SVOJE, Maseczka `Kokos-mango`

SVOJE, Maseczka `Kokos-mango`

Maseczka do twarzy kokos i mango to naturalny kosmetyk do pielęgnacji twarzy. Sprawdzi się do każdego typu cery, nawet wrażliwej. Nie zawiera substancji drażniących. Piękny zapach wynika z naturalnych składników - liofilizowanego mango i sproszkowanego mleka kokosowego. Ma właściwości nawilżające i wyrównuje koloryt skóry. Po zastosowaniu twarz jest oczyszczona, wygląda zdrowo i promiennie. Zapach maseczki uzależnia!

klasyczne
wrażliwa, normalna
oczyszczające, nawilżające, na przebarwienia / wybielające, przeciw zaczerwienieniom / łagodzące
bez parabenów, oil – free / nietłusta
w saszetce
lekkie

Przyjemna maseczka do domowego spa

Myślę, że maseczkę muszą koniecznie wypróbować amatorzy pięknych owocowych zapachów w kosmetykach. Maseczka pachnie pięknie - to zapach mleka kokosowego z domieszką słodkiego mango.
Maseczka jest w postaci proszku i należy zmieszać ją z wodą lub hydrolatem. Proszek znajduje się w papierowej torebce, którą można wielokrotnie otwierać i zamykać.
Zawiera ona dobrze zmieloną glinkę, podczas rozrabiania nie robią się grudy, łatwo osiągnąć prawidłową konsystencję. Podczas nakładania na twarz glinka „nie drapie”, maseczka jest przyjemnie śliska, ma konsystencję musu.
Maseczka zastyga, jak każda glinkowa maseczka, jednak dzięki zawartości składników mam wrażenie, że ten proces zastygania jest trochę wolniejszy, co dla mnie jest zaletą. Po zmyciu skóra jest miękka i odżywiona. Najważniejsze jest tu dobrodziejstwo glinki, nie ma się co tu spodziewać turbo nawilżenia albo spektakularnych efektów. To prosta maseczka która uprzyjemnia domowe spa.
Proszku wystarcza spokojnie na kilka użyć (ja maskę nakładam też na szyję i dekolt dość grubą warstwą więc siłą rzeczy zużywałam jej jednorazowo nieco więcej). Nie wiem jednak czy kupię ponownie, wolę bardziej nawilżające produkty.