Emolium, Emulsja do ciała (stara wersja)

Emolium, Emulsja do ciała (stara wersja)

Codzienna pielęgnacja skóry: suchej i bardzo suchej, podrażnionej, szorstkiej, atopowej. Preparat jest odpowiedni do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt powyżej 1. miesiąca życia. Otrzymał pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.
W 2015 roku została zastąpiona nową wersją - bez parabenów, którą można stosować u niemowląt już od 1. dnia życia.

świetny komsetyk

Idealnie sprawdził się na trądzik noworodkowy mojej kilkutygodniowej córy. Stosuję go teraz u niej 2 razy dziennie.
Siostrze pomaga na pękającą skórę od skazy białkowej.
Ma fajną konsystencję, jest raczej bez zapachu.
Dość wydajny. Nie widzę wad.

Ilość zużytych opakowań: 1 200 ml

Mam nadzieję, że znajdę coś lepszego

Od dziecka mam AZS, teraz mam nawrót choroby i potrzebuję ciągłego nawilżenia. Nie spodziewałam się, że produkt tak "dobrej" marki nie zrobi NIC! Moja skóra potrzebuje mocniejszego nawilżenia, a ta emulsja nie podołała zadaniu. Zaraz po nałożeniu czuję, że znowu muszę się smarować. Muszę szukać czegoś innego...

+dostępność
+wydajność (dwie/trzy pompki starcza na całą nogę)
+dozownik z pompką
+dla skóry bez AZS możliwe, że wystarczy

-konsystencja(wolę gęstsze)
-cena (w stosunku do jakości zawyżona)
-moja skóra po aplikacji jednej warstwy błaga o więcej
-nie radzi sobie nawet z lekkim atopowym zaczerwienieniem skóry !!!! ;/

Ja osobiście nikomu bym nie poleciła, ale widzę, że innym wizażankom ten produkt służy... Może tylko ja mam taki problem z tym produktem

Używam tego produktu od: październik 2013
Ilość zużytych opakowań: około połowa produktu zużyta

Bardzo dobry produkt!

Bardzo dobra emulsja do ciała. Przynosi ukojenie i niweluje uczucie ściągnięcia skóry. Używam po każdym myciu i moja sucha skóra jest zadowolona :)
Niska cena i fakt, że produkt jest wydajny jeszcze bardziej zachęcają do kupna.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: około 5

Bardzo dobra

Emulsja jak na kosmetyk apteczny jest tania i wydajna. Po zastosowaniu szybko się wchłania w skórę. Dzięki niej skóra jest odżywiona, nawilżona, gładsza i bardziej miękka. To jeden z lepszych preparatów do pielęgnacji ciała jakie miałam okazje stosować.

Używam tego produktu od: Miesiąca

jeden z najlepszych

Do tej pory stosowałam u dziecka ze skórą atopową - z bardzo dobrym skutkiem. Teraz stosuję również sama - bardzo ładnie nawilża rosnący brzuszek ciężarnej. Jedynym minusem jest tu zapach - niby neutralny, ale jakoś mało przyjemny, możliwe że to jednak przez ciążę tak go odbieram, bo teraz większość kosmetyków ma dla mnie nieprzyjemny zapach.

Ilość zużytych opakowań: 2x 400ml

dobry krem dla wymagajacej (chorej) skory

moj synek juz dlugo uzywa tego kremiko jak i innych produktow emolium
niestety my uzywamy ich zx przymusu atopowego zapalenia skory alergiznej
produkty sa bardzo dobre
nie szkodza a odbudowywuja zdrowa skore
co do emolium jest dobre nie jest rewelacyjne gdyz sa leprze ale duzo drozsze

nie spelnia tez wszystkich obietnic ale spelnia je w wiekszosci :)
uzywam emolium na zdrowa lub prawie zdrowa skore aby nie doprowadzac jej do ran spowodowanych innymi specyfikami
dos dobrze nawilza nie pozostawia tlustego filmu i broni skre przed chrostakami zapaleniem i ranami
synem ma 8 lat a o emolium wiemy i uzywamy od okolo 3

w swojej cenie jest bardzo dobry nawet najleprzy
polecam
dla dzieci jak i doroslych
nie ma zapachu :) i nie kaleczy
przyspiesza gojenie

Używam tego produktu od: 3lat
Ilość zużytych opakowań: 10 calych

Dla mnie i dla synka najlepszy

Emulsja Emolium wpadła w moje ręce dość niespodziewanie ale zachwyciła mnie zupełnie. Stosowałam do pielegnacji skóry synka gdzie sprawdziła sie świetnie, nawet przy stosowaniu co kilka dni skóra była miekka i nawilżona. MA wygodne opakowanie z pompką. Kiedyś gdy skonczył mi sie balsam do ciała skorzystałam nieco z tego kosmetyku i okazało sie że cudownie koi moją skóre po depilacji i pierwszy raz na drugi dzien po depilacji nie mialam przesuszonej skory co do tej pory zdarzało sie czesto. ęfekt nawilżenia utrzymywał sie długo a skóra była gładka i nawilżona. Od tej pory stał sie tez moim KWC ;)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Świetny dla wrażliwej skóry, nawilża na dłuuugo, koi mega suchą skórę mimo lekkie konsystencji

Kosmetyk zawiera same ZALETY, nie jest moim KWC tylko ze względu na cenę.

Bardzo dobrze nawilża, nie podrażnia skóry, koi ją i nie jest to nawilżenie/ukojenie doraźne - efekt utrzymuje się wystarczająco długo, a emulsja stosowana x 2 dziennie pomogła zregenerować moją przesuszoną miejscami skórę w ekstremalnie szybkim czasie (ok.2 tygodni).

Na 3 tydzień stosowania praktycznie znikły zaczerwienione miejsca, w których skóra była tak przesuszona, do tego stopnia że w tych mega suchych obszarach tworzyły się lekko czerwone, suche placki, a skóra w tych miejscach jakby lekko się łuszczyła.

Emolium nie powoduje szczypania, pieczenia, zaognienia miejsc ekstremalnie wysuszonych, podrażnionych -nie powodował nawet szczypania łydek, nóg zaraz po goleniu.
Skład - bardzo przyjazny.

Kosmetyk o dziwo wydajny jak na mleczko, btw emolium ma konsystencję mleczka ( mleczka zawsze bardzo szybko mi się kończyły - a tu proszę niespodzianka) ; z łatwością się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy a w dodatku bardzo dobrze nawilża i odżywia i to na długo.

Wygodne opakowanie z pompką.

Występuje w dwóch pojemnościach.

Zapachu nie wyczuwam.

Dostępny, wszędzie w aptekach, super pharmie dość często jest w promocji cała seria -20% lub -30%.

Nie daje kwc ze względu na cenę - bardzo podobnie działa balsam Neutrogeny w tubie (200ml) i jego cena jest niższa.
Np. Emolium lepiej wypadł moim zdaniem od balsamu Avene, który jest droższy.

Ilość zużytych opakowań: kończę 1 opakowanie (400ml)

Ratuje

Rok temu przyplątał się do mnie Gilberta.
Swędząca wysypka na całym ciele. Suche, łuszczące się plamki, po prysznicu bolało mnie całe ciało. 6 tygodni drogi przez mękę.

Ponieważ używam kremu emolium do twarzy, zamówiłam sobie również emulsję. Skonsultowałam moje metody z dermatologiem, który po zabisaniu mi reklamówki leków, bardzo pochwalił trafnośc wyboru balsamu, ponieważ Emolium ma świetny skład.
Do brzegu:

+ świetnie nawilża
+ koi
+ przynosi ulgę podrżnionej skórze
+ w zasadzie nie pachnie
+ szybko się wchłania

Bardzo mi pomógł wtedy, kiedy każdy inny balsam albo nie nawilżał wystarczająco, albo skóra mnie po nim szczypała.
Na codzień mogę sobie pozwolić na uzywanie kosmetyków, przy których aplikacji mogę się cieszyć jeszcze chociazby miłym zapachem. Ale Emolium polecam każdej z Was, jeśli z Waszą skórą dzieje się coś złego, i trzeba ratować :)

Używam tego produktu od: rok

Niezawodny

Mam bardzo suchą skórę, skłonną do podrażnień. Tradycyjne preparaty raczej sobie z nią nie radzą.
Produkty Emolium polecił mi dermatolog.

Plusy:

+świetnie nawilża
+koi podrażnienia
+szybko się wchłania
+konsystencja pozwala na łatwe rozprowadzenie kosmetyku
+dosyć wydajny
+nie zostawia śladów na ubraniach (zmora)
+wygodne opakowanie, dozownik pobiera dobrą ilość emulsji
+nie zawiera parabenów

Minusy

- wyjątkowo dużo kosmetyku zostaje na ściankach i na dnie butelki; nie wiem, czy to kwestia jego konsystencji, czy też nieodpowiedniego dozownika
- zapach – jest neutralny; dla niektórych to plus, ale dla mnie stosowanie emulsji jest przez to mniej przyjemne :)

Przy regularnym stosowaniu nawet raz dziennie przynosi świetne efekty.
Rozreklamowałam go w rodzinie i wśród znajomych!

Ilość zużytych opakowań: 5-6

Świetna ;-)

Mam skórę wrażliwą, suchą i jestem alergiczką ;-). Kosmetyki Emolium poleciła mi dermatolog i naprawdę się sprawdzają.

Emulsja świetnie nawilża, łagodzi podrażnienia, zapach może nie jest najładniejszy ale nie o zapach w takich kosmetykach przecież chodzi ;-). Cena niska, dostępność bardzo dobra. Używam tej emulsji dwa razy dziennie, po każdym prysznicu czy kąpieli (razem z innymi kosmetykami z tej serii) i naprawdę stan skóry bardzo się poprawił ;-).

Polecam.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Ilość zużytych opakowań: czwarte w trakcie

Dobry nawilżacz

Zacznę od tego że nie mam skóry atopowej, ani bardzo alergicznej. Emulsje dostałam w prezencie, więc używam.
Emulsja bardzo dobrze nawilża. Jest niezbyt gęsta, dobrze rozprowadza się na skórze. Nie wchłania się zbyt szybko, zostawiając wręcz taką lekko tłustą powłoczkę na skórze. Nie przeszkadza mi to , bo zawsze smaruję się wieczorem, a potem siup do łóżka. Jest w zasadzie bezzapachowa, ja wyczuwam w niej taki oleisty zapach.
Nawilżenie jakie daje nie jest jakoś długotrwałe. Po 24h muszę ponawiać aplikację.
Kosmetyk mógłby mieć ładniejszy zapach- ale rozumiem, dla atopowców kosmetyki bez
zapachu sa lepsze.