Lalique, White EDT

Lalique, White EDT

'Światło to symbol wiedzy i oświecenia. Fenomen, który intryguje i olśniewa, źródło energii i ciepła. Z ciepła rodzi się kryształ. Rzeźba światła. Blask, przejrzystość i migotanie. Biel. Powstaje z połączenia świateł wszystkich kolorów'.

Kategoria: korzenno - piżmowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytrusy, nuta żywiczna
nuta serca: fiołek
nuta bazy: biała ambra, cedr, piżmo

wody toaletowe
korzenne, piżmowe

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

• Flakon: 4

Cytrusowo-apteczno-chemiczny swieżak

Zakupiłam w ciemno na urodzinowy prezent i nie wiem czy dobrze zrobiłam. Zapach bardzo mocno cytrusowy a właściwie po prostu cytrynowy jednak wplecione apteczne nuty czynią go cięższym, ostrzejszym i trudnym w odbiorze. Nie spodoba się każdemu, mimo iż można by go określić jako zapach świeżości i czystości. Nie jest to jednak czystość zapachu płynu pod prysznic, morskiej bryzy czy letniego wiatru, tylko taka cytrusowo-apteczno-sterylna czystość. Na pewno nietypowa, inna i oryginalna. Po kilku godzinach zapach bardzo delikatnie łagodnieje i robi się bardziej kremowy, utrzymując jednak swoje główne nuty zapachowe. Trwałość i intensywność bardzo dobra. Butelka piękna, inna niż wszystkie.

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 5

Apteczna cytryna w wyjałowionym opatrunku.

Bardzo byłam ciekawa tego zapachu, myślałam nawet o kupnie butelki w ciemno, z racji tego, że White często określany bywa jako unisex. Postanowiłam jednak nie ryzykować. Lalique wypuszcza zapachy niełatwe i bardzo złożone, więc zakup bez wczesniejszych testów mógłby okazać się mocnym strzałem w kolano.
White bynajmniej prosty nie jest. Niech nie zwiedzie was ta cytrynka w pierwszych nutach, ten zapach nie ma nic wspólnego z cytrusowym świeżaczkiem na lato jakie np. wychodzą spod sygnatury CK. To jest cytryna apteczna, jakby aseptyczna, owinięta w jałowe opatrunki, leciutko potraktowana jodyną. W opisach tegoż własnie zapachu, często można znaleźć porównania z apteką lub gabinetem stomatologicznym - to skojarzenie jest bardzo trafne. White to świeżo wykrochmalony kitel farmaceuty, który w klapę wpiął sobie fiołek, a rękaw przybrudził kremem cytrynowym, który jadł na deser. W kieszeniach kitla schowała się głeboko biała ambra i żywica. Niby są niewidoczne, jednak dają o sobie znac gdzieś z głębin białego płótna. Całości dopełnia woń bardzo dokładnie potraktowanej mydłemj skóry pana farmaceuty. który wyszorował się bardzo skrzętnie (środkowe i końcowe akordy White'a to właśnie takie suche mydełko).

Chylę czoła za stworzenie tak niejednoznacznego i nieoczywistego zapachu. Jednak nie mogę dac mu więcej niż 3 gwiazdki z racji tego, że niestety działa mi na nerwy, w "głębi" White'a wyczuwam jakies pokrewieństwo z Panią Walewską, jakieś archaiczne nuty, które drażnią mnie i powodują, że jestem lekko zbita z tropu. Byc może na delikatnym mężczyźnie, który preferuje niekonwencjonalny styl ubioru, ten zapach ułożyłby się całkiem interesująco. Na mnie i na moim szaliku jest lekko irytujący, choć nie mogę zaprzeczyć - intryguje mnie niesamowicie. Moje uczucia są bardzo ambiwalentne.

Flakon - cóż, chyba najpiękniejszy składnik całości. Zero tandety, tylko biel, elegancja i subtelne wyszukanie.

Polecam przetestować przed zakupem. Myślę, że wielbiciele kontrowersyjnych zapachów mogą być zadowoleni (amatorzy Adidasa, Str8'a i Brutala z pewnością nie znajdą w tej propozycji nic dla siebie).

Jak na Lalique 4

Dobry zapach, mimo że w moim rankingu jest najsłabszym z marki, chyba ze względu na pierwszą nutę cytrusową, która dla mnie jest nieco za ostra i zbyt prosta. Oczywiście moja 4 dla "białego" lalique\'a to i tak poziom, któremu nie dorównuje wiele z popularnych zapachów. Lalique zawsz trzyma klasę

Używam tego produktu od: od pół roku
Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Cytrusowy, lekki krem...

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem ten cudny flakon, postanowiłem, że bez względu na zawartość, muszę go mieć. Chwilę przed kupnem postanowiłem jednak prysnąć testerem jedną rękę. Początkowo z lekka odrzuciła mnie nuta cytrusowa, za którą nie przepadam, ale nie przejąłem się tym zbytnio i wyszedłem ze sklepu.
Po kilkunastu minutach przypomniałem sobie o zapachu i w najbliższej kawiarni obwąchałem rękę ponownie, i tu zaskoczenie.... Cytrusy były wciąż wyczuwalne, ale splątały się z czymś tak pięknie, że aż mnie zatkało. Zapach pięknie wysubtelniał, nabrał niezwykłej elegancji, że aż mi szczena opadła...
Lalique White, w zimowych warunkach na mojej skórze śmiało wytrzymuje 5-6 godzin. Niesamowicie relaksuje. Jest lekki, czysty, jak wyprana i wysuszona na sznurze biała, bawełniana koszula...
Faceci o obficie owłosionej klacie już na wstępie zignorują ten zapach, ale zrobią błąd. Też mam owłosioną klatę i też lubię mocne, samcze wody, ale ten zapach nie tylko nie odsysa testosteronu, ale mając go na sobie, czuć, że wysubtelnia i jakby podnosi odrobinę poziom IQ ;) Nawet bardziej, niż okulary ;) Pewnie nie powali na kolana Kaśki z dyskoteki, ale kobiety o wysublimowanym guście z pewnością docenią jego delikatną aurę.
Mam w swojej kolekcji tylko dwa zapachy od Lalique. "Model" Encre Noir i White. Oba świetnie się spisują w trakcie, kiedy przechodzę z ciemnej do jasnej strony mojej Mocy... ;)

codzienny ale i nieco trudny

Fajny to zapach, ciekawy, ale nie najłatwiejszy. Trzeba z nim spędzić trochę czasu, a na pewno się odwdzięczy.
Cytrusy i cytrusowe liście piękne (to się nazywa chyba limonka kaffir - i tak właśnie pachnie; ziołowo-cytrusowo). Wszystko limonkowe, gorzkawe - a nie cytrynowe jak odświeżacz. Potem zapach staje się nieco pieprzowy, (cytryna+pieprz = gałka muszkatołowa), by zakończyć się suchuteńkim cedrem.
Wszystko jest przestrzenne, lekkie, delikatnie ziołowe.
Jest jak dobra, świeża, biała koszula - bez zadęcia, bez udziwnień, zawsze na miejscu.
White ma podobny charakter do Cartier - Eau de C. Concentree. Jeśli lubicie-polecam przetestować White.
Zapach elegancki, nieinwazyjny, piękny na co dzień acz nieco wymagający. Nie na zakup w ciemno.
Butla - patrzenie na to małe dzieło sztuki i dotykanie go to naprawdę przyjemność. Dawno nie trzymałam w dłoniach tak ładnej buteleczki :) Gładka, o pięknej linii, idealnie biała, dopracowana w najdrobniejszym szczególe...

EDIT: klasa, po kilku dodatkowych tygodniach, lubię coraz bardziej :)

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: łącznie - kilka ml z zaprzyjaźnionej buteleczki