Physiogel, Hypoallergenic, Codzienne Nawilżanie, Żel do mycia twarzy do skóry suchej i wrażliwej

Średnia ocena: 3.64/5

Hebe

Physiogel Cleanser to delikatny żel myjący. Swoje właściwości zawdzięcza kompleksowi myjąco-buforująco-nawilżającemu, w skład którego wchodzi kokoil izotionian sodu. Związek ten, pochodzący z oleju kokosowego, ma szczególnie korzystne właściwości oczyszczające.
Physiogel Cleanser nie tylko myje, ale też zapobiega wysuszeniu skóry i nie zaburza naturalnego pH. Jest hipoalergiczny, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. Nie zawiera mydła i barwników.
Szczególne zalecenia do stosowania:
- Pielęgnacja skóry nietolerującej mydła
- Oczyszczanie skóry u młodzieży dorastającej
- Doskonały do cery trądzikowej
- Pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej i alergicznej
- Pielęgnacja skóry po zabiegach dermatologicznych
- Demakijaż oczu
Physiogel Cleanser może być stosowany bez spłukiwania.
Przy regularnym stosowaniu Physiogel Cleanser skóra staje się miękka, gładka i naturalnie piękna.

oczyszczanie twarzy
sucha, wrażliwa, alergiczna / atopowa
nawilżające, oczyszczające
hipoalergiczna
żel

Beznadziejny

Produkt ten miałam polecony przez dermatologa. Miał on pomóc w moim problemie z skórą suchą, wrażliwą, alergiczną i trądzikową. Miał też zastąpić mi mój płyn do demakijażu.
Niestety w ogóle się nie sprawdził. Miałam wrażenie jakbym miała czymś oblepioną twarz. Do tego skóra była bardziej wysuszona niż wcześniej i musiałam wyrzucić ten produkt. Konsystencja zbyt płynna i zapach ochydny.

Zostanie na dłużej

Kupiłam głównie do porannego mycia twarzy, chciałam coś delikatnego i padło na Physio. Jestem zadowolona. delikatnie myje nie podrażniając skory.
Wypróbowałam go również do zmycia makijażu, ale dla mnie był odrobine za słaby, jednak nie odejmuję mu niczego w ten sposób i bardzo się lubimy :)
Jedynym minusikiem dla mnie jest zbyt rzadka konsystencja, ale jestem w stanie wybaczyć :)

Ciekawy produkt dla skóry wrażliwej

Jakiś czas temu linie Physiogel poleciła mi Pani dermatolog na problemy skórne. Moja skóra była już zmęczona ciągłym malowaniem stąd była zaczerwieniona i skłonna do wyprysków. Po zastosowaniu żelu do mycia skóra wyrównała swoje pH, stała się gładka i promienna. Z pewnością też oczyszczona i nawilżona. Nie wystąpiła żadna reakcja alergiczna. Myśle że to jeden z lepszych produktów dla osób ze skóra wrażliwą

Idealny dla podrażnionej i wrażliwej cery

Ten żel polecił mi dermatolog, kiedy wystąpiła u mnie reakcja alergiczna.
Żel jest badzo łagodny, ma lekką konsystencję i można go aplikować również bez wody, można stosować u dzieci. Żel się nie pieni, ale nie ma problemu z rozprowadzeniem. Wspaniale koi skórę; zużyłam już kilka opakowań.
Z makijażem może sobie nie radzić, ale od tego są olejki myjące, które stosuję w pierwszym etapie oczyszcznia twarzy. Physiogel żel używam w drugim etapie oczyzszcznia skóry przed tonikiem.

Żel, który warto wypróbować

Żel do mycia twarzy Physiogel, kupiłam kiedy miałam większe problemy z cerą po lecie, kiedy to była bardziej wyszuszona, wrażliwa i potrzebowała delikatnego kosmetyku do demakijażu. Szukałam wtedy różnych produktów i tak trafiłam na dobre opinie tego żelu.

Kosmetyk zapakowany jest w plastikowa butelkę na zatrzask, co mi bardzo odpowiada bo jets to wygodne w użyciu. Butelka ma też odpowiednią wielkość. Szata graficzna jest prosta, estetyczna.
Żel ma delikatną, lekką konsystencję (może się niestety za duzo wylać) i jasno mleczną barwę, dla mnie bezzapachowy co do alergików powinno być plusem.

Kosmetyku uważałam jak standardowego żelu, z wodą. Żel dobrze oczyszcza z resztek makijażu. Próbowałam nim zmyć tusz do rzęs, ale słabo sobie radzi w moim odczuciu (trzeba myć 2x), ale oczu nie podrażnia, nie piecze, nie są czerwone. Żel nie wysusza skóry, po myciu jest ona miękka, gładka, czuć komfort, niea ściągania, suchości, nieprzyjemnego uczucia.

Dodatkowo nie powoduje jakiś reakcji alergicznych, nie podrażnia, nie uczula. Jest delikatny a jednocześnie dobrze sobie radzi z dbanie o czystość skóry.

Jest wydajny, mi ta butelka wystarczyła na kilka miesięcy.
Cena jaką ja zapłaciłam w aptece nie była najniższa, ale można trafić na niezłe okazje w internecie itp. Dla wrażliwych cer myślę że na pewno się sprawdzi.

Rzeczywiste ukojenie

Ten żel to cudo przynoszące ukojenie. Pomaga przede wszystkim zimą, gdy twarz jest bardziej podrażniona przez niską temperaturę, wiatr i przesuszone powietrze. Nie podrażnia, nie uczula , dobrze i dokładnie oczyszcza. Ma nieabsorbujący zapach. I co najważniejsze zostawia skórę nawilżoną, nie wywołuje nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia.

Delikatny, idealny do suchej wrażliwej skóry

Uratował moją cerę zimą i za to jestem mu wdzięczna. Inny żel dodatkowo podrażnił moja skórę, która zima jest bardzo wrażliwa i wymaga delikatnego traktowania. Znalazłam, więc w aptece ten świetny żel do mycia twarzy, który nie dość że dobrze oczyszcza to nawilża, koi i nie powoduje nieprzyjmnego ściągnięcia . Ja jestem zachwycona i na pewno do niego wrócę.

physiogel żel do mycia, skóra sucha

Pomimo, że posiadam cerę tłustą/mieszaną używam wersji do cery suchej, gdy np. podrażni mnie jakiś inny kosmetyk i wysuszy mi mocno cerę. Physiogel bardzo fajnie nawilża skórę. Używam go przy dużych podrażnieniach i bardzo koi moją skórę i redukuje uczucie napięcia, ściągnięcia. Świetny produkt. Jest bardzo wydajny, wystarcza mi na długo - kilka miesięcy. Przy nakładaniu również wystarczy niewielka ilość produktu.

Mieszane uczucia

Z powodu suchej skóry postanowiłam się pokusić na ten żel. A jak się sprawdził? No tak średnio. Wie, że żel do mycia raczej jakiegoś nawilżenia nie sprawi, ale już w trakcie mycia czułam jak skóra się ściąga. Mogę powiedzieć, że jest wydajny, bo faktycznie z tak małego opakowania to mało się go zużywa.

Physiogel

Physiogel - siegnelam po niego kiedy moja skora byla bardzo podrazniona. Delikatnie oczyszcza skore, nawilza ja, regeneruje. Posiada kremowa konsystencje mleczka, nie pieni sie. Cenie go za delikatnosc. Mam do niego slabosc

Jeden z najlepszych

Kupiłam to po leczeniu u dermatologa swojego trądziku. Moja cera była wtedy mega wysuszona i podrażniona. Ten żel przynosił jej ulgę. Nie podrażniał nie uczulał. Nie powodował uczucia ściągnięcia. Nie zapychał twarzy. Nigdy nie stosowałam go bez wody zawsze zmywalam żel. Cudowny produkt.

Żel nawilżający??

Mam skórę suchą dlatego pomyślałam że ten produkt będzie dla mnie strzałem w dziesiątkę..Niestety u mnie nie do końca się sprawdził. Zdaję sobie sprawę że nie można oczekiwać od żelu do mycia zbytniego nawilżenia ale w trakcie jego używania moja skóra na twarzy była nieprzyjemnie ściągnieta już nie mówiąc o jakimkolwiek nawilżeniu. Kupiłam inny żel i jest ok. Z plusów mogę wymienić że jest bardzo wydajny jak na takie małe opakowanie i dobrze oczyszcza skórę twarzy.