Essence, Soft Touch Mousse Make-up (Podkład w musie)

Essence, Soft Touch Mousse Make-up (Podkład w musie)

Kremowy i lekki podkład o konsystencji musu. Zapewnia delikatne, pudrowe wykończenie oraz matowy wygląd cery. Dostępny w trzech naturalnych odcieniach.

kremy tonujące, w musie / piance
Krycie
lekkie
matujące
w słoiczku

Najsłabszy podkład

Ze wszystkich podkładów jakich miałam okazję używać (a używałam bardzo różnych marek i konsystencji- musu także) ten wypada najsłabiej. Rozprowadza się ciężko i nierównomiernie, bardzo go widać na skórze, podkreśla niedoskonałości i tworzy bardzo nieprzyjemny efekt wizualny. Dodam także, że dawałam mu szansę kilka razy, aplikując go na różne sposoby, za każdym razem... no, beznadzieja.

Idealny na lato

Szukałam czegoś co nie sprawi, że na twarzy pojawi się u mnie efekt maski w te upalne dni i chyba to jest to na czym mi zależało. Kupiłam 02 matt beige i przyznam, że kolor idealnie dobrany przy lekkiej opaleniźnie. Fajnie maskuje pory i niedoskonałości, po wcześniejszym przygotowaniu twarzy pod podkład. Nie waży się, nie schodzi czy też nie spływa. Jego puszysta konsystencja rozprowadza się idealnie czy to palcem, gąbeczką czy też pędzlem. Jest też bardzo wydajny mała ilość produktu fajnie się rozprowadza po twarzy.

Super mus.

Zacznę od tego że rzadko używam podkładów. Nie umiem dobrać sobie koloru, nie chce mi się nimi smarować. Nie jestem ich fanką.
Czasem jednak trzeba użyć podkładu. Imprezy te sprawy. ????
Trafiłam na ten mus i się zakochałam. Świetna konsystencja, prosty sposób nakładania. Dobra trwałość.

Co ciekawe stosuję punktowo na pryszcze jak się pojawią i nie widać różnicy w kolorze cery.

Nie mój hit

Nie polubiłam się z tym musem, pozostawia na twarzy "film" który mi osobiście przeszkadza. Niestety tworzy nie ładna maskę, próbowalam aplikowac go za rowno a sucho jak i na mokro i efekt ciagle ten sam. wole klasyczne podkłady

Dla mnie nie pasuje

Użyłam jedno opakowanie niestety bardzo się zawiodłam bo podkład fakt że w musie to jednak uwydatniał nawet najdrobniejsze niedoskonałości. Jeżeli byłam na twarzy delikatnie zadrapana lub schodziła mi po opalaniu skóra to kosmetyk strasznie się kulkował. Dla mojej cery za tłusty.

Ulubiony podkład

Produkt może zbyt mocno nie kryje ani nie jest bardzo długotrwały, ale mnie zachwyca jego lekka konsystencja i to, że nie powoduje efektu maski. W ciągu dnia odświeżam twarz kilku krotnie tym podkładem, ale głównie dlatego, że mam problem z przetłuszczaniem się czoła i żaden podkład na nim sie długo nie utrzymuje. Do tego lekkość podkładu sprawia, że odkąd zaczęłam go stosować mam znacznie mniej problemów z wągrami i zatkanymi porami. Do tego fajnie dopasowuje się do kolorytu skóy i łatwo nakłada. Podoba mi się również jego konsystencja kremu - lepiej mi się z niego korzysta niż z podkładów płynnych.

Miła odmiania płynnych podkładów

Mój związek z tym podkładem przeżywa wzloty i upadki, ale wciąż go mam i nie oddam ;)
Co do strefy T - różnie bywa, nie raz ciastko, nie raz podkreśla skórki.
A na policzkach siedzi bardzo dobrze, matowi, wygładza, nie wysusza.
Może to kwestia cery mieszanej.
Ale jednak jest to ciekawa alternatywa. Da się blendować gąbką, da się rozcierać pędzlem. W odległych czasach czysto amatorsko nakładałam wacikiem ;) Ale dziś w moim przypadku chyba gąbka wygrywa.
Utrzymuje się długo i ładnie podtrzymuje resztę kosmetyków (puder, bronzer itd), tylko różnie bywa ze strefą T. W pełnym słońcu w upale raczej się nie sprawdzi. Zimą bardzo fajna sprawa, zwłaszcza że nie podrażnia i nie wysusza skóry wrażliwej.
Essence wypuściło (ale nie u nas) więcej odcieni, od porcelany po czekoladkę, ja posiadam kolor 09 matt porcelain i jest dla mnie o wiele lepszy niż żółty 04 matt ivory, którego miewałam dotychczas. Jestem bladziochem, ale może nie ekstremalnym, więc dla totalnie "białych" cer to też raczej nie będzie odcienia. Ciemniejsze kolory można zastosować jako konturowanie na mokro.

A JA GO NIE LUBIĘ

mimo ze jest tani i dużo osob go poleca, mi nie przypasował...
zaczne od tego że jest mało wydajny - konsystencja musu mi nie odpowaiada. Do tego po nalozeniu go wyglądam jakbym miała efekt maski, zdecydowanie podkreśla suche skórki koło brwi które mam. Dodatkowo zle się rozprowadza. Jest delikatny i nie wysuszę skóry, ale też jej nie nawilża. Nie kupię go ponownie

Jak dla mnie w porządku

Szukałam podkładu, który nie będzie robił efektu "maski". Ten jest w porządku. Trzyma się bez poprawek ok 3 godzin. Jego dużym minusem jest to, że podkreśla skórki i suchą skurę. Ja osobiście przed zastosowaniem kładę na skórę twarzy dużo kremu nawilżającego. Nie polecam dla tych co mają długie paznokcie.

Produkt ogólnie nie zły, jak dla mnie w porządku.

Puszysty i przyjemny

Podkład zakupiłam po przetestowaniu go na ręce, zaciekawiła mnie jego konsystencja oraz zachęciła mnie niska cena. Jest to moje odkrycie ostatnich tygodni :)

Porównywalny z innymi tego typu produktami

Mus jest dość zbliżony właściwościami do innych tego typu kosmetyków. Opakowanie jest małe poręczne, umożliwia zużycie produktu do samego końca. Konsystencja gładką aksamitną, piankowo- musowa. Idealny do lekkiego makijażu i raczej krótkotrwałego. Produkt dość szybko się sciera, a skóra po nim błyszczy już po kilku godzinach oś aplikacji. Fakt, zaraz po nałożeniu twarz wyglada na aksmainta, gładką. W moim przypadku jednak uwidacznial suche skórki i niedoskonałości twarzy (blizny etc). Jego dłuższe stosowanie zapychalo także pory.

Podkład, który używam od 6 lat

Podkładu tego zaczęłam używać jako nastolatka. Był to jeden z moich pierwszych podkładów i używam go do dziś. Prowadzę intensywny tryb życia, dużo trenuję i ten podkład świetnie sprawdza się na treningu- nawet po 2-godzinnym, intensywnym wysiłku nie ściera się ani nie spływa. Daje matowe wykończenie. Co do krycia, powiedziałabym, że jest średnio kryjący. Nie pozostawia smug, jest lekki, twarz pod nim oddycha. Myślę, że jeszcze przez wiele lat będę go stosować. Polecam go jako podkład dla żyjących intensywnie.