KWC LogobyWIZAŻ logo
Mydła

Receptury Babuszki Agafii Zioła i Zbiory Agafii, Naturalne syberyjskie mydło do kąpieli `Czarne mydło Agafii` (nowa wersja)

3,9 na 514 opinie

Kupi ponownie: 64% osób
    Renees
    3 lipca 2020 o 16:12
    5 / 5
    Dla skóry atopowej, nie lubiącej się z CB i każdej
    Nie wiem czym różni się stara wersja, od tej nowej, ale nie zmienia to faktu, że jest to moje kolejne opakowanie tego mydła i po raz kolejny jestem bardzo zadowolona. Produkt niby naturalny, ale silnie oczyszcza skórę. Na wstępie napiszę, że nie stosuję do włosów i nie planuję raczej, ale wiem, że wielu osobom tak też się sprawdza. Mydło jest zamknięte w opakowaniu z zakrętką i jeszcze dodatkowe zabezpieczenie jest w środku, ale ja je wyrzucam od razu po otwarciu, natomiast jak ktoś chciałby zabrać mydło w podróż to takie zabezpieczenie będzie jak złoto. Kolor ma oczywiście czarny, w konsystencji przypomina trochę galaretowaty żel. Nie ma stałej konsystencji. Zawiera dużo ziół i jest idealny do mycia ciała dla mnie, jako posiadaczki problematycznej skóry. Czyli trochę wrażliwej, z rogowaceniem mieszkowym na ramionach, zapaleniem mieszków, które wraca mi raz na czas i trądzikiem hormonalnym występującym na szyi. Produkt nie ma w składzie na początku CB (mnie uczula CB) więc też dlatego jest odpowiedni dla mnie. Ma cudowny ziołowy zapach, delikatny, ciut słodkawy/kwiatowy i jest super wydaje. Pieni się też idealnie. Tak, wiem, że to jest jednak mydło, więc kwestia odczynu skóry, ale mimo wszystko każdy kto zmaga się z typem skóry atopowa to przyzna mi rację, że ciężko znaleźć produkt skutecznie myjący ale i taki, co nie zrobi krzywdy. Przez gorsze wyniki hormonów w ostatnim czasie nasiliło się u mnie rogowacenie mieszkowe, i skóra na ramionach była w średnim stanie, o ile olejki pod prysznic jej nie wysuszały i nie podrażniały dodatkowo tak jednak na skórze zaczęły mi wyskakiwać krostki przypominające trądzik.. więc w efekcie wyglądało to średnio ładnie, ale tym mydełkiem poprawiłam stan skóry i chyba w takich okresach letnich będzie ze mną zawsze. Skóra po tym mydle nie jest taka ładna pod kątem wyglądu, że ja np po olejku wydaje się taka promienna, nawilżona, łagodna ale przynajmniej jest bez defektów i skutecznie oczyszczona. Olejki są świetne przy przesuszonej skórze, nawilżają ją, czego to mydło nie robi, ale też nie wysusza skóry, pod kątem nawilżania/wysuszania jest raczej neutralne. Używam więcej balsamów/maseł nawilżających i jest ok. Ale chyba doszłam do momentu kiedy wolę suchą skórę ale bez defektów w postaci tych krostek na zrogowaciałej skórze niż nawilżonej ale z krostkami i znacznie widoczniejszym rogowaceniu. Oczywiście zmieniam sobie z innymi myjadłami ten produkt, nie używam tego mydła rano, w nocy i cały czas, ale i tak jest różnica.
    Używa produktu od:miesiąc
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Kupił/a w:Inna drogeria

26 osób uznało tą opinię za pomocną
    wilan8
    25 czerwca 2020 o 9:52
    Można spróbować
    Kupione w supermarkecie:) Tak się czasem zdarza ,że w niektórych marketach rzucają jakiś rodzaj kosmetyków w dobrych cenach:) Biorę wtedy:) Myślę,że Wy też;) A tego mydełka chciałam spróbować. Mydło jest w słoiczku z nakrętką. To tak półprzezroczysta maź, lekko galaretowata..taki gęsty kisiel jakby. Kolor brunatno zielony półprzezroczysty. Zapach wyjątkowo ziołowy. W moim słoiczku w mazi zatopiony był nawet listek ..wyglądał na listek brzozy , ale głowy sobie uciąć nie dam:) Uważam,że jest to ciekawa alternatywa dla zwykłych mydeł czy szamponów. To znaczy oprócz tego musimy oczywiście mieć coś na zmianę gdyż wszystkich potrzeb to mydełko nam nie zaspokoi, ale doskonale oczyszcza, odświeża, zmywa brud i oleje. To najlepszy wybór kiedy mam umyć włosy po olejowaniu. Jedno mycia już wystarczy i włosy są naprawdę dobrze doczyszczone jak pisała któraś z koleżanek. Przy szczególnie wrażliwej głowie zgodzę się ,że może zbytnio wysuszyć . Dlatego trzeba stosować z umiarem i na zmianę z innymi środkami do mycia. Myję nim buzię od czasu do czasu i nie zauważyłam negatywnych skutków działania tego mydła, a buzię mam doskonale umytą i nie odczuwałam dyskomfortu po użyciu. Cera była gładka i po prostu czysta. Wyjątkowo wydajne rzeczywiście . Przy tej pojemności na pewno starczy na dłuugo.
    Zalety:
    • duża zawartość ziół
    • doskonale oczyszcza
    • nie podrażnia ani nie wysusza (zaznaczam że stosuję na zmianę z innymi kosmetykami)
    • wyjątkowa wydajność
    • ziołowy zapach
    • wszystko w jednym :)
    Wady:
    • nie jest to produkt stricte naturalny gdyż zawiera SLS itd ,
    Używa produktu od:miesiąc
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Kupił/a w:W hipermarkecie

19 osób uznało tą opinię za pomocną
    stokrotka__k
    29 stycznia 2022 o 10:49
    3 / 5
    Nie dla mnie
    Mydło otrzymałam w prezencie. Znajduje się ono w przezroczystym pojemniku z nakrętką, który umożliwia wizualnie sprawdzenie ile produktu nam jeszcze zostało. Mydło ma nietypową galaretowatą konsystencję i jest w kolorze czarno-zielonym. Trudno mi określić czym tak naprawdę pachnie – zapach nie jest intensywny i określiłabym go jako orzeźwiający. Produkt po nałożeniu na wilgotną skórę bardzo dobrze się pieni – nie trzeba go dużo nabierać. Dosyć łatwo rozprowadza się po skórze, chociaż zdarza się, że zostają takie grudki produktu. Produkt sprawdza się w roli do mycia ciała i skóry twarzy (pomijając okolice oczu – wywołuje pieczenie). Nie lubię usuwać nim makijażu – robi to dosyć topornie. Nie nadaje się także do mycia włosów – o ile ich nie przesusza to niestety po jego użyciu mam bardzo duży problem z rozczesaniem włosów. Podczas używania mydła czuć bardzo przyjemny zapach ale nie utrzymuje się on na skórze po myciu. Nie do końca jestem także przekonana co do jego właściwości nawilżających ale zdecydowanie nie podrażnia skóry. Ogólnie produkt jest całkiem w porządku ale raczej do niego nie wrócę. Brakuje mi efektu nawilżenia skóry a branie produktu z opakowania powoduje, że mam wątpliwości czy po jakimś czasie nadal jest to takie higieniczne – jednak kropelki wody wpadają do produktu i nie można się ich pozbyć.
    Zalety:
    • - cena,
    • - produkt dobrze się pieni,
    • - zapach,
    • - wydajność,
    • - duże opakowanie
    • - nie podrażnia skóry
    Wady:
    • - nie nawilża,
    • - nie nadaje się do mycia włosów,
    • - SLS w składzie
    Używa produktu od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Kupił/a w:Otrzymałam w prezencie

17 osób uznało tą opinię za pomocną
    Atena231
    20 stycznia 2022 o 22:24
    Bardzo dobry produkt
    Mydło otrzymałam w prezencie. Początkowo ta czarna galaretowata substancja nie zachęcała mnie zbytnio do użycia. Mydło bardzo dobrze oczyszcza, pielęgnuje i wzmacnia skórę. Pozostawia ją odżywioną i nawilżoną. Jest bardzo wydajne i dosyć mocno się pieni. Na uznanie zasługuje także bogaty skład produktu. Kompozycja 37 syberyjskich ziół sprawia, że kąpiel staje się zarazem aromaterapią. Zapach nie jest drażniący i utrzymuje się przez długi czas na ciele. Niezwykłą zaletą tego produktu jest jego uniwersalność. Można nim myć zarówno ciało, włosy, jak i twarz. Bez wątpienia sprawdzi się na wyjazdach, kiedy mamy ograniczoną przestrzeń na zabranie wszystkich niezbędnych kosmetyków :)
    Zalety:
    • - piękny ziołowy naturalny zapach,
    • - dobrze oczyszcza i pielęgnuje skórę,
    • - bardzo wydajny,
    • - uniwersalny, nadaje się do mycia ciała, twarzy oraz włosów.
    Wady:
    • - mógłby być bardziej praktyczny w użyciu, ale gęsta formuła to raczej uniemożliwia.
    Używa produktu od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Kupił/a w:Otrzymałam w prezencie

3 osób uznało tą opinię za pomocną
    Owocowysad
    21 grudnia 2021 o 15:46
    Uniwersalne mydło dla każdego
    Mydło ma w składzie SLS więc nie każdemu może odpowiadać. U nas w rodzinie się sprawdza. Używam do mycia ciała, włosów, a nawet zmycia makijażu. Radzi sobie bardzo dobrze. Czasem myje pędzle do makijażu. Skóra jest gładka, oczyszczona, nie przesusza. Dobrze się pieni. Opakowanie jest duże i wydajne. Cena adekwatna do jakości, dostępny nawet w markecie.
    Zalety:
    • * dobrze oczyszcza
    • * uniwersalne w użyciu dla całej rodziny
    • * duże opakowanie
    • * cena adekwatna do jakości
    • * dostępność
    Wady:
    • * opakowanie mało higieniczne, lepsza byłaby tubka
    Recenzent/ka:
    Używa produktu od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Kupił/a w:W hipermarkecie