NaturalME, Glinka czerwona

NaturalME, Glinka czerwona

Glinka czerwona jest wyjątkowo bogata w tlenki żelaza, minerały i mikroelementy. Oczyszcza i odświeża skórę. Usuwa martwy naskórek i stymuluje do regeneracji. Łagodzi objawy trądziku różowatego. Uszczelnia naczynia krwionośne i zapobiega ich pękaniu. Ujednolica cerę i poprawia jej koloryt.

w słoiku
sypkie
normalna, naczynkowa, trądzikowa, mieszana
oczyszczające, przeciw zaczerwienieniom / łagodzące, antybakteryjne, regenerujące, wygładzające

Super glinka, którą można wykorzystać na masę sposobów

Od czasu do czasu lubię pobawić się takimi produktami kosmetycznymi, które można samemu dostosować do swoich potrzeb. Używałam już wcześniej maseczek z glinką ale były one już wcześniej przygotowane.

Słoiczek glinki czerwonej NaturalME kupiłam jakieś 3 lata temu na promocji w Super Pharm. Opakowanie jest bardzo wydajne - ja dopiero nie dawno wykończyłam swój słoiczek, korzystałam różnie, czasem częściej, nawet 2x w tygodniu.

Glinkę czerwoną kupiłam ze względu na jej właściwości, tzn. łagodzące zaczerwienienia skóry, czy zdolność do poprawy kolorytu cery. Nie jestem w stanie ocenić, czy glinka rzeczywiście działa pod tym kątem. Stosuję bardzo dużo różnych produktów, a glinki też przez jakiś czas nie używałam zbyt często. Wiem jedno - za każdym razem tworzenie swojej maseczki na podstawie tej glinki, to sama przyjemność.

Opakowanie niestety jest plastikowe ale dobrze się sprawdziło przez te kilka lat. Ja bardzo lubię tworzyć maseczki na bazie olejków (konopny, arganowy, z pestek malin, z pestek truskawek itd.) z dodatkiem np. żelu aloesowego. Takie połączenie najbardziej przypadło do gustu mojej cerze.

Nigdy nie odnotowałam podrażnienia. Za każdym razem buzia jest przyjemnie oczyszczona ale też i nawilżona.

Pewnie kupię ponownie za jakiś czas, myślę, że warto mieć w swojej szufladzie taki podstawowy produkt, który można w każdym momencie dostosować do potrzeb swojej skóry.

Dobra glinka

Glinkę kupiłam na promocji w drogerii za niecałe 10zł, co akurat dla mnie jest dobrą ceną, ta regularna jest trochę zawyżona jak na glinkę w plastikowym opakowaniu, u konkurencji znajdę taniej i w szkle. Poza ceną i opakowaniem, bardzo lubię używać glinek w formie maseczek i ta również się w tym zadaniu sprawdza. Przy zmywaniu "wcieram" jeszcze wilgotną glinkę w skórę, dzięki czemu jest to dodatkowa pomoc przy pozbywaniu się martwego naskórka. Glinkę dodałam również do mydła (kostka) i też fajnie się sprawdza.

Dobra jakość za rozsądną cenę

Glinki NaturalMe są w wygodnych opakowaniach i bardzo często można kupić je w promocyjnej cenie ok. 11 zł. Ta glinka jest przeznaczona do cery naczynkowej ale tym samym jest bardzo delikatna. Jak to glinka sprawia uczucie oczyszczonej skóry ale i rozświetlonej, ponieważ poprawia koloryt skóry. Glinka jest bardzo drobno zmielona, więc dobrze rozrabia się z wybranym hydrolatem czy innymi dodatkowymi składnikami. Miesza się dobrze i ma zawsze gładką konsystencję.

Fajna glinka

Bardzo lubię glinki więc ta również przypadła mi do gustu. Mam cerę naczynkową, mieszaną, skłonną do niedoskonałości. Po zastosowaniu glinki cera jest uspokojona i rozjaśniona jednak nie zauważyłam jakichś trwałych efektów pomimo zużycia prawie całego opakowania. Działanie jest poprawne ale w przypadku mojej cery lepiej jednak sprawdza się glinka zielona. Mimo wszystko polecam dla osób z cerą naczynkową ale nie koniecznie do cery z niedoskonałościami.

ŚREDNIO

ŚREDNIO
Nie zauważyłam żadnych efektów
Lekko oczyszcza, wysusza
Zbyt wysoka cena w stosunku do jakości, skoro praktycznie nic nie "robi"
Używałam innych które dawały duuuużo lepsze efekty

Bardzo dobra glinka

Długo wzbraniałam się przed glinkami, ale gdy raz już spróbowałam to się uzależniłam. Faktem jest, że są kłopotliwe w użyciu, trzeba je samemu przygotować ale ma to tez plusy - zawsze mamy świeżą porcję maseczki, do której dodajemy to co lubimy, lub czego w danym momencie potrzebuje skóra.
Glinkę rozrabiam hydrolatem (najczęściej różanym, ale np. po ciepłym dniu wolę mocniejszy z kwiatów gorzkiej pomarańczy lub oczarowy), dodaję kilka kropel oleju (arganowy, makadamia, konopny czy inny, który mam) i żel aloesowy (albo kwas hialuronowy). Tak przygotowana glinka dłużej schnie co jest plusem, bo nie trzeba często zwilżać wodą termalną hydrolatem w sprayu czy tonikiem też w sprayu. Skóra jest wówczas nasycona dobrociami i nie jest wysuszona.
Czasami, na szybko, używam ją tylko z hydrolatem i też daje dobre efekty. Trzeba tylko pamiętać, aby nie wyschła, bo wówczas, jak każda inna glinka "ściągnie" skórę, podrażni, może nawet piec i być zaczerwieniona. A tak to, odpowiednio użyta) oczyszcza skórę, wygładza ją i rozpromienia.

Glinka jest bardzo miałka co świadcz o jej bardzo dobrej jakości. Miałam tańsze glinki i niestety, były w nich malutkie kamyczki wyczuwalne szczególnie w trakcie zmywania.

Nie potrafię powiedzieć czy rzeczywiście dobrze wpływa na naczynka, bo nie mam z nimi problemów.

Bardzo dobra glinka

Uwielbiam wszelakie maseczki, zarówno te gotowe, które kupujemy w saszetkach jak i te, które wykonuję sama w domu i komponuję według własnego uznania pod względem składników. Glinki stosuję często, bardzo je lubię, ponieważ moja cera dobrze je toleruje i przynoszą mi one bardzo dobre efekty. Glinkę Naturalme używam od około 2 miesięcy (zaczęłam w połowie stycznia) i starczy mi na pewno jeszcze na długo, ponieważ jest to produkt bardzo wydajny.

OPAKOWANIE

Glinka zamknięta jest w ciemnobrązowym, półprzezroczystym słoiczku wykonanym z plastiku, który wieńczy czarna zakrętka. Słoiczek jest praktycznym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na wydobycie odpowiedniej ilości glinki bez konieczności wysypywania jej jak to bywa w przypadku saszetek. Tutaj wystarczy otworzyć słoiczek, odmierzyć odpowiednią ilość ze słoiczka za pomocą łyżki i go zamknąć. Wygodne, szybkie i bezproblemowe. Słoiczek zdobi prosta etykietka w stylu charakterystycznym dla marki. Ma kolor biało-różowy, znajdziemy na niej nazwę produktu wraz z wymienionymi jego najważniejszymi cechami. Nieco dalej znajduje się dokładny opis właściwości produktu oraz sposób stosowania. Słoiczek jest na tyle praktyczny, że wykorzystam go po życiu kosmetyku do przechowywania innych glinek, które zakupię.

GLINKA CZERWONA

Po otwarciu słoiczka ukazuje nam się czerwony, a nawet lepszym określeniem jest ceglasty, proszek, czyli właśnie glinka czerwona. Warto zaznaczyć, że jest to produkt w 100% naturalny, więc nie ma tu żadnej zbędnej chemii. Przygotowywanie maseczki samemu może być kłopotliwe, szczególnie dla osób, które wolą proste i szybkie gotowe maseczki, ale samodzielne stworzenie takiej kompozycji nie jest trudne. Glinkę stosuję solo z wodą lub dodaję do niej inne składniki takie jak np. olejki. Kiedy dodaję do niej olejek sprawiam, że maseczka wolniej zastyga, łatwiej się zmywa i dodatkowo nawilża cerę. Glinkę przeważnie mieszam w specjalnie przygotowanym do tego plastikowym zestawie. Wsypuję, dodaję wody, nieco olejku i nakładam na twarz. Po wymieszaniu glinka zmienia kolor na ciemnobrązowy, w miarę wysychania jaśnieje. Czekam około 10-15 minut i zmywam. Nie warto czekać zbyt długo, bo jeśli przekroczymy ten czas glinka zastyga i tworzy skorupę powodującą dyskomfort i ściągnięcie cery. Jeśli chcę przedłużyć czas trzymania glinki na twarzy spryskuję twarz wodą lub tonikiem w sprayu. Jak to w przypadku glinek zmycie maseczki jest kłopotliwe, trzeba się nieco pomęczyć. Z pomocą przychodzą jednak gąbeczka do twarzy lub silikonowa szczoteczka – z ich pomocą usunięcie glinki jest o wiele prostsze. Mimo takich trudności bez wątpienia warto stosować taki rodzaj maseczek. Po zmyciu skóra jest widocznie nawilżona, jej koloryt jest ujednolicony, a wszelkie niedoskonałości i ślady po nich uspokojone. Cera jest gładka w dotyku, miękka i promienna. Dodatkowo jeśli zastosujemy glinkę olejkiem cera jest bardzo dobrze nawilżona i odżywiona. Glinka dodatkowo bardzo dobrze oczyszcza cerę, co przy regularnym stosowaniu przyczynia się do poprawy kondycji skóry. Z produktu jestem bardzo zadowolona, podoba mi się praktyczność, kompleksowy opis, świetne działanie i naturalny skład.

PLUSY:
+ produkt w 100% naturalny
+ praktyczne opakowanie
+ bardzo dobrze opisany słoiczek
+ łatwość przygotowania
+ skóra oczyszczona, wygładzona, uspokojona i promienna
+ wydajność
+ korzystna cena