Barwa, Mydło powszechne

Barwa, Mydło powszechne

Naturalne i tradycyjne, doskonałej jakości mydło szare jest produktem przeznaczonym do mycia i prania. Nie zawiera dodatków alergizujących. Jest zalecane przez lekarzy do mycia do mycia skóry skłonnej do podrażnień i przetłuszczania się, a także do moczenia skóry w miejscach zaleczonych urazów oraz zrostów pooperacyjnych. Zawiera glicerynę, przez co delikatnie nawilża skórę. Polecane jest do prania bielizny, szczególnie dla osób o skórze wrażliwej i alergików.
Jest delikatne zarówno dla tkanin naturalnych jak i syntetycznych. Nie niszczy bielizny i jednocześnie bardzo skutecznie usuwa nawet najtrwalsze zabrudzenia.

jest ok

Bardzo przyzwoite mydło. Można nim sobie umyć nawet twarz bez krzywdy, delikatniejsze od większości mydeł na dzieci. Troche zbyt duża kostka no i zapach taki jak kredki świecowe. Poza tym ładnie sie pieni, dobrze myje, nie wysusza za bardzo ale nic więcej. Nie zauważyłam wlaściwości gojących, jak w przypadku konkurencji białego jelenia. Ogólnie ok.

Używam tego produktu od: rok

*Nie podrażnia
*Nie szczypie jęsli na twarzy są jakieś ranki
*Do skóry wrażliwej/suchej i tłustej
*Fajnie się pieni
*Można używać do prania , bradzo dobrze usuwa zanieczyszczenia
*Bardzo fajnie oczyszcza i ściąga skórę
Heh , stary produkt ale jaki dobry ;)

Używam tego produktu od: Nie pamiętam, długo
Ilość zużytych opakowań: Dużoooo

Odkrycie wszech czasów!

Mimo, że jestem już przed 30-stką, od zawsze miałam problemy z cerą - przesuszającą się, wrażliwą, skłonną do zatykania porów a więc i powstawania zaskórników, od czasu do czasu jakiś pryszczyk. Czego to ja przez całe życie nie próbowałam - tanich, średnich i drogich w tym aptecznych: pianek, żeli, kostek myjących, płynów, mleczek, chyba wszelkich możliwych wynalazków. Skóra reagowała różnie, najczęściej jednak przesuszeniem prędzej czy później, a zaskórników nic nie wytępiło, poza moimi niegrzecznymi rączkami czasami...

Przypadkiem natrafiłam w internecie na artykuł o naturalnych kosmetykach i o substancjach używanych do ich produkcji. Wciągnęłam się w temat i postanowiłam zwracać uwagę na skład kosmetyków oraz obserwować - czy to coś da czy nie. Moja pielęgnacja wygląda od 2 miesięcy w sposób następujący: myję twarz rano i wieczorem mydłem powszechnym, zamiast toniku używam wody termalnej, na noc krem odżywczy (dr hauschka) a na dzień krem nawilżający (lavera). Zrezygnowałam praktycznie z podkładów w płynie i kompaktów (no dobra, czasem na 3 godzinki nałożę fluid kiedy chcę lepiej wyglądać, ale zmywam go z twarzy jak najszybciej) na rzecz pudru mineralnego(ja mam almost powder clinique ale wybór jest szeroki), zgodnie z przyjętą przeze mnie zasadą minimum zapychaczy i ciapania po twarzy. Myślę, że jeżeli ktoś podejmuje walkę o piękną cerę, to warto zwracać uwagę również na to, co się je.

Mydło powszechne wybrałam z kilku powodów:
1) w ogóle wolę mydło niż żele (choć dotąd twarz trzymałam z dala od mydeł),
2) lubię białe mydełka,
3) lubię mydła, które się dobrze pienią i dają delikatną pianę,
4) nie ma drażniącego zapachu, prawie wcale nie pachnie (od pachnięcia mam moje perfumy),
5) jest bardzo delikatne, nie wysusza skóry (myję nim całe ciało, a skórę mam raczej suchawą),
6) oczyszcza lepiej niż żel czy mydło w płynie,
7)łatwo się zmywa z powierzchni skóry, nie ślimaczy się jak żele,

Ma dla mnie znaczenie, choć pewnie bardziej psychologiczne, że mydło powszechne w przeciwieństwie do białego jelenia jest produkowane z olejów roślinnych, a nie z łoju zwierzęcego.

A teraz najważniejsze: Moja cera zapomniała o zaskórnikach! Faktem jest, że przestałam używać kremów zatykających pory (czyli na bazie parafiny i z konserwantami), ale z całą pewnością jest to również zasługa dogłębnego oczyszczania porów rano i wieczorem, kosmetykiem tak delikatnym, jak mydło powszechne. Gdy używałam żeli antybakteryjnych wieczorem, to rano wolałam przetrzeć twarz tylko tonikiem, bo moja cera nie znosiła tak silnego wysuszania i rano i wieczorem, natomiast tonik nie był w stanie oczyścić porów po nocy, błędne koło. Jeśli chodzi o żele do cer normalnych, to niezbyt dokładnie oczyszczały cerę i brakowało im właściwości antybakteryjnych i łagodzących - więc czegoś istotnego im brakowało.

Mydło powszechne oprócz tego, że dogłębnie ale i łagodnie myje, w tym zmywa makijaż, to jeszcze zalecza zadrapania, podrażnienia itp.

Postawiłam na minimum chemii. Od tego czasu cera wyraźnie odpoczęła, jakby się rozkurczyła, odprężyła, pojaśniała. Czarne kropki z nosa prawie znikły, rozszerzone pory wyraźnie się skurczyły. Powiedzcie czy któryś z kosmetyków typu "pore minimizer" to potrafi? Zaskórniki i krostki już się nie pojawiają (nawet przed okresem), wszystko sie wygoiło, znormalizowało, po miesiącu cera odnowiona, nie do poznania.

Myślę, że część problemów skórnych a nawet alergii bierze się ze złej tolerancji chemii w kosmetykach. Warto oczyścić i znormalizować cerę -dotyczy to każdego typu i dobrać odpowiedni krem.

Polecam więc naturalną pielęgnację, której podstawą może być szare (tak naprawde to białe) mydło.

Oprócz dużych kostek z wielbłądem, można też kupić (np. w Leclercu) poręczniejsze mydło powszechne Barwy w papierku, które wyglądem nie różni się od mydła toaletowego. Cena to jakieś 0,89 zł.

Moja rodzinka też się zakochała w tym mydełku. Nawet nie wiedzą czym się myją, ale zauważyli, że już ich nie swędzi po kąpieli i się "fajnie pieni".

świetne!!

Jak dla mnie - alergika rzecz wspaniała:
- w ogóle nie uczula (jestem alergikiem, i zostałam niejako zmuszona do rezygnacji z innych środków do mycia, dostaję alergii nawet po mydle dla dzieci, heh)
- używam do mycia całego ciała
- neutralne dla skóry
- nie jest perfumowane, dlatego po zapachu nie spodziewajmy się cudu; jest taki mydlano-neutralny, natomiast nie mogę powiedzieć, żeby był to zapach nieprzyjemny :) (w przeciwieństwie do odoru Białego Jelenia, którego w związku z tym faktem nie polecam ;/ )
- niska cena - za podwójne opakowanie czyli 2x200g płacę 2,69 w Plusie.

Fakt, kostka by mogła być mniejsza, wygodniej by było używać, ale ja już się przyzwyczaiłam. I przy tylu zaletach tego mydła nie odejmę nawet ułamka gwiazdki za to :).

Polecam nie tylko dla alergików. Większość kosmetyków zawiera więcej niż 10 komponentów w składzie, i takowe są określane mianem "jadowitych" dla skóry. To mydło posiada 5 składników :). Jest takie "mało-chemiczne" i to mi bardzo odpowiada :).

Używam tego produktu od: 2003
Ilość zużytych opakowań: duuuużo

Od zawsze w naszej rodzinie

Odkąd pamiętam zawsze był w moim domu. Bardzo dobrze zapierał różnego rodzaju plamy typu:
krew, farba, gęste napoje, ciemne owoce.
Dobrze się pieni. Działa kojąco i regenerująco na rany, zadrapania czy podrażnienia. Idealny dla osób z alergią. Dobrze nawilża.
Odejmuję * za zapach. Nie jest on perfumowany, ani drażniący tylko po prostu mi nie odpowiada. Polecam go wszystkim. Jest niezastąpiony.

Używam tego produktu od: Kilkunastu lat
Ilość zużytych opakowań: Dużo