Sattva Ayurveda, Natural Herbal Dye Dark Brown (Naturalna ziołowa farba do włosów `Ciemny brąz`)

Henna nadaje włosom odcień ciemnego czekoladowego brązu o chłodnej tonacji. Naturalne składniki zawarte w hennie, sprawiają, że włosy stają się dogłębnie odżywione, zyskują naturalny zdrowy połysk i nabierają objętości.

bez parabenów, bez alkoholu, bez amoniaku, ziołowa, bez silikonów
w saszetce
proszek
Trwałość
do kilku myć
henny
koloryzujące, odżywcze

Rewelacja

Po długich namysłach teraz juz wiem że za długo czekałam.
Trzy h trzymania farby na włosach, a efekt rewelacja nawet siwe włosy pokryło. Wcześniej używałam inne ziołowe, ale nie pokrywaly tak dobrze siwych włosów Polecam

Pozytywne wrażenie

Polecam ten produkt. Henna bardzo poprawiła kondycję moich wlosow. Zaraz po zmyciu henny może się wydawać, że henna strasznie przesusza włosy i niszczy. Takie wysuszenie jest normalne i utrzymuje się do 48 godzin, czyli do pierwszego mycia głowy od hennowania. Po tym czasie widać już docelowy kolor włosów oraz odżywienie ich. Włosy stają się grubsze, nie plączą się. Po 3 hennowaniu zauważyłam baby hair. Co do opakowania jest solidne. W środku znajdziemy pędzelek, 2 pary rękawiczek foliowych, 2 razy czepek foliowy oraz hennę w osobnym opakowaniu. Takie opakowanie starcza na 2 hennowania przy długości włosów do ramion. Niestety są też minusy takie jak zapach, czy przy wypłukiwaniu koloru przebija rudawy odcień.

Świetna

Naprawdę dobra farba, co tu więcej mówić. Idealne połączenie kolorystyczne, dobrze się nakłada, zmywa, niezawodna. Włosy cudnie nawilżone. Bardzo podoba mi się, że pudełko wystarcza na 2 użycia (nawet przy długich włosach) i dołączone są 2 komplety rękawiczek, i pędzelek.

Henna

Postanowiłam zacząć stosować tę hennę z powodu obietnic producenta dotyczących pogrubienia, nabłyszczenia i wzmocnienia włosów. Mniej zależy mi na kolorze.
Po zużyciu całego opakowania, które wystarczyło mi na 4 użycia muszę się zgodzić z tym, że po koloryzacji henną włosy są jakby mocniejsze, w dotyku takiej bardziej mięsiste, faktycznie pogrubione ( choć uważam, że ten efekt może być mocniej odczuwalny po kilku msc regularnego hennowania).
Oprócz tego włosy na prawdę mocno się błyszczą i są takie bardziej sztywne w dotyku. Dla mnie jest to plus, bo mam raczej delikatne i cienkie włosy i efekt usztywnienia bardzo mi się podoba.
Jeśli chodzi o kolor to moim naturalnym kolorem jest mleczny, raczej ciepły brąz a po hennowaniu nabrały one odcienia chłodnego brązu. Efekt też nie utrzymuje się długo, już po 2 tygodniach moje włosy wracają do naturalnego odcienia. Mi to nie przeszkadza, nie zależy mi na kolorze, tylko na wzmocnieniu włosów.
Proszek bardzo prosto miesza się z wodą, nie tworzą się żadne grudnki, potrzeba mniej niż 2 minuty aby rozmieszać hennę tak żeby miała idealną konsystencje. Jeśli chodzi o nakładanie to faktycznie trzeba poświęcić na to trochę czasu aby dokładnie pokryć henną włosy ale i skórę głowy, ale już przy zmywaniu nie ma żadnych problemów.
Jestem bardzo zadowolona z efektów i na pewno będę regularnie hennować włosy.