Chantarelle, Special Aesthetics, B-Epilderm Body Balm Anti Hair Growth (Balsam spowalniający odrost włosa na skórze ciała)

Balsam do skóry ciała spowalniający odrost włosa i redukujący niepożądane owłosienie, z kompleksami roślinnymi zmiękczającymi, nawilżającymi, łagodzącymi i antybakteryjnymi. Zawiera PILHIB - składnik aktywny powodujący denaturację białek włosa (cebulki włosa) poprzez wnikanie do mieszków włosowych, redukując odrost łodygi włosowej. Formuła aktywna zawiera dodatkowo nawilżający mocznik, łagodzącą alantoinę oraz antybakteryjne, zmiękczające, łagodzące ekstrakty z ogórecznika, lnu, kasztanowca, szałwii, papai, alg Wakame.

PILHIB - powoduje denaturację białek włosa (czyli uszkodzenie cebulki włosa) przez wnikanie do mieszków włosowych i redukcję odrostu łodygi włosowej.

Mocznik - podstawowy składnik NMF, czyli naturalnych składników nawilżających skórę. Działa nawilżająco i złuszczająco, zwiększa przepuszczalność warstwy rogowej. Zmniejsza przeznaskórkowy ubytek wody (TEWL) oraz zwiększa biosyntezę lipidów. Zmiękcza, odświeża i uelastycznia skórę. Redukuje szorstkość i łagodzi podrażnienia.

Alantoina (prowitamina A) - przeciwdziała nadwrażliwości i nadmiernej reakcji na słońce. Ma właściwości przeciwutleniające. Chroni przed wolnymi rodnikami, które są przyczyną szybszego starzenia się skóry.

Ekstrakt z lnu - zawiera witaminy A i E oraz mikroelementy. Utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry, odżywia, chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry

Ekstrakt z kasztanowca - jest istotnym składnikiem w preparatach przeciwdziałających pękającym naczynkom. Ponadto działa matująco na skórę i usuwa zanieczyszczenia. Ma właściwości ujędrniające i chroniące przed promieniowaniem UV. Działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, wzmacniając przy okazji naczynia krwionośne.

Ekstrakt z szałwii - oczyszczający o własnościach antyseptycznych, ściągających i antyoksydacyjnych. Działa przeciwzapalnie i przeciwpodrażnieniowo. Reguluje wydzielanie sebum. Wzmacnia naczynia krwionośne - hamuje mikrokrwawienia z nadmiernie rozszerzonych lub uszkodzonych naczyń włosowatych.

Ekstrakt z algi Wakame – zawiera wiele cennych dla zdrowia i urody składników. Jak wszystkie algi brunatnice zawiera fukoksantynę, czyli czynnik wspierający procesy regeneracji i odbudowy kolagenu, hamuje także procesy starzenia się skóry.

Ekstrakt z papai - zawiera papainę, enzymy naturalnie występujące w owocach papai - rozluźniające połączenia między korneocytami i złuszczające martwe komórki naskórka. Wygładzają skórę i przygotowują ją do przyjęcia składników aktywnych preparatów pielęgnacyjnych.

Olej z ogórecznika - stosowany jest do pielęgnacji skóry bardzo suchej, łuszczącej się, wrażliwej. Dobrze oczyszcza skórę usuwając zanieczyszczenia z porów i zamykając je.

z pompką, w butelce
balsam / lotion
normalna
kremy i balsamy po depilacji
opóźniające odrost włosków
zapachowa

Działa

Jest to jeden z nielicznych produktów tego typu jakie miałam okazję stosować. Wcześniej używałam balsamu do depilacji z Joanny, który jednak żadnych efektów mi nie przyniósł. Na jakiś czas odstawiłam zupełnie produkty tego typu. Marka Chanatrelle to marka kosmetyków profesjonalnych stosowana głównie w salonach kosmetycznych, nie miałam z nią wiele do czynienia. Jakiś czas temu stosowałam już preparat do oczyszczania tej marki, ale nie sprawdził się u mnie najlepiej, więc z rezerwa podeszłam również do tego specyfiku. Niesłusznie jak się okazało, bo tutaj produkt faktycznie działa tak jak powinien.

OPAKOWANIE

Produkt zapakowany jest w foliowy woreczek. Mamy tutaj białą buteleczkę z napisami w kolorze czarnym i srebrnymi detalami. Całość prezentuje się bardzo estetycznie. Kolorystyka jest prosta, ale przemawia na korzyść opakowania. Całość prezentuje się elegancko i profesjonalnie. Srebrne zdobienia, czerń i tekst ładnie współpracują. Podoba mi się to, że produkt wyposażony jest w pompkę, która zdecydowanie ułatwia dozowanie produktu. Jest to wygodne i higieniczne. Pompka nie zacina się, nie pluje i od początku dozuje idealną ilość produktu mimo, że jest gęsty.

KREM

Kosmetyk ma formę gęstego, ale zarazem lekkiego kremu w kolorze ecru o ślicznym zapachu, który umila mi każdorazowo jego aplikację. Zapach jest lekko słodki i bardzo przyjemny dla nosa, co sprawia, że lubię go stosować codzienne. Kremu używam po depilacji maszynką (kilka razy po depilacji plastrami) rano i wieczorem codziennie wg zaleceń producenta. Krem łatwo się rozsmaruje, wystarczy kilka pompek na daną partię ciała, w sumie to mniej więcej obliczyłam ile pompek mam nałożyć, aby nie przesadzić z ilością i np. na nogę wystarczą 4 pompki, na pachy 1 itd. Dobrze się wchłania, praktycznie całkowicie nie pozostawiając na skórze tłustej warstwy. Świetnie nawilża i odżywia skórę pozostawiając ją aksamitną w dotyku, a dodatkowo łagodzi ewentualne podrażnienia po goleniu. Uczucie miękkości i gładkości utrzymuje się długo po nałożeniu kosmetyku. Na dobre pożegnałam się z krostkami czy nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia skóry po depilacji, które zawsze były moją zmorą i nieliczne kosmetyki pomagały w tym aspekcie. A co z jego podstawową funkcją jaką jest spowalnianie wzrostu włosa? Tutaj faktycznie działa. Moje włoski rosną dość szybko i często już na drugi dzień czułam, że zaczynają się pojawiać, co przekładało się na depilację co drugi dzień. Przy regularnym używaniu tego specyfiku włoski zaczęły się pojawiać stopniowo coraz później, rekord to 3 dni po depilacji, co jest dobrym wynikiem. Myślę, że po zabiegach w gabinetach kosmetycznych np. laserowych czy IPL efekt byłby jeszcze lepszy. Produkt jest wydajny, dostępny chyba niestety tylko na stronie producenta, drogi, ale wart swojej ceny.

PLUSY:

+ świetnie nawilża, odżywia
+ łagodzi podrażnienia
+ spowalnia odrastanie włosków
+ dobrze się rozsmarowuje i wchłania
+ jest wydajny
+ ma estetyczne i higieniczne opakowanie z wygodną pompką

MINUSY

- dostępny tylko na stronie producenta
- dość drogi