Avon, Encanto Fascinating EDT

Avon, Encanto Fascinating EDT

Kompozycja zapachowa od światowej sławy perfumera. Główne nuty zapachowe: kwiat jade, różowy pieprz, ciepłe piżm

wody toaletowe
owocowe, kwiatowe

67% jesień/zima 33% wiosna/lato

• Flakon: 3

Delikatne i niestety ulotne...

Woda toaletowa od Avon, Escanto Fascinating EDT otrzymałam w prezencie od koleżanki.
Smukły niebieski flakonik z nakrętką i złotymi elementami zapakowany w kartonik i folię. Pojemność 50 ml.
Zapach jest delikatny i subtelny, nadaje się na wiosenne i letnie miesiące raczej na codzienne noszenie zapachu do pracy. Zapach w pierwszej chwili jest "ciut" pikantny przez dodatek różowego pieprzu, później słabnie i wybijają się kolejne nuty zapachowe min. kwiat jade, ciepło piżma. Niestety zapach jest nietrwały, znika szybciej niż bym chciała, należy często ponawiać aplikację. Zapach znika zarówno z ciała jak i odzieży. Wielka szkoda bo zapach przypadł mi do gustu. Sama raczej nie powtórzę zakupu w katalogu Avon są lepsze i długotrwałe zapachy w podobnej cenie, nawet podczas trwania promocji mówię nie.

Przeciętniaczek z całej linii Fascinating

Pierwszy mój zakup z tej linii był balsam,później żel pod prysznic, produkty te okazały się rewelacyjne pod względem zapachu i dzialania, więc poszłam o krok dalej i kupiłam wodę toaletową. I niestety zapach, który mnie zachwycił w balsamie czy w żelu, tu jest zbyt duszący. Dobrze, że szybko się ulatnia.

Ale zacznę od początku...

Flakon otrzymujemy w kartoniku, dobrze zafoliowanym. Sam flakon jest szklany, ma bardzo ładny kształt i morski kolor przyciąga uwagę, koreczek w takim sam deseń co i reszta. Psikadelko nie zacina.

Sam zapach to już indywidualna kwestia, kto co lubi, to są moje wrażenia, lubię te nuty zapachowe, chętnie wybieram perfumy o podobnych tonach zapachowych, ale jak dla mnie są zbyt intensywnie duszące.

Zapach wg producenta to nuty kwiatu jade, różowego pieprzu i ciepłego piżmu, jak dla mnie zbyt duzo tego piżama, przez co mam wrażenie, że zapach jest zbyt intensywny i kręci w nosie. Zapach po czasie zmienia tony i gdzieś tam pod koniec lagodnieje, ten najlagodniejszy akcent jest najprzykemniejszy dla nosa.

Zaskoczona jestem trwałością bo zapach ewaluuje i czuć je przez kilka godzin, psikniete nim ubrania pachną nawet jeszcze dłużej.

Do moich ulubieńców im daleko, jedynie balsam i żel zostaną ze mną na dłużej.

Świetny zapach!

Encanto mam od niedawna. Zapach jest bardzo ładny. Pachnie wiosennie, morsko, delikatnie. Trzyma się na ciele dość długo. Ma wygodną buteleczkę. Mam też mgiełka i balsam. Polecam cały ten zestaw. Jest to jeden z perfumow od Avon, który kupuje ponownie.

Jest wydajny i trwały. Ma w sobie nuty słodyczy z delikatnym posmakiem korzennej nuty. Polecam fanom słodkich zapachów typu lveb.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Delikatny morski zapach

Porównałabym go do morskiego z racji tego , że naprawdę tego typu zapachy tak mi się kojarzą. Wręcz można go przyrównać do zapachu lekko męskiego.

Jest trwały, dość wydajny. Wiadomo, że za taką cene też dużo nie można oczekiwać. Ale uważam, że ten zapach ma to coś. Jest idealny na lato na poranne dni. raczej na wieczór jest za słaby i zbyt subtelny. Nie ma "pazura"
Cena niska, jest wydajny i starcza na długo, ja czasami używam go do odświeżenia pomieszczeń.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Linia encanto fascinating

Nie mam tej wody więc o jej trwałosci nic nie napiszę ale mam balsam do ciała i krem do rąk wiec o zapachu coś mogę napisać.
Jest to mega piekny zapach, słodki, kobiecy, otulający, na opakowaniu jest oznaczenie "jade flower" to pewnie ten kwiat tak pięknie pachnie
Krem i balsam sa dobre a ich zapach jest uzależniajacy.
Trwałości i flakonu nie oceniam.

Nic fascynującego

Recenzję produktu opieram na próbce zapachu, ale oczywiście przyznaję, że byłam gotowa zamówić w ciemno calutką serię - tak na mnie zadziałał (jak zwykle) marketing Avonu :D Zarówno niebieska i różowa linia są mega kobiece, ubrane w ładne opakowania, a z katalogu kuszą nimi jak zwykle piękne modelki, więc wiadomo - napaliłam się jak szczerbaty na suchary. Ostatecznie kupiłam sobie całą garść Avonowych próbek i tak sobie teraz testuję...

Widząc piękną, błękitną butelkę widziałam oczami wyobraźni zupełnie inny zapach: bardziej morski, wakacyjny, inspirowany może jakimiś śródziemnomorskimi klimatami? Nie czytałam nut, nie sprawdzałam co tam się faktycznie kryje. Cieszę się ogromnie, że zamówiłam próbkę, bo teraz męczyłabym się z calutkim zestawem!
Rzeczywistość okazała się być inna - zgadzam się całkowicie z negatywnymi/neutralnymi recenzjami poniżej. Fascinating to zapach bardzo mocny, duszący, dosadny. Przesadzony w każdym calu. Jest to totalna eksplozja alkoholu z czymś stęchłym, świdrującym w nosie, krzykliwym (może to ten pieprz?). Właściwie to ta odważna, głośna kompozycja zlewa się w jedną byle jaką całość. Ciężko mi wyodrębnić poszczególne nuty, powiedzmy, że tylko ten pieprz czuć jako "ostry" akcent. Zapach nijaki, zupełnie dla nikogo, kojarzy mi się z podróbkami z chińskich marketów. Perfumy dla kobiety, której wszystko jedno czym pachnie i jak pachnie.
Trwałość średnia - początkowo długo czuję tę potężną moc, później łagodnieje, a przy skórze właściwie czuć już same piżmo.
Flakonik wygląda ładnie na zdjęciach w internecie, choć kolorystyka moim zdaniem totalnie nietrafiona - ja widziałabym Fascinating w czymś wściekle różowym.

Niestety, daję tylko 2 gwiazdki - Avon ma w swojej ofercie tak fajne zapachy, że można było oczekiwać czegoś porządniejszego. Mam wrażenie, że te perfumy były stworzone na odwal, bez jakiegokolwiek pomysłu. Dla każdego, na każdą okazję, nieprzemyślane. Ja jestem na nie - tak, jak wspominałam, cieszę się, że mam tylko próbkę, a nie całą serię mgiełek i balsamów, bo bym się z nimi teraz użerała.

Piękny

Perfum bardzo piękny, przyjemny na nadchodzącą wiosne. Ma delikatna kompozycję, nadaje się na każdą okazje, cena jest Ok. Dla mnie bardzo ładny perfum. Pachnie tak samo cudownie

Wakacyjna kompozycja

Wygodny flakonik turkusowego koloru przyciąga wzrok i nie tylko. Zapach otwiera się lekkimi nutami kwiatowymi. Jest miło egzotycznie i przyjemnie. Lekka słodycz kwiatowa jest przełamana różowym pieprzem. Dodaje energi i intensywności. Zapach nie jest mdły. Piżmo w bazie utrwala zapach na dłużej. U mnie utrzymuje się 4-5 godzin. Na ubraniach dłużej. To zapach na wiosenno - letnia porę roku. Przyjemnie odświeża i dodaje energii

Fascinating

Najbardziej z całej serii to właśnie ten w kolorze niebieskim przypadł mi do gustu. Nie jest to duszący zapach a ten najbardziej świeższy zapach. Na mnie utrzymuje się dość długo i jestem zadowolona z niego jak i z pozostałych produktów z serii Encanto.

pd znakiem zapytania

Niestety dla mnie ten wielki hit i nowość w Avon nie wywarł na mnie mega wrażenia. Ta linia kosmetyków niestety jest tak zaperfumowana takim mdłym jak dla mnie zapachem. Mgiełka fakt długo się utrzymuje ale niestety ten zapach jest dla mnie odstraszający.

Nie urzekło mnie

Jesli chodzi o perfumy ta każda z nas ma inny gust .Ten perfum nie wpadl niestety w moje gusta ,spodziewałam sie od niego jednak czegos wiecej ,za podobna cene mozna kupic o wiele lepsze perfumy w avon

• Flakon: 4

Nie moje.

Dosadne, wiercące w nosie, otulające, cukierkowe z nutą egzotyki...To moje pierwsze wrażenia po użyciu tego zapachu. Nie kupiłam go, dostałam, stąd ta zupełna przypadkowość w doborze. Po pierwszym wrażeniu, odurzeniu niemal, pozostaje taka mleczno-karmelowa woalka przy ciele. Ma w sobie coś co sprawia, że nie jest zbyt mdła, ale to coś z kolei nie jest zbyt ładne. Może to ten różowy pieprz, który widnieje w opisie. W każdym razie to nie jest mój zapach. Jest zbyt oczywisty, dosadny...No i lekko egzotyczny za czym nie przepadam. Dlatego produkt leży sobie na półce, używam go sporadycznie i raczej w domu niż na wyjścia. Niby nie jest nieładny, bo ma coś w sobie, ale nie jest to nic wyjątkowego. Co do trwałości to jest dość wysoka. Zapach zaaplikowany na skórę rano dobrze czuć jeszcze wieczorem. Na ubraniach to już w ogóle fajnie się trzyma to cukierkowe otulenie.
Jak dla mnie, pomimo egzotycznych nut, jest zbyt ciężki na lato. Bardziej widzę go w jesiennym anturażu.