Elmex, Przeciw próchnicy, Pasta do zębów z aminofluorkiem 0,125% F

Elmex, Przeciw próchnicy, Pasta do zębów z aminofluorkiem 0,125% F

stomatologicznysklep.pl
Średnia ocena: 0.00/5

Wysoce skuteczna formuła elmex z aminofluorkiem tworzy dwufunkcyjną ochronną warstwę wapniowo-fluorową, która remineralizuje zęby i zapobiega powstawaniu ubytków. Chroni również powierzchnie, do których trudno jest dotrzeć szczoteczką do zębów.
Aktywny aminofluorek wbudowuje fluor w szkliwo zęba w ciągu kilku sekund, dzięki czemu wzmacnia je i zwiększa jego odporność na działanie kwasów. Dzięki swojej aktywności powierzchniowej, aminofluorek tworzy na wszystkich powierzchniach zębów ściśle przylegającą, jednorodną warstwę ochronną.
Elmex Przeciw Próchnicy zapewnia ochronę zębów, a nawet remineralizuje próchnicę w jej początkowym stadium w podpowierzchniowej warstwie szkliwa. Właściwości ochronne pasty i zawartego w niej aminofluorku zostały potwierdzone w ponad 400 badaniach naukowych.

pasty do zębów
ochronne, oczyszczające, odświeżające
z fluorem
50-100ml

pasta Telmex

Jest delikatna dla moich zębów. Dobrze się pieni. Zauważyłam, że jak używam ją regularnie odkłada się mi mniej osadu. Ma specyficzny smak, wolałabym bardziej miętowy. Stosowałam ją po wybielaniu zębów gdy inne pasty powodowały ból. Jedna z moich ulubionych.

Dobrze myje zęby i ma fajny smak

Pasta o średnio gęstej konsystencji, koloru białego o smaku lekko słodkiej mięty. Pasta dobrze myje zęby ale nie pozostawia extra świeżości w ustach, raczej delikatna krótkotrwała świeżość. Kiedyś dawno temu używałam jej namiętnie, po kilkunastu latach powróciłam do niej ale na jednym opakowaniu po przestanę bo nie robi już na mnie takiego wrażenia. Czy zapobiega próchnicy ciężko powiedzieć, problemów związanych z próchnicą nie mam.

elmex

Pasta od Elmex jest drugą ich pastą jaką miałam okazję używać. Niestety dla mnie nie różni się od tej zielonej. Generalnie dużą uwagę przykłądam do tego jak pasta samkuję, bo chciałabym odczuwać przyjemność ze szczotkowania, aby nie pomijać tego elementu higieny, a niestety często się nie chce... dlatego często stawiałam na pasty, które długotrwale odświeżają oddech, ale i smakują. Tym bardziej, że nie miałam problemów z nadwrażliwością, pruchnicą itd. Jednak czy to jest najważniejsze? Pasta ma nie tyle co smakować, ale działać i chronić zęby...
Ku mojemu zaskoczeniu pasta Elmex przeciw pruchnicza nie smakuje najgorzej, ale ulubiąną też nie zostanie. Na początku lekko szczypała w język z czasem chyba intensywność się ulotniła, bo im mniej w opakowaniu tym mniej intensywne było to uczucie. Czasami czułam jakby cierpki język po umyciu, czasami jakby kwaśny smak w trakcie szorowania.
Pasta jest średnio miętowa. Odświeża oddech na dość długi czas.
Dobrze się pieni i domywa zęby.Chroni szkliwo i jak dotąd nie pojawiły się u mnie prblemy z pruchnicą.
Możliwe, że będę do niej wracać, ale na przemiennie z innymi pastami.

Bardzo dobra

Pasta klasyczna pod każdym względem: opakowania, formuły itd. W gruncie rzeczy nie ma nic co by ją wyróżniało, a jednak korzysta się z niej dobrze. Dawała poczucie czystości, odświeżenia i dbałości o jamę ustną i zęby. Raczej nie wrócę do niej, bo bardziej przypasował mi inny wariant, co nie zmienia faktu, że ta pasta też jest bardzo dobra.

Dobra, ale niewydajna

Używam od wielu lat. Nie znalazłam lepszej.

Zalety:
– dobrze czyści zęby
– nie podrażnia
– zapach może być

Wady:
– niewydajna (pół szczoteczki, na pewno nie groszek jak pokazuje producent na opakowaniu)
– substancje zapachowe
– sorbitol w składzie (w paście!?)

Ogólnie: dobra, ale bez szału. Do poprawy. Kiedyś była wersja gęsta, teraz dość rzadka.

Skuteczna

Jest to produkt, który jest nieodłącznym elementem mojej codziennej rutyny pielęgnacji jamy ustnej, i mam wiele powodów, aby go polecać.

Przede wszystkim, ta pasta do zębów jest specjalnie opracowana w celu zapobiegania próchnicy. Aminofluorek, który jest jednym z głównych składników, pomaga w utwardzeniu szkliwa zębów i chroni przed rozwojem próchnicy. To daje mi pewność, że moje zęby są dodatkowo chronione w codziennej pielęgnacji.

Konsystencja pasty jest gładka i łatwa do rozprowadzenia na szczoteczce. Nie jest zbyt gęsta ani zbyt rzadka, co ułatwia jej aplikację.
Sama pasta jest delikatna i nie powoduje uczucia pieczenia ani nadmiernego drapania w jamie ustnej, co jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ mam wrażliwe dziąsła. Po szczotkowaniu moje zęby są czyste i odświeżone, a jednocześnie czuję, że są dobrze zabezpieczone przed próchnicą.

Opakowanie jest wygodne i estetyczne, a dozownik umożliwia precyzyjne dawkowanie pasty.

Jedyną wadą, którą można by wskazać, jest to, że pasta nie ma intensywnego smaku ani zapachu. Dla niektórych może to być zaleta, ale ja osobiście lubię pasty o świeżym smaku.

Podsumowując, Pasta do zębów Elmex Przeciw próchnicy z aminofluorkiem 0,125% F to produkt, który spełnił moje oczekiwania. Jest skuteczna w zapobieganiu próchnicy, łatwa w użyciu i delikatna dla wrażliwych dziąseł. Polecam ją każdej osobie, która chce zadbać o zdrowie swoich zębów i uniknąć próchnicy. To naprawdę godna uwagi pasta do codziennego użytku.

Po prostu dobra i skuteczna

Pasta do zębów nie sprawi, że będą one zawsze zdrowe, bez próchnicy ale na pewno składniki zawarte w paście są dla zębów korzystne. Stomatolodzy polecają stosowanie dobrych past w tym Elmex ze względu na ich działanie, więc coś w tym jest a ja w to wierzę.

Elmex jest ze mną od wielu lat i jest to marka której ufam i robiąc zakupy bez wahania po nią sięgam. Wersja pomarańczowa jest najczęściej stosowana aczkolwiek wersja zielona również czasami gościła w łazience.

Moje zęby nie należą do wrażliwych choć czasami zdarzy się wyjątek od reguły. Pasta do zębów nie jest z całą pewnością odświeżającą oddech jak np. pasty za 5 zł. Niestety coś za coś, jednak obecnie Elmex różni się od starych wersji i odczuwanie świeżości jest lepsza. Pasta chroni przed próchnicą i dokładnie oczyszcza zęby. Według mnie jest to dobra pasta do codziennego stosowania. Druga kwestia to taka, że świeży oddech nie jest zasługą pasty a jak już jest to efekt chwilowy...

Pasta nr 1

Pasta Elmex w pomarańczowej wersji to mój obowiązkowy hit, który stosuję regularnie od lat.

Wygodna wyciskana tuba, która jest zakończona plastikowym zabezpieczeniem, które musimy odciąć przed pierwszym użyciem.

Konsystencja jest gęsta, kolor biały, smak typowy dla past Elmex, czyli lepszy niż zwyczajne pasty:)

Pasta zapobiega próchnicy, dziąsła nie krwawią. Po prostu utrzymuje zęby w świetnej kondycji. Jest delikatna dla szkliwa, dobrze się pieni.

Używana od lat

Pastę stosuje z przerwami od kilku lat zamiennie z innymi moimi ulubieńcami. Ma przyjemny miętowy smak, nie drażni i nie piecze. Dobrze myje zęby i pozostawia uczucie świeżości w ustach na długo. Dzięki paście nie miałam próchnicy a zęby były czyste, nie żółkły.

Kupiony w: Drogeria Jasmin

pasta!

Pasta elmex jest bardzo dobrą pastą. Według mnie, fakt że jest cała biała i nie ma w niej kolorów i sztucznych barwników jest dużym plusem. Po umyciu nie podrażnia, dobrze domywa. Odswierza oddech ale nie pali. Bardzo fajny miętowy smak i zapach. Daje dobre efekty domycia. Jest bardzo wydajna i starcza na naprawdę długo. Częsty bywalec w moim domu.

Ulubiona pasta

Bardzo dobra pasta. Dobrze domywa zęby. Daje uczucie odświeżenia. Przyjemny smak, nie jest miętowa, nie „pali” w buzię. Bardzo wydajna, wystarcza na długo.

Świeży oddech

Pastę kupiłam z myślą o ochronie moich zębów przed próchnicą. Już po pierwszym umyciu daje się odczuć prawdziwe odświeżenie zapachu. Pasta jest bardzo wydajna. Nie mam zielonego pojęcia czy pasta ochroniła moje zęby przed próchnicą, ale mam nadzieję, że tak właśnie się stało. Chętnie zakupie tą pastę ponownie, ponieważ cena jest bardzo korzystna i jest dostępna w każdej drogerii.