Logona, Pflanzen Haarfarbe (Roślinne farby do włosów w proszku - blondy)

Logona, Pflanzen Haarfarbe (Roślinne farby do włosów w proszku - blondy)

Produkt do farbowania i pielęgnacji włosów o kolorze od jasnego do ciemnego blondu a także siwych. Pogłębia naturalny kolor włosów, ale nie rozjaśnia. Wysokowartościowe, odżywcze substancje pochodzenia czysto roślinnego pogłębiając naturalny odcień włosów nie uszkadzają ich struktury ani naturalnych pigmentów lecz równocześnie zapewniają dodatkową pielęgnację włosów.
Włosy uzyskują ładny połysk, są aksamitne i łatwo się rozczesują.
Odcienie blond: Gold-Blond, Sahara.

odżywcze, odświeżenie koloru
farby
ziołowa
proszek

w końcu zdrowe włosy

Może zacznę od początku.

Ostatni raz rozjaśniałam włosy pod koniec stycznia. Na to był kładziony popielaty, platynowy, mroźny oraz perłowy blond. Wszystkie z oksydantem 9% Niestety nie udało mi się uzyskać wymarzonego koloru i postanowiłam że zafarbuję tym razem na beżowy blond. Włosy wyszły dość ciemno. Gdzieniegdzie z pasmi szaro-zielonymi. Jednak po kilku myciach kolor się zmienił i całość nie wyglądała źle. Niestety miałam już dosyć katowania ciągle włosów farbami z amoniakiem. Były lekko przesuszone, matowe, puszyły się. Miałam zamiar je zapuścić. Poza tym planuję dziecko. Stwierdziłam, że henna będzie dobrym rozwiązaniem. Zachciało mi się rudości. Niestety sklep internetowy z którego zamawialam farbę się pomylił i zamiast Logona piasek pustyni - sahara dostałam złoty blond. Nie chciałam już robić zamieszania i stwierdziłam, że jak na pierwszy raz to może nawet i lepiej jak zrobię je na blond.

Mam włosy średniej długości do ucha więc użyłam tylko jednego opakowania. Następnym razem zużyję tylko połowę bo sporo mi jej zostało. Zgodnie z zaleceniami na ulotce, przed farbowaniem umyłam włosy. Osobiście lubię je porządnie wyszorować i umyłam szamponem oczyszczającym oczywiście bez silikonu. Proszek rozrobiłam z ciepłą wodą (nie wrzątek) w plastikowej miseczce drewnianą łyżką do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. Ważne, żeby nie była też za rzadka, bo będzie spływać. W celu pogłębienia intensywności koloru, dodałam jeszcze esencję z czarnej herbaty. Rozrobioną i przestygniętą hennę od razu nałożyłam na włosy specjalnym fryzjerskim pędzlem na lekko wilgotne włosy, oczywiście w rękawiczkach. Kontakt dłoni z henną w trakcie farbowania może sprawić że ręce pozostaną pomarańczowobrązowe. Warto włożyć miseczkę do gorącej wody wtedy henna nie zastyga (jest lejąca) i utrzymuje właściwą temperaturę. Po zakończeniu nałożyłam na głowę czepek, który był dołączony do opakowania. Położyłam jeszcze dodatkowo ręcznik (turban) Całość trzymałam na głowie 2 godz i 20 min. Niektórzy uważają, że henna ma niemiły zapach mnie on osobiście nie przeszkadzał. Spłukałam całość ciepłą wodą. Robię to trzymając głowę nad miską która jest w wannie. Nie chciałam zrobić masakry w łazience. Producent zaleca umyć włosy szamponem i zastosować odżywkę.Niestety to może spowodować, ze kolor nie zwiąże się odpowiednio z włosem i szybciej się wypłucze. Także nic z nimi nie robiłam. Kolor nie spełnił moich oczekiwań. Jest nijaki i nierównomierny. Po 24 godzinach od farbowania włosy lekko się przyciemniły. Ogólnie jestem zadowolona z samej henny. Zero chemii i odżywienie włosów, coś w sam raz dla mnie.

Używam tego produktu od: kilka dni temu farbowałam

Złotość!

Jestem naprawde zachwycona tym specyfikiem.
Farba to bym tego nie nazwala, z tego wzgledu, ze z brunetki nie zrobi blondynki i na odwrot.
To co mnie zaniepokoilo, to, ze farba po rozmieszaniu ma pomaranczowo-czerwony kolor. Wpadlam w panike, ze bede miala rude wlosy. Nic bardziej mylnego, poniewaz zaczela odbarwiac plastikowa miske na cytrynowo-zolty kolor.
Po ok. 2 godzina efekt byl taki, ze ochlodzone zostaly nawet rude pasma - pozostalosci fo castingu bursztynowym.
Dodatkowo wlosy byly bardziej gladkie gladkie, gruszbe i blyszczace, ale tez troche sprawialy wrazenie sianowatych (na mokro).
Co do trwalosci - ciekzo sie wypowiadac po jednym opakowaniu, bo wiadomo, ze kolor bedzie sie poglebial i utrwalam z kazdym kolejnym uzyciem.
Chwilolo sie przerzucilam na Henne Color SIPA i wydaje mi sie odbronine lepszym specyfikiem.
Jako dodatkowy plus logony - konsystenca. Latwo sie naklada te gladka i kremowa amse. Latwiej tez utrzymac jak w ryzach na wlosach....

Używam tego produktu od: 1 mies
Ilość zużytych opakowań: 1 op

Bardzo dobra

Zacznę od tego ze uzywam koloru złoty blond, czyli tego na zdjęciu i jest to najlepsza farba roślinna z jaką miałam do czynienia. Po pierwsze ze względu na łatwość stosowania: gładka masa nakłada się bez problemu i tak samo łatwo spłukuje. Po drugie uzyskany kolor jest naprawdę złotym blondem a nie jasnym rudym (jak np blond firmy Eld). Farba oczywiście nie rozjaśnia ale moim włosom (ciemny blond)nadaje ładny złoty odcień. Włosy są pogrubione i odżywione. Jedyny minus to dość wysoka cena -obecnie grubo ponad 30 zł + koszty przesyłki gdyż kupuję w sklepach internetowych. Ostatnio odkryłam tańszą hennę blond która daje podobny efekt kolorystyczny ale do Logony jeszczę wrócę.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy z przerwami