Natur Planet, Spirulina Algae (Naturalne algi morskie)

Natur Planet, Spirulina Algae (Naturalne algi morskie)

Algi morskie posiadają wszechstronne działanie pielęgnacyjne i polecane są do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Swoje właściwości zawdzięczają fantastycznemu składowi, ponieważ są bogate w białka, cukry, witaminy z grupy B, mikro i makroelementy, kwas γ-linolenowy i barwniki (chlorofil, β-karoten i fitocyjanina).

Algi są fantastycznym sposobem na przywrócenie prawidłowego stanu funkcjonowania skóry oraz utrzymaniu jej w dobrej formie i młodości. Działają nawilżająco, odżywczo, regenerująco, łagodzą stany zapalne, uspokajają skórę, regulują wydzielanie sebum, regulują gospodarkę hydro –lipidową skóry, hamują działanie wolnych rodników, ujędrniają, wzmacniają kontur twarzy, a także redukują cellulit.

przeciwzmarszczkowe, regenerujące, ujędrniające, oczyszczające, nawilżające
oil – free / nietłusta, bez parabenów, bez silikonów, bez alkoholu
w saszetce
sypkie
lekkie
dojrzała, sucha, trądzikowa, mieszana, wrażliwa

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Coś innego i fajnego!

Stosowałam spirulinę jako maseczkę na twarz (jedna porcja to 10 g produktu wymieszanego z wodą). Łatwo łączy się z wodą i równie łatwo nakłada na twarz. Proszek ma kolor jasnozielony, a przygotowana maska zamienia się w głęboki szmaragd. Nałożona na twarz powoli zastyga, ma specyficzny zapach. Daje bardzo fajny efekt nawilżonej, napiętej i wygładzonej skóry. Nie podrażnia, nie wysusza, nie wywołuje pieczenia. Idealnie spełnia swoje zadanie, a moja twarz jest gładka i delikatna.

Dla suchej skóry

Jeśli Wasza skóra potrzebuje nawilżenia i prawdziwej bomby witaminowej - to serdecznie polecam ją.
Maseczka jest w 50 opakowaniu, tak więc opakowanie starczy na ok 5 zastosowań
Jest ona przeznaczona dla skóry suchej, wrażliwej i zmęczonej.
W składzie znajdziemy mnóstwo witamin, oraz składników mineralnych, które działają odbudowująco i nawilżająco na skórę
Zapach ma muszę przyznać dość specyficzny ale za to działanie mogę przymknąć na to oko ;)

Cudowne!

Algi kupiłam przez przypadek. Nigdy nie zagłębiałam się w ich właściwości. Miałam chwilkę czasu w aptece, gdy stałam w kolejce i wtedy wpadły mi w ręce.
Już tego samego dnia wylądowały na mojej buzi. :)
Szokiem jest nieprzyjemny, rybi wręcz zapach i prawie czarny kolor. Jednak, gdy widzimy rezultaty jakie dają , to wszystko mozna przetrzymać.
Skóra po nich jest sprężysta, oczyszczona (nie mylić ze ściągnięta), świeża. Po żadnej, absolutnie żadnej masce nie miałam takich rezultatów jak po algach. Z czasem zaczęłam dodawać do nich inne składniki , nie tylko samą wodę i wtedy rezultaty są jeszcze lepsze.
Polecam każdemu, ponieważ jest to produkt bardzo tani, łatwy w przygotowaniu, skuteczny, no i przede wszystkim naturalny. :)
Przy zmywaniu możemy mieć lekkie problemy, jesli za bardzo je zasuszymy na twarzy, ale można użyć gąbki celulozowej lub konjac i idzie wtedy dużo łatwiej.
Naprawdę warto. :)