Eau Thermale Avene, Cicalfate +, Repairing Protective Cream (Regenerujący krem ochronny)

Regenerujący krem ochronny Cicalfate+ łagodzi, chroni i wspomaga regenerację* podrażnionej skóry całej rodziny. Formuła ma ochronną konsystencję i jest bezzapachowa. Regenerujący krem ochronny Cicalfate+ oczyszcza skórę, łagodzi skutki codziennych czynników drażniących naskórek i wspomaga regenerację. Może być stosowany jako krem regenerujący i ochronny w przypadku wrażliwych okolic pieluszkowych niemowląt.
*Wspomaga regenerację naskórka.

• REGENERUJE podrażnioną skórę. [C⁺-Restore]™, pierwszy postbiotyczny składnik aktywny pochodzący z Wody Termalnej Avène, wspomaga regenerację naskórka.
• OCZYSZCZA podrażnioną skórę. Siarczany miedzi i cynku ograniczają ryzyko rozmnażania się bakterii.
• ŁAGODZI uczucie dyskomfortu. Bogaty w Wodę Termalną Avène, Cicalfate+ regenerujący krem ochronny jest zalecany do pielęgnacji skóry wrażliwej, zaczerwienionej i podrażnionej.

bezzapachowa
w tubce
bogate
50 – 100ml, <50ml
uniwersalne
sucha, wrażliwa, odwodniona
łagodzące, regenerujące, ochronne, antybakteryjne, nawilżające

Krem na podrażnienia idealny dla całej rodziny.

Największą zaletą tego wspaniałego produktu jest szerokie zastosowanie dla każdej grupy wiekowej!

Krem jest bardzo gęsty, wydajny, całkiem dobrze rozprowadza się na skórze. Szybko koi podrażnioną skórę (twarzy, dłoni, ciała, a nawet okolic intymnych) Sprawdził się wszędzie. Skraca gojenie podrażnień i nie zapycha. Nie odważyłam się go stosować jako krem do twarzy pod makijaż, jedynie na noc w razie potrzeby i tylko w okolicach podrażnień (wydawał mi się za ciężki i ma tendencję do bielenia)

Polecony przez dermatologa na pękającą skórę dłoni przy zgięciach w okresie jesienno-zimowym. Szkoda, że nie jest bardziej dostępny.
Wszystkie obietnice producenta uważam za spełnione.

Ratunek dla skóry

Dla mnie zawsze musi być w kosmetyczce. Ratuje w awaryjnych sytuacjach takich jak uczulenie po nowym kosmetyku, przesuszenie skóry albo wysyp. Koi, wycisza i nawilża skórę. Jedyny minus to konsystencja- jest gęsty i topornie się nakłada. Ale dla efektu warto:)

Ratuje sytuację

Dobry naprawdę dobry krem , używam zwłaszcza zimą, gdy skóra jest narażona na działanie czynników atmosferycznych zimna i ciepła na przemian , wtedy to szybciej mi się wysusza a mam skórę wrażliwą ze skłonnością do wysuszania . Koi niczym plaster miodu, zapewnia uczucie komfortu nawilżenia pielęgnacji . Efekt nawilżenia zostaje .

Genialny kosmetyk

Jestem ogromną fanką marki Avene i wiem, że kiedy mam jakąś nadwrażliwość kremy tej marki uratują moją skórę. Ten krem działa na mnie jak opatrunek, po zabiegach chemicznych czy igłowych na twarz. Świetnie regeneruje naskórek i natłuszcza skórę

Dobrze nawilża

Używałam go na noc z polecenia dermatologa przy kuracji przeciwtrądzikowej. Bardzo dobrze nawilża i natłuszcza, dzięki czemu leki dermatologiczne nie wysuszają tak bardzo skóry. Jest delikatny, nie podrażnia, nie zapycha i nie pogarsza stanu cery, jeśli już jest w złej kondycji. Opakowanie jest małe, lekkie i poręczne, z zakrętką. Sam krem ma dosyć zwartą konsystencję, nie wylewa się, łatwo się dozuje i nakłada. Zapach ma neutralny.

Dobry produkt

Ten krem, który swoją konsystencją bardzo przypomina maść. Produkt świetnie sprawdza się na zaczerwienienia i stany zapalne skóry. Jest wydajny a konsystencja jest gęstą ale nie potrzeba nakładać dużej jego ilości. Niweluje stany zapalne do 2 dni, goi i koi. Dobrze sprawdził się na cerze trądzikowej skłonnej do przetłuszczania.

Bardzo dobry krem

Jestem fanką francuskich kosmetyków. Jedynym powodem, dla którego nie często sobie na nie pozwalam, jest cena.

Krem ma odpowiednią konsystencję, jest raczej zwarty niż lejący, dobrze się rozprowadza po skórze twarzy, szybko się wchłania. Nie zostawia białych śladów. Jest bardzo wydajny.

Świetnie nawilża, odżywia i regeneruje skórę. Dzięki niemu zapomniałam o suchych skórkach! Moja buzia wygląda dużo lepiej. Nadaje się pod makijaż, nie jest zbyt ciężki. Jak dla mnie produkt bez wad.

Ratuje moje skórki co noc

Jako fanka francuskich kosmetyków stwierdziłam,że warto spróbować, tym bardziej, że opinii wszędzie mnóstwo, a i większość pozytywnych.
Przy mojej skłonnej do przesuszania skóry, z tendencją do okazjonalnych przebarwień i wyprysków, z awersją do mycia pyska wodą z kranu..no cóż.. Lista jest długa i raczej smutna..
Każdej z was POLECAM!
Na początku ,tak,jak zapisano , rano i na noc przed dwa dni pod rząd.. tyle wystarczy,żeby poczuć różnicę.
Skóra jest miękka, gładka, bez odstających skórek..
Wyobraź sobie, że przez całą noc (albo dzień) miałaś na twarzy łagodząco-kojąco-nawilżający kompres.

Rewelacja!
I do tego -jak na francuskie kosmetyki- w przystępnej cenie.

Z minusów, trochę tłusty i bieli twarz, jak to opatrunek w kremie.

Ale dobry

Fajny krem. Skutecznie załagodził podrażniona skórę. Ale jak za taką cenę i mało pojemność to nie wiem czy warto. Zapewne w niższej cenie można kupić krem i to z takim samym działaniem

Bardzo mieszane odczucia

Na zakup kremu zdecydowałam się po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Moja skóra była mocno podrażniona, a ja szukałam kosmetyku, który szybko ją ukoi i zregeneruje.

Na wstępie swej recenzji dodam, że jest to krem do zadań specjalnych, przeznaczony dla skóry w stanach zapalnych. Wykazuje właściwości antybakteryjne i łagodzi podrażnienia po zabiegach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Jakie perełki znajdziemy w składzie?
* siarczan miedzi i cynku - ograniczają namnażanie się bakterii
* wodę termalną z Avene i postbiotyczny składnik pozyskiwany z niej - przynoszą szybkie ukojenie i regenerację

Opakowanie to minimalistyczna, plastikowa tubka zakończona higienicznym i dopasowanym do konsystencji aplikatorem.

Co spodobało mi się podczas użytkowania?
Ma doskonałe właściwości regenerujące. Z każdym użyciem skóra uspokajała się, a podrażnienia wyciszały i stawały się mniej widoczne. Krem świetnie wpływał na odbudowę cery.

Teraz pora trochę ponarzekać ;) Krem ma zbitą konsystencję i dość opornie rozprowadza się na podrażnionej twarzy. Pozostawia na niej warstwę onkluzyjną, przez co w moim przypadku kompletnie nie nadawał się pod makijaż. Pomimo treściwej konsystencji, nie zauważyłam szczególnych właściwości nawilżających, które w moim przypadku okazały się niewystarczające. Do grona nieszczęść dodam jeszcze parafinę w składzie produktu, która spowodowa zapchanie porów skórnych.

Podsumowując: nie zachęcam, nie odradzam...Ale jeśli tak jak ja macie tendencję do zapychania, stosujcie go ostrożnie i obserwujcie swoją cerę. Ja daję mu 4 gwiazdki. Głównym zadaniem kremu było uporanie się z podrażnieniami skórnymi i z tej obietnicy wywiązał się wzorowo.

To jest hit i warto go mieć w swojej kosmetyczce

Ten krem był wybawieniem, gdy spaliłam sobie twarz po zbyt intensywnym używaniu retinolu na problemy z trądzikiem. To ten krem złagodził zaczerwienienie, przyniósł ukojenie i bardzo szybko moja skóra dzięki niemu wróciła do formy. Jest bardzo dobry w momencie podrażnień wszelakich, gdy skóra ma jakieś objawy alergiczne, swędzi, piecze - Cicalfate sobie z tym poradzi!

Uwielbiam!!!!

Kocham ten krem!!! Moj absolutny faworyt przez caly rok. Mam skore sucha i wrazliwa. Koi i lagodzi za kazdym razem. Szczegolnie po retinolu. Jest niedrogi i wydajny. Zawsze kupuje tube 100ml i starcza ona na naprawde dlugo. Krem jest dosc konkretny ale szybko sie wchlania i nie pozostawia tlustego filmu, a raczej delikatny glow. Polecam kazdemu kto ma wrazliwa skore i potrzebuje regeneracji. Jest swietny!!!!