Semilac, Nail Cleaner (Odtłuszczacz)

Semilac, Nail Cleaner (Odtłuszczacz)

Semilac Nail Cleaner – odtłuszczacz, który doskonale usuwa cienką, klejącą warstwę powstałą po utwardzeniu lakieru hybrydowego, topu lub żelu Semilac w lampie UV i UV LED. Idealnie sprawdzi się również jako narzędzie do odtłuszczenia naturalnej płytki przed aplikacją manicure.

Dobry, ale tylko przed bazą

Jest to kosmetyk, z którym teoretycznie miałam do czynienia jeszcze w poprzednim, wściekle różowym opakowaniu. Po latach przerwy od kosmetyków Semilac, postanowiłam powrócić i kupiłam cleaner+aceton.

Cleaner zamknięto w prostej, odświeżonej butelce. Jest estetyczna, minimalistyczna - aż za bardzo ;) duet z acetonem jest bliźniaczo podobny, łatwo o pomyłkę.
Cieszę się, że są różne gabaryty do wyboru, ja wybrałam najmniejszą buteleczkę z małym otworkiem, bo hybrydy robię sobie teraz nieregularnie i na własny użytek.

Kosmetyk nie śmierdzi bardziej, niż inne tego typu produkty. W mojej opinii jest silny i skuteczny - na prawdę matowi płytkę i porządnie ją odtłuszcza, przygotowując ją na dalsze etapy.
Nałożony na wacik i zaaplikowany przed bazą, bardzo zwiększa jej przyczepność i trwałość. Manicure jest na prawdę trwały i trzyma się u mnie dwa tygodnie. I w takiej roli ten kosmetyk widzę.
Niestety, nie stosuję go do przecierania paznokci pokrytych już topem - z racji swojej siły, ma tendencje do matowienia stylizacji na samym końcu :( Nerw na maksa, bo tyle poświęconego czasu i precyzji, by na koniec zniszczyć to jednym przetarciem wacika. Od jakiegoś czasu więc zaprzyjaźniłam się z topem no wipe i to była najlepsza decyzja. Teraz mam pewność, że nie zmatowię sobie paznokci i nie zmarnuję swojej pracy. Także wielbicielkom klasycznych topów nie polecę tego kosmetyku...
Z racji swojej mocy, może przesuwać skórki wokół paznokci, zwłaszcza gdy będzie używany dwukrotnie podczas stylizacji.

Jeśli macie problemy z przyczepnością, śmiało testujcie, ja wolę coś łagodniejszego.

Płyn zwiększa przyczepność bazy do paznokcia.

Płyn odtłuszcza płytkę paznokcia, nie rozlewa się, nie podrażnia, nie uczula, szybko wysycha. ma nie drażniący zapach, jest często w promocji. Płyn zwiększa przyczepność bazy do paznokcia, ma wygodny aplikator, jest wydajny, wystarczy wylać trochę na wacik i już można pracować. Łatwo się go dozuje, polecam.

Skuteczny podtłuszczacz

Nail cleaner od Semilaca kupuje już od lat. Jest skuteczny, dobrze odtłuszcza płytkę nie drażniąc skórek. Szybko odparowuje. Nie posiada drażniącego zapachu. Jest w przestępnej cenie, do kupienia w Rossmanie

Produkt spełnia swoje zadanie czyli bardzo dobrze odtluszcza płytkę paznokcia, szybko wysycha na paznokciu natomiast na wacikiu bezpyłowym schnie dłużej co mnie cieszy,bo nie trzeba co chwilę dolewać produktu na wacik. Produkt jest w białej butelce z czarnymi wyraźnymi napisami, posiada czarna nakrętkę i pod światłem dobrze widać ile produktu zostało. Jest wydajny, nie śmierdzi,a nawet jak dla mnie posiada dość przyjemny zapach. Choć nie różni się dużo działaniem od innych produktów tego typu, to jest marką sama w sobie i wiem że mnie nie zawiedzie.

Dobry klasyk

Zwykły odtłuszczacz, robi swoją robotę. Bez dodatkowych extra funkcji. Zakupiłam większe opakowanie 500 ml i wtedy wychodzi lepiej cenowo.
Zapach jest ostry, nieprzyjemny.

Całkiem ok

Jest to cleaner jak cleaner generalnie nie wyróżnia się niczym od odtłuszczaczy które są znacznie tańsze a innych mniej znanych marek. Dobrze robi swoją robotę czyli zmywa warstwę dypresyjna ale niczym się nie wyróżnia. Myśle ze więcej go nie kupię

Bardzo dobry clener, świetnie przygotowuje płytkę do manicure hybrydowego

Hybrydę robię sobie sama od całkiem niedawna, ale uwielbiam ten temat!
Zmieniam stylizację co 2-3 tygodnie i cieszę się, że jestem w stanie sama sobie wyczarować piękne pazurki (nooo do idealnych to im jeszcze daleko, ale i tak dłoń wygląda dużo lepiej niż bez niczego)
Ten cleaner otrzymałam w zestawie startowym razem z lampą Semilac , używam go cały czas i nie mam potrzeby zmiany na inny.
Produkt ten sprawdza się doskonale, dobrze wykonuje swoją robotę, czyli odtłuszcza płytkę paznokcia przygotowujac ja do manicure, a także usuwa cienką, lepką warstwę po utwardzeniu lakieru hybrydowego.
Jest wydajny, można go nabyć w przystępnej cenie, nie podrażnia.
Zapach- wiadomo- do najprzyjemniejszych nie należy, ale i tak nie jest źle. Ja lubię z nim pracować.
Mam buteleczkę o pojemności 50 ml, ale planuję kupić większą.

Mój ulubiony

Bardzo lubię ten cleaner, odnoszę wrażenie, że pachnie mniej nieprzyjemnie niż inne, w dodatku jest bardzo wydajny, bo nawet minimalna ilość starcza mi na przetarcie wszystkich paznokci. Jestem fanką.

Przyjemniak.

Ja: Mam paznokcie głęboko osadzone, dość grube z tendencją do rozdwajania się i łamania po bokach. Noszę hybrydę jak i naturalne lakiery na paznokciach. Lubię testować nowe marki lakierów hybrydowych choć najwięcej w swojej kolekcji mam lakierów firmy Neonail.

Oczekiwania: Dobre odtłuszczenie płytki paznokcia przed stylizacją. Dobre wykończenie stylizacji.

Opakowanie: Plastikowa butelka, odkręcana. Kolor biały, nieprzezroczysta. Ciężko kontrolować zużycie produktu. Producent daje do wyboru różne warianty 50 ml, 125 ml, 500 ml.

Wrażenia: Jak dla mnie to całkiem fajny odtłuszczacz. Pachnie nie za mocno, jednak jest wyczuwalny. Dobrze odtłuszcza paznokcie przed stylizacją, ładnie odtłuszcza po stylizacji nadając kolorom piękny połysk. Dobrze współpracuje z większościom kosmetyków innych marek. Jest dość wydajny. Plus za dostępność - wyspy Semilac w galeriach handlowych, Rossmann czy Internet. Uważam, że to całkiem fajny produkt. W stosunku cena do jakości wypada bardzo korzystnie.

Ulubiony

Zajmowalam sie stylizacja paznokci ( na profesjonalnie) i to moj ulubiony odtłuszczacz w dobrym stosunku ceny do jakości.
Testowałam wiele od Neonail ( glowa boli od zapachu) po Indigo ( glowa bardzo boli od zapachu) to ten wypada najlepiej. Dobrze odtłuszcza, praca jest z nim duzo latwiejsza i uwaga - NIE BOLI GLOWA OD ZAPACHU.
Ponadto wszedzie go mozna wyrwać wiec jak sie skonczy to idziesz kupujesz i tyle. Wspolpracuje doskonale z wiekszoscia produktow na rynku.

Fajny

Kupiłam z czystej ciekawości. Cleaner innej marki nie sprawdzał mi się za dobrze. Ten to strzał w 10! Paznokcie odtłuszcza bardzo dobrze, nie pozostawia takiej lepkiej czy nieprzyjemnej w dotyku warstwy. Nie wysusza skórek. Zapach odrobinę nieprzyjemny, ale do przyzwyczajenia. Bardzo wydajny.

Najlepszy!

Nail Cleaner Semilac stosuje odkąd zaczełam sama robić sobie hybrydy :). Sprawdza się w 100% i nawet nigdy przez myśl mi nie przeszło, żeby spróbować innego ;)
- bardzo dobrze odtłuszcza
- ma w miarę delikatny zapach
- nie wysusza skórek wokół płytki
- nie uczula
- bardzo wydajny