Czarszka, Regulujący balsam do mycia twarzy

Czarszka, Regulujący balsam do mycia twarzy

Balsam jest kosmetykiem przeznaczonym do codziennego demakijażu i oczyszczania twarzy.
Został stworzony z myślą o osobach, których cera ma skłonności do zapychania, jest zanieczyszczona, produkuje nadmierną ilość łoju lub dla tych, którzy borykają się z problemem wyprysków.

Balsam nie zawiera sztucznych barwników, substancji zapachowych, konserwantów ani emulgatorów.
Swój kolor i zapach zawdzięcza dodatkowi nierafinowanych olejów najwyższej jakości oraz specjalnie skomponowanej mieszance olejków eterycznych.
Posiada certyfikat Viva potwierdzający, że jest produktem odpowiednim dla wegetarian i wegan.

Balsam zawiera między innymi oczyszczający olej laurowy, łagodzący olej tamanu, regulujący wydzielanie sebum olej z czarnuszki oraz specjalnie dobraną kompozycję olejków eterycznych z drzewa herbacianego i eukaliptusa, które poza działaniem antybakteryjnym i przyspieszającym gojenie zapewniają balsamowi odświeżający zapach.

Balansujący Balsam Oczyszczający nie jest kosmetykiem, który ma w magiczny sposób zmienić cerę z tłustej w normalną, ani sprawić, że wypryski znikną przy jednej aplikacji. Nie ma też gotować, myć okien ani prasować ;)
Gwarantuje skuteczny kosmetyk zawierający naturalne surowce, najwyższej jakości, które mają zadbać o szczególne potrzeby skóry, bezpieczeństwo i wygodę stosowania dla tych, którzy wybierają świadomie.

Balsam stanowi pierwszy krok w oczyszczaniu dwuetapowym: ma za zadanie delikatnie, ale skutecznie rozpuścić makijaż i usunąć zanieczyszczenia, nie obciążając przy tym skóry.
Ma też wspomagać proces regeneracji i gojenia.
Niewielka ilość balsamu nałożona na oczyszczoną twarz topi się w kontakcie ze skórą, przybierając konsystencję regenerującego olejku.

oczyszczanie twarzy, demakijaż twarzy
mieszana, młoda, tłusta, trądzikowa
odświeżające, antybakteryjne, oczyszczające
bez alkoholu, bez parabenów
słoiczek

No tak średnio, bym powiedziała, tak średnio... :)

Nie oszukujmy się, balsam do demakijażu nie oczyści i nie wyreguluje nam cery. Tego nie można spodziewać się po tego typu kosmetyku. Jest on zaledwie dodatkiem, kolejnym krokiem w rozbudowanej rutynie, która ma pomóc w tym zakresie.
Uważam, że ten balsam jest... ok. Mam wręcz wrażenie, że w przeciwieństwie do ultradelikatnego kolegi jeśli nie zapycha, to raczej nie pomaga. Wydaje mi się, że kupię kolejne opakowanie, żeby potestować, ale mimo używania już trzeciego słoiczka, nie jest moim gamechangerem. Ma ciekawy, wyraźnie ziołowy zapach i rozumiem już, co mają na myśli dziewczyny, które mówią, że to zapach początków ich pielęgnacji, bo sama czuję to samo. :)

Oj niee, ogromny zawód

Oglądam od lat Czarszkę i wiązałam duże nadzieje z tym balsamem, zwłaszcza że kiedyś robiłam podobny wg jej przepisu i chyba nawet go lubiłam.
Mam cerę trądzikową, tłustą, która wymaga porządnego oczyszczania i ma skłonności do zapychania.
Opakowanie fajne, eko, produkt to ma bardzo przyjemną, aksamitną konsystencję i delikatny ziołowy aromat.
Demakijaz był więc bardzo przyjemny, zmywałam nim też oczy bez problemu.
Niestety mimo że robiłam wszystko zgodnie z zaleceniami, mam nawet konjaka od czarszki, naturalne mydło i wiem sporo o oczyszczaniu dwuetapowym, tego produktu NIE DA SIĘ pozbyć z twarzy.
Nie chodzi i o efekt piszczącej skóry ale o to że czuje na niej warstwę wosku. Moim porom zdecydowanie się to nie podoba. Stosując ten produkt miałam zdecydowanie więcej zaskórników zamkniętych na brodzie i czole, ewidentnie z niedomycia. Świetnie że mogłam kupić małe opakowanie bo inaczej byłbym bardzo zła.

Spodziewałam się fajerwerków

Bardzo lubię Czarszkę i wiązałam duże nadzieje z tym balsamem. Mam cerę trądzikową, tłustą, która wymaga porządnego oczyszczania i nie jest łatwa w "obsłudze".
Jeśli chodzi o sam produkt to ma bardzo przyjemną, aksamitną konsystencję i świetny zapach - ziołowy, przywodzi mi na myśl oczyszczające parówki do twarzy :) Sam demakijaz był więc bardzo przyjemny, można powiedzieć, że zamienil codzienną czynność w relaksujący rytuał.
Jeśli natomiast chodzi o samo działanie, to niestety tytułowych fajerwerków nie było. Fakt, skóra była oczyszczona z makijażu i przede wszystkim nawilżona i mięciutka, co sobię chwalę. Jednak balsam kupiłam, żeby cerę oczyścić bardziej dogłębnie i takiego efektu nie zauważyłam. Po miesiącu stosowania ani nie miałam mniej wyprysków, ani mniej wągrów, nie zauważyłam też zmiany w tempie przetłuszczania sie skóry. I tutaj odbieram dwie gwiazdki, bo tak naprawdę po to kupiłam balsam - bo nawilżoną skórę miałam też po demakijażu płynem micelarnym.
Na koniec warto też dodać, że produkt nie nadaje się do demakijażu oczu (nie podrażnił mnie, ale bardzo topornie go zmywał), i drobny, ale dla mnie ważny szczegół, że w składzie znajdziemy co prawda oleje nierafinowane, ale niestety NIE tłoczone na zimno. Za to odbieram trzecią gwiazdkę.
Dużo bardziej polubiam się z wersją ultradelikatną, która tak samo nawilża, a przy tym nie obiecuje oczyszczenia i antybakteryjnego działania. Do tej wersji nie wrócę.

Świetny!

To był mój pierwszy balsam do mycia twarzy i dzięki niemu zupełnie zmieniłam podejście do pielęgnacji. Dotychczas używałam samego żelu do twarzy i borykałam się ze ściągniętą i piekącą skórą mimo używania kolejno delikatnego hydrolatu/toniku i serum/kremu. Teraz moja skóra jest zabezpieczona przed podrażnieniem od żelu, a do tego super oczyszczona. Balsam sam w sobie daje ogromną przyjemność użytkowania, od zapachu po konsystencję.
Mimo że moja cera nie wymaga już tak silnych olejków, to wciąż mam do niego sentyment :)

Nie ma sobie równych

Myślałam, że nigdy przenigdy o żadnym produkcie tak nie napiszę. A jednak. Ten balsam jest obłędny. Dla mnie nie ma niczego lepszego obecnie na rynku.
Najważniejsze jest to, że naprawdę działa. Wcześniej kompletnie nie mogłam poradzić sobie z zaskórnikami. Po 2 tygodniach stosowania balsamu od czarszki zniknęło 80% tego co miałam na twarzy. Nie żartuję. Nie przesadzam. Z ręką na sercu mówię jak było. Aż ciężko mi napisać coś więcej niż tak, tak i jeszcze raz tak!
Zapach jest obłędny, mogłabym mieć takie perfumy. Używanie bardzo przyjemne. Muszę przyznać się, że czekam na wieczór żeby móc go użyć. Mam wrażenie, że jeśli komuś nie podpasował to błędnie ocenił, że to jego wina albo źle go używał bo dla mnie jest bezbłędny. Nigdy mnie nie podrażnił ani nie zapchał. Wiem, że kolejne produkty kupię w ciemno.
Na początku bałam się trochę ceny, ale szczerze to jest aż za tani w porównaniu z działaniem.
Starczyl mi na ok. 3 miesiące. To dobra wydajność, chociaż tak mi przykro, że już się kończy haha.

Jestem na TAK

Doskonale spełnia swoje zadanie, a więc sprawdza się jako pierwszy etap dwuetapowego oczyszczania. Stanowi stały element mojej wieczornej rutyny. Balsam jest zapakowany w szklany słoiczek, za co ogromny plus, posiada miły, ziołowy zapach oraz naturalny i przemyślany skład. Przy wykonywaniu demakijażu, pod wpływem ciepła dłoni zmienia swoją konsystencję ze stałej, masełkowej w płynną, oleistą. Wspaniale koi i łagodzi podrażnioną skórę, po użyciu pozostawia ją miękką i przyjemną w dotyku.

Cudo!

Pani Paulinie, twórczyni serii balsamów, ufam w ciemno. Konsekwentna, szczera, pracowita, bezkompromisowa. Balsam z przyjemnością wrzuciłam do koszyka. Lubię wspierać niewielkie rodzime manufaktury.
Nie zawiodłam się. W przyjemnym dla oka słoiczku zawarte jest cudo kosmetyczne! Przepiękny, ziołowy zapach - uzależnia! Balsam idealnie roztapia się pod wpływem ciepła dłoni. Bardzo dobrze rozpuszcza makijaż, samo rozprowadzanie go po twarzy staje się przyjemnym masażem - to rytuał, na który czekam! Z powodzeniem stosuję go także do rozpuszczenia makijażu oczu (tuszu, cienia, kredki).
Balsam nie emulguje z wodą, zmywam go najczęściej jakimś żelem.
Jestem zachwycona działaniem! To jest kosmetyczne cudo! Znalazłam dla niego jeszcze inne zastosowanie. Czasami na ramionach pojawiają mi się wypryski, nie wygląda to estetycznie. Nakładam odrobinę balsamu, najczęściej na noc. Pięknie koi, wycisza.
Słoik 100ml balsamu wystarcza mi na dobrych 5 tygodni. Wydajność, jakość, cena - wszystko na plus

Polecam serdecznie! To nasz rodzimy rarytas!

Super produkt

Po serii edukacyjnych filmów u Czarszki postanowiła udoskonalić moja oczyszczająca rutynę:) i zakupiłam ten balsam. Wcześniej używałam olejków do demakijażu ale przeszkadzało mi w nich że robią mi mgłę na oczach, myślałam, że tka musi być ale się myliłam.
Balsam od Czarszki nie robi mgły na oczach, mimo ,że ten produkt nie jest rekomendowany do demakijażu oczu, świetnie sobie z nim radzi, ja nie ma żadnych podrażnień w tych okolicach od niego a używam codziennie już od 2 miesięcy. Świetnie też wyregulował mi skórę, przed stosowaniem problem był ze strefą T duże przetłuszczenie i niedoskonałości plus rozszerzone pory.
Po dwóch miesiącach przetłuszczenie jest dużo mniejsze , rzadziej zdarzają się niedoskonałości i pory jak by bardziej ogarnięte. Jestem bardzo zadowolona .
Zapach produktu bardzo ziołowy, ale bardzo przyjemny. Konsystencja piankowo-masełkowa kocham ją.
Trzeba uważać z ilością produktu ponieważ jak za dużo go wezmę to mam kłopot ze zmyciem go. Do zmywania używam pianki z EcoLab z gąbka konjak.
Idealna porcja sprawia że balsam jest baaaaardzo wydajny.

Ulubieniec!!!

Jest to mój pierwszy balsam myjący i od razu takie mega pozytywne zaskoczenie?! Jeszcze nigdy nie miałam tak ładnej buzi zero ściągnięcia, pięknie domyta skóra, przestały pojawiać się drobne wypryski( zaznaczę że nie mam z tym problemu). Niektórym może nie odpowiadać zapach który jest mocno ziołowy, bardzo naturalny, dla mnie to plus. Kończę moje pierwsze opakowanie i na pewno nie będzie to ostatnie, jestem bardzo zadowolona, polecam wszystkim!

zapchał

Specyfik ma wiele pozytywnych opinii, więc skuszona zakupiłam w sklepie czarszki. Stosowałam w 100% zgodnie z instrukcją, zmywając mydłem, ale niestety mimo to, dorobiłam się potężnego wysypu i niezliczonej ilości zaskórników. Moja skóra nie była nigdy w tak złym stanie. Stosowałam kilka miesięcy żeby dać mu szansę, ale niestety produkt nie dla mnie. Może u kogoś innego się sprawdzi.

Balsam zdecydowanie spełnia swoją funkcję. Dokładnie domywa makijaż i zanieczyszczenia, można po pewnym czasie dostrzec pozytywne działanie produktu, jeżeli chodzi o niedoskonałości. Produkt przyjemnie rozprowadza się na twarzy, jednak jego zmywanie jest dość uciążliwe i czasochłonne, wolę zdecydowanie produkty w formie olejku.

Produkt zasługujący na uwagę

Zalety:
naturalny skład,
-monotonny i niezbyt przyjemny demakijaż zmienił się w przyjemny, choć czasochłonny rytuał,
-moja cera uległa zmianie na lepsze,
-przyjemny zapach,
-przyjemne uczucie, kiedy produkt topi się w dłoniach,
-bardzo wydajny, dlatego też nie warto zrażać się ceną, jeden słoiczek starczył mi na ponad 3 miesiące, przy codziennym stosowaniu!,
-zaletą dotyczącą sklepu jest szybka wysyłka
Wady:
-produkt nie jest przeznaczony do demakijażu oczu,
-wadą nie produktu, a wieloetapowego oczyszczania jest czasochłonność tej czynności