiedykolwiek miałam.Używam tego produktu od: na szczęście już zużyte
Ilość zużytych opakowań:całe jedno opakowanie

Świetny

Jak na krem z filtrem 50+ jest to rewelacja: bieli w sposób minimalny, wygładza cerę i nawilża. Podkład można nakładac po kilku minutach. MAm cerę mieszaną i po 3 godzinach nieco się błyszczy, ale od czego są bibułki matujące? Poza tym w kategorii blokerów i tak jest nieźle. Zaskórników nie zauważyłam więcej, ni blokuje porów. Nie podrażnia oczu.
Jedyny minus dla producenta: brak oznaczenia IPD i PPD czyli wskaźnika ochrony przed UVA.