Clean & Clear, Tonik oczyszczający przeciw wągrom

Clean & Clear, Tonik oczyszczający przeciw wągrom

Nowy tonik w fioletowym opakowaniu. Oczyszcza twarz z tłuszczu i brudu, które są przyczyną powstawania wągrów. Zawiera składnik przeciwdziałający ich ponownemu powstawaniu.

tłusta, mieszana, trądzikowa
oczyszczające, odświeżające
płyn
tonizowanie twarzy

Bubel

-aż mnie skręca, jak sobie pomyślę, że kiedyś go używałam,
-absolutnie nie polecam nikomu, a już najbardziej w wieku nastoletnim - wiem jaka to pokusa, bo sama go wtedy używałam!
-to sam alkohol, który powoduje wysuszenie skóry, przez co produkuje ona jeszcze więcej sebum, co nierzadko prowadzi do jeszcze większej ilości pryszczy i zaskórników,
-jego zapach jest tak okropny jak jego działanie,
-totalnie przesusza skórę,
-może podrażniać, jeśli ktoś ma wrażliwą skórę, bo nawet moją, totalnie niewrażliwą na nic zdarzało mu się podrażnić,
-tak naprawdę to on nie dawał żadnych efektów poza tym, że twarz po jego użyciu aż piszczała,

+ładne opakowanie, poręczne, ciekawe,
+niedrogi

Nigdy w życiu drugi raz!

Mam same nieprzyjemne wspomnienia z tym produktem. Jedno co mi się nasuwa to wypalanie twarzy alkoholem. Skóra okropnie przesuszona, same zaczerwienienia i podrażnienia. Piekące policzki, czoło, nos, a oczach nie wspominając. Nigdy więcej po niego nie sięgnę! Katastrofa to mało powiedziane.

mieszane uczucia

Lubię toniki z alkoholem bo wiem, że na mnie działa. I zdaje sobie sprawę, że takie toniki nie są zbyt dobre dla cery.
+ wydajny
+ zapobiega wypryskom
+ nie wysusza
- ciężko z dostępnością ostatnio
- wągry powstają w większej ilości

Sam spirytus, jestem na NIE

Czasy stosowania kosmetyków z tak dużą zawartością alkoholu typu Afrodyta czy właśnie ten tonik dawno minęły. Nie od dziś wiadomo, że alkohol potrafi mocno wysuszyć skórę twarzy i mocno ją podrażniać.

Trzymałam ten pseudo-tonik tylko i wyłącznie na punktowe niedoskonałości, bo dosłownie wypalał mi twarz, już nie wspomnę o kwestiach wysuszenia naskórka , zaczerwienień, o łzawieniu oczu nie wspomnę.. W tym momencie już go nie mam, używałam go już później tylko do dezynfekcji wyświetlacza w telefonie :D

Swego czasu był bardzo zachwalany i rzeczywiście coś tam pomagał na wągry, ale co mi z tego, skoro skóra na twarzy była tak przesuszona, że widoczna była skórka na skórce? W obecnych czasach jest na rynku tyle produktów, które radzą sobie z zaskórnikami (maseczki węglowe, glinki), że ani myślę wracać do tego badziewia.

Nie dość, że finalnie wydziela się po tym więcej sebum (tworząc zaskórnikowe błędne koło), to śmierdzi spirytusem niczym z gorzelni. Nie polecam :(

Ławeczka

Dla fanów spirytusu produkt idealny. Kilka razy po jego użyciu czekałam na zaproszenie "mieszkańców" ławeczki z serialu "ranczo",.
Tonik jest bardzo mocny i wydajny. Zdzierak z niego niezły. Nie jest delikatnym produktem, podejrzewam, że wrażliwej buzi może wyrządzić krzywdę. Zdecydowanie polecam mieszanym i tlustym posiadaczom. Wysusza i pomaga zwalczyć niedoskonałości. Po użyciu buzia wymaga dodatkowej pielęgnacji. Jest sucha i oczyszczona dogłębnie.

Dla fanów alkoholu.... :-)

Tonik od kilku miesięcy leży u mnie na półce w łazience. Ubytek ma niewielki. Dlaczego? Stosuję go tylko i wyłącznie w razie awaryjnej sytuacji, kiedy mam mega wysyp pryszczy na pyszczku. Wtedy do walki z wrogami spisuje się nawet całkiem całkiem.
Ten tonik jest bardzo alkoholowy. Przy codziennym stosowaniu wysusza cerę okropnie i podrażnia ją. Pojawiają się suche placki, a pory są rozszerzone.
Rzeczywiście trzeba przyznać, że wymiata wągry, ale uważam że jest masa innych produktów, które skutecznie zwalczają uporczywie zagnieżdżające się czarne kropki np. glinki, a które nie powodują takiego szoku dla naszej cery.
Tonik jest wydajny, buteleczka nawet ładna. Zapach....hmm.. dla mnie to zapach płynu do mycia szyb... zależy kto co lubi ;-)
Nie kupię ponownie tego produktu, bo uważam, że poprostu nie jest dla mnie. Za bardzo wysusza cerę.
Z 10-15 lat temu, każdy kto miał problematyczną cerę stosował tego typu preparaty, ale dziś już przecież wiemy, że nie tędy droga. Wysuszanie skóry alkoholem daje tylko chwilową poprawę, a później problem wraca ze zdwojoną siłą.

Czysty alkohol

Jestem pod wrażeniem, jak bardzo dobry jest ten tonik. Zapach ma fajny, orzeźwiający + chłodzi naszą cerę (mentol). Tonik jest bardzo wydajny i dobrze, mocno oczyszcza skórę. Jedynym, ale i zarazem ogroooomnym minusem jest tak duża zawartość alkoholu w nim. Płyn mocno wysusza nam twarz i szybko nasza cera może się zacząć przetłuszczać i przyzwyczajać do takich specyfików jak ten tonik. Jeśli jednak przymkniemy oko na skład, to produkt jest godny polecenia.

Wysuszacz

ten produkt to swietny wysuszacz! uzywalam go gdy miałam duże bolące pryszcze i genialnie sie sprawdzał ALE ! nie polecam uzywania codziennie tego toniku bo może spowodować przetłuszczanie się twarzy.

Alkoholowe nie

-tonik jest tak mocno alkoholowy, że to aż piecze, podrażnia oczy, śmierdzi zwyczajnie i jest nieprzyjemne,
-wydaje mi się, że tak mocne przesuszenie skóry może powodować wzmożone wydzielanie sebum,
-brak efektu na porach, jak były tak są,
-może i nie jest drogi, ale nie jest też wydajny,

-/+ cena jest ok,

+ładne opakowanie, designerska butelka, oryginalna,
+swojego czasu dobra reklama, jak byłam nastolatką, wszyscy używali tych kosmetyków,
+ładny kolor, taka fioletowo-granatowa mieszanka

W dzisiejszych czasach można kupić o wiele lepsze toniki, łagodniejsze, a jeśli ktoś ma ochotę na silne oczyszczenie/złuszczenie to są mocne produkty bez alkoholu, np. Clinique, Tołpa. Ten jest bez sensu i na pewno go nie kupię.

Jestem na nie dla alkoholu

Ten produkt spowodowal że moje pory bardzo się rozszerzyły. Nie należy stosować toniku z alkoholem ponieważ wysusza cerę przez to wydziela jeszcze więcej sebum oraz rozszerza pory.

Wysusza :(

Kosmetyk ma działać przeciw wągrom. Podchodziłam do jego testowania dwa razy, na początku jak go kupiłam bardzo mi się nie podobał i odstał swoje nieużywany na półce. Dopiero po jakimś czasie spróbowałam jeszcze raz i już nasza współpraca wygląda lepiej. Tonik ma bardzo alkoholowy zapach, nie należy do przyjemnych ale bardzo dobrze oczyszcza skórę więc zapach można mu wybaczyć. Jeśli mamy na twarzy jakieś podrażnienia czy ranki to może szczypać ale nie jest to nieznośny ból. Przy codziennym stosowaniu może wysuszać skórę ale ja używam go zamiennie z innymi kosmetykami i wtedy wszystko jest w porządku. Usuwa resztki makijażu, brud i nadmiar sebum, po przetarciu nasączonym nim wacikiem twarz jest naprawdę dobrze oczyszczona i świeża. Mam wrażenie, że trochę zmniejszyła mi się ilość wągrów a pory się zwęziły ale nie wiem na ile to zasługa tego toniku a na ile innych kosmetyków których używam

Bubel kupiony przez pomyłkę

Kupiłam go bez zastanowienia, gdy przeczytałam, że jest on na zaskórniki. Nie sprawdziłam składu,któy jest wręcz okropny, jedne z pierwszych miejsc zajmuje alkohol. Ogółem staram się kupować kosmetyki nietestowane na zwierzętach, ale jak wspomniałam nie jest to zakup przemyślany i bardzo tego żałuję. Śmierdzi okropnie, jest dość wydajny. Muszę przyznać, że usuwa częściowo zaskórniki, jednak moja skóra po użyciu jest podrażniona i totalnie wysuszona. Wylądował w moim koszu. Odradzam.